02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هنگام خرید آبمیوه گیری به چه نکاتی توجه شود؟

A.K 21 /خرداد/ 1403
هنگام خرید آبمیوه گیری به چه نکاتی توجه شود؟

هنگام خرید آبمیوه گیری به چه نکاتی توجه کنیم؟

آبمیوه گیری خانگی می تواند روشی خلاقانه و سالم برای نوشیدن آب میوه باشد. به جای نوشیدن آب میوه های از پیش بسته بندی شده خریداری شده در فروشگاه، می توانید یک آبمیوه تازه استخراج شده بنوشید که مواد مغذی بیشتری را در خود نگه می دارد. شما همچنین می توانید با انواع میوه های مورد علاقه ی خود آزمایش کنید. با آبمیوه گیری مناسب و محصولات خوب، فقط باید از سلیقه ی خود برای ایجاد نوشیدنی خوشمزه و اضافه کردن چاشنی ها استفاده کنید.

انواع آبمیوه گیری

آبمیوه گیری گریز از مرکز: اینها احتمالاً محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین نوع آبمیوه گیری هستند. آنها در آبگیری تقریباً هر نوع میوه یا سبزی عالی هستند، اما در استخراج آب از سبزی های برگ دار یا گیاهان بسیار کارآمد نیستند. این نوع آبمیوه‌ گیری ابتدا میوه یا سبزی را به صورت خمیر رنده می ‌کند و سپس با استفاده از نیروی گریز از مرکز، خمیر را با چرخاندن آن در یک صافی به سمت صافی فشار می ‌دهد. همچنین اکسیداسیون ایجاد می کند که در طول زمان تجزیه می شود، بنابراین آب باید فورا مصرف شود.


آبمیوه گیری جونده: اینها از یک چرخ دنده استفاده می کنند که الیاف میوه و سبزیجات را می جود و سلول های گیاهی را تجزیه می کند و در نتیجه فیبر، آنزیم، ویتامین و مواد معدنی بیشتری تولید می کند. آن ها نسبت به آبمیوه گیری گریز از مرکز کارآمدتر هستند زیرا می توانند آب بیشتری از همان مقدار غذا استخراج کنند. آن ها همچنین از اسفناج و سایر سبزی ها و گیاهان برگ دار آب می گیرند. آبمیوه گیری های جونده با سرعت کمتری کار می کنند و در نتیجه کف و حرارت کمتری تولید می شود که به معنای تغذیه بیشتر در لیوان شماست.


آبمیوه گیری دو دنده: آبمیوه گیری های دو دنده ای گران ترین نوع آبمیوه گیری هستند، اما بیشترین مزایا را دارند. آبمیوه گیری های دو دنده ای با فشار دادن غذا بین دو چرخ دنده غلتکی به هم پیوسته عمل می کنند. آن ها با سرعت کمتری از آبمیوه گیری می چرخند. آن ها می توانند حجم بیشتری از آب میوه ها، سبزیجات، اسفناج و سایر سبزی ها و گیاهان را استخراج کنند.


آبمیوه گیری گیاه گندم:این آبمیوه‌ گیری ‌ها منحصراً برای استخراج آب از گیاه گندم و سایر سبزیجات برگ ‌دار و همچنین میوه‌ های نرم مانند انگور ساخته شده ‌اند. آبمیوه گیری گیاه گندم برای استخراج آب از سبزیجات و بیشتر میوه ها ساخته نشده اند. آنها در دو مدل برقی و دستی موجود هستند.

امکانات و مشخصات

آسان برای استفاده: اگر آبمیوه خریداری می کنید، به احتمال زیاد قصد دارید اغلب از آن استفاده کنید. مطمئن شوید که مدلی را انتخاب کنید که با آن راحت هستید. استفاده ساده و راحت می تواند زمان آب میوه گیری را سریع تر کند و همچنین روند کار را بهبود یابد. 


سرعت های چندگانه: داشتن چندین سرعت به شما این امکان را می دهد که بیشترین مقدار آب را از محصولات خود استخراج کنید. سرعت کم برای آبگیری میوه های نرم مانند انگور خوب است و سرعت بالا برای سبزیجات سفت تر مانند هویج و خیار بهتر است. شما یک آبمیوه گیری با سرعت های مختلف می خواهید زیرا انواع نوشیدنی های مختلف را می خواهید. وقتی صحبت از نوشیدنی‌ های سالم به میان می ‌آید، آبمیوه‌ گیری شما می ‌تواند چند کاره باورنکردنی باشد. 


ظرف آبمیوه: به دنبال مدلی باشید که دارای یک ظرف آبمیوه با اندازه خاص برای آبمیوه گیری و با پوششی که روی دهانه آن قرار می گیرد. اگر آبمیوه گیری به درستی کنار هم قرار نگرفته باشد، باید مطمئن شوید که پوشش مناسبی دارید و دهانه آن پوشانده شده است.


ذخیره سازی و طول سیم: به دنبال مدلی با طناب بلند باشید تا به شما انعطاف بیشتری در جایی که بتوان آن را روی پیشخوان خود هنگام آب گیری قرار داد، بدهد. اگر می‌ خواهید آبمیوه‌ گیری را در کابینت ‌هایتان ذخیره کنید، مطمئن شوید که یکی از آن ‌ها را انتخاب کرده ‌اید که مناسب باشد زیرا ممکن است فضایی را اشغال کنند. یک مدل جمع و جور برای ذخیره سازی کابینت مناسب است.


حذف پالپ: وقتی صحبت از آبمیوه گیری می شود، بدون شک مقداری تفاله باقی مانده و تکه هایی از پوست میوه ها و سبزیجات خود را دریافت خواهید کرد. برخی از آبمیوه‌ گیری ‌ها توانایی جمع ‌آوری خمیر را در یک سبد داخلی دارند، در حالی که برخی دیگر، خمیر خارج از دستگاه را در یک کلکتور جداگانه که به ‌طور خاص برای آبمیوه ‌گیری اندازه ‌گیری شده است، حذف می‌ کنند. بسته به میزان کاری که می خواهید با آبمیوه گیری خود داشته باشید، ممکن است بخواهید روی آبمیوه گیری سرمایه گذاری کنید که تفاله را از بیرون از بین ببرد، بنابراین همیشه برای تمیز کردن آبمیوه گیری متوقف نمی شوید.


تمیز کردن: لطفا به خاطر داشته باشید که آبمیوه گیری نیاز به نگهداری دارد. بررسی کنید که آیا آبمیوه گیری شما برای مونتاژ یا جداسازی ساده است یا بهتر است یک مدل خود تمیز شونده خریداری کنید. اغلب در محصولات پرس سرد، این ویژگی به این معنی است که یک برس چرخان در داخل کاسه آبمیوه گیری قرار دارد و هنگام مخلوط کردن، سطح را پاک می کند. این کار از تشکیل خمیر جلوگیری می کند و فقط نیاز به گرفتن سریع زیر شیر آب دارد تا دوباره پاک شود.

آبمیوه گیری کم صدا و پر سر و صدا 


آبمیوه گیری های گریز از مرکز بی صداترین دستگاه ها نیستند، با آسیاب و برش تیغه ها مقدار مشخصی صدا ایجاد می شود. بنابراین می توانید هنگام تهیه اسموتی صبحگاهی خود، تمام خانه را از خواب بیدار کنید. آبمیوه گیری های پرس سرد بسیار بی صداتر هستند، زیرا عمل فشار دادن کندتر است.

چرا آبمیوه گیری؟


آبمیوه گیری ها، مخلوط کن ها و غذاسازها عملکردهای مشترکی دارند. آیا باید آبمیوه گیری، مخلوط کن یا غذاساز بخرید؟ پاسخ برای هر کسی متفاوت است و واقعاً به این بستگی دارد که برای چه چیزی از آن استفاده خواهید کرد. اگر فقط می خواهید آبمیوه های سنتی درست کنید، یک آبمیوه گیری این کار را انجام می دهد. اگر می‌ خواهید سوپ ‌ها، اسموتی ‌های یخی و کوکتل‌ ها را هم ترکیب کنید، مخلوط‌ کن گزینه بهتری است، در حالی که غذاساز برای افراد پرمشغله ‌ای مناسب است که می‌ خواهند در زمان آماده‌ سازی غذای روزانه ‌شان صرفه‌ جویی کنند. تمام خرد کردن، برش دادن شما را انجام می ‌دهد. خرد کردن، رنده کردن، مخلوط کردن، هم زدن تا بتوانید غذاهای سریع بپزید.

چرا باید آبمیوه مصرف کنیم؟

آب تازه یک ماده مغذی 15 دقیقه ای برای سلامتی است. بسیاری از ما در هضم اختلالاتی داریم که توانایی بدن ما برای جذب مواد مغذی از سبزیجات را کاهش می دهد. آب میوه های تازه مستقیماً وارد جریان خون شما می شوند و بنابراین یک ماده مغذی 15 دقیقه ای برای سلامتی در نظر گرفته می شوند. متأسفانه، آب میوه های خریداری شده در فروشگاه به دلیل فرآیند پاستوریزاسیون، عملاً هیچ ماده مغذی ندارند. آبمیوه گیری به شما امکان می دهد طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. بسیاری از ما هر روز سبزیجات و میوه های یکسانی می خوریم یا هیچ کدام را به طور منظم نمی خوریم. با آبمیوه گیری، می توانید از طیف وسیعی از سبزیجات لذت ببرید که از خوردن کامل آن ها لذت نمی برید. آبمیوه گیری نیز بهترین راه برای مصرف وعده غذایی توصیه شده روزانه از سبزیجات است. آب تازه فواید سلامتی باورنکردنی دارد. پس از مصرف منظم آب سبزیجات تازه فشرده، که به شدت قلیایی هستند، سطح انرژی، هضم و شفافیت ذهنی بهبود یافته، پوست شفاف تر و احساس کلی سلامت را تجربه خواهید کرد.

در مورد ارزش غذایی چطور؟

ما معتقدیم این مهم ترین نکته در خرید آبمیوه گیری است. وقتی در مورد سلامتی خود جدی هستید، مصرف با کیفیت ترین مواد غذایی با مواد مغذی به اولویت اول شما تبدیل می شود. آبمیوه گیری های پرس سرد با سرعت کمتر (معمولاً در حدود 40 دور در دقیقه) کار می کنند و تولید گرما را به حداقل می رساند. با این کار آبمیوه ای با طعم بهتر با حداقل کف و جداسازی تولید می شود. همچنین به این معنی است که تمام آنزیم ها و مواد مغذی مفید حفظ می شوند. آزمایشات تغذیه ای (بین پرس سرد و آبمیوه گیری گریز از مرکز) نشان داد که آبمیوه گیری های پرس سرد تا 42 درصد ویتامین C بیشتر، تا 60 درصد ویتامین A بیشتر و بین 35 تا 50 درصد آبمیوه بیشتری تولید می کنند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha