02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مفهوم QUAD COREیا 4K در تلویزیونهای LED چیست؟

سحر حسینی 6 /مرداد/ 1400
مفهوم QUAD COREیا 4K در تلویزیونهای LED چیست؟

پردازنده چهار هسته ای دارای چهار هسته پردازشی در یک تراشه است. این پردازنده مشابه CPU دو هسته ای است اما دارای چهار پردازنده مجزا (به جای دو پردازنده) است که می توانند همزمان دستورالعمل ها را پردازش کنند.

پردازنده های چهار هسته ای طی سال های اخیر با افزایش سرعت پردازنده ها از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند. با گنجاندن چندین هسته در یک پردازنده واحد ، تولیدکنندگان تراشه می توانند عملکرد بالاتری را بدون افزایش سرعت ساعت تولید کنند. با این حال ، تنها درصورتی که نرم افزار رایانه از پردازش چندگانه پشتیبانی کند ، می توان به افزایش عملکرد دست یافت. این اجازه می دهد تا نرم افزار بار پردازش را بین چندین پردازنده (یا "هسته") تقسیم کند ، نه اینکه فقط از یک پردازنده در یک زمان استفاده کند. خوشبختانه اکثر سیستم عامل های مدرن و بسیاری از برنامه ها پشتیبانی از پردازش چندگانه را فراهم می کنند.

چرا پردازنده تلویزیون اهمیت دارد؟

 1. زیرا تأثیر مستقیمی بر کیفیت تصویر تلویزیون شما دارد. پردازنده های کمتر قدرتمند می توانند منجر به
 2. ورزش هایی با سرعت بالا کند به نظر می رسند
 3. یک عکس با نویز تصویر زیاد
 4. رنگهای کسل کننده ای که فاقد واقع گرایی هستند

همه اینها باعث می شود تجربه مشاهده شما بسیار لذت بخش نباشد. به همین دلیل انتخاب یک تلویزیون با پردازنده قدرتمند ضروری است.

 

 

آرام و روان نگه داشتن ورزش

یکی از مهمترین کارهای پردازنده تلویزیون کاهش تاری در محتوای سریع مانند ورزش است. تصور کنید که یک گوی کوهی با سرعت 50 مایل در ساعت روی یخ در حال چرخیدن است ، یا یک ماشین با عملکرد بالا در عرض دو ثانیه از 0 به 60 مایل در ساعت می رود. حتی هنگام بازی روی کنسول بازی ، وقتی دشمنان در یک چشم به هم زدن حمله می کنند ، باید آن را به وضوح ببینید.

اقدامی مانند این شامل بسیاری از فریم ها است که بسیار سریع حرکت می کند. تلویزیون های معمولی فقط می توانند بین 30 تا 60 فریم در ثانیه نمایش دهند ، اما پردازنده LG a9 Gen2 می تواند تا 120 فریم در ثانیه را تحمل کند - یک افزایش چشمگیر. حتی عصبانی ترین اقدام ورزشی نیز کاملاً صاف ، واضح و بدون تار باقی می ماند.

 

 

 

refresh rate  چیست؟

تصویر تلویزیونی شما از فریم های زیادی تشکیل شده است - مجموعه ای از تصاویر با سرعت فوق العاده بالا نمایش داده می شوند. هر بار که یک تصویر به فریم بعدی تغییر می کند ، صفحه تازه می شود. به این نرخ تازه سازی یا نرخ پردازش گفته می شود.

هرچه این عدد بیشتر باشد ، بار دیگر تصویر در هر ثانیه تازه می شود.

 

بهبود کیفیت تصویر

پردازنده مدرن تلویزیون چیزی بیش از گرفتن ورزش های سریع است. آنها همچنین برای بهبود کیفیت تصویر بسیار طراحی شده اند. این شامل:

 1. کاهش دانه و صدا
 2. افزایش جزئیات و بافت
 3. ایجاد یک عکس با عمق بیشتر
 4. بازآفرینی رنگ های دقیق

 

 

 

 

 

کاهش نویز چهار مرحله ای چیست؟

 

اصطلاحات اصطلاحات اصیل را فراموش کنید. نکته اصلی که باید بدانید کاهش نویز چهار مرحله ای دو برابر استاندارد فعلی است. این یعنی چی؟ تصویر شما واضح تر و با جزئیات بیشتری نشان داده می شود.

 

کاهش نویز چهار مرحله ای چگونه کار می کند؟

 1. لبه ها تیز می شوند تا جزئیات و واقع گرایی بیشتری به اشیا and و شخصیت ها بدهند
 2. اشیا from از زمینه های خود جدا می شوند تا عمق بیشتری ایجاد کنند و جزئیات پنهان را نشان دهند
 3. رنگ واقع بینانه و شفاف است و پالت آن 7.3 برابر بیشتر از تلویزیون عادی است
 4. می توان محتوا را با سرعت 120 فریم در ثانیه پخش کرد تا ورزش سریع حرکت روان داشته باشد

 

این برای من چه معنی میتونه داشته باشه؟

 

به یک صحنه پاییزی در تلویزیون خود فکر کنید - جایی در فضای عالی. درختان ، آسمان ، رنگها را تصور کنید. حالا دوباره تصور کنید.

 1. برگ ها را در یک کلایدوسکوپ از رنگ های نارنجی ، زرد و قهوه ای قرار می دهیم
 2. درختانی که تقریباً سه بعدی در پس زمینه خود ایستاده اند
 3. ترک خوردگی مسیر خاکی با جزئیات زونا و چاله ها
 4. گوزنها به سرعت در بین درختان حرکت می کنند - بدون هیچ گونه تاری

 

AI TV: آینده پردازنده تلویزیون

آینده پردازش تلویزیون ، هوش مصنوعی است. و آینده اکنون است. LG’s a9 Gen2 پردازش تصویر پیشرفته و جدیدترین هوش مصنوعی را با هم ترکیب می کند. این الگوریتم یادگیری عمیق با اطلاع از میلیون ها نقطه داده ، تصویری متناسب با محیط شما ایجاد می کند.

 

تمام روز فیلم تماشا کنید

نور در طول روز تغییر می کند و تماشای فیلم بعد از ظهر با صفحه ای پر از تابش را دشوار می کند. اکنون تغییرات در نور شناخته شده و صفحه متناسب با فضای اتاق تنظیم می شود. مهم نیست که فیلم ها در چه ساعتی از شبانه روز تماشا کنید.

 

 

صحنه های حماسی جزئیات خود را حفظ می کنند

نشانه های عظیم مانند اهرام مصر یا کلیسای جامع می توانند جزئیات زیادی را در صفحه تلویزیون کوچکتر از دست بدهند. اکنون تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی مناطقی را که نیاز به بهبود دارند شناسایی کرده و آنها را اصلاح می کند ، وضوح تصویر را افزایش می دهد و نویز تصویر را کاهش می دهد.

 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha