02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هر آنچه باید در مورد سیستم عامل اندروید در تلویزیون ها بدانید

A.K 21 /بهمن/ 1402
هر آنچه باید در مورد سیستم عامل اندروید در تلویزیون ها بدانید

هر آنچه باید در مورد سیستم عامل اندروید در تلویزیون ها بدانید


اندروید یک سیستم عامل است که در مجموعه ‌ای از تلویزیون‌ های هوشمند از جمله Sony، TCL، Hisense و غیره یافت می ‌شود. سیستم عامل سرویس‌ های پخش ویدیوی شما را جمع ‌آوری می‌ کند، محتوا را توصیه می‌ کند و تعداد زیادی از برنامه‌ های Android مانند سرویس‌ های موسیقی و بازی‌ ها را پخش می‌ کند. مهم نیست که کدام تلویزیون هوشمند را خریداری می کنید، این تلویزیون مجهز به سیستم عاملی است که به شما امکان دسترسی به کانال های ویدئویی پخش زنده و اشتراک محتوا را می دهد. سیستم عامل های رایج شامل Roku و Tizen هستند، اما جایگزینی که به طور فزاینده ای محبوب است Android TV است. 


آنچه باید در مورد سیستم عامل اندروید بدانید


تلویزیون با سیستم عامل اندروید نسخه ای از سیستم عامل گوگل است که برای تلویزیون ها بهینه شده است. این نرم افزاری نیست که بتوانید خودتان آن را خریداری یا نصب کنید. در عوض، با تلویزیون‌ های منتخب از پیش نصب شده است، دقیقاً به همان روشی که سایر تلویزیون‌ های هوشمند با Roku، WebOS یا تایزن سامسونگ عرضه می ‌شوند. (یک نکته: می ‌توانید با تلویزیونAndroid  تعبیه ‌شده در تلویزیون خود یک پخش‌ کننده رسانه جریان یا سایر برنامه اضافه کنید، که اساساً Android TV را به مجموعه موجود شما اضافه می ‌کند.) در سال های اخیر، اندروید به طور فزاینده ای با گوگل تی وی به عنوان مرکز کنترل بسیاری از مدل های تلویزیون جایگزین شده است. پیش از این به عنوان یک سیستم توسط سازندگان معروفی مانند سونی، فیلیپس و پاناسونیک استفاده می شد، سوئیچ به سیستم عامل شرکت مادر به عنوان رابط کاربری اکنون به طور گسترده توسط سازندگان بزرگ مورد استفاده قرار گرفته است. در نتیجه، امروزه تنها مدل های نسبتا کمی تلویزیون مبتنی بر این سیستم را خواهید یافت. گوگل توسعه دهنده مستقیم این رابط است و بنابراین از سیستمی به همین نام با اندروید پشتیبانی می کند که به نوبه خود مبتنی بر لینوکس است. اساساً تمام خدمات پخش معروف مانند Netflix، Prime Video یا Disney و همچنین پخش زنده از طریق YouTube یا Twitch در اینجا ارائه می شود. به لطف فروشگاه Google Play، طیف وسیعی از برنامه‌ ها با انتخاب گسترده امتیاز می ‌گیرند و آن را به یکی از بزرگترین کتابخانه‌ ها در این زمینه تبدیل می ‌کنند. برنامه های جدید به راحتی ادغام می شوند و می توانند به صورت جداگانه توسط شما مرتب شوند.


به طور معمول، دستیار صوتی مربوطه نیز به دلیل ارتباط با Google یکپارچه شده است. بنابراین لزوماً به دستگاه شخص ثالث وابسته نیستید. دستیار را می توان به راحتی از طریق کنترل از راه دور انتخاب کرد. در اینجا شما همچنین می توانید مستقیماً سایر دستگاه های متصل مانند راه حل روشنایی هوشمند را کنترل کنید. عملکرد Chromecast یکپارچه به شما امکان می دهد به راحتی عکس ها، فیلم ها و موسیقی را از تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود به تلویزیون پخش کنید. در مجموع، اندروید یک راه حل همه جانبه خوب با امکانات فراوان است. در حالی که نسخه 13 در نهایت کنار گذاشته شد، اکنون کار روی تلویزیون سیستم عامل اندروید نسخه 14 در حال انجام است.


ویژگی های اصلی Android TV


مانند سایر سیستم عامل های تلویزیون هوشمند، Android TV دارای مجموعه ای از ویژگی های استاندارد و انحصاری خود است. در اینجا مواردی وجود دارد که باید بدانید عبارتند از:


کانال های مورد علاقه: همانطور که می توانید تصور کنید، تمرکز تلویزیون با سیستم عامل اندروید ارائه یک کتابخانه قابل مرور از خدمات پخش و یک موتور توصیه است تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه چیزی را بعدا تماشا کنید. رابط به صورت ردیفی قرار گرفته است و ردیف اصلی شامل نواری از کانال های پخش مورد علاقه شما برای دسترسی آسان است.


برنامه ها و بازی ها: همچنین می‌ توانید فهرستی از همه برنامه ‌های پخش جریانی نصب شده روی تلویزیون و سایر برنامه‌ ها مانند پخش ‌کننده ‌های موسیقی و بازی ‌ها را باز و اجرا کنید. یکی از مزایای تلویزیون اندروید در مقایسه با سایر سیستم عامل های تلویزیون هوشمند این است که توسعه دهندگان اندروید می توانند برنامه های خود را برای تلویزیون ها تغییر دهند، بنابراین کاتالوگ گسترده ای از برنامه ها در دسترس است. به عبارتی دیگر یک فروشگاه برنامه برای نصب برنامه ‌های جدید، از جمله بازی‌ ها، روی تلویزیون شما وجود دارد. 


پخش زنده: در برخی از تلویزیون ها و تلویزیون اندروید از پخش زنده از طریق کابل و آنتن های هوایی نیز پشتیبانی می کند. سیستم عامل به شما امکان می دهد بین پخش جریانی و تلویزیون زنده جابجا شوید و راهنماهای کانال را در صورت وجود مشاهده کنید.


Google Assistant و Chromecast: تلویزیون اندروید همچنین دارای Google Assistant است، بنابراین می ‌توانید از صدای خود برای کنترل تلویزیون و انتخاب محتوا و همچنین Chromecast استفاده کنید تا بتوانید محتوا را از تلفن یا رایانه لوحی Android خود ارسال کنید. می ‌توانید به جای پیمایش دستی با کنترل از راه دور، فرمان‌های صوتی Android TV بدهید. علاوه بر این، برخی از تلویزیون ‌های اندرویدی از رابط جدیدی به نام Google TV استفاده می ‌کنند. گوگل شروع به عرضه برخی از پیاده سازی های تلویزیون اندروید با رابط کاربری جدیدتر و کاربرپسندتر به نام Google TV کرده است. با این حال، حتی در دستگاه‌های مجهز به Google TV، سیستم عامل اصلی هنوز Android TV است. همچنین هیچ لیست اصلی از تلویزیون ‌هایی که با سیستم عامل اندروید داخلی عرضه می ‌شوند وجود ندارد، اما می‌ توان آن را در مارک‌ هایی مانند Epson، Hisense، Sharp، Sony و TCL یافت. چندین پخش کننده رسانه پخش جریانی با اندروید ارائه می شوند. از جمله Chromecast با Google TV و Nvidia Shield TV می باشند.

سؤالات متداول در مورد سیستم عامل های تلویزیون


آیا تلویزیون هوشمند من نیاز به اتصال به اینترنت دارد؟


برای تماشای برنامه تلویزیونی معمولی یا استفاده از پخش کننده های دیجیتالی، نیازی به اتصال به اینترنت نیست. با این حال، اگر می خواهید فیلم ها و سریال ها را در سرویس های پخش مختلف تماشا کنید، تلویزیون هوشمند باید به اینترنت متصل باشد. اتصال به اینترنت نیز برای به روز رسانی مداوم تلویزیون ضروری است.


آیا برای دسترسی به همه محتوا به یک حساب کاربری مربوطه نیاز دارم؟


سازندگان تلویزیون های مختلف به طور طبیعی می خواهند با کاربر شبکه کنند، به همین دلیل است که شما به یک حساب کاربری مربوطه برای عملکردهای مختلف نیاز دارید. برای مثال، می ‌توانید برای دسترسی به محتوای ویژه مانند فروشگاه خود سامسونگ «Samsung Apps» یا استفاده از Samsung Cloud، یک حساب سامسونگ باز کنید. برای استفاده یا دانلود برنامه ‌های پخش جریانی مانند Netflix یا یوتوب، فروشگاه Google Play در دسترس است و حساب سازنده لازم نیست. به عنوان مثال، همین امر در مورد حساب Google برای تلویزیون های سونی نیز صدق می کند. بسیاری از عملکردها، مانند تماشای برنامه تلویزیونی معمولی یا استفاده از عملکردهای شبکه خانگی، بدون حساب Google نیز امکان پذیر است. اگر می‌ خواهید برنامه ‌های جدید دانلود کنید یا فیلم ‌ها و سریال ‌ها را اجاره یا خرید کنید، داشتن حساب اجباری است. در نهایت این به هر کسی بستگی دارد که چگونه از تلویزیون خود استفاده کند. با این حال، تنها در صورتی می ‌توانید از دامنه کامل تلویزیون هوشمند خود لذت ببرید که یک حساب کاربری مربوط به پلتفرم‌ های مربوطه داشته باشید.


چگونه می توانم تبلیغات را غیرفعال کنم؟


در این زمان، هیچ سیستم عاملی وجود ندارد که بتواند به طور کامل بدون تبلیغات کار کند. در نتیجه، نه تنها داشبورد مملو از تبلیغات آزاردهنده و حواس ‌پرتی است، بلکه هنگام تغییر کانال، تبلیغات اضافی نیز ظاهر می ‌شود. خاموش کردن کامل تبلیغات ممکن نیست، اما ترفندهایی برای لذت بردن از شب تلویزیون بدون تبلیغات وجود دارد. گزینه ای برای غیرفعال کردن تبلیغات در تنظیمات وجود دارد. برای ال ‌جی، می ‌توانید این تنظیمات را در قسمت کانال ‌ها پیدا کنید و شروع خودکار و ردیابی آگهی را در آنجا غیرفعال کنید. این فرآیند برای سایر سازندگان به طور مشابه عمل می کند. سامسونگ از شما می‌ خواهد علامت تأیید رضایت خدمات اطلاعات نمایشگر را در بخش شرایط و ضوابط و حریم خصوصی حذف کنید. همچنین می ‌توانید علامت «من با تبلیغات بر اساس علایقم موافقت می ‌کنم» را در آنجا حذف کنید. همچنین می توانید از یک adblocker در Android TV برای مسدود کردن تبلیغات ناخواسته استفاده کنید. با این حال، باید توجه داشته باشید که برخی از برنامه ها رایگان نیستند.


آیا باید خودم سیستم عاملم را آپدیت کنم؟


معمولاً در تنظیمات گزینه ای برای فعال کردن جستجوی خودکار برای به روز رسانی وجود دارد. سپس لازم نیست به ‌روزرسانی‌ ها را به صورت دستی بررسی کنید و با روشن کردن دستگاه، پیامی مبنی بر آماده بودن به‌ روزرسانی نرم ‌افزار برای نصب دریافت کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha