02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

FILMMAKER MODE در تلویزیونهای پدید چه حالت جدیدی به آنها اضافه میکند؟

سحر حسینی 6 /مرداد/ 1400
FILMMAKER MODE در تلویزیونهای پدید چه حالت جدیدی به آنها اضافه میکند؟

 

کارگردانان برجسته ای از جمله مارتین اسکورسیزی ، کریستوفر نولان ، رایان کوگلر ، پتی جنکینز و ریان جانسون با انجمن UHD که اعضای آن شامل استودیوهای هالیوود و تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی هستند - همکاری کرده اند تا یک تنظیم جدید تلویزیون UHD با هدف حفظ  خلاقیت فیلم سازان معرفی کنند.

یک فیلم زمانی میتواند جذابیتی بسیار در بین تماشاگران داشته باشد که بتواند تمامی محتوای خود را به بیننده القا نماید، به طوریکه بیننده بایستی حس کند که چه تعداد از افراد در روند فیلم سازی و خلاقیت در فیلم شرکت کردنه اند.

همه افراد در آن فرآیند و چشم انداز خلاقانه داستان کمک می کنند. اما اگر تولیدکنندگان تلویزیون بیانات خود، درباره چگونگی ظاهر محتوا را اضافه کرده و به نوبه خود دید مورد نظر را کج کنند چه؟ از آنجا که بسیاری از مردم تلویزیون خریداری می کنند و هرگز از تنظیمات خارج از جعبه آن دور نمی شوند ، دقیقاً تجربه بتمن مورد نظر کریستوفر نولان را تجربه نخواهند کرد.

نگرانی فزاینده ای در صنعت سینما وجود دارد که با تنظیمات زیادی که در تلویزیون ها در دسترس است ، تصمیمات خلاقانه فیلمساز که در حین تولید و پس از تولید گرفته می شود همیشه آن چیزی نیست که نمایش داده می شود. این "حالت فیلمساز" جدید برای مدلهای تلویزیونی پشتیبانی شده با هدف ارائه به بینندگان از طریق رنگ ، کنتراست ، نسبت ابعاد و نرخ فریم ، یک نمایش سینمایی و ثابت از تصاویر همانطور که سازندگان فیلم در نظر گرفته اند ، است.

به عنوان بخشی از روند توسعه مشخصات ، UHDA از بیش از 400 فیلمساز ، از جمله 140 کارگردان و فیلمبردار ، درخواست کمک گرفت. این اتحادیه همچنین با انجمن صنفی کارگردانان آمریکا ، انجمن سینماگران آمریکا ، ویراستاران سینمای آمریکا و بنیاد فیلم مارتین اسکورسیزی ارتباط برقرار کرد.

ریان جانسون ، کارگردان Star Wars ، برای اعلام این خبر حضور داشت و با تشریح طرفداران علمی تخیلی درباره ی حالت FILMMAKER توضیح داد

 

جانسون خاطرنشان کرد که فناوری سینمای خانگی در حال حاضر در "عصر طلایی" به سر می برد ، اما هشدار داد که "بسیاری از تلویزیون ها به صورت پیش فرض با صاف سازی حرکت (و سایر تنظیمات پس از پردازش) ارسال می شوند."

وی تاکید کرد که حالت FILMMAKER "یک دکمه واحد را ارائه می دهد که تنظیمات را در یک ردیف قرار می دهد تا به نفع فیلم باشد و نه بر خلاف آن." او اضافه کرد ، "اگر فیلم را دوست دارید ، حالت فیلمساز باعث می شود که فیلم های شما مانند پو پو نباشد."

در واقع ، هموار سازی حرکت یا "اثر اپرای صابون" (و سایر حالت های تقویت تلویزیون) در هالیوود - و در نتیجه در صنعت تلویزیون - به یک موضوع داغ تبدیل شده است.

FILMMAKER  یک حالت تصویری برای تلویزیون هایی است که UHD Alliance - یک گروه صنعتی متشکل از افرادی از شرکتهای Dolby ، LG ، Netflix ، Panasonic ، Samsung و Warner Bros - با همکاری فیلمسازان و استودیوهای هالیوود ایجاد کرده است. پس از فعال شدن ، نوید می دهد تجربه سینمایی را همانطور که کارگردان در نظر گرفته ارائه دهد.

این حالت مشاهده اساساً پردازش یک تلویزیون را نادیده می گیرد (مانند صاف کردن حرکت و افزایش جزئیات) و اطمینان حاصل می کند که نسبت ابعاد صحیح ، رنگ و نرخ فریم ، همانطور که توسط خالق (های) تعیین شده ، حفظ و به بیننده ارائه می دهد.

فیلمبردار حالت UHD تنها حالت تصویری است که توسط طیف گسترده ای از نهادهای صنعت فیلم تایید شده است و با تأیید و زیر نظر رسمی انجمن صنفی کارگردانان آمریکا ، بنیاد فیلم که توسط مارتین اسکورسیزی ، انجمن صنفی سینماگران بین المللی و انجمن سینماگران آمریکا تأسیس شده است.

 

 

چرا انتخاب حالت فیلم ساز

تلویزیون های Ultra HD تولید کنندگان دارای قابلیت های فنی فوق العاده ای هستند و طیف گسترده ای از گزینه های مشاهده را برای بازی ، ورزش و محتوای سینمایی ارائه می دهند. براساس ورودی بیشمار فیلمسازان برجسته ، حالت فیلمساز به طور مشترک توسعه داده شد تا راهی برای تجربه بهتر دید فیلمساز در خانه به مصرف کنندگان ارائه دهد. حالت فیلمساز با غیرفعال کردن تمام مراحل پردازش پس از آن ، فیلم سینمایی یا نمایش تلویزیونی را همانطور که توسط فیلمساز در نظر گرفته شده است ، تجربه سینمایی بیشتری را در تلویزیونهای UHD امکان پذیر می کند.

مشخصات فنی FILMMAKER MODE

برای پردازش پس از پردازش (به عنوان مثال صاف کردن حرکت) برای محتوای SDR و HDR با حفظ نسبت های مناسب ، رنگ ها و نرخ فریم برای تجربه سینمایی بیشتر در تلویزیون های Ultra HD غیرفعال می شود.

 

 

پارامترهای تصویر و نمایش :

 

 • نرخ فریم و نسبت ابعاد محتوای منبع را حفظ می کنید
 • نقطه سفید: D65
 • هموار سازی حرکت / درون یابی: خاموش
 • Overscan: فقط در صورت علامت گذاری با تصویر
 • تیز کردن: خاموش
 • کاهش صدای تلویزیون: خاموش
 • پردازش "بهبود" تصویر دیگر: خاموش است

 

اجرای انعطاف پذیر و سهولت استفاده :

حالت فیلمساز بدون نیاز به بیننده برای مرتب سازی در چندین منو ، به راحتی در دستگاه های نمایشگر از چندین سازنده قابل دسترسی است.

 

حالت فیلمساز توسط:

 • یک دکمه روی ریموت
 • تعویض خودکار دستگاه نمایش بر اساس فراداده در جریان ویدئو
 • علاوه بر یکی از روش های فوق ، تولید کنندگان ممکن است روش های دسترسی کاربر پسند دیگری مانند صفحه لمسی ، کنترل صدا و غیره را نیز ارائه دهند.

 

 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha