02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول درباره ادکلن و عطر

نارین محمدی 29 /آذر/ 1402
سوالات متداول درباره ادکلن و عطر

سوالات متداول درباره ادکلن و عطر

 


همیشه این‌ که ظاهری زیبا داشته باشید یکی از بهترین ویژگی های شما به حساب می آید، همه ی مردم خصوصا خانم ها و آقایان جوان امروزه بسیار بیشتر به نسبت گذشته به ظاهر و استایل خود اهمیت می دهند و دنیای مد و فشن از پر طرفدار ترین صنعت هایی است که خانم ها و آقایان مشغول به انجام آن هستند. ظاهر شیک در افراد باعث ایجاد حس بسیار خوبی در شما می شود و همچنین اعتماد به نفس شما را بسیار بالا می برد و این که داشتن اعتماد به نفس بالا باعث می شود که کیفیت ارتباط شما با دیگران نیز چندین برابر بهتر شود. استفاده کردن از عطر و ادکلن نیز از این قاعده مستثنی نیست و در دنیا سالانه مردم هزینه های بسیار زیادی برای تهیه ی بهترین عطر و ادکلن می پردازند تا فقط بتوانند از با کیفیت ترین ادکلن ها با رایحه های تکرار نشدنی استفاده کنند. این ماده ی فوق العاده منحصر به فرد با ترکیبات خاصی که دارد همواره احساس بسیار خوبی را در ما ایجاد می کند و می تواند باعث بروز نکات مثبتی هم در ظاهر ما و هم در روحیات ما ایجاد کند.

 

در بسیاری از کشورها تجارت عطر و ادکلن یک تجارت معتبر و پولساز است و کشورهایی مانند فرانسه خصوصا پاریس، و یا ایتالیا که مهد مد و فشن جهان هستند و داشتن استایلی شیک و جذاب در این کشورها از ضروریات است و همچنین استفاده کردن از عطر و‌ ادکلن های لوکس و جذاب نیز از نکات کلیدی و تکمیلی ظاهرشان می باشد. معمولا برندهای بسیار معروف نیز در این کشورها مشغول به تولید و ساخت ادکلن می باشند و عطر سازان بسیار زیاد و متبحری نیز در فرانسه و ایتالیا ساکن هستند تا در آن جو هنری و شیک همواره بهترین رایحه های ادکلن ها را تولید کنند. 

 

 

معمولا در پشت ساخت هر ادکلنی با رایحه ای مجزا داستانی وجود دارد، برای مثال یکی از ادکلن های برند جیورجیو آرمانی توسط بنیانگذار آن هنگامی طراحی شد که به دنبال رایحه ای خنک و فرش همانند رایحه ای بود که هنگام اسکی سواری در کوه های برفی آن را احساس کرده بود، پس به دنبال ایجاد این حس سعی کرد که ادکلنی طراحی کند که همواره هر موقع که آن را اسپری می کند تداعی گر آن آب و هوا و خاطرات باشد. بسیار دیگری از عطر سازان نیز همواره به دنبال حس کردن اتفاقی و تجربه ی آن و یا حتی هنگام پیاده روی در جنگل ها و سایر مکان ها با استشمام عناصر جدیدی به این نقطه رسیده اند که رایحه ی جدیدی از ادکلن ها را تولید کنند. به همین دلایل می توان گفت که عطر و ادکلن ها نه تنها یک محصول مصرفی هستند بلکه همانند یک اثر هنری عمل می کنند و حاصل جرقه ای از احساسات تولید کننده است. 

 

شیشه ی ادکلن ها نیز یکی دیگر از عناصر زیبایی در ادکلن ها است، معمولا برندهایی مانند دیور، گوچی، ورساچه، جیورجیو آرمانی که هم در زمینه ی مد و فشن مشغول به کار هستند و هم در زمینه ی تولید عطر و ادکلن همواره بر سر طراحی شیشه ی ادکلن های خود رقابت شدیدی دارند، برخی از این شرکت ها طراحان بسیار ماهری را استخدام می کنند تا با توجه به رایحه ای که ادکلن دارد شیشه ی آن را طراحی کنند.

 


برخی سوالات که در مورد ادکلن ممکن است برای تان ایجاد شود این است که چگونه ماندگاری آن را افزایش دهیم؟ به‌ چه نقاطی ادکلن خود را اسپری کنیم تا لکه نشود، و برخی سوالات دیگر که ممکن است برای همه ی شما پیش آید. با مطالعه ی این مطالب به برخی نکات کلیدی در مورد ماندگاری ادکلن خود و چگونگی انتخاب عطر و ادکلن خود با توجه به ذایقه یتان می پردازیم تا بتوانید بهترین عطر و ادکلن را انتخاب کنید و بهترین بازخورد را داشته باشد. 

 

چگونه عطر و ادکلن خود را متناسب با خلقیات خود انتخاب کنیم؟ 

 

هر عطر و ادکلنی متناسب با ذایقه شخصی هر فرد انتخاب می شود و نمی توانید به تنهایی یک ادکلن را برای همه معرفی کنید. ادکلن های طبع گرم برای خانم ها و آقایانی که مزاجی سرد دارند بهتر است تا بتواند تعادل ایجاد کند و یا عطر و ادکلن هایی که طبعی خنک دارند برای افراد گرم مزاج بهتر می باشد، لازم به ذکر است که بگوییم طبع ادکلن ها در فصل هایی که از آن استفاده می کنید نیز تاثیر دارند، ادکلن های طبع گرم مناسب استفاده در فصل های سرد سال می باشند و بر عکس ادکلن های طبع خنک برای تابستان مناسب هستند، و اگر به دنبال یک عطر برای استفاده در چهار فصل سال و هر آب و هوایی هستید بهتر است از ادکلن های معتدل استفاده کنید. 


چگونه ماندگاری ادکلن خود را افزایش دهیم؟ 

 

این‌ که چگونه ماندگاری ادکلن خود را افزایش دهیم علاوه بر اینکه به نوع عطر شما بستگی دارد به روش هایی که از آن استفاده می کنید نیز بستگی دارد، برای مثال به طور کلی عطرهای پرفیوم‌ و ادو پرفیوم به نسبت سایر عطر و ادکلن ها ماندگاری بیشتری دارند و همواره به نسبت سایر عطر و ادکلن ها رد بوی قوی تری از خود به جای می گذارند، اما این که چگونه ادکلن خود را مصرف کنید نیز در ماندگاریبویایی ادکلن بسیار تاثیر گذار است، برای مثال در نقاطی از بدن تان که رگ آن همواره می زند مانند رگ دست و زیر گوش، به دلیل تحرک ریزی که در بافت های زیر پوست انجام می شود به طور مداوم باعث می شود که اتم های تشکیل دهنده ی ادکلن همواره رها شوند و بهتر رد بو پخش کنند، نکته ای دیگر که باید به آن توجه کنید این است که لازم نیست بعد از اسپری کردن عطر بر روی پوست بدن تان حتما آن را مالش دهید تا جذب شود این کار باعث می شود که اسانس های روغنی موجود در عطر شما به همراه روغن های طبیعی موجود روی پوست تان با یک دیگر قاطی شوند و به سرعت جذب پوست شود، این کار از ماندگاری ادکلن شما می کاهد. البته به این نکته توجه کنید که باید حتما ادکلنی که از آن استفاده می کنید کاملا عطری با کیفیت باشد وگرنه با رعایت این موارد اگر ادکلن تان فیک باشد جواب دهی ندارد.

 


چگونه از ادکلن‌ خود استفاده کنیم تا رد آن بر روی لباس مان نماند؟ 


اسپری کردن عطر و ادکلن همیشه معضلی بزرگ برای افراد چه خانم ها و چه آقایان است، برخی از افراد به این که ادکلن خود را بر روی پوست خود بزنند مخالفت می کنند و از طرفی نیز به دلیل کیفیت بالای عطری که از آن استفاده می کنند ممکن است گاهی اوقات عطری که از آن استفاده می کنند بر روی لباس شان لک ایجاد کند، دلالی ایجاد لگه ی حاصل از استفاده از عطر بسیار متفاوت است ممکن است که خود عطر و‌ ادکلن شما غلظت بالایی داشته باشد، و یا ممکن است که از فاصله ای بسیار نزدیک آن را اسپری کرده باشید و یا این که الیاف های تشکیل دهنده ی پارچه ی لباس شما بسیار حساس باشد و به سرعت با هر مواد نگه دارنده و شیمیایی واکنش نشان دهد، از این رو باید همگی این موارد را در نظر بگیرید سپس به علاوه ی رعایت کردن تمامی این موارد ادکلن خود را از فاصله ی ۲۰ سانتی متر الی ۳۰ سانتی متری بر روی لباس تان اسپری کنید و یا آن را بر روی پوست بدن تان اسپری کنید، یکی دیگر از روش هایی که می توانید از ادکلن تان بدون ایجاد لک استفاده کنید این است که اول چند پاف از آن را داخل هوا اسپری کنید و سپس از آن نقطه رد شوید، با این روش ها دیگر ادکلن تان ایجاد لک نمی کند. 

 

آیا شیشه و برند ادکلن در کیفیت و ماندگاری آن تاثیر گذار است؟ 


این یک پرسش نسبی است نمی توانید به طور کامل بررسی کنید که برخی از برندها کاملا ادکلن های اورجینال و های کوالیتی دارند و بر عکس برخی از برندها و شرکت ها از این قاعده مستثنی هستند، بلکه به دلیل این که استفاده کردن از عطر و ادکلن کاملا امری شخصی و سلیقه ای همانند لباس و پوشاک می باشد، برندهای مختلفی در سر تا سر جهان مشغول به کار هستند که می توانید همواره ادکلن های فوق العاده منحصر به فردی را که خروجی این برندها است مشاهده کنید، اما این که آیا هر برندی در کیفیت و رایحه ی ادکلن خود تاثیر گذار است یک‌ تصور کاملا غلط می باشد، گرچه شرکت هایی مانند لالیک، ورساچه، دیور و از این قبیل که چندین ساله در این صنعت مشغول به کار هستند بی شک ادکلن هایی فوق‌ العاده با کیفیت دارند و نمی توان این قضیه را انکار کرد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha