02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هر آنچه باید در مورد قهوه سازها بدانید

ادیبه کریم پور 29 /آذر/ 1402
هر آنچه باید در مورد قهوه سازها بدانید

هر آنچه باید در مورد قهوه سازها بدانید


قهوه یک نوشیدنی صبحگاهی ترجیحی برای بسیاری از افراد است و بسیاری از ما نمی ‌توانیم بدون آن روز خود را کاملاً شروع کنیم. مطمئناً، قهوه ها در کافی ‌شاپ‌ ها موجود هستند، اما برای داشتن یک فنجان در خانه و بدون نیاز به ایستادن در صف، نیاز به یک قهوه ساز خوب در خانه دارید. همچنین می توانید دقیقاً از دانه قهوه هایی که دوست دارید استفاده کنید و طعم‌ دهنده اضافه کنید یا آن را ساده بگذارید و دقیقاً به مقدار مناسب شیر، خامه یا شیرین کننده اضافه کنید. به علاوه، تهیه قهوه در خانه باعث صرفه جویی در مصرف قهوه و هزینه های اضافی می شود. مهم نیست کدام قهوه ساز را انتخاب می کنید، مفهوم اصلی یکسان است؛ قهوه آسیاب شده با آب ترکیب می شود، که طعم را از دانه ها استخراج می کند. آب از طریق دانه ‌هایی که در یک فیلتر نگهداری می ‌شوند تخلیه می ‌شود، بنابراین قهوه بدون پودر قهوه، داخل فنجان یا قوری ریخته می شود. در حالی که این فرآیند ساده به نظر می رسد، قهوه سازهای مختلف می توانند نتایج متفاوتی تولید کنند. دمای آب بر طعم های استخراج شده از دانه قهوه های آسیاب شده تأثیر می گذارد، در حالی که زمان تماس آب با دانه می تواند بر قدرت دم کرده تأثیر بگذارد. قهوه‌سازها در طراحی ‌های مختلفی تولید می ‌شوند، از مدل ‌های غیر برقی تا قهوه ‌ساز قطره ‌ای برقی، دستگاه‌ های فنجانی (اسپرسوساز) یا کپسولی (نسپرسوساز) که هر بار یک فنجان درست می‌ کنند. قهوه سازهای سرد، دسته ای منحصر به فرد هستند زیرا از آب سرد برای تهیه قهوه استفاده می کنند یا می توانند نوع کم غلیظی تولید کنند که آماده نوشیدن است. 


قهوه ساز چیست؟


استفاده از قهوه سازهای قطره ای ساده است و به شما امکان می دهد دانه های خود را انتخاب کنید، چه ترجیح می دهید خودتان آسیاب کنید یا قبل از آسیاب شده بخرید. می‌توانید قهوه ساده، طعم‌ دار یا بدون کافئین دم کنید یا ترکیب مورد علاقه خود را مخلوط کنید، و همچنین می ‌توانید برای تنظیم قوت دم، تفاله ‌های بیشتر یا کمتری اضافه کنید. در حالی که بسیاری از قهوه سازهای قطره ای دستگاه های ساده ای هستند که فقط با یک کلید روشن/خاموش که آب را گرم می کند و آن را از طریق نازل به فنجان یا قوری می فرستد، طیف وسیعی از دستگاه های پیچیده تر وجود دارد که لیست طولانی از ویژگی ها، گزینه ها و تنظیمات را به شما امکان می دهد. 


در قهوه ساز به دنبال چه چیزی باشیم؟


هنگام خرید قهوه ساز باید موارد زیادی را در نظر گرفت، اما بیشتر تصمیمات باید با اولویت، هزینه و راحتی سروکار داشته باشند.


راحتی: آیا می‌ خواهید صبح‌ ها یک تجربه قهوه‌ سازی تقریباً بدون دردسر داشته باشید؟ یک قهوه ساز برقی قابل برنامه ریزی می تواند قهوه شما را هنگام بیدار شدن برای شما آماده کند. دستگاه ‌های الکتریکی نیمه خودکار ممکن است به کمی توجه بیشتر نیاز داشته باشند، اما همچنان با فشار دادن چند دکمه کار می کنند. قهوه ‌سازهای دستی مانند دم‌ سازهای فرنچ پرس و ظرف ‌های اسپرسو روی اجاق گاز می باشند، همگی به توجه کامل شما برای آن فنجان عالی نیاز دارند. در حالی که دستگاه های غلاف برای خانواده هایی که همگی نوع متفاوتی از قهوه را ترجیح می دهند و نه در مقادیر زیاد، به خوبی کار می کنند.


نوع قهوه: در حالی که قهوه سازها و دستگاه های اسپرسوساز معمولاً دستگاه های جداگانه ای هستند، دستگاه های همه کاره که هر دو نوع قهوه را دم می کنند نیز در دسترس هستند. داشتن دو دستگاه روی پیشخوان فضای زیادی را اشغال می کند، اما اگر عاشق قهوه و اسپرسو هستید و می خواهید هر کدام را عالی درست کنید، بهترین گزینه است. دستگاه های همه کاره فضای کمتری را اشغال می کنند و احتمالاً هزینه کمتری نسبت به خرید دو دستگاه جداگانه دارند، اما اگر به دنبال بالاترین کیفیت قهوه و اسپرسو هستید، ممکن است بهترین انتخاب نباشند.


اندازه قهوه ی دم شده: از یک فنجان گرفته تا یک قوری به اندازه یک خانواده، قهوه سازهایی وجود دارند که می توانند فقط به مقدار لازم دم کنند. برخی از دستگاه ها طیف نسبتاً گسترده ای از اندازه های دم را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر به طیف بسیار محدودتری از گزینه ها محدود می شوند. دستگاه های تک فنجانی یا اسپرسوسازها برای افرادی که به تنهایی زندگی می کنند یا جایی که هر فرد طعم یا سبک قهوه متفاوتی را ترجیح می دهد عالی است. آن ها همچنین برای خانواده هایی که همه در زمان متفاوتی از خواب بیدار می شوند عالی هستند. دستگاه هایی که مقادیر بیشتری درست می کنند برای افرادی که عاشق قهوه زیاد هستند و برای صبحانه های خانوادگی جمع می شوند یا اینکه با همسایه ها یا مهمانی های شام که در آن قهوه سرو می شود، عالی هستند. قهوه سازهای بزرگ معمولاً 10 تا 12 فنجان برچسب زده می شوند، اما فقط هشدار داده می شود که یک فنجان قهوه در دستگاه فقط 5 تا 6 اونس است، نه 8 یا 16. برای مهمانی های بزرگ، حتی می توانید دستگاه هایی با اندازه تجاری پیدا کنید که می توانند قهوه کافی برای یک نفر نیز دم کنند.


زمان‌ بندی: اگر خانواده‌ تان در طول روز قهوه می‌ نوشند، ممکن است بخواهید قهوه‌ سازی را انتخاب کنید که دارای یک کاراف حرارتی است که لوله ‌های قهوه را بدون توجه به زمان روز گرم نگه می ‌دارد. برای کسانی که فقط صبح قهوه می نوشند یک قوری شیشه ای با یک صفحه گرم کننده کافی است، اما برخی از افراد طعم سوختگی را دوست ندارند که گرم کننده ها در صورت ماندن بیش از حد طولانی در آنجا می توانند ایجاد کنند. برای خانواده‌ هایی که صبح‌ ها از در بیرون می‌ روند، یک دستگاه فنجانی یا اسپرسوساز می ‌تواند یک فنجان سریع بدون نگرانی در صورت روشن گذاشتن دستگاه برای شما تهیه کند.


اندازه: در حالی که اندازه یک دستگاه بر فنجان قهوه شما تأثیر نمی گذارد، اگر دستگاه در فضایی که برای آن در نظر گرفته شده جا نشود، می تواند باعث سردردهای زیادی شود. مطمئن شوید که به دقت اندازه گیری کرده و در صورت نیاز به باز کردن بالای دستگاه برای اضافه کردن آب و پودر قهوه، حساب کنید. برای دستگاه های تک سرو سایز لیوان خود را در نظر بگیرید. بسیاری از لیوان های بزرگتر زیر قهوه ساز قرار نمی گیرند.


گزینه های سفارشی دم کردن: ابتدایی ترین دستگاه ها عملاً هیچ گزینه ای به جز اضافه کردن بیشتر یا کمتر پودر قهوه یا آب ندارند، در حالی که دستگاه های پیچیده تر به شما امکان می دهند دمای آب، قدرت دم کردن و طیف گسترده ای از اندازه های دم را انتخاب کنید. دستگاه های فنجان و کپسول گزینه هایی را برای تهیه شکلات داغ، چای و غیره ارائه می دهند. به طور کلی، دستگاه های ساده ارزان ‌تر هستند و به احتمال زیاد استفاده از آن ها آسان ‌تر است، زیرا نمی‌ توانید تصادفاً گزینه اشتباهی را انتخاب کنید.


ویژگی ‌های اضافی: برخی از دستگاه ‌ها فراتر از گزینه‌ های دم کردن هستند و شامل گزینه ‌هایی برای دم کردن برنامه‌ ریزی شده در یک زمان خاص، گرم نگه ‌داشتن یا خاموش شدن خودکار، یا یک کاراف حرارتی برای گرم نگه داشتن قهوه هستند. برخی از آن ها شامل هشدارهای صوتی هنگام دم کردن قهوه هستند، و بیشتر مدل های برقی دارای چراغ هایی هستند که نشان دهنده روشن بودن دستگاه دم کردن یا اتمام قهوه است. قهوه ‌سازهای آسیاب‌ کننده برای کسانی که نمی ‌خواهند از دستگاه جداگانه برای دانه‌ های خود استفاده کنند، راحتی ایجاد می ‌کنند. دستگاه های رده بالاتر ممکن است دارای ویژگی ‌هایی مانند سیستم تولید کف شیر و اعلان‌ هایی در زمان نیاز به تمیز کردن دستگاه باشند. دستگاه‌ های اسپرسوساز و قهوه‌سازهای ساده و همه کاره، بیشترین گزینه ‌ها را ارائه می ‌دهند، و همچنین دارای بالاترین قیمت هستند.


تجهیزات جانبی


در حالی که قهوه سازها معمولاً لوازم جانبی زیادی ندارند، آن ها چند چیز هستند که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید. یک اسکوپ قهوه به شما کمک می کند مقدار مناسب قهوه را با تعداد فنجان هایی که در حال دم کردن هستید اندازه گیری کنید. فیلتر دائمی در دستگاه نیاز به فیلترهای کاغذی را که نگهداری آن در انبار می تواند دردسرساز باشد را از بین می برد. برخی از دستگاه ها دارای این هستند اما در صورت تمایل می توانید آن ها را جداگانه خریداری کنید. و اگر تازه ترین قهوه را می خواهید، همیشه عاقلانه است که دانه های خود را در خانه آسیاب کنید، بنابراین اگر دستگاه شما آسیاب ندارد، ممکن است بخواهید روی آسیاب قهوه خود سرمایه گذاری کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha