02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید یک گوشت کوب برقی خوب

ادیبه کریم پور 13 /دی/ 1402
راهنمای خرید یک گوشت کوب برقی خوب

راهنمای خرید یک گوشت کوب برقی خوب


گوشت کوب برقی یا مخلوط کن دستی در هر آشپزخانه ای کاربرد دارد. این وسیله خانگی در هنگام تهیه غذاهای مختلف ضروری است. می تواند مخلوط کردن، پوره کردن و خرد کردن را برای شما آسان کند. گوشت کوب برقی بسیار راحت است و به لطف کاربرد آن در هنگام تهیه غذاهای مختلف مفید است. برای تهیه خمیر پنکیک، خرد کردن آجیل، خرد کردن یخ یا مخلوط کردن سوپ ایده آل است. امروزه، گوشت کوب های دستی بسیار محبوب هستند، زیرا در بسیاری از شرایط می توانند با موفقیت جایگزین غذاساز بزرگ شوند. در بازار لوازم خانگی انواع مختلفی از لوازم آشپزخانه وجود دارد و می توانید با توجه به سلیقه ی خود بهترین ان را انتخاب کنید. در سایت اولان کالا مدل های مختلفی از گوشت کوب برقی موجود است که می توان با قیمتی عالی آن ها را خریداری کرد.

در مورد گوشت کوب برقی


مخلوط کن دستی یا گوشت کوب برقی یک وسیله آشپزخانه کوچک، سبک و خوش دست است که برای کودکان نیز قابل استفاده است. اگر تصمیم به خرید این دستگاه دارید باید به برخی نکته های مهم و همچنین لوازم جانبی دیگری که همراه با این دستگاه عرضه می شود توجه کنید. 


1. قدرت گوشت کوب برقی: قدرت گوشت کوب به شما می گوید که مخلوط کن چقدر می تواند مواد سفت و جامد را با هم مخلوط کند. بنابراین اگر می ‌خواهید غذاهای مختلف را با هم مخلوط کنید، باید تصمیم بگیرید که دستگاهی را با قدرت 900 وات خریداری کنید. برخی از گوشت کوب های دستی تا 20 تنظیم سرعت دارند تا بتوانید سطح قدرت را بر اساس نوع غذای مخلوط تنظیم کنید. همچنین برخی از دستگاه ها دارای تیغه ‌هایی با سیستم چرخش توربو هستند که این امکان مخلوط کردن دقیق ‌تر وعده‌ های غذایی را فراهم می‌ کند و قوام کامل را تضمین می ‌کند. برخی از گوشت کوب های برقی همچنین مجهز به عملکرد پالس هستند که امکان خرد کردن سریع مواد کاملاً سخت را فراهم می کند. این وسیله آشپزخانه برای خرد کردن یخ ایده آل است. 


2. حداکثر زمان آسیاب مداوم: این یک نکته ی بسیار مهم است که اغلب هنگام انتخاب لوازم آشپزخانه مناسب نادیده گرفته می شود. گوشت کوب های دستی با کیفیت پایین را می توان تنها برای چند ده ثانیه بدون وقفه کار کرد. پس از آن دستگاه باید خنک شود. وقتی می خواهید غذاهای زیادی تهیه کنید، این راحت نیست. به همین دلیل است که توصیه می کنیم قبل از خرید مخلوط کن دستی بررسی کنید که این دستگاه آشپزخانه چقدر می تواند بدون وقفه کار کند.


3. سطح سر و صدا: مطمئناً دوست ندارید که گوشت کوب برقی شما منبع صدای زیاد و بلند در آشپزخانه شما باشد. صدای آرام نیز در اینجا نقشی حیاتی دارد. باید بررسی کنید که آیا وسیله آشپزخانه ای که می خواهید بخرید در حین استفاده از آن زیاد صدا دارد یا خیر. ما می خواهیم بر این واقعیت تأکید کنیم که مخلوط کن دستی با موتورهای قوی تر باعث ایجاد صدای بیشتر می شود.


4. مواد بدنه: مواد در اینجا نقش بسیار زیادی ایفا می کنند؛ به ویژه موادی که دسته و تیغه های چرخان از آن ساخته شده اند. تیغه ها باید محکم بوده و فقط از فولاد ضد زنگ ساخته شوند. فقط در این صورت است که می توانید سخت ترین مواد مانند یخ را خرد کرده و مخلوط کنید. از طرف دیگر، دستگیره باید از موادی ساخته شده باشد که امکان نگهداری راحت این وسیله آشپزخانه را در طول کار آن فراهم می کند. راه حل عالی در اینجا، سطح دستگیره نرم لاستیکی است. تهیه غذا با استفاده از این وسیله آشپزخانه آسان و راحت است. گوشت کوب برقی با شکل دستی خود متمایز می شود. برخی از گوشت کوب ها به لطف سطح لاستیکی آن، در دست گرفتن بسیار ایمن و راحت هستند. 


5. تیغه های چندتایی: باید بررسی کنید که گوشت کوب برقی مورد نظر شما به چه تیغه هایی مجهز است. دو یا چهار تیغه در گوشت کوب های مختلف موجود است. انتخاب بین این دو نوع بستگی به نیازهای فردی کاربر دارد.


6. لوازم جانبی: برخی از مخلوط کن های دستی هیچ گونه لوازم جانبی اضافی ندارند. اما بهتر است لوازمی را خریداری کنید که حداقل یک لیوان مخلوط را در محدوده عرضه دارند. این امر ضروری نیست، اما بخشی بسیار کاربردی از تجهیزات است. چه چیزی را نیز می توانید به عنوان یک تجهیزات اضافی دریافت کنید؟ می تواند به عنوان مثال همزن بادکنکی باشد که برای زدن خامه یا سفیده تخم مرغ ایده آل است. سری مناسب برای کف کردن شیر که برای همه کسانی که قهوه های مختلف را با شیر تهیه می کنند. مخلوط کن دستی همچنین می تواند مجهز به خردکن باشد که یک لیوان مخصوص است. قسمت بالایی مخلوط کن با موتور را روی آن قرار می دهید. این سری برای خرد کردن حتی سخت ترین مواد عالی است.

سوالات متداول در مورد گوشت کوب های برقی
چرا به گوشت کوب برقی نیاز دارم؟


مخلوط‌ کن ‌های غوطه‌ وری می ‌توانند سوپ ‌های شما را مخلوط و پوره کند، میلک شیک ‌های خوشمزه و سس های مختلف را به راحتی درست کنند. در واقع، کاربردهای بی پایانی برای این ابزار آشپزخانه وجود دارد. این مخلوط‌ کن ‌ها زمانی مفید هستند که نیاز به پوره کردن اقلام داغ مانند سوپ یا سس دارید، زیرا می ‌توانید آن ‌ها را درست در قابلمه بدون انتقال مایعات داغ به داخل و خارج از گوشت کوب، مخلوط کنید.


گوشت کوب های برقی در مقابل مخلوط کن سنتی


اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا از گوشت کوب برقی برای جایگزینی مخلوط کن های سنتی را بزرگ استفاده می کنید. مخلوط ‌کن ‌های غوطه‌ وری سبک ‌تر هستند، تمیز کردن آن‌ ها راحت‌ تر است و فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال می ‌کنند، اما بسیاری از مدل‌ ها آنقدر قدرتمند نیستند. اگرچه بسیاری از گوشت کوب ‌های دستی خود را به‌ عنوان توانایی خرد کردن یخ به بازار عرضه می ‌کنند، اما متوجه شده‌ ایم که مخلوط‌ کن‌ های سنتی مانند این برای این کار بهترین هستند. یک مخلوط کن دستی با موتور قوی می تواند میوه های یخ زده را برش دهد و آن ها را خرد کند.


سیم در مقابل بی سیم


آیا آشپزخانه شما پریزهای زیادی دارد یا فقط یک خروجی برق در آن جا وجود دارد؟ مخلوط کن های غوطه ور در دو نوع سیمی و بی سیم عرضه می شوند. مدل های شارژی معمولاً قدرت کمتری دارند و روی موادی که به راحتی قابل مخلوط شدن هستند مانند سس مایونز خانگی یا فراستینگ بهترین کار را دارند. و اما سرعت و قدرت آن ها متفاوت است. اکثر گوشت کوب های برقی برقی مقرون به صرفه فقط یک یا دو تنظیم سرعت دارند. برای بیشتر کاربردها به هیچ چیز شیک تر از آن نیاز نخواهید داشت. اگر قصد دارید هویج خام یا میوه های یخ زده را خرد کنید، به دنبال مخلوط کن با قدرت 200 و 250 وات باشید.


آیا تمیز کردن آسان است؟


برخی از مخلوط کن های دستی را می توان در ماشین ظرفشویی شست، در حالی که برخی دیگر نیاز به شستشوی خاص با دست دارند. اگر تمیز کردن آسان برای شما مهم است، به دنبال یک سری قابل شستشو در ماشین ظرفشویی بروید و از شستشوی خود صرفه جویی کنید.


آیا لوازم جانبی وجود دارد؟


مخلوط کن دستی برای انجام یک کار ساخته شده است که عبارتند از مخلوط کردن، خرد کردن، پوره کردن و... می باشد. اما بسیاری از مدل ‌های جدیدتر دارای سری ‌هایی هستند که می ‌توانند مانند غذاساز برش دهند یا مانند همزن دستی برای خامه استفاده شوند. نسخه هایی با لوازم جانبی بیشتر هزینه بیشتری خواهند داشت و جایگزین سایر وسایل آشپزخانه می شوند. مخلوط‌ کن‌ هایی که بدون لوازم جانبی هستند ساده ‌ترین و ارزان ترین برای استفاده و نگهداری هستند. اکنون که می دانید به دنبال چه چیزی باشید، انتخاب یک مخلوط کن غوطه وری جدید بسیار راحت خواهد بود. هنگامی که ابزار آشپزخانه جدید خود را دارید، یکی از دستور العمل های مورد علاقه شخود را که از گوشت کوب برقی استفاده می کند، با هم ترکیب کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha