02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز تهیه قهوه لاته با اسپرسو ساز مایر مدل 445

ژینو صداقت 28 /تیر/ 1401
طرز تهیه قهوه لاته با اسپرسو ساز مایر مدل 445

طرز تهیه لاته با دستگاه اسپرسو ساز مایر مدل 445: 
لاته از عبارت ایتالیایی آمده است که به معنی قهوه و شیر است. کافه لاته ترکیبی از شیر داغ و اسپرسو با مقداری خیلی زیادی فوم شیر است همچنین بر روی لاته طرح های هنری خاصی اجرا میشود که به آن در اصطلاح لاته آرت می گویند.

درست کردن لاته خیلی ساده است و به راحتی می توانیم در خانه درستش کنیم لاته که اکثر مردم به آن لذتی هم می گویند معروف ترین نوشیدنی گرم بر پایه اسپرسو است.در واقع لاته را آمریکایی‌ها ابداع کردند، تا پیش از آن کاپوچینو ایتالیایی مصرف میکردند که با آداب و رسوم خاص ایتالیایی درست می شد و توی همه دنیا مشهور بود.اگر دوست دارید تمرکز بیشتری را داشته باشید یا برای مشغله کاری شب را بیدار بمانید، قطعاً قهوه لاته بهترین است.

اگر میخواهید با دستگاه اسپرسو ساز قهوه لاته درست کنید تا آخر مقاله با ما همراه باشید. 
دستگاه اسپرسو ساز دو کاربرد اصلی و جداگانه دارد یکی از کاربردهای آن آثار گیری قهوه و تهیه اسپرسو با کیفیت است دیگری فوم گیری شیر است اسپرسو قسمتی دارد به نام نازل بخار که بخار آب با فشار از آن خارج می شود و و با قرار گیری نازل بخار داخل شیر میتوانیم فوم گیری خیلی خوب و با کیفیت را انجام دهیم.

در مرحله اول باید یک الی دو شات اسپرسو را تهیه کنید و کف فنجان بریزیم. سپس بعد از تهیه اسپرسو به کمک نازل بخار فوم شیر را می گیریم و شیر سرد را داخل ظرف مناسب میریزیم و نازل بخار را داخل شیر قرار میدهیم شیر نازل بخار باز میکنیم و صبر میکنیم تا شیر کاملا داغ شود و فوم شیر ازش جدا شود برای این کار بهتر از شیر پرچرب و سرد استفاده کنیم شیر و فوم شیر را به اسپرسو اضافه میکنیم و هم اکنون قهوه لاته ما آماده است در واقع توی لاته مقدار شیر بسیار بیشتر از فوم شیر است و تقریبا لایه ای به نام فوم نداریم.

اما سوال این است که قهوه مناسب برای کافه لاته چیست؟
 می توانید از هر قهوه ای که طعم و رایحه اش را می پسندید برای درست کردن کافه لاته استفاده کنید بیشتر از قهوه هایی که ترکیب درصد عربیکای بالاتری برای کافه لاته مناسب تر است استفاده می کنند. تکنیک خاص ریختن شیر روی اسپرسو که سبب ایجاد طرح های زیبا و مختلفی از جمله شکل قلب روی لاته میشود تکنیک لاته آرت است.  شکلی که روی فنجان تشکیل می شود در واقع به کمک همان فوم شیر به وجود می آید یعنی ما شیر را داخل اسپرسو میریزیم که بالا بیاید و بعد از فوم به دلیل اینکه سبک تر است و روی مایع باقی می ماند برای شکل دادن و هنر نمایی از آن استفاده می کنیم حجم شیر و فوم شیر که برای لاته آرت استفاده می کنید موضوع مهمی است. برای درست کردن لاته یا کافه لاته باید شیر را فوم گیری کنید کاری کنید که هوا به داخل شیر نفوذ کرده و کف شیر را ازش جدا کنید. فوم گیری شیر برای لات آرت دو روش داریم فوم گیری با نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز یا فوم گیری با فرنچ پرس. 
 هنر لاته آرت نیاز به تجربه زیادی دارد، لاته که در کافی شاپ ها می نوشید به کمک هنر باریستاها تزیین شده است که این سبک از تزئیین لاته آرت است. حجم فنجان استاندارد برای سرو لاته ۲۲۰ الی ۲۵۰ سی سی است.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به نوشیدن کافه لاته و قهوه اسپرسو علاقه مند هستید باید شیوه درست کردن این نوشیدنی ها را یاد بگیرید هنگامی که شما با دستگاه اسپرسو ساز مایر مدل ۴۴۵ کار می کنید نکات ضروری را باید بدانید.
اسپرسو ساز مایر مدل ۴۴۵ قابلیت استفاده از قهوه کاپوچینو لاته و اسپرسو را دارد توان مصرفی آن ۱۳۵۰ وات است و همچنین ظرفیت مخزن آن یک لیتر است.

این اسپرسوساز زیبایی منحصر به فردی دارد و کاربرد فوق العاده ای برای شما دارد فشار بخار آن ۲۰ بار کارایی بسیار قوی دارد و همچنین شما می توانید با فشردن یک دکمه از هر نوشیدنی که بخواهید دو فنجان قهوه درست کنید این اسپرسوساز مایر مدل ۴۴۵ از نازل بخار نیز بهره مند است درست کردن کافه لاته با این اسپرسوساز مایر مدل ۴۴۵ بسیار لذت بخش است و طعم و رایحه بسیار خوبی را برای شما به وجود می آورد.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha