02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

معرفی انواع قهوه سازها

هدیه کریمیان 23 /اسفند/ 1400
معرفی انواع قهوه سازها

معرفی انواع قهوه سازها

دستگاه قهوه ساز این روزها به وسیله ای ضروری در هر خانه ای تبدیل شده است که افراد زیادی به سمت خرید آن روی می آوردند. قهوه نوشیدنی محبوبی است که هر کسی به آن عادت کند نمی تواند از نوشیدن آن دست بردارد. قهوه نیز همچون چایی کاملا اعتیاد آور است. البته اگر دقت کنید اکنون در هر کافه ای که بروید و قهوه سفارش بدید؛ آنقدر قهوه های مختلفی وجود دارد که انتخاب را برای کاربر سخت می کنند. در نتیجه با توجه به اینکه قهوه های مختلفی در سرتاسر دنیا وجود دارند برندهای زیادی هم دستگاه های متنوعی برای درست کردن قهوه معرفی کرده اند. بدین صورت انتخاب برای کاربر دشوارتر می شود.

در ابتدا باید اشاره کنیم که ما دو نوع قهوه ساز دستی و برقی داریم. شاید برای شما سوال باشد که قهوه ساز دستی و برقی چه تفاوتی با هم دارند؟ باید گفت اگر بخواهیم قهوه عادی (همان ترک و فرانسوی) را با قهوه ساز دستی درست کنیم از نظر طعم و بو تفاوت چندانی با هم ندارند. اما برای درست کردن سایر قهوه سازها از جمله اسپرسو، کاپوچینو، لاته و آمریکایی حتما به یک قهوه ساز برقی نیاز دارید. البته ناگفته نماند از نظر قیمت هم قهوه ساز های برقی به مراتب گرانتر هستند. 

برای خرید یک قهوه ساز با کیفیت نکات بسیار زیادی هستند که باید به آن توجه کنید. در نتیجه اولان کالا شما را به مقاله امروز دعوت می کند تا با انواع قهوه سازها آشنا شوید و جهت مطلع شدن از کارکرد هر کدام از خریدی آگاهمندانه برخوردار باشید. 

بهترین برند قهوه ساز کدام است؟

کمپانی های متعددی برای ساخت قهوه ساز وارد رقابت شده اند؛ حال از نظر کیفیت و عملکرد با هم دیگر تفاوت دارند. البته در کنار این نیز قیمت تاثیر به سزایی روی خریداران و رقابت برندها با هم دیگر داشته است. 

معروفترین دستگاه های قهوه ساز که اکنون در بازار به اوج رسیده اند، دلونگی، بوش، ایروپرس، دسینی، کمکس، نوا و .... است. ناگفته نماند که این برندها با توجه به رنج قیمت در میان مردم توانسته اند به فروش خوبی برسند و اکثرا از نظر کارایی و طعم نیز توانسته اند نظر کاربران را جلب کنند. 

معرفی انواع قهوه ساز: کدام یک برای شما مناسب است؟

برای بسیاری از ما تصور شروع روز بدون قهوه خیلی سخت است. به همین علت انواع مختلف قهوه ساز وجود دارد که درست کردن قهوه را برای شما راحت می کنند. قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که 79 درصد از مصرف کنندگان قهوه در ایالات متحده به مصرف قهوه در روز علاقه مند هستند. اما این درصد به مراتب برای مردم کشور ما فرق می کند. بنابراین تعجبی ندارد که چقدر عادی است که کسی یک قهوه ساز را در آشپزخانه ببینید. راه های مختلفی برای دم کردن قهوه در خانه وجود دارد. امروز ما تعدادی مورد از این گزینه ها را بررسی می کنیم تا بتوانید در مورد روش های دم کردنی که ممکن است از آنها مطلع نیستید آشنا شوید.

اسپرسو ساز

 مهمترین قهوه و یا به عبارتی سرچشمه تمام قهوه ها اسپرسو است. اسپرسو با غلظت زیادی که دارد می تواند انرژی روزانه برای کاربر را افزایش دهد و همچنین باعث شود تا افراد سریعتر به آن معتاد شوند. کاربر می تواند از اسپرسو قهوه هایی همچون لاته، فرانسوی، آمریکایی، موکا، کاپوچینو را شامل شود. یعنی می توانید از اسپرسو تمامی این قهوه را درست کنید. 

روش درست کردن اسپرسو به این صورت است که آب به فشار زیاد در میان دانه های قهوه عبور می کند. فشار آب در قهوه اسپرسو خیلی مهم است و دستگاه های اسپرسو ساز اکثرا آن را رعایت می کنند. البته در قهوه های اسپرسو کفی بر روی قهوه قرار می گیرد که زرد رنگ است. جالب است بدانید که کف اسپرسو حتما باید رنگش زرد باشد چراکه یکی از اصول درست کردن یک اسپرسو درست همین است.

تقریبا اسپرسو خودش به تنها انواع قهوه ساز دارد که عبارتند از:

اسپرسو دستی: اسپرسو ساز دستی همانطور که از نامش پیداست فشار به دانه های آسیاب شده را توسط یک اهرم دستی فراهم می کند. 

اسپرسو برقی: در این نوع کاربر می توانید به راحتی دما آب را تعیین کند و فشار توسط دستگاه تامین شود. برای کسایی که اسپرسو زیاد درست می کنند سریع می توانند طعم و بو اسپرسو ساز دستی و برقی را تشخیص دهند. 

اسپرسوساز نیمه خودکار: در این دستگاه شما حتما باید دانه های آسیاب شده اسپرسو را در دستگاه قرار دهید، سپس اسپرسو ساز به صورت خودکار نوشیدنی شما را حاضر می کند.

اسپرسو خودکار: در این دستگاه اسپرسو ساز دانه ها را  نمی تواند از فیلتر رد کند و حتما باید کاربر دانه های آسیاب شده را در درون فیلتر بریزد. 

اسپرسو ساز فوق خودکار: این نوع اسپرسو ساز بدون آسیاب کردن دانه ها نیز قهوه ما را حاضر می کند و کاربر هیچ کاری ندارد. زیرا هم دانه ها را از فیلتر رد می کند و هم با فشار زیاد آب اسپرسو را حاضر می کند. کار با این دستگاه بسیار آسان است اما قیمت گرانی هم دارد. 

قهوه ساز قطره ای

قهوه ساز قطره ای یکی از دستگاه هایی است که در عین سادگی جزو بهترین ها می باشد. در این دستگاه دما به راحتی قابل کنترل است و کاربر باید قهوه را در درون فیلتر قرار دهد. این قهوه با توجه به اینکه قطره است می تواند کیفیت و غلظت عالی از قهوه در اختیار شما قرار دهد. همچنین قهوه سازهای قطره ای اکثرا با یک قوری همراه می باشند که پس از دم گردن قهوه آن را به صورت قطره ای در داخل قوری می ریزد. بیشتر قهوه سازهای قطره ای دما قهوه را گرم نگه می دارند تا بعد از مدتی هم کاربر قهوه گرم و تازه ای را میل کند. 

ناگفته نماند این نوع قهوه ساز دما به نقطه جوش نمی رساند و تنها پس از دم کردن ،قهوه را خارج می کند. روند شست و شو قطعات قهوه ساز قطره ای به مراتب ساده تر از سایر قهوه ساز ها است و از این مهمتر ،برای هر خانواده ای مناسب می باشد. 

سوال اصلی چگونگی کار با این قهوه ساز است؟ شما باید به هر میزان لیتری که آب استفاده می کنید به همان مقدار هم گرم از قهوه بریزید. تنها وجه منفی که کاربران تا کنون از این قهوه ساز گرفته اند، طولانی شدن زمان دم کشیدن است.

قهوه ساز فرنچ پرس

یکی از قهوه سازهایی که مدت زمان طولانی است در بین کاربران وجود دارد فرنچ پرس است. این دستگاه بیشتر به شکل استوانه ای طراحی شده و همچنین دمای آب را به نقطه ی جوش می رسد. جهت کار با این قهوه ساز حتما باید از دانه های درشت یعنی آسیاب نشده؛ استفاده شود. اول قهوه را در درون دستگاه بریزید و فیلتر را روی آن قرار دهید تا دانه ها جدا شود. سپس آب جوش را بریزید تا قهوه دم شود.

قهوه ساز موکات

در مقایسه با فرنج پرس قهوه ساز موکات چند سال بیشتر در بین قهوه خواران رواج داشته است. قیمت این دستگاه بسیار مقرون به صرفه است. جنس بیشتر موکات ها از آلومینیوم است و باید حتما روی اجاق گاز استفاده شود. 

غلظت و طعم این قهوه ساز موجب شده تا هرکسی به نوشیدنی قهوه علاقه داشته باشد حتما به خرید آن فکر کند. 
کار با این قهوه ساز راحت است: قهوه را در درپوش داخل دستگاه میریزید سپس آب لازم نیز اضافه می کنید و آن را روی دمای ملایم اجاق گاز قرار می دهید. این دستگاه پس از جوشیدن آب را با فشار از لوله پایین به بالا انتقال می دهد و قهوه دم شده را تولید می کند. البته نسبت به قهوه ساز موکات باید سطح توقعات خودتان را کم کنید. چون فشار آب در این قهوه ساز بسیار کمتر است سایر دستگاه می باشد. 

قهوه ساز دستی ایروپرس

اگر توریست هستید و یا به مسافرت علاقه مندید قهوه ساز دستی ایروپرس برای شما بهترین گزینه است. در بین قهوه سازهای دستی ایروپرس می تواند بهترین باشد. هرچند از نظر عملکرد این قهوه ساز با فرنج پرس شبیه است ولی قابل عملش ساده و آسان تر می باشد. شما با این قهوه ساز از قهوه یکدست و یک رنگ بهره می برید زیرا فیلتر این قهوه ساز به صورت میکرو فیلتر طراحی شده است. جنس اکثر فیلترها کاغذی می باشد تا مانع از عبور ذرات ریز قهوه به داخل آب شود. 

زمان تهیه این قهوه ساز بسیار کم است. یعنی با توجه به اینکه دستی است در زمان بسیار کمی قهوه را برای حدودا 1 الی 3 نفر را درست می کند. این تعداد نشان می دهد که به دلیل ظرفیت کم مخزن این قهوه ساز، تنها برای خانواده های کم جمعیت و یا سرکار و سفر می تواند ایده آل باشد.

این دستگاه از اجزای شامل اجزای زیر می باشد:

قیف مخصوص پودر
کاردک جهت مخلوط کردن آب و قهوه
استند نگهداری فیلتر
فیلتر کاغذی
پیستون

جمع بندی

واژه قهوه بسیار فراتر از آن چیزی است که امورز در مورد آن صحبت کردیم و به غیر از این دستگاه های قهوه ساز بسیار بیشتری نیز وجود دارند که در مورد آن صحبت نکرده ایم. اما اولان کالا سعی کرد با بررسی دستگاه قهوه سازهای مهم و کاربردی موضوع را برای شما ساده تر کند. بنابراین امیدواریم تا اینجا توانسته باشیم شما را به انتخاب آگاهانه تری رسانده باشیم. البته در اولان کالا قهوه و اسپرسوسازهای بسیاری وجود دارند که شما با توجه به لینک مورد نظر می توایند به مشاهده ی آن ها بپردازید. ممنون از صبر و شکیبایی شما. 


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha