02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

عمر مفید یخچال های ساید بای ساید

هدیه کریمیان 22 /اسفند/ 1400
عمر مفید یخچال های ساید بای ساید

عمر مفید یخچال های ساید بای ساید 

تقریبا با بالا رفتن زمان و ساخت یخچال و فریزر های متنوع؛ یخچال های قدیمی عمرشان به پایان می رسد. البته عمر یخچال ها موردی است که به استفاده خود کاربر باز می گردد. یعنی اگر شما در به کار بردن یخچالتان رعایت کنید و مواظب آن باشید طول عمر یخچال و فریزرتان بالا می رود. اما بر اساس تحقیقات و میانگین تعیین شده در بین کاربران؛ مشخص شده است که یخچال های ساید بای ساید عمر مفید بین 15 تا 20 سال را دارند. خوشخبتانه پیشرفت علم و تکنولوژی بر روی عمر محصولات هم تاثیرات بسزایی داشته است. یعنی اگر دقت کنید یخچال و فریزرهای قدیمی در طی 5 سال دائما در حال خراب شدن و یا با مشکلاتی در موتور همراه بودن. ولی امروزه اگر کاربر به نکات لازم برای رعایت یخچال توجه کند خیلی به ندرت به این مشکل رو به رو می شود. 

نوع برند ساید بای ساید ها هم یکی از مهمترین دلایل عمر یخچال ها است. یعنی برندهای با تجربه همچون سامسونگ و ال جی با سابقه درخشان مطمئنن طول عمر بالاتری نسبت به سایر برندهای کمتر شناخته شده دارند. البته ناگفته نماند که برندهای دیگری هم وجود دارند که در این بین کارایی خوبی به دنبال داشته اند. 

برای افزایش طول عمر یخچال و فریزرهای ساید بای ساید باید چه کار کرد؟ نکات لازم برای طول عمر بالاتر چیست؟ خرید یخچال های ساید بای ساید بهتر است یا نه؟ و ..... سوالات زیادی هستند که ممکن است برای شما پیش آمده باشد. امروز اولان کالا در این مقاله سعی می کند تا شما را بیشتر با یخچال خانه تان آشنا کند و یا اگر قصد خرید دارید محصولی مناسب و با کیفیت را به شما معرفی کند. از این پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

طول عمر یخچال و فریر های ساید بای ساید ال جی یا سامسونگ؟

قطعا برند ال جی و سامسونگ یکی از کمپانی های شناخته شده جهان اند که رقابت سختی با هم دارند. هر دو برند یخچال های بالارده معرکه ای دارند که حسابی در بازار به اوج رسیده اند. اما در کنار این هر دو دارای یخچال هایی هستند که معایب و مشکلاتی دارند. یعنی هنگامی که می خواهید در بین این دو برند تصمیم بگیرید ابتدا به مدل یخچال و فریزر ال جی و سامسونگ توجه کنید. از لحاظ طراحی و زیبایی، یخچال های سامسونگ و ال جی تفاوت چندانی با هم ندارند و هر دو برند تلاش لازم را در این زمینه به خرج برده اند. همچنین موتور یخچال و فریر هر کدام نیز جزو یکی از بهترین موتورها در حال حاضر می باشد. 

حال اگر بخواهیم از نظر طول عمر این دو برند را مقایسه کنیم باید گفت که طی تحقیقات اثبات شده برند ال جی از نظر طول عمر و مصرف انرژی در رده بهتری قرار دارد. ولی سامسونگ هم تکنولوژی و نوآوری های زیادی را به دنبال دارد که توانسته گردش هوا و خدمات گسترده تری را به میدان بیاورد. البته باید باز اشاره کنیم که این گفته با توجه به مدل یخچال و فریزر تغییر می کند. 

حال اگر بخواهیم از نظر طول عمر بهترین یخچال های جدید ال جی را نام ببریم، ابتدا J34 ، J337 و J247 را به ترتیب معرفی می کنیم. عمر میانگین هر کدام از این یخچال و فریزر بین 10 تا 20 سال است که واقعا می تواند به نیازهای شما در طی این زمان پاسخ دهد. و با کیفیترین یخچال های سامسونگ نیز عبارتند از RH77، RS71 و RS80 .

جهت افزایش طول عمر یخچال های ساید بای ساید به نکات زیر توجه کنید

افزایش طول عمر یخچال ها موضوعی کاملا راحت است که در دست خود کاربران می باشد. بسیاری از افراد به نگه داری از یخچال و فریزر خانه شان توجه نمی کنند یا اینکه اعتقادی ندارند. اما نگه داری از هر چیزی ضروریست چراکه قطعا اگر شما نگه دارنده ی خوبی باشید عمر دستگاه تان بالاتر می رود. 

نکته ی بسیار جالبی که باید اشاره کنیم ترفند مخصوصی است که برند های اکنون بر روی درهای یخچال اجرا کرده اند. یعنی یخچال های ساید بای ساید در صورت باز شدن درب بدون اینکه کاربر در را ببندد به صورت خودکار بسته می شود. این عملکرد بر روی طول عمر یخچال ها بسیار موثر است. بنابراین تا کنون یخچال های ساید بای ساید دارای طول عمر بالاتری نسبت به سایر یخچال ها هستند.

سایر عوامل مهم بر طول عمر یخچال های ساید بای ساید عبارتند از :

1-    اگر مشکلاتی در خرابی فن و موتور یخچال پیش آمد سریعا تعمیر کنید تا مشکل ساز تر نشود. 
2-    پشت و داخل یخچال و فریزر را تمیز کنید و جمع شدن گرد و خاک بر روی یخچال خود داری نمایید.
3-    تراز بودن جای یخچال و فریزر بسیار مهم است پس ابتدا به این موضوع توجه کنید
4-    محیط گرم برای یخچال و فریزر مناسب نیست. مخصوصا در فصل تابستان سعی کنید یخچال و فریزرتان را در نزدکی بخاری، شوفاژ و یا پنجره دور کنید. 
5-     دائما  وضعیت و سیم پیچ کندانسور همچنین دما سنج ساید بای ساید را کنترل کنید تا صدماتی زیان آوری به دستگاه وارد نشود. 
6-    هنگامی که محیط یخچال و فریزر را جابه جا کردید پس از 12 ساعت یا 6 ساعت یخچال را روشن کنید. 
7-    از قرار دادن هر چیز سنگین بر روی یخچال خودداری نمایید.
8-    غذاهای داغ را در رون یخچال و فریزر قرار ندهید.
9-    هنگام تمیز کردن داخل یخچال و فریزر از خیس کردن بدنه و نفوذ آب به درون نمایشگر و قطعات یخچال و فریزر جلوگیری کنید. 
10-    فیلترهای آب راعوض کنید تا آب به خوب تصفیه شود. 

لازم به ذکر است که برای تمیز کردن یخچال و فریزر می توانید قسمت پشت را با جارو برقی تمیز کنید و همچنین داخل دستگاه را با یک دستمال نم دار ضد عفونی نمایید.

طول عمر یخچال های ساید بای ساید چه زمانی به پایان می رسد؟

 هنگامی که گاز یخچال و فریزر دائما کاهش پیدا می کند یعنی اینکه موتور دچار مشکل شده است و کاربر باید سریعا به تعمیرات مراجعه کند. به غیر از این بالا رفتن صدای یخچال و فریزر نیز یکی از عواملی است که نشان دهنده پایان یافتن عمر یخچال و فریزر است. مورد دیگری که خیلی زیاد دیده می شود فاسد شدن غذا هاست. زیرا زمانی که طول عمر تمام می شود یخچال و فریزر شما دائما مواد غذایی را خراب می کنند و یا ممکن است  در قسمت فریزر نیز به دلیل دمای پایین ضررات زیادی به مورد غذای وارد شود. 

به طور حتمی وقتی که یخچال و فریزر روی خرجی و تعمیر بیوفته صدرصد باید دستگاه را عوض کنید. 

سیستم اخطار دهنده هنگام خراب شدن دستگاه

اکثر یخچال و فریزرهای عصر جدید دارای سیستمی می باشند که به محض وجود مشکل و خطا در عملکرد یخچال و فریزر به کاربر اطلاع رسانی می کنند. مثلا یخچال های بوش در کنار نمایشگر لامپ سبز رنگ را به شکل قرمز نمایش می دهد. بنابراین شما با خرید یخچال های ساید بای ساید هم می تواند بدون خراب شدن مواد غذایی و ایجاد مشکلات سنگین برای دستگاه سریعا با تعمیر کار تماس بگیرد. 

مشکلات ناشی از تعمیرات 

هرچند با توجه به اینکه قطعات یخچال و فریزرها به سختی پیدا می شود و همچنین هزینه هاش بالا هست، افراد مجبور می شوند تا پس انداز کنند و به خرید یک یخچال و فریزر دیگر اقدام کند. به غیر از این به فردی که تعمیرکار یخچال و فریزر شماست خیلی دقت کنید. چون اگر فردی مورد اعتماد نباشه و به جای استفاده از قطعات اصل؛ قطعه های کهنه یا جعل را بر روی یخچال و فریزر شما نصب کنه ممکن هست که دیگر هیچ وقت نتوانید استفاده طولانی مدتی از محصول خانه ی خود داشته باشید. 
ناگفته نماند گاهی اوقات به دلیل تعمیرات اشتباه نیز قسمتی از یخچال از کار می افتد و همین موضوع باعث می شود تا کاربر به خرید محصول دیگری روی بیاورد.

جمع بندی 

در پایان پس از بررسی های لازم بر روی طول عمر یخچال های ساید بای ساید به این نتیجه رسیدیم که به طور میانگین 15 تا 20 سال شما قادر هستید تا استفاده ی مفیدی داشته باشید. با این وجود یخچال های ساید بای ساید با دارا بودن قطعات بهتر و امکانات بالاتر درنگ تر نیز خراب می شوند. امیدواریم تا اینجای مقاله توانسته باشیم شما را با طول عمر و روش های افزایش طول عمر یخچال های ساید بای ساید آشنا کنیم. در سایت اولان کالا یخچال و فریزرهای متنوعی وجود دارند که با مشاهده و بررسی مشخصات آن ها بهتر می توانید  به طول عمر و خرید یخچال ها آگاه شوید.  


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha