02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

LG ThinQ در تلویزیونهای LG چیست؟

سحر حسینی 6 /مرداد/ 1400
LG ThinQ در تلویزیونهای LG چیست؟

LG ThinQ (با عنوان "think-cue" ؛ گاهی اوقات با نام LG SmartThinQ نیز شناخته می شود) مارکی است که توسط LG Electronics در سال 2017 راه اندازی شد و شامل محصولاتی است که به فناوری کنترل صدا و هوش مصنوعی مجهز هستند. نام تجاری در ابتدا برای لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی مصرفی مانند یخچال و فریزر و تهویه مطبوع راه اندازی شده است. در فوریه 2018 ، ال جی LG V30S ThinQ را معرفی کرد که اولین گوشی دارای مارک تجاری "ThinQ" است.

این نام تجاری برای اولین بار در سال 2011 در نمایشگاه الکترونیکی مصرفی (CES) در لاس وگاس با عنوان THINQ معرفی شد. اولین محصول ThinQ یک یخچال هوشمند بود که دارای ویژگی هایی مانند گزینه های پس انداز هوشمند ، سیستم مدیریت غذا و نرم افزارهای مختلف در صفحه LCD یخچال بود.

کمپانی  LGسپس ThinQ را در CES 2017 به عنوان یک مارک مبتنی بر هوش مصنوعی برای همه محصولات هوشمند خود رسماً راه اندازی کرد.

محصولات LG ThinQ از کنترل صدا برای تعامل با کاربران استفاده می کنند و از داده های حسگر و ویژگی های مختلفی مانند شناسایی محصول و فن آوری های موتور یادگیری برای ارتقا abilities توانایی های خود استفاده می کنند.

 

Deep ThinQ (یا LG ThinQ AI) به عنوان پلتفرم هوش مصنوعی خود ال جی معرفی شد. همچنین این برنامه می تواند به صورت دو طرفه با کاربران درگیر شود و می تواند خود را طبق الگوهای رفتاری و عادات کاربران آموزش دهد.

در سال 2018 ، تلویزیون های با مارک LG ThinQ پشتیبانی از دستیارهای Google و دستورات صوتی الکسا را اضافه کردند.

از تاریخ 30 آگوست 2018 ، محصولات ThinQ ال جی اکنون برای کارهایی مانند رفتن به یک مراسم یا دنبال کردن یک دستورالعمل با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. آنها سنسورهایی برای برقراری ارتباط با سایر دستگاه ها و لوازم ThinQ دارند

 

LG ThinQ چیست؟

LG ThinQ مارک جدیدی از ال جی است که لوازم خانگی برتر و لوازم الکترونیکی مصرفی را تحت یک پرچم جمع می کند. با این حال ، این فقط یک نام نیست.

محصولاتی که دارای مارک تجاری ThinQ هستند به طور مصنوعی هوشمند خواهند بود ، قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر و استفاده از فناوری یادگیری عمیق خود LG برای درک بهتر عادات و نیازهای شما هستند.

به علاوه ، و همچنین پلت فرم AI ال جی ، DeepThinQ ، محصولات دستیار فناوری سایر شرکت ها هستند. به عنوان مثال ، ال جی در حال انتشار نسخه به روز شده یخچال Instaview خود با پشتیبانی آمازون الکسا است که دارای قابلیت مکالمه با اجاق های متصل و حتی ماشین ظرفشویی است. و بسیاری از محصولات هوشمند دیگر آن توسط Google Assistant قابل کنترل خواهند بود.

 

LG DeepThinQ چیست؟

پلتفرم هوش مصنوعی خود ال جی ، DeepThinQ ، برای ایجاد مغز واحد در محصولات طراحی شده است تا آنها بتوانند نیازهای کاربر را پیش بینی کرده و رفتارهای مختلف را بر این اساس انطباق دهند.

اینها بسته به محصول به طرق مختلف آشکار می شوند. به عنوان مثال جاروبرقی ربات پرچمدار Hom-Bot آن ، از فناوری DeepThinQ برای شناسایی اشیا اطراف اتاق و واکنش مناسب استفاده می کند. حتی می تواند تفاوت بین صندلی و انسان را تشخیص دهد و از او بخواهد با مهربانی از مسیر خارج شود.

در مقایسه ، یخچال با فناوری DeepThinQ می تواند الگوی مصرف و غذا را تجزیه و تحلیل کند. این یخچال فقط در روز مورد نیاز یخ ایجاد می کند یا با تشخیص دمای بالاتر ، الگوهای سیستم و تنضیمات خود را تغییر می دهد

 

چه محصولاتی در خانواده LG ThinQ وجود دارد؟

اکثر محصولات جدید با نام تجاری LG ThinQ در CES 2018 که به بازار عرضه شده اند.

یک تهویه مطبوع LG Dualcool ThinQ Stand Invertor وجود دارد که از قابلیت کنترل صدا برخوردار است تا دارندگان بتوانند جریان هوا را از اتاق دیگری کنترل کنند. و از فناوری DeepThinQ AI ال جی برای هدایت جریان هوا بیشتر به سمت افراد در اتاق با استفاده از تشخیص فضایی استفاده می کند.

همچنین می تواند قدرت جریان هوا را به لطف حسگرهایی تنظیم کند که می دانند افراد چقدر به دستگاه نزدیک هستند.

همچنین تلویزیون های OLED و Super UHD 2018 آن در محدوده LG ThinQ قرار گرفته اند. آنها دارای DeepThinQ AI داخلی هستند که به شما امکان کنترل صدا و تشخیص از طریق کنترل از راه دور را می دهد.

بنابراین می توانید از طریق دستورات آزاد مانند "نمایش فیلم هایی با بازی تام کروز" به دنبال محتوای خاص باشید. این فناوری حتی به کانالهایی در EPG تغییر می کند که دارای محتوای صحیح هستند. همچنین می توانید به تلویزیون بگویید "بعد از اتمام این برنامه خاموش شود" و مواردی از این دست.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha