02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چند دلیل برای استفاده از بخارشوی در محل کار یا خانه

ادیبه کریم پور 22 /آذر/ 1402
چند دلیل برای استفاده از بخارشوی در محل کار یا خانه

چند دلیل برای استفاده از بخارشوی در محل کار یا خانه


با طولانی شدن زمستان، ممکن است متوجه شده باشید که به نظر می رسد کارکنان شما بیمار هستند یا حداقل از سرماخوردگی مزمن رنج می برند. به لطف تمیز کردن با بخارشوی، می توانید یک محیط کاری با دهانه ایجاد کنید و به سیستم ایمنی کارکنان خود کمک کنید. در زیر، ما مزیت های کلیدی تمیز کردن با بخارشوی را فهرست می کنیم. در ادامه بخوانید تا بدانید که چگونه این روش تمیز کردن می تواند برای شما، کارمندان و شرکت شما مفید باشد.


مزیت هایی که با استفاده از بخارشوی دریافت می کنید


همه کاره: شاید بهترین مزیت تمیز کردن با بخار، تطبیق پذیری آن باشد. در این روش تمیز کردن از بخار با دمای بالا برای ضدعفونی و صیقل دادن سطوح و از بین بردن کثیفی و کثیفی استفاده می شود. در اصل، مردم فقط از بخار برای تمیز کردن کفپوش های چوبی یا سرامیک استفاده می کردند. با این حال، پیشرفت های جدید در روش های تمیز کردن و تجهیزات تمیز کردن، تمیز کردن بخار را به طور کلی بهبود بخشید. شما می توانید از این روش برای تمیز کردن تقریباً هر چیزی استفاده کنید، از جمله: حمام ها، کابینت، سطوح گرانیتی، اثاثه یا لوازم داخلی، فرش، کلیدهای نور، کانترها، میز و صندلی، اجاق ها و یا مایکروویو، کشوهای کمد، یخچال ها، کف های مهر و موم شده، نرده ها، آینه، فرش و مبلمان و تخت خواب، پنجره ها و شیشه های پنجره را می توان به یک بخارشوی همه کاره ی با کیفیت تمیز کرد.


صرفه جویی: در اصل، شما می توانید از بخار برای تمیز کردن تقریباً هر سطحی در فضای کار خود استفاده کنید. و از آنجایی که این روش فقط به شما نیاز دارد که از آب به عنوان یک ماده تمیز کننده استفاده کنید، صرفه جویی در هزینه های صرفه جویی در هزینه های تمیز کننده صرف خواهید کرد. از آنجایی که تقریباً می ‌توانید از بخار برای تمیز کردن هر چیزی استفاده کنید، میزان میکروب ‌ها، باکتری ‌ها، آلاینده‌ ها و آلرژن‌ ها را در محل کار کاهش می ‌دهید.


دوستدار محیط زیست: از آنجایی که تمیز کردن با بخار فقط از آب برای ضد عفونی کردن سطح استفاده می کند، برای ایجاد محیطی بدون لک و عاری از میکروب نیازی به استفاده از پاک کننده های شیمیایی (مانند سفید کننده یا آمونیاک) نخواهید داشت. از آنجایی که پول کمتری را برای سایر مواد پاک کننده خرج می کنید، تقاضا برای مواد شیمیایی سمی کاهش می دهید. بسیاری از مواد شیمیایی وارد خاک و آب می شوند و زندگی گیاهی و جانوری محلی را مسموم می کنند. بنابراین هرچه کمتر از مواد شیمیایی برای تمیز کردن محل کار خود استفاده کنید، بیشتر از محیط زیست محافظت می کنید. علاوه بر این، بخارشوی ها نیز از سطوح کم آب استفاده می کنند، بنابراین فشار زیادی بر منابع آب وارد نمی شود. و از آنجایی که پاک کننده ها از پدها، برس ها و سایر وسایل قابل شستشو برای تمیز کردن سطح استفاده می کنند، تعداد پدهای تمیزکننده یکبار مصرف را که به محل دفن زباله ختم می شود کاهش می دهید.


بدون مواد شیمیایی: همانطور که در بالا ذکر شد، تمیز کردن با بخار نیاز شما به مواد شیمیایی خشن برای ضد عفونی محل کار شما را برطرف می کند. و از آنجایی که از مواد شیمیایی برای تمیز کردن دفتر یا محل کار خود استفاده نمی کنید، ظاهر کلی مکان را نیز بهبود می بخشید. اکثر پاک کننده های شیمیایی رگه ها و لکه هایی از خود به جا می گذارند و باعث می شوند سطوح کثیف و آلوده به نظر برسند. بخار فقط درخشش درخشانی از خود به جای می گذارد، بنابراین از این روش تمیز کردن استفاده کنید تا فضای خود را فوق العاده بی لک نشان دهید. اما بیش از ایجاد ظاهری براق، این پاک کننده بدون مواد شیمیایی به سلامتی نیز کمک می کند. به گفته محققان، بسیاری از پاک کننده های شیمیایی حاوی ترکیباتی هستند که باعث ایجاد مشکلات زیر برای سلامتی می شوند: سوزش چشم، پوست و گلو، عکس العمل های آلرژیتیک، سردرد، آسم و سایر مشکلات تنفسی می باشند. برخی از پاک کننده های شیمیایی حتی می توانند باعث سوختگی شوند. هنگامی که از پاک کننده های شیمیایی به جایگزین بخار می روید، قرار گرفتن کارکنان خود در معرض مواد شیمیایی مضر را کاهش می دهید. این کاهش قرار گرفتن در معرض خطر ابتلا به یک بیماری مرتبط با مواد شیمیایی را نیز کاهش می دهد.


تاثير گذار و از بین برنده ی همه ی آلودگی ها: در نهایت، تمیز کردن با بخارشوی به عنوان یکی از موثرترین تکنیک های تمیز کردن موجود است. اکثر دستگاه های بخارشوی در دمای 212 درجه فارنهایت یا بالاتر بخار تولید می کنند، برخی حتی بخار با دمای 285 درجه تولید می کنند. با چنین دماهای بالایی، بخار تمیز کردن بسیار مؤثرتری نسبت به روش های تمیز کردن سنتی ارائه می دهد. در واقع تمیز کردن با بخار موارد زیر را انجام می دهد: 99.99 درصد باکتری ها را از بین می برد، حتی سخت ترین رشد کپک ها را از بین می برد و از رشد مجدد کپک ها جلوگیری می کند، همچنین آلاینده های به دام افتاده را پاک می کند و کنه های گرد و غبار را از بین می برد، لکه ها، بوها، چربی ها، باکتری ها، کپک ها، مخمرها و قارچ ها را از بین می برد. در یک مطالعه اخیر، آژانس حفاظت از محیط زیست دریافت که فضاهای داخلی بیش از 100 برابر بیشتر از فضاهای باز حاوی مواد آلرژی زا و آلاینده هستند. از آنجایی که بیشتر مردم تقریباً بیشتر از زمان خود را در داخل خانه می گذرانند، تمیز کردن عمیق و مؤثر بیش از هر زمان دیگری ارزشمند شده است. کنه‌ های گرد و غبار و تجمع آلودگی ها می ‌توانند عمیقاً در فرش‌ ها، موکت ها و اثاثه یا لوازم داخلی قرار بگیرند و کثیفی، میکروب ‌ها و کثیفی روی سطوح جمع شوند. گرمای زیاد بخارشوی سطوح را باز می کند و به شما این امکان را می دهد که بهتر این مناطق را تمیز کنید. در نتیجه، در نهایت با فضای بسیار تمیزتر و عوامل کمتری مواجه می‌ شوید که می‌ تواند باعث بیمار شدن یا بیمار ماندن کارمندان شود. از مزایای ذکر شده در بالا استفاده کنید و تمیز کردن با بخار را در محل کار یا خانه خود اجرا کنید.


تمیز کردن کاناپه، مبلمان و فرش: بخارشوی بخار بسیار داغی تولید می کند که حاوی کمتر از 5 درصد آب است، به این معنی که هر چیزی را که تمیز می کنید به سرعت خشک می شود و فرصتی برای رشد کپک باقی نمی گذارد. این بدان معناست که هر چیزی را که تمیز می کنید خیلی سریع خشک می شود و برای تشک، پارچه، فرش و حتی لباس ایده آل است. برخی از تولیدکنندگان دستگاه هایی با مخازن و استخراج کننده مواد شوینده ارائه می دهد تا بتوانید فرش ها، مبلمان روکش شده و بسیاری از سطوح نرم دیگر را تمیز کنید. این ویژگی ها مزایای تمیز کردن با بخار را در بسیاری از کاربردهای مختلف افزایش می دهد.


سطح جدیدی از تمیز کردن برای موارد دیگر: سایر کارهای تمیز کردن داخل و خارج از خانه که ممکن است فکرش را نکنید نیز به خوبی با قدرت تمیز کردن بخار سازگار هستند. در نهایت چیزهایی را تمیز می کنید که ماه ها یا حتی سال ها از آن ها اجتناب کرده اید از بخارشوی خود در موارد زیر استفاده کنید: اسباب بازی ها، صندلی ماشین و سایر وسایل کودکان را ضد عفونی کنید، ضدعفونی کننده سطل زباله اتاق و...، تمیز کردن گیاهان مصنوعی، تمیز کردن کاغذ دیواری، تمیز کردن پنکه های سقفی، تمیز کردن گریل و کباب پز و تمیز کردن مبلمان فضای باز استفاده کنید.


آنچه را که نباید با بخارشوی تمیز کنید: برخی از سطوح می توانند بخار داغ یا فشار بالایی که بخارشوی شما تولید می کند را تحمل کنند. از تمیز کردن وسایلی که در اثر حرارت آسیب می بینند یا آب بندی نمی شوند، خودداری کنید. موارد زیر را با بخار تمیز نکنید: کفپوش های چوبی بدون مهر و موم، کاشی یا سنگ طبیعی مانند سنگ مرمر یا سنگ آهک، بامبو، کاغذ، مقوا و سایر سطوح متخلخل، کفپوش دارای ترک یا شکاف، دیوارها یا مبلمان با رنگ پایه آب تمام شده است، اقلام ظریف مانند روکش های مخملی، ابریشم یا پلاستیک های نازک را تمیز نکنید. همچنین هنگام تمیز کردن لباس، پرده، اثاثه یا لوازم داخلی و کفپوش، همیشه برچسب ‌ها یا توصیه ‌های سازنده را بررسی کنید. لباس ها و پرده ها بهتر است با بخارشوی طراحی شده برای این منظور تمیز شوند تا پارچه را از بین نبرید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha