02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزیت تمیز کردن حمام و توالت با بخارشوی

ادیبه کریم پور 21 /آذر/ 1402
مزیت تمیز کردن حمام و توالت با بخارشوی

مزیت تمیز کردن حمام و توالت با بخارشوی


همه ما از تمیز کردن حمام و دوش کثیف بعد از یک دوش گرفتن طولانی خودداری می کنیم و از آن نفرت داریم. به همین دلیل است که تمیز کردن با بخارشوی یکی از بهترین راه‌ ها برای تمیز کردن دوش یا وان و حمام است. بخار می ‌تواند تمام کثیفی ‌ها و آلودگی هایی را که در کل حمام در مدت زمان طولانی ایجاد می ‌شود، از بین ببرد. استفاده از مواد شیمیایی خشن می تواند آزاردهنده باشد و بوی آن برای انسان و موجودات خطرناک است. بخارشوی در برابر لکه های سرسخت، کاشی ها، دوغاب و حتی وسایل روشنایی در حمام شما بسیار مفید است. نکات کلیدی: تمیز کردن با بخارشوی یک روش قوی و بدون مواد شیمیایی برای تمیز کردن عمیق حمام، از بین بردن موثر کثیفی، آلودگی و موجودات مضر است. بخارشوی ها با ضدعفونی کردن سطوح و رسیدن به مناطق غیرقابل دسترس در حمام، تطبیق پذیری را ارائه می دهند. هنگام انتخاب بخارشوی، عواملی مانند زمان گرم کردن، وزن، دما، فشار و اتصالات را برای نتایج بهینه در نظر بگیرید.


بخارشوی چیست؟


تمیز کردن با بخارشوی سازگار با محیط زیست است زیرا برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف به مواد شوینده اضافی نیاز ندارید. تنها با بخار، تا 99.99 درصد از باکتری ها، ویروس ها و میکروب ها را از سطوح پاک می کند. طی چند سال گذشته، بخارشوی به روشی ارجح برای نظافت و ضدعفونی کردن وسایل مختلف از جمله منازل، ادارات، مراکز درمانی و بسیاری از انواع مختلف مشاغل تجاری به عنوان خدمات پس از ساخت تبدیل شده است.


نکات عمومی تمیز کردن حمام


هر زمان که کل حمام را تمیز می کنید، به یاد داشته باشید که تشک یا پادری های حمام و پرده های پنجره را قبل از تمیز کردن حمام کنار بگذارید. کف کاشی ها را از هر گونه آشغال و زباله پاک کنید و تنها پس از آن شروع به تمیز کردن کف یا استفاده از بخارشو کنید. برای تمیز کردن آسان وان حمام، با استفاده از یک بطری اسپری، سرکه را روی سطح آن اسپری کنید، سپس جوش شیرین را در سراسر وان بپاشید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند. پس از گذشت زمان، شستشوی وان را با یک برس اسکراب مویی شروع کنید. اگر در حمام خود پرده پلاستیکی دارید، هر چند ماه یکبار آن را عوض کنید، زیرا باکتری ها به راحتی روی آن پخش می شوند. برای داشتن هوای تازه در حمام خود، یک دیفیوزر در حمام خود نصب کنید و اسانس های مورد علاقه خود را برای استفاده در آب انتخاب کنید. از مناطق سخت و گوشه اجتناب نکنید، زیرا زباله های زیادی را جمع آوری می کنند که بعداً تمیز کردن آن ها سخت خواهد بود. پرده های پارچه ای دوش در حمام ها باید هر چند ماه یکبار تعویض یا شسته شوند. مطمئن شوید که از پارچه های نرم تمیز برای شیشه خود استفاده کنید تا از رد پنجره جلوگیری کنید. از یک برس توالت روزانه استفاده کنید تا از هر گونه علائم طولانی مدت جلوگیری کنید. هر روز کف کاشی حمام خود را از مو و سایر آلودگی ها پاک کنید.


چرا باید حمام خود را با بخار تمیز کنید؟


یک بخارشوی دستی مزایای زیادی نسبت به شستشوی کف کاشی حمام با دست دارد. بخارشوی قدرت کافی برای جایگزینی ابزار قدیمی را دارد و در زمان شما در این فرآیند صرفه جویی می کند. هنگامی که حمام ها را با بخارشوی تمیز می کنید، باکتری های روی دوش کاشی، کف حمام، درزهای دوش و غیره زمانی که بخارشوی به سطوح صاف خود برسد و فقط آب در مخزن آن باشد، از بین می روند. بخارشوی ها برای تمیز کردن با آن ها نیازی به استفاده از مواد شیمیایی ندارند. استفاده از بخارشوی راه حل تمیز کردن است. مگر اینکه لکه و رسوب برای مدتی در حمام شما مانده باشد، نباید به مواد شیمیایی خشن نیاز داشته باشید.


نحوه استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن دوش


مهم نیست که حمام شما کاشی یا پارکت است، باقی مانده صابون، موهای گیر کرده و سایر چیزهای تند و زننده را می توان در آن پیدا کرد. برای تمیز کردن معمولی حمام، از بخارشوی روی دیوارهای دوش استفاده کنید و بخار را به قسمت ‌های لکه ‌دارتر نزدیک کنید و با یک پارچه نرم پاک کنید. برای تمیز کردن عمیق حمام، یک بطری اسپری با سرکه در آن بریزید و سپس جوش شیرین را روی دیواره حمام، وان و سر دوش بمالید و بگذارید چند دقیقه بنشیند. با یک بخارشوی، محلول تمیزکننده ‌ای را که بر روی وسایل ها گذاشته ‌اید، آن ها را تمیز کنید و با یک پارچه نرم پاک کنید.


تمیز کردن کف صابون روی درب شیشه ای: رد صابون در هر خانه ای اجتناب ناپذیر است. جدا کردن آن دشوار است و با گذشت زمان مانند سیمان سخت می شود. با دستگاه بخارشوی، کف صابون و رد آن را روی درهای دوش، شیرآلات، کاشی های حمام و دیوارها از بین می رود.


توالت خود را با بخارشوی تمیز کنید: توالت خود را با تمیز کردن دیوارهای آن با برس توالت برای تمیز کردن عمیق آماده کنید. سپس یک نازل باریک برای بخارشوی خود بگیرید و با حرکات دایره ای شروع به تمیز کردن کنید. وقتی دیگر لکه و رسوب از بین رفت می توانید آن را با ژل معطر آب کشی کنید.


نحوه استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن شیشه: کل سطح آینه را با محلول تمیزکننده خانگی یا محلول خریداری شده در فروشگاه اسپری کنید. از بخارشوی در حرکات زیگ زاگ برای تمیز کردن آینه استفاده کنید، باقی مانده پاک کننده را با دستمال کاغذی یا پارچه خشک پاک کنید.


گزینه های بخارشوی برای حمام شما


گزینه های زیادی در بازار بخارشوی وجود دارد. بخارشوی تجاری بهترین وسیله تمیز کننده سطوح سخت است. بخار خشک تمیز کردن استثنایی را بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر فراهم می کند. بسته به هدف شما از تمیز کردن بخار، به شدت به نوع بخارشوی تجاری که باید به دنبال آن باشید بستگی دارد. بسته به نوع کار تمیز کردنی که می خواهید از بخارشوی خود بگیرید، عامل اصلی انتخاب دستگاه مناسب شما خواهد بود. حتی اگر همه بخارشوی ها عملکرد مشابه بخار داغ دارند، برخی از آن ها برای کسانی که به دنبال چیزی بیش از یک کف تمیز هستند جذاب تر خواهند بود.

عواملی که هنگام انتخاب بخارشوی برای حمام باید به آن توجه کنید


زمان گرم شدن: شما نمی خواهید مدت زیادی منتظر گرم شدن بخارشوی خود باشید. زمان گرمایش بسته به قیمت و وات مدل متفاوت است. بخار را می توان با بخارشوی های مختلف بین 5 تا 15 دقیقه تولید کرد. هرچه قدرت بخارشوی بالاتر باشد، زمان گرمای کمتری برای گرم کردن مخزن آب نیاز دارد.


وزن و اندازه: جابجایی و نگهداری بخارشوی هایی که ابعاد کوچکتر و سبک تری دارند بر خلاف دستگاه های بزرگ و سنگین راحت تر است. اگر به دنبال بخارشوی هستید که صرفاً برای مصارف خانگی باشد، یک بخارشوی قدرتمند برای شما که فشار کافی برای تمیز کردن سطوح و کف به شما کمک کند.


دما و فشار قابل تنظیم: بخارشوی زمانی که حرارت و فشار بیشتر باشد کارآمدتر است. فشار بر حسب psi یا بار بیان می شود. هنگام انتخاب بخارشوی خود، به دنبال دستگاهی باشید که بیشترین درجه حرارت را داشته باشد، زیرا در از بین بردن میکروب ها و باکتری ها در خانه شما موثرتر است و در عین حال از زمان کمتری برای تمیز کردن استفاده می کند. به خاطر داشته باشید، هرچه خروجی بخار خود را به یک سطح نزدیک ‌تر کنید، بخار خروجی داغ ‌تر می‌ شود که به نوبه خود ممکن است به سطح آسیب برساند.


نرخ جریان: بخار خروجی توسط بخارشوی نیز نرخ جریان نامیده می شود. سرعت را می توان بر حسب گرم در دقیقه (گرم در دقیقه) اندازه گیری کرد. برخی از بخارشوها به کاربر این امکان را می دهند که میزان جریان را با توجه به سطح تمیز شده و میزان بخار مورد نیاز برای خلاص شدن از شر آلودگی تنظیم کند. اگر به فکر تمیز کردن بیشتر از کف ‌های چوبی هستید، حتماً به دنبال بخاری با سرعت جریان قابل تنظیم باشید.


ظرفیت مخزن آب: وقتی آب مخزن شما تمام شد، باید دستگاه را خاموش کنید تا دوباره پر شود و منتظر بمانید تا دوباره گرم شود. یک مخزن آب بزرگتر یا یک گزینه شارژ مجدد مداوم به شما کمک می کند از این مشکلات جلوگیری کنید.

طول کابل و شیلنگ: بسته به بزرگی منطقه ای که می خواهید تمیز کنید، هنگام جستجوی بخارشوی آن را در نظر بگیرید. اگر بخارشوی نسبتاً سبک و جمع و جور باشد، هنگام رفتن به قسمت های مختلف خانه یا محل کار خود مشکلی برای جابه جایی آن نخواهید داشت.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha