02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکاتی که قبل از استفاده از بخارشوی باید بدانید

A.K 27 /دی/ 1402
نکاتی که قبل از استفاده از بخارشوی باید بدانید

نکاتی که قبل از استفاده از بخارشوی باید بدانید


تمیز کردن با بخارشوی به عنوان یک دستگاه متحول کننده در دنیای نظافت خانگی ظاهر شده است. این ترکیبی قدرتمند از کارایی و ضدعفونی است که بر اکثر روش ‌های سنتی برتری دارد. برای افرادی که به دنبال روشی سازگار با محیط زیست برای تمیز کردن سطوح در خانه خود هستند، تمیز کردن با بخارشوی راه حل ایده آل است. فواید زیادی دارد، از جمله از بین بردن میکروب ها و باکتری ها و همچنین از بین بردن لکه های سرسخت و کثیفی و... می باشند. همه اینها را می توان بدون استفاده از مواد شیمیایی سمی انجام داد. با این حال، بدون دانستن جزئیات خاصی نمی توانید مستقیماً از بخارشوی خود در خانه استفاده کنید. اطلاعات کافی به شما کمک می کند تا از بخارشوی به طور موثر استفاده کنید و باکتری ها و میکروب ها را از بین ببرید. در اینجا چیزی است که باید قبل از تمیز کردن بخار با بخارشوی بدانید. از این اطلاعات برای تمیز کردن سطوح خانه خود استفاده کنید.

بخارشوی چیست و چه کاربردی دارد؟


همانطور که با این دستگاه ها آشنایی دارید، بخارشوی در از بین بردن آلودگی، چربی و لکه روی انواع سطوح بسیار کارآمد است. این بخارشوی ها از آب برای تمیز کاری استفاده می کنند که از طریق دیگ و سیستم گرم کننده، آب را به درجه ی بالایی می رسانند و از بخار برای شل کردن آلودگی و کثیفی روی هر سطحی استفاده می کنند. بخار گرم باعث می شود تمامی آلودگی و گرد و غباری که در گوشه ها، بین هواکش، بین کاشی ها و چربی روی گاز و هود را به راحتی شل کند و آن ها را از بین ببرد. همچنین می توانید از بخارشوی ها برای سایر سطح هایی مانند پارکت چوبی آب بندی شده، سرامیک، فرش، موکت، کابینت و کمد، اثاثه خانه، دکور و سایر وسایل های تزئینی، مبل و حتی ماشین استفاده کنید و نتیجه ی بی نظیر آن را پس از انجام شستشو با بخارشوی، مشاهده کنید. بسیاری از افراد از آن برای از بین برد میکروب و کنه بر روی تخت خواب و بالش ها استفاده می کنند که پاسخگوی عالی است، زیرا بخار داغ می تواند به راحتی آن ها را از بین ببرد. برای یکی دیگر از مناطق هایی که می توانید استفاده کنید، حمان و دستشویی می باشد که کاشی های کدر شده و لوله و شیرآلات را از لکه ی آب پاک کنید و همچنین سینک روشویی و کاسه توالت و آینه ی حمام را به راحتی پاک کنید و آن را به راحتی درخشان کنید. شا می توانید انواع بخارشوی ها از برند و مدل های مختلف را در سایت رسمی اولان کالا با قیمت و کیفیت عالی خریداری کنید و از آن برای تمیز کردن هر ناحیه استفاده کنید. 
 


1. شناختن بخارشوی خود


قبل از شروع تمیز کردن با بخارشوی، لازم است در مورد نحوه عملکرد این روش تمیز کردن بخارشوی بدانید. اصولاً تمیز کردن با بخار از نیروی بخار آب گرم برای تمیز کردن و ضدعفونی سطوح به طور طبیعی استفاده می کند. این روش بسیار متفاوت از روش های سنتی است که در آن استفاده از مواد شیمیایی قابل مشاهده است. بخار از طریق آب جوش تولید می شود. دما معمولاً بین 200 تا 300 درجه فارنهایت است. پس از آن، بخار تولید شده به سطح مورد نظر که با یک برس یا سری و نازل دستی تمیز می شود، اعمال می شود. پس از تماس بخار با سطح، به عمق منافذ نفوذ می کند. کثیفی ها، چربی ها و لکه ها را بلند کرده و از بین می برد و راه را برای تمیز کردن آسان تر می کند.


2. اولویت را به اقدامات احتیاطی ایمنی بدهید


اگرچه تمیز کردن با بخار در بیشتر موارد ایمن است، اما تولید کنندگان بخارشوی ها توصیه می ‌کنند برای محافظت از محصلات خود و سایر وسایل ‌ها و سطوح خود اقدامات احتیاطی را انجام دهید. با خواندن دفترچه راهنمای دستورالعمل که توسط سازنده به دقت ارائه شده است شروع کنید. با برخی از ویژگی ها، تنظیمات و دستورالعمل های ایمنی مدل دلخواه بخارشوی خود آشنا شوید. این به شما کمک می کند تا دستگاه را به روش صحیح کار کنید و از هر گونه اتفاق ناگوار جلوگیری کنید. علاوه بر این، هنگام استفاده از بخار داغ، استفاده از وسایل محافظ برای محافظت از پوست و چشم ‌ها ضروری است.


3. سطوحی را برای تمیز کردن بخار پیدا کنید


تمیز کردن با بخار به عنوان یک روش انعطاف پذیر شناخته شده است که می تواند در چندین سطح هنگام تمیز کردن خانه شما استفاده شود. اما بهتر است بدانید کدام یک مناسب ‌تر هستند، زیرا تمیز کردن مؤثر و بدون آسیب را تضمین می ‌کنند.


1. سطوح و جنس مختلف کف


تمیز کردن با بخارشوی در تمیز کردن انواع مواد کف، از جمله لمینت، کاشی، وینیل و چوب سخت مهر و موم شده بسیار موثر است. این می تواند کثیفی، لکه ها و آلودگی را بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن از بین ببرد.


2. لوازم خانگی


برای تمیز کردن عمیق لوازم آشپزخانه از جمله مایکروویو، اجاق گاز، یخچال و سایر وسایل ها می توانید از بخارشوی استفاده کنید. بخار داغ غذای پخته شده و کثیفی را شل می کند تا راحت تر پاک شود. قبل از تمیز کردن با بخار، مطمئن شوید که دستگاه خاص خنک است و از برق جدا شده است.


3. توالت و حمام


روش تمیز کردن با بخار در تمیز کردن و ضد عفونی کردن تمام وسایل حمام مانند سینک، دوش، کاشی و غیره بسیار موثر است. دمای بخار به از بین بردن باکتری ها و همچنین از بین بردن کف صابون و کثیفی و لکه کمک می کند.


4. سطح را به طور مناسب آماده کنید


برای بهترین نتایج ممکن، آماده سازی سطح قبل از تمیز کردن بسیار مهم است. با جارو کردن یا تی کشیدن محل شروع کنید. این به از بین بردن کثیفی و زباله های سست کمک می کند. اگر روی سطحی مانند فرش لکه ‌های سرسخت مشاهده کردید، بهتر است قبل از تمیز کردن با بخار، آن را از قبل تمیز کنید. بسته به نوع لکه، محلول پاک کننده کافی تهیه کنید و از آن استفاده کنید. قبل از تمیز کردن با بخارشوی، بگذارید مدتی آنجا بماند. در مرحله بعد، نواحی ظریف یا حساس را روی سطح شناسایی کنید، مانند پارچه های ظریف و سیم های در معرض دید. برای مقابله با آن ها، استفاده از تنظیم بخار کمتر ایده آل است. در نهایت، اگر مناطق اطراف آن ظریف هستند، محافظت کنید.


5. از بخارشوی به درستی استفاده کنید


برای استفاده صحیح از بخارشوی، باید تکنیک ها و تنظیمات مناسب برای نوع سطح را درک کنید. فرآیند را با پر کردن مخزن دستگاه با آب تمیز آغاز کنید. بعد، نازل یا سری مناسب برای سطح را انتخاب کنید. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید تا اجازه دهید بخارشوی پیش گرم شود. همچنین نباید بیش از چند دقیقه طول بکشد. قبل از تمیز کردن سطح مورد نظر، ایده آل است که بخارشوی را روی یک منطقه کوچک و بدون توجه تست کنید تا مطمئن شوید که به سطح آسیب نمی رساند. هنگام استفاده از بخارشوی، مطمئن شوید که حداقل چند اینچ از نقطه دورتر باشد. در بخش های کوچک کار کنید، به خصوص وقتی صحبت از سطوح بزرگ می شود. در صورت نیاز، محل را با استفاده از یک پارچه تمیز و برس پاک کنید یا بشویید.


6. از انجام اشتباهات پاکسازی خودداری کنید


به گفته متخصصان در بخارشوی، همانقدر که دانستن تکنیک های صحیح مهم است، اجتناب از اشتباهات رایج نیز اهمیت بالایی دارد. این شامل آزمایش نکردن سطح می شود زیرا اگر بخارشوی با سطح سازگار نباشد، ممکن است منجر به تغییر رنگ یا آسیب احتمالی شود. همچنین نباید از بخارشوی بیش از حد استفاده کنید زیرا ممکن است باعث آسیب بیشتر شود. یکی دیگر از اشتباهات رایج این است که اجازه نمی دهیم سطوح به خوبی خشک شوند. می تواند منجر به کپک، لکه های آب و سایر مسائل مشابه شود. از این اشتباهات اجتناب کنید تا مطمئن شوید که سطوح را به طور موثر از طریق روش تمیز کردن بخار تمیز می کنید. بخارشوی یکی از قوی ترین روش ها برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح منزل شما محسوب می شود. همچنین سازگار با محیط زیست است.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha