02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چه آبمیوه هایی می توان با دستگاه آبمیوه گیری درست کرد؟

A.K23 /خرداد/ 1403
چه آبمیوه هایی می توان با دستگاه آبمیوه گیری درست کرد؟

چه آبمیوه هایی می توان با دستگاه آبمیوه گیری درست کرد؟

تهیه آبمیوه تازه در خانه می تواند افزودنی فوق العاده به برنامه روزانه شما باشد. راهنمای ما برای آبمیوه گیری برای مبتدیان به شما کمک می کند تا از آبمیوه گیری خود نهایت استفاده را ببرید. به علاوه، یک دستور العمل آب میوه ی سبز و پر خاصیت بسیار خوشمزه و آسان برای دوستانتان تهیه کنید.

آبمیوه در مقابل اسموتی

آب میوه ها و اسموتی ها بافت مختلفی هستند. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از افرادی که آبمیوه ‌گیری ندارند، سوال دارند که آیا می ‌توانند مواد تشکیل دهنده یک دستور تهیه آبمیوه را در مخلوط ‌کن خود بچینند و نتیجه مشابه اما غلیظ‌تری به دست آورند. پاسخ متأسفانه نه است. اولاً، بافت در اسموتی ها بسیار مهم است و نیاز به توجهی دارد که در دستورالعمل های آب میوه گیری وجود ندارد. و به همان اندازه مهم است که آبمیوه گیری مقدار نسبتا کمی مایع و طعم را از برخی مواد تشکیل دهنده، به ویژه سبزیجات برگ دار و گیاهان، استخراج می کند. مخلوط کردن مقدار مساوی از این مواد می تواند به طور جدی بر تلاش شما برای یک اسموتی دلپذیر غلبه کند. بنابراین بهتر است آب میوه ها و اسموتی ها را به روش های جداگانه خود در نظر بگیرید. 

نحوه تهیه آبمیوه خوشمزه

از آنجایی که بافت در آبمیوه گیری مشکلی ایجاد نمی کند، تعادل طعم همان جایی است که در ایجاد آبمیوه های لذت بخش وجود دارد. ساختن سفارشی آبمیوه های تازه به شما امکان کنترل نهایی بر میزان شیرینی و پیچیدگی طعم های خود را می دهد. شما با آزمایش و تمرین تعادل بهینه خود را پیدا خواهید کرد، اما چند اصل کلی وجود دارد که شما را در جستجویتان راهنمایی می کند.

1. فرمولی برای آبمیوه خوش طعم


ما متوجه شده ایم که یک آب میوه واقعاً خوب حاوی موارد زیر است: موادی شیرین، موادی ترش، موادی پرمحصول (که نسبت به اندازه خود آب میوه زیادی تولید می کند)، موادی پودری یا خاکی، و شاید موادی علفی یا تند می باشد. طعم های خاکی شامل سبزیجات ریشه ای و همچنین سبزیجاتی مانند کلم پیچ، اسفناج و سبزی چغندر است. اما در اینجا برخی از مواد مورد علاقه ی افراد از هر دسته وجود دارد.
شیرین: سیب، گلابی، انگور، خربزه، آناناس، پرتقال، کیوی، انبه، توت، انگور
تارت: لیمو، لیمو ترش
ریشه: چغندر، هویج، شلغم
سبزی ها: کلم پیچ، اسفناج، کاهو، شاتوت، سبزی خردل، سبزی چغندر، ترشک، کلم بروکلی
گیاهان: ریحان، جعفری، گشنیز، نعناع
پربازده: خیار، کرفس، رازیانه، گوجه فرنگی، خربزه
تند: زنجبیل، فلفل تند (با احتیاط استفاده کنید)

2. چیزهایی را که دوست دارید با هم بخورید

بسیاری از مردم آب ‌میوه ‌گیری را دستگاهی کاملاً متفاوت می ‌دانند، اما به یاد داشته باشید، آبمیوه‌ گیری تنها وسیله ‌ای دیگر در آشپزخانه بسیار محبوب شماست. با آبمیوه گیری می توانید هر نوع آبمیوه ای را درست کنید، فقط به خاطر داشته باشید که احتمالاً باید مقدار آن را تغییر دهید و یک ماده با عملکرد بالا مانند خیار یا کرفس برای پر کردن لیوان خود اضافه کنید.

3. مواد با بازده بالا را با مواد با قدرت بالا متعادل کنید

خیار، کرفس و سیب آب زیادی می دهند. اما کمی زنجبیل یا نعناع تاثیر زیادی در ان دارد. از رفتار هر یک از مواد تشکیل دهنده آبمیوه گیری آگاه باشید و سعی کنید تعادل معقولی بین مواد انعطاف پذیر و ملایم و مواد قوی تر حفظ کنید.

4. تست کردن هنگام آب میوه گیری

درست مانند یک سوپ یا یک خورش، باید زود به زود آن را تست کنید. آب میوه ای را که گرفته اید هم بزنید و میل کنید. اگر لیمو نیاز دارید کمی به آن اضافه کنید یا مقدار زیاد لیمو را با یک تکه سیب اضافی متعادل کنید. 

5. پوست کندن یا نکندن؟

در بسیاری از موارد، باقی گذاشتن پوست روی آبمیوه‌ تان بسیار خوب است، حتی پوست آناناس نیز می ‌تواند به خوبی از میان آبمیوه ‌گیری ‌های مناسب بچرخد. به خصوص اگر از پوست استفاده می کنید، در صورت امکان حتماً محصولاتی را خریداری کنید که با روش های ارگانیک رشد کرده اند. چند استثنا، جایی که باید پوست بگیرید: کیوی. مرکبات، اگر می خواهید طعم خالص آب میوه بدون چربی پوست و تلخی مغز را داشته باشید. هر ماده دیگری که نگران آن هستید، روی طعم آن تأثیر می گذارد (به عنوان مثال، ممکن است آزمایش طعم با خربزه انجام دهید، اگرچه از نظر فنی آب گیری پوست ها خوب است) و اگر از نظر بصری باهوش هستید یا برای جمعی سرو می ‌کنید، هر پوستی که ممکن است بر رنگ آب نهایی تأثیر منفی بگذارد (مثلاً پوست خیار در آب هندوانه خیار).

6. نکته ای خاص در مورد سبزی های برگ دار


در مورد آبمیوه گیری، اساساً سه طعم سبزی برگ دار وجود دارد: خنثی ها مثل کاهو است. انواع خاکی مانند کلم پیچ، سبزی چغندر و شاتوت. فلفلی مانند زنجبیل، خردل و آرگولا. کار با سبزهای خنثی آسان است. مخفی کردن فلفلی ‌ها تقریبا غیرممکن است، بنابراین باید آن ها را به درستی استفاده کرد (یا اگر طعم آن را دوست ندارید می توانید از آن ها اجتناب کنید). 

7. در نهایت رنگ را در نظر بگیرید

شکل ظاهری غذا بر درک ما از طعم آن تأثیر می گذارد. همین امر حداقل در مورد آب میوه ها (و اسموتی ها) صدق می کند. آبمیوه خاکستری یا قهوه ای درست نکنید مگر اینکه یک فنجان مات با درب داشته باشید یا تمایلی به آن ها داشته باشید. هوشمندانه جفت کنید به عنوان مثال، در یک آب میوه سبز، سیب و گلابی شیرین کننده های بهتری نسبت به توت فرنگی می سازند. اگر واقعا گیر کرده اید، فقط یک چغندر آب بگیرید. این برگ برنده رنگ نهایی است و تقریباً همه چیز را لغو می کند.

آبمیوه گیری گریز از مرکز در مقایسه با جونده

انواع مختلفی از آبمیوه گیری وجود دارد که قیمت برخی از آن ها زیاد است. آبمیوه های عمودی بسیار عالی هستند زیرا آن ها مواد را با دیسکی از تیغه هایی که به سرعت می چرخند خرد می کنند و سپس تکه ها را از طریق یک صافی بسیار ظریف صاف می کنند. آبمیوه گیری های جونده هم مزایی دارند آن هم این است که از آنجایی که فرآیند استخراج آن ‌ها اکسیداسیون زیادی ایجاد نمی ‌کند، طعم مطلوب در مقایسه با 30 دقیقه آب‌ میوه‌ گیری گریز از مرکز می ‌تواند بیشتر از یک روز دوام داشته باشد. آبمیوه گیری های جونده را می توان برای انواع وسیع تری از نیازهای آشپزخانه، از آب گیری گیاه گندم گرفته تا آسیاب غلات و آجیل استفاده کرد. و آن ها گران تر هستند و حتی می توانند دردسر بیشتری نسبت به آبمیوه گیری گریز از مرکز برای تمیز کردن داشته باشند.

نکات تمیز کردن و خرید آبمیوه گیری

یک توصیه در مورد تمیز کردن آبمیوه گیری خود، صرف نظر از اینکه کدام نوع را دارید. این کار را زود انجام دهید و آن را اغلب انجام دهید. اگر بلافاصله بعد از آبمیوه گیری آن را تمیز کنید، یک شستشوی ساده زیر آب گرم، شاید با کمی مایع، این کار را انجام می دهد. (فیلتر آبمیوه گیری را با یک برس نیز بشویید.) با این حال، اگر صبر کنید، تکه های فیبری کوچک با سرعت، روی دستگاه خشک می شوند. و در نهایت، هنگام خرید دستگاه از هر نوع، به خاطر داشته باشید که آبمیوه گیری از نظر طراحی و عملکرد بسیار متفاوت است. 

 


دریافت بیشترین آبمیوه

شما می توانید با توجه به ترتیب و سرعتی که آن ها را آب می گیرید، عملکرد را از مواد خود به حداکثر برسانید. سبزی‌ های برگ ‌دار و سبزی ‌ها قابل توجه ‌ترین مورد هستند، جایی که یک تکنیک خوب به شما کمک می ‌کند. اگر سبزی ها را محکم در آن قرار دهید (قبل از اضافه کردن به لوله آبمیوه گیری خود آن ها را بپیچید) و آن ها را بین دو ماده سخت تر و آبدارتر (مانند خیار و سیب) قرار دهید، عملکرد بسیار بهتری خواهید داشت. سپس سبزی ها را یک بار فشار کوچک از داخل آبمیوه گیری بچرخانید. برای سبزیجات برگدار و گیاهان و همچنین برای همه مواد نرم تر (مرکبات، خربزه، میوه های هسته دار، انواع توت ها و غیره)، اگر آبمیوه گیری شما یکی دارد، از سرعت کمتری استفاده کنید. سعی کنید مواد پرمحصول مانند کرفس را با مواد سرسخت تری مانند زنجبیل جایگزین کنید و مطمئناً یک ماده پرمحصول را در آخر قرار دهید. قبل از اینکه آب ‌میوه‌ گیری را خاموش کنید، به شما کمک می ‌کند همه چیز را از طریق آبمیوه‌ گیری بشویید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha