02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مشکلات رایج در مورد استفاده از عطر و ادکلن

نارین محمدی 30 /آذر/ 1402
مشکلات رایج در مورد استفاده از عطر و ادکلن

مشکلات رایج در مورد استفاده از عطر و ادکلن 

 

ادکلن، ماده ای که همواره آن را در هر خانه ای می توانید ببینید و در انواع مدل های عطر، ادکلن، اسپری و از این قبیل اکثر مردم از آن استفاده می کنند. این مایع شگفت انگیز یکی‌ از پر مصرف ترین محصولاتی است که در بین خانم ها، آقایان، پسران و دخترهای نو جوان استفاده می شود. عطر و ادکلن ها دنیایی بسیار متفاوت تر نسبت به سایر محصولات مانند لباس و یا حتی مواد آرایشی و بهداشتی دارند.

 

این محصول شیک و لوکس را می توانید به عنوان یکی از ثابت ترین محصولاتی که قبل از بیرون رفتن از خانه از آن استفاده می کنید بشناسید که گرچه از لحاظ ظاهری و بصری در شما تفاوتی ایجاد نمی کند ولی از طرفی باعث می شود که اعتماد به نفس شما بسیار بالا رود و از طرفی نیز رایحه و بو یکی از عناصری است که به کمک آن بیشتر در ذهن مردم نقش می بندید و همین امر باعث شده که این مایع شیک به یکی از منابع تجاری برخی از کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه و از این قبیل کشورها که مهد مد و فشن هستند می باشد. تجارت عطر و ادکلن یکی از صنعت های پر درآمد و همچنین پر طرفدار در بین مردم است که می توانید مراکز فروش انواع عطر و‌ ادکلن ها را در اکثر شهرهای بزرگ و کوچک ببینید. این ماده ی خوش بو نزدیک به چند قرن است که در بین مردم مورد استفاده قرار می گیرد و همچنان نیز آن را می بینید؛

 

بر عکس برخی دیگر از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا حتی لباس های برند و غیره که برای مدتی فقط مورد توجه مردم قرار می گیرد و ترند می شود، این ماده ی خوش بو همچنان در بین مردم محبوب است و به صورت انواع روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد اما ماهیت و اصلیت خود عطر و ادکلن از گذشته تا کنون فرقی نکرده است. 

 


استفاده کردن از عطر و ادکلن در چه مکان هایی مناسب است؟ 

 

استفاده کردن از عطر و ادکلن در دنیا و زندگی امروزه مکان مشخصی ندارد از جمله خانم های خانه دار همواره در خانه از آن استفاده می کنند و افرادی که در بیرون از منزل هستند و شاغل می باشند نیز با توجه به مکان هایی که در آن قرار دارند ممکن است رایحه های عطر و ادکلن های خود را تغییر دهند وگرنه در هر صورت ماهیت استفاده کردن از عطر و ادکلن تغییر نمی کند. این ماده ی خوش بو برای خانم ها و آقایان یکی از محصولات ضروری است و نمی توانید مشخص کنید که فقط برای برخی مکان ها مورد استفاده است و و برای برخی دیگر نمی توانید استفاده کنید. برعکس استفاده کردن از عطر و ادکلن در هر موقعیتی نقش به سزایی در استایل شما دارد و همچنین به دلیل رایحه های موجود در آن که ممکن است انواع گیاهان معطر را در بین آن مشاهده کنید که استشمام آن باعث ایجاد حس آرامش در شما می شود مانند اسانس های اسطوخودوس که همواره خاصیت های دارویی دارد.

 

برخی از افراد نیز به دلیل این که در طول روز با فشارهای ماری زیادی دسته و پنجه نرم می کنند همیشه از ادکلن هایی با رایحه های چوبی، گلی و گیاهان معطر استفاده می کنند و از نظر پزشکی است امر ثابت شده است که استشمام رایحه هایی که حس خوبی در شما ایجاد می کند همواره باعث کاهش استرس و فشار کاری و روحی روانی شما می شود. خانم ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند خصوصاً خانم های خانه دار که مدت زیادی را در منزل خود و فضای بسته هستند توصیه می شود که از عطر و ادکلن هایی که رایحه های مرکباتی و میوه ای و همچنین فوژه های گلی دارند استفاده کنند تا حس شادابی و نشاط را در کنار خود استشمام کنند.

 

استفاده کردن از هر محصولی خصوصا محصولاتی مانند عطر و ادکلن و یا انواع لوازم آرایشی و بهداشتی به دنبال خود مزایا و معایبی دارد، مانند انواع لوازم های آرایشی که ممکن است در دراز مدت باعث ایجاد انواع حساسیت شود با وجود این که مارک و برند های معتبری نیز باشد. عطر و ادکلن نیز همانند سایر محصولات مزایا و معایب خود را به دنبال دارد و نمی توانید برای هیچ‌ محصولی به طور قطعی تصمیم بگیرید. اما نکته ای که در مورد استفاده کردن از عطر و ادکلن بسیار دلچسب است این می باشد که از هر لحاظی باعث ایجاد حس خوب در شما می شود اما این ماده ی معطر ممکن است برای برخی از افراد نیز نتیجه ی برعکس بدهد و باید قبل از استفاده کردن و تهیه ی عطر و ادکلن خود چه برای استفاده ی شخصی و چه برای هدیه دادن به افراد باید به این نکات توجه کنید.

 

ایجاد لک روی لباس تان 

 

استفاده کردن از عطر و ادکلن همواره باید با روش و دقت انجام گیرد در صورتی که بسیاری از مردم به صورت ساده آن را در نظر می‌ گیرند. لکه هایی که بر اثر استفاده از عطر و ادکلن ایجاد می شود در برخی موارد از بین نمی رود و بسیار جلوه ای زشت را به لباس تان می دهد، خصوصا ادکلن هایی که از دسته عطرهای پرفیوم‌ هستند به دلیل وجود درصد بالایی از اسانس های روغنی ممکن است که هنگام اسپری کردن در فاصله ای نزدیک باعث ایجاد لکه روی لباس هایتانشود و لازم به ذکر است که بگوییم لکه های ایجاد شده توسط عطر و ادکلن از بین نمی رود

. نکته ای دیگر در مورد اسپری کردن عطر و ادکلن خصوصا اسانس های ادکلن که بسیار غلیظ هستند بر روی لباس تان، اگر که از پارچه هایی با الیاف های بسیار ظریف استفاده می کنید و یا رنگ لباس تان روشن یا تناژ رنگ های پاستلی دارد بهتر است که ادکلن تان را بر روی پارچه یتان اسپری نکنید و تا حد امکان ادکلن تان را بر روی پوست بدنتان اسپری کنید این کار باعث می شود که اسانس های موجود در ادکلن با روغن طبیعی پوست شما ترکیب شود و ماندگاری ادکلن تان چندین برابر می شود. در صورتی که پوست بدن تان خشک است بهتر می باشد قبل از اسپری آن بر روی بدن تان لوسیون بدون بو استفاده کنید. اگر که باز هم مایل هستید که ادکلن تان را بر روی لباس تان اسپری کنید آن را از فاصله ی ۳۰ سانتی اسپری کنید. 

 

وجود فتالات در عطر و ادکلن ها و آسیب های آن 


فتالات ماده ای شیمیایی است و در اکثر عطر و‌ ادکلن ها خصوصا ادکلن هایی که ماندگاری بالاتری دارند یافت می شود. این ماده ممکن است در صورت استفاده ی بسیار مداوم و مستقیم عطر و ادکلن با پوست در حجم بالا برای خانم های باردار و در صورت نیاز خانم های شیرده مناسب نباشد، اما این که کاملا مضر است به طور قطعی اثبات نشده است، اما بهتر است که خانم های باردار و شیرده از تماس مستقیم عطر و‌ ادکلن با پوست خود آن هم به صورت مداوم جلوگیری کنند.

 

اگر که از دسته خانم های حساس هستید نیز بهتر است که از عطر و ادکلن های سبک تری که رایحه های مرکباتی دارند استفاده کنید. و این که چگونه متوجه فتالات در عطر و ادکلن ها شویم؟ وجود فتالات در عطر و ادکلن ها با حروف های DBP, BzBP و یا DEHP تعریف شده باشد و یا اصلا ممکن است در ساختار ادکلن ها استفاده شده اما بر روی آن درج نشده باشد که در صورت امکان سعی کنید در این دوران از عطر و ادکلن های برندهای معتبر با رایحه های بسیار سبک و بسیار کم استفاده کنید و در صورت امکان با پوست بدن تان تماسی ایجاد نشود. 

 


استشمام ادکلن برای برخی افراد 


همانگونه که می دانید عطر و ادکلن ها رایحه های بویایی هستند که از ترکیبی از انواع اسانس های معطر تشکیل می شود. برخی از افراد همانند کسانی که آسم دارند ممکن است به استشمام انواع عطر و ادکلن حساسیت داشته باشند و یا افرادی که به صورت ضعیف تر از انواع بیماری های تنفسی رنج می برند ممکن است که فقط با استشمام برخی از رایحه ها این حساسیت تشدید شود، پس تا حد امکان در مکان هایس مانند انواع بیمارستان ها و کلینیک ها و یا در ارتباط با افرادی که از این دسته از مشکلات رنج می برند از عطر و ادکلن استفاده نکنید و یا در صورت نیاز از عطر و ادکلن هایی با رایحه های بسیار سبک استفاده کنید. همچنین افرادی که میگرن و سر درد دارند به دلیل حساس بودن سینوزیت های این دسته افراد بهتر است از عطر و ادکلن های روایح مرکباتی، میوه ای و آبزی استفاده کنند.
 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha