02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بایدها و نبایدهای اتو پرس

نگین سعیدی 9 /مرداد/ 1402
بایدها و نبایدهای اتو پرس

بایدها و نبایدهای اتوپرس 


قبل از کار کردن با اتو پرس، شما باید با خود دستگاه اتو پرس و کارایی آن آشنا شوید. در این‌ مقاله شما با اتوپرس، کارایی آن و باید و نباید های اتوپرس آشنا می شوید و به نکاتی می پردازیم که قبل از خرید آن باید بدانید و به آن‌ توجه کنید تا هم اتو پرس شما بیشتر عمر کند هم با توجه به نیازتان بهترین اتو پرس ممکن را تهیه کنید. اتو پرس دستگاهی است که با استفاده از قدرت بخار و پرس کردن پارچه و لباس ها را برای شما اتو می کند. اتو پرس ها مدل های مختلفی دارند که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و هر کدام کارایی مختلف خود را دارند که می توانید از آن بهره ببرید. اتو پرس یکی از محصولاتی است که همانند اتوهای بازاری کار می کنند اما در صورتی که ابعاد کوچکتری دارند و اندازه ی آنها توان مصرفی بالایی ندارند. اتو پرس ها به دو مدل اتو پرس های معمولی و اتو پرس های هوشمند سخنگو تقسیم بندی می شوند که هردو تقریباً یک کارایی را دارند اما در اتو پرس های پیشرفته ویژگی مانند سخنگو بودن اتو و چند قدرت پرس بالاتر و غیره می باشد که در سطحی پیشرفته تر ارتقا یافته است.


یک‌ اتو پرس خوب باید چه ویژگی کارایی داشته باشد؟ 


همانطور که می دانید امروزه با پیشرفت صنعت مد و فشن شما شاهد پارچه های مختلف با الیاف های متفاوت هستید که برخی از این پارچه ها بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و در صورت قرار گرفتن در معرض بیش از حد گرما و بخار قابل استفاده نمی باشند، پس شما باید اتو پرسی تهیه کنید که برای اتو کردن تمامی پارچه ها و الیاف ها مناسب باشد و باعث سوختن آن نشود، همچنین هنگام اتو کردن به دلیل وجود مخزن آب و مصرف آن در هنگام تولید بخار امکان اینکه قطره های آب روی پارچه شما بریزد و باعث لک شدن پارچه ی شما بشود بسیار زیاد است، پس یک اتو پرس عالی باید از لک شدن لباس های شما جلوگیری کند. مناسب بودن برای انواع پارچه، شما از اتوپرس ها در تمام فصول سال استفاده می کنید که به این معناست باید انواع و اقسام پارچه های مختلف را با اتو پرس خود اتو کنید پس از دیگر کارایی های یک اتو‌ پرس عالی این است که مناسب برای انواع پارچه های ضخیم و پارچه های نازک باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید. کارایی راحت و آسان آن نیز یکی دیگر از ویژگی های یک اتو پرس خوب است، همواره شما تمامی اعضای خانواده از اتو پرس استفاده می کنید و باید همواره کارایی اتو پرس به گونه ای باشد که از اعضای کوچک خانواده تا بزرگسال بتوانند با آن کار کنند همچنین ساختار بدنی و ظاهری اتو پرس نیز باید به گونه ای باشد که هنگام کار با آن فشار زیادی به شما وارد نشود و سنگینی زیادی ایجاد نکند تا به ستون فقرات و ماهیچه های دست شما فشار زیادی وارد نکند، پس باید از لحاظ فیزیکی نیز یک اتو پرس استاندارد تهیه کنید. صفحات یک اتو پرس استاندارد همواره نچسب می باشند و مانع سوختن پارچه می شود، اتو پرسی مناسب است که حتما صفحات سرامیکی و یا فلز نچسب داشته باشد. یک اتو پرس عالی همواره هنگام اتو کردن باید مانع خیس شدن پارچه ی شما شود. یک نکته ای که در هنگام کار با اتو بسیار مهم است و تفکر غلطی در مورد اتو پرس ها می باشد این است که شما هنگام اتو کردن لباس هایی که دکمه های پلاستیکی یا چوبی دارند را به راحتی زیر اتو پرس قرار می دهند و در زیر آن حرارت دکمه ها ممکن است ذوب شوند، دلیل این مشکل این است که برخی دکمه ها عایق حرارتی ندارند و این عایق قابل تشخیص نیست و فکر می کنند مشکل از اتو می باشد در صورتی که ربطی به اتو پرس ندارد پس حتما هنگام اتو کردن لباس هایی که دکمه های پلاستیکی دارند مواظب باشید.

نبایدهای یک‌ اتو‌ پرس 


مشخصه هایی که باید بدانید تا یک اتو پرس به درد شما نمی خورد و نباید آن را تهیه کنید را نیز در این مقاله با آن آشنا می شوید، اتو‌‌ پرس ها یکی از مشخصه هایی که دارند این است که یک دستگاه حرارتی هستند و هر چقدر که توان مصرفی آن بالاتر باشد مشخصا کارایی آن نیز بیشتر است و اتو‌ پرس هایی با توان مصرفی پایین نشان از ضعیف بودن اتو پرس می باشد پس شما باید یک اتو پرسی تهیه کنید که حتما توان مصرفی بالایی داشته باشند. از دیگر دلایلی که نشان می دهد یک اتو پرس مناسب نیست این است که کار کردن با ان بسیار سخت است و فشار زیادی به شانه ها و بازوی شما وارد می شود و خیلی زود از کار کردن با آن خسته می شوید این مشخصه ها نشان دهنده ی این است که محصول شما دارای استانداردهای فیزیکی نیست. یکی از مزیت های اتو پرس ها این است که شما می توانید انواع و اقسام پارچه را با آن ها اتو کنید از جمله پرده، رو تختی و غیره و یکی از دلایلی که مردم‌ اتو پرس تهیه می کنند این است که برای اتو کردن پارچه های بزرگ به بیرون از منزل نروند، اما برخی اتو پرس ها توانایی اتو کردن پارچه های مختلف نازک مانند پرده و از این قبیل را ندارند، اگر شما می خواهید اتو‌پرس تان همه کاره باشد حتما باید به این نکته حتما توجه کنید. اتو پرس هایی که سیستم ضد چکه و ضد لک ندارند اصلا مناسب نیستند چرا که اتو پرس به دلیل مخزن دار بودن و استفاده از آب داخل مخزن هنگام اتو همواره خطر اینکه پارچه های شما لک آب بگیرد و یا خیس شود بسیار زیاد است و بعضی از این لکه های آب قابل پاک کردن نیستند و به پارچه شما آسیب می زنند از این رو سیستم ضد چکه و ضد لک از این مشکل پیشگیری می کند و اتو‌ پرسی که این سیستم را ندارد مناسب نیست، یکی دیگر از نکاتی که قبل از تهیه کردن باید حتما به آن توجه کنید جنس بدنه صفحات اتو پرس می باشد، موادی که در صفحات اتو پرس به کار می رود معمولا سرامیک، فلز نچسب و تفلون نچسب می باشد و یا از این قبیل است که در صورت حرارت بسیار بالا نیز اصلا پارچه شما نمی سوزد پس حتما توجه کنید اتو پرس شما صفحات ان نچسب باشد در این صورت اتو پرس مناسبی نیست.

مهم ترین ویژگی های فنی یک اتو پرس


همانطور که می دانید شما باید مشخصه هایی که مهم هستند در اتو پرس را بدانید که در ادامه مطلب به آن می پردازیم. ویژگی های فنی اتو پرس همانند شناسنامه محصول عمل می کنند و تا ویژگی بیشتری داشته باشد قطعا محصول با کیفیت تری است. از خصوصیاتی که باید به آن توجه ویژه ای کرد قدرت بخاردهی و تولید بخار اتو پرس می باشد، همواره اتو پرس ها با ترکیب وزن سنگین و پرس کردن و در حین آن نیز بخاردهی مداوم و لحظه ای پارچه را برای ما اتو می‌ کنند که میزان بخاردهی اتو پرس مقدار گرم آن بر حسب دقیقه می باشد و هر چقدر این عدد بالاتر باشد اتو پرس بهتر عمل می کند، معمولا بخار دهی مداوم اتو پرس ۹۰ گرم در دقیقه می باشد و بخاردهی لحظه ای آن نیز بین ۹۰ تا ۱۴۰ گرم در دقیقه است. از دیگر ویژگی های مهمی که باید به آن توجه کرد سیستم های آن می باشد از جمله سیستم ضد رسوب و کاتریج، سیستم قطع خودکار، سیستم ضد لکه و ضد چکه که بسیار در کیفیت اتو کردن و همچنین خود اتو تاثیر گذار است، داشتن سیستم قطع خودکار به ما این اجازه را می دهد که در صورت حرارت بسیار بالا و یا سوختن لباس به طور خودکار خاموش می شود و از آن جلو گیری می کند، همچنین سیستم ضد رسوب از رسوب کردن آب داخل لوله های اتو پرس پیشگیری می کند و این کار باعث بیشتر شدن عمر اتو پرس می شود. از دیگر نکاتی که باید بسیار به آن توجه کنید توان مصرفی ان است، توان مصرفی یکی دیگر از آپشن هایی ست که بالا بودن آن مساوی است با قدرت زیاد اتو پرس، همچنین شما باید قدرت پرس کردن اتو را نیز بدانید، میزان پرس کردن اتو ها معمولا بین ۴۰ تا ۶۰ کیلو گرم می باشد اتو پرس های معمولی میزان پرس کردن آن ها ۴۰ تا ۵۰ کیلو گرم است و در اتو پرس های هوشمند این میزان پرس کردن به ۶۰ کیلو گرم نیز می رسد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha