02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با چرخ خیاطی و چند مدل از آن ها

نگین سعیدی 10 /مرداد/ 1402
آشنایی با چرخ خیاطی و چند مدل از آن ها

آشنایی با چرخ خیاطی و چند مدل از آن ها

 

چرخ خیاطی؛ یک وسیله ای که امروزه در اکثر خانه ها یکی از آن ها را می بینید و یکی از معدود وسایلی که نه تنها در منزل برای استفاده شخصی بلکه می توانید چه در منزل و چه در بیرون از خانه به عنوان یک وسیله جهت کسب درآمد از آن استفاده کنید. این دستگاه عالی کاربردهای بسیار زیادی دارد که به نسبت انتظاری که از آن دارید می توانید مدل های مختلف چرخ خیاطی را تهیه کنید و از آن استفاده کنید. طراحی و دوخت اکنون به عنوان یک رشته تحصیلی نیز وجود دارد که علاقه مندان به آن باید حتما قبل از تهیه ی چرخ خیاطی خود انواع مدل های چرخ خیاطی را بشناسند و با توجه به نیاز خود بهترین مدل را انتخاب کنند. چرخ خیاطی ها مدل های مختلفی دارند از جمله چرخ خیاطی های صنعتی و معمولی که هر کدام نیز برای مدل های دوخت مختلفی از آن ها استفاده می شود. چرخ خیاطی ها مدل ها و برند های مختلفی دارند که هر کدام بسته به مدلی که دارند دوخت های مختلفی را نیز برای شما انجام می دهند، همچنین طراحی های ظاهری آن ها نیز متفاوت است که برای افرادی که به ظاهر و دیزاین محصول کاری خود بسیار اهمیت می دهند نیز این امکان را می دهد که در انتخاب چرخ خیاطی گزینه های بیشتری داشته باشند. در این مقاله شما با کارایی چرخ خیاطی و چند مدل از بهترین چرخ خیاطی های موجود در سایت اولان کالا آشنا می شوید و برای تهیه ی آن ها می توانید انتخاب درست تری داشته باشید.

آشنایی با چرخ خیاطی و کارایی آن


چرخ خیاطی وسیله ای ست برای دوخت و دوز که همواره بیشترین و اساسی ترین نیاز ما که لباس است را برای ما تهیه می کند. این وسیله عالی با استفاده از انرژی برقی و تولید آن به انرژی جنبشی که باعث می شود اهرمی که سوزن خیاطی داخل ان قرار دارد شروع به کار کند و از همین رو برای ما عملیات دوخت و دوز را انجام می دهد. چرخ خیاطی برای افرادی که شغل خیاطی و یا طراحی و دوخت و دیزاین لباس انجام می دهند، برای کسانی که چه در مدرسه و چه در دانشگاه رشته طراحی و دیزاین لباس می خوانند و حتی برای کسانی که در منزل هستن و صرفا دوخت های خیلی راحت و پارگی های سطحی لباس خود را تعمیر می کنند قابل استفاده است و این افراد حتما برای انجام این کارها به یک دستگاه چرخ خیاطی نیاز دارند. چرخ خیاطی ها به نسبت مدل های مختلفی که دارند به چند دسته تقسیم می شوند از جمله چرخ خیاطی معمولی که برای دوختن انواع پارچه های مختلف لباس به کار می رود استفاده می شود.


 همچنین چرخ خیاطی های صنعتی که هم از نظر فیزیکی و طراحی ظاهری بسیار مقاوم تر هستند و هم از نظر دوخت که می توانید برای پارچه های بسیار ضخیم مانند کتان و پرده های مخمل کوبی شده به کار می روند دسته بندی می شوند. چرخ خیاطی ها همواره هم قابلیت دوخت های اصلی و همچنین قابلیت دوخت های حاشیه دوزی را دارند که شما باید توجه کنید که چرخ خیاطی شما توانایی دوخت انواع پارچه های ضخیم مانند کتان و جین و در عین حال توانایی دوخت پارچه های بسیار ظریف و نازک مانند حریر را داشته باشد، همچنین نکته ی دیگری که حایز اهمیت است این است که در طراحی ظاهری چرخ های خیاطی اگر که بازوی آزاد داشته باشد می توانید دوخت هایی مانند دمپا شلوار و آستین را نیز انجام دهید ولی اگر چرخ خیاطی شما بازو آزاد نداشته باشد شما مجبور به تهیه ی یک چرخ خیاطی دیگر نیز هستید. ژانومه یکی از بهترین شرکت های تولید چرخ خیاطی می باشد که همواره مدل های مختلف معمولی و پیشرفته چرخ خیاطی را تولید و عرضه کرده است که در این مقاله با‌ چندین مدل مختلف چرخ خیاطی های این برند معروف آشنا می شویم..

چرخ خیاطی ژانومه مدل ۲۰۲۰


این مدل چرخ خیاطی یکی از بهترین چرخ خیاطی های موجود در بازار است که می توانید آن را تهیه کنید. از خصوصیات عالی چرخ خیاطی ژانومه مدل ۲۰۲۰ می توان به دور موتور آن هنگام دوخت اشاره کرد دور موتور چرخ خیاطی ژانومه ۸۶۰ دور در دقیقه می باشد که بسیار قدرتمند است و می توانید انواع پارچه را با آن بدوزید، از دیگر قابلیت هایی که چرخ خیاطی ژانومه دارد دوخت بیش از ۱۲ مدل متنوع از جمله دوخت لبتو، راسته دوستی، ژرسه دوزی، زیگزاگ، دوخت عادی، تکه دوزی و غیره اشاره کرد، همچنین می توانید انواع دکمه و جا دکمه را نیز با این محصول عالی بدوزید. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد چرخ خیاطی ژانومه داشتن بازوی آزاد جهت دوخت انواع آستین و دمپا شلوار است که کسانی که در کارگاه های دوخت شلوار جین کار می کنند می توانند این محصول عالی را تهیه کنند. عرض دوخت چرخ خیاطی ژانومه ۵ میلی متر و طول آن نیز ۴ میلی متر می باشد. از دیگر ویژگی هایی که می توان آن را نام برد تابع معکوس دوخت چرخ خیاطی است. اصلا تابع معکوس به چه معنا است؟ داشتن تابع معکوس در چرخ خیاطی ها به این معناست که شما بدون اینکه پارچه را از زیر اهرم سوزن چرخ خیاطی بیرون بکشید دوباره در جهت مخالف دوخت باز روی آن دوخت بزنید این سیستم بسیار کار دوخت و دوز را برای شما آسان می کند. از لوازم جانبی همراه چرخ خیاطی مدل ۲۰۲۰ ژانومه می توان به یک عدد پیچ گوشتی متوسط جهت تعمیر آن، ۳ عدد پایه، یک بسته سوزن، ۳ عدد ماسوره و یک بشکاف اشاره کرد.


چرخ خیاطی و گلدوزی ژانومه مدل 4000


از دیگر مدل های عالی برند ژانومه چرخ خیاطی و گلدوزی ژانومه مدل 4000 می‌ باشد. این چرخ خیاطی عالی علاوه بر دوخت و دوز و خیاطی عملیات گلدوزی را نیز برای شما انجام می دهد و می توانید برای انواع کارهای طراحی پارچه ها و دیزاین آن از مدل های مختلف دوخت گلدوزی چرخ خیاطی استفاده کنید،چرخ خیاطی ژانومه با ۲۰ مدل دوخت ترکیبی و همچنین ۱۴ مدل دوخت حاشیه از معدود چرخ خیاطی هایی است که در دوخت و دوز تنوع بسیار زیادی دارد و لازم نیست چرخ های خیاطی دیگری را برای دوخت های مختلف در نظر بگیرید. همچنین شما می توانید ۱۲ مدل دوخت گلدوزی را به وسیله ی این دستگاه عالی انجام دهید، شایان ذکر است که به دلیل تنوع زیاد در دوخت ها برای اینکه شما بتوانید آسانتر با این دستگاه کار کنید شرکت ژانومه مدل های مختلف دوخت را به صورت الفبا بر روی بدنه چرخ خیاطی حک کرده است و شما می توانید با توجه به این لیست دوخت خود را انتخاب کنید. قطعات داخلی چرخ خیاطی از آلومینیوم سبک است که در حین حتما نقل بسیار راحت می توانید آن را جا به جا کنید همچنین بدنه آن نیز از فایبرگلاس محکم می باشد که در برابر ضربه بسیار مقاوم است. از دیگر ویژگی های عالی چرخ خیاطی ۴۰۰۰ می توان به سیستم تابع معکوس و همچنین سیستم ماکو نیم دور فلزی اشاره کرد و همچنین سیستم فشار پایه که این قابلیت را به دستگاه بخشیده است که انواع پارچه های ضخیم و نازک را بدوزد.

چرخ خیاطی ژانومه مدل 7100


از دیگر مدل های عالی برند ژانومه می توان به این چرخ خیاطی اشاره کرد که بسیار کاربردی و برای کسانی که می خواهند از دوخت و دوز کسب درآمد کنند مناسب است. دور موتور چرخ خیاطی ژانومه ۸۶۰ دور می باشد که بسیار سریع و قدرتمند است. این چرخ خیاطی عالی با بیش از ۱۲ مدل دوخت و دوز از حمله زیگزاگ، تکه دوزی، ژرسه دوزی، دوخت ساده، لبه دوزی، پس دوزی، دوخت انواع زیپ، دوخت لبتو و دکمه دوزی اشاره کرد، طریقه دوخت دکمه نیز ۴ مرحله ای می باشد که دکمه را بسیار محکم و عالی به پارچه متصل می کند. طول دوخت ان نیز ۴ میلی متر و عرض دوخت ۵ میلی متر می باشد شایان ذکر است که می توانید تنظیمات دوخت چرخ خیاطی را به سلیقه دلخواه خود و به نسبت پارچه ای که در حال دوخت آن هستید تغییر دهید. چرخ خیاطی ژانومه مدل 7100دارای یک عدد لامپ LED جهت روشن شدن هنگام کار با آن است که با دقت بیشتری دوخت را انجام دهید و همواره می توانید در شب نیز با آن کار کنید. بدنه چرخ خیاطی به شدت مقاوم است و همچنین بسیار سبک می باشد که به راحتی آن را حمل و نقل کنید. از اقلام همراه آن می توان به پایه زیپ دوزی، روغن چرخ خیاطی، پیچ گوشتی، سی دی، متر، بشکاف، ماسوره، پایه جا دکمه دوزی، برس، پایه اصلی دستگاه و همچنین پدال برقی اشاره کرد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha