02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

یک اسپرسوساز خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد

ادیبه کریم پور 10 /مرداد/ 1402
یک اسپرسوساز خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد

یک اسپرسوساز خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟


مصرف کردن نوشیدنی های کافئین دار باعث می شود شما در طول روز احساس شادابی و انرژی زیادی کند. بسیاری از افراد در طول روزمره برای شروع کارهای خود، نوشیدنی های کافئین دار مانند، قهوه، اسپرسو و... را مصرف می کنند. درست کردن قهوه با دستگاه های قهوه ساز بسیار آسان است و به شما امکان می دهد در مدت زمان کمی، قهوه خود را درست کنید. یکی از دستگاه هایی که طرفداران بسیار را به خود جلب کرده است، اسپرسوسازها می باشد که هر کدام با ویژگی و قابلیت های متنوعی مجهز شده اند. با توجه به ویژگی های بسیار زیادی که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید، در اینجا مهمترین ویژگی هایی که باید در هنگام خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی در نظر بگیرید آورده شده است.


اسپرسوساز چیست؟


دستگاه اسپرسوساز وسیله ای است که برای تولید نوشیدنی سنتی قهوه معروف به اسپرسو استفاده می شود. کسانی که از این دستگاه‌ ها به‌ طور حرفه ‌ای استفاده می‌ کنند، مانند دستگاه‌ هایی که در مکان‌ هایی مانند کافی شاپ یافت می ‌شوند. دستگاه اسپرسوساز وسیله ای تخصصی است که از فشار بالا، آب داغ و دانه های ریز آسیاب شده برای تولید یک فنجان قهوه غنی و خوش طعم به نام اسپرسو استفاده می کند. به طور معمول، دستگاه های اسپرسوساز از پمپی استفاده می کنند که می تواند 9 بار فشار برای فرآیند استخراج ایجاد کند.


خصوصیات دستگاه اسپرسوساز


اندازه پورتافیلتر: اندازه پورتافیلتر نکته مهمی است که باید در نظر گرفت. 58 میلی ‌متر اندازه استاندارد است و این اندازه برای داشتن یک قهوه ی خوشمزه و عالی مناسب است. 


مخزن های دوگانه: تهیه یک دستگاه اسپرسوساز با مخزن های دوتایی بسیار مفید است، زیرا هنگام کشیدن شات های اسپرسو و بخار دادن شیر به طور همزمان نیازی به صبر در دستگاه نخواهید داشت تا به نتیجه برسد. دستگاه های تک دیگ از همان دیگ بخار برای میله بخار و سر گروه استفاده می کنند، به این معنی که اگر شیر را بخار دهید تا به فوم تبدیل شود، قبل از کشیدن یک شات اسپرسو باید منتظر بمانید تا دستگاه دوباره فشار بیاورد. اما در یک دستگاه مخرن دوگانه، میله بخار و سرگروه دیگ های مخصوص به خود را دارند و به طور مستقل کار می کنند تا گردش کار شما را بهتر کرده و نوشیدنی ها را سازگارتر کنند. تنها نقطه ضعف این است که دستگاه های مخزن بخار دوگانه معمولاً هزینه بیشتری دارند.


قابلیت خط آب: اگرچه اکثر دستگاه ها دارای مخزن آب هستند، اما همه دستگاه ‌ها توانایی اتصال به خط آب را ندارند. این به ویژه در صورتی مفید است که قصد دارید مقدار زیادی اسپرسو بنوشید یا اغلب از مردم میزبانی کنید. فقط به خاطر داشته باشید که اگر تجربه جزئی لوله کشی ندارید، ممکن است بخواهید از متخصص این کار کمک کنید تا آن را برای شما نصب کند.
کنترل دیجیتال دما: دستگاه های اسپرسوساز با کنترل دیجیتال دما و PID (کنترل کننده های متناسب) آب شما را به جای اینکه اجازه دهند آب شما در نوسانات بالاتر و پایین تر از دما باشد، در دمای ثابت نگه می دارند. این ایده آل است که دمای آب خود را در دمای ثابت در حدود 195-205 نگه دارید و حتی بهتر است اگر بتوانید این را بر اساس ترجیحات شخصی خود و قهوه هایی که استفاده می کنید تنظیم کنید. 


خاموش شدن خودکار: یکی از مهم ترین ویژگی های اسپرسو ساز خاموش شدن خودکار آن است. یک اسپرسوساز قابل برنامه‌ ریزی به احتمال زیاد دارای ویژگی ‌های پیشرفته ‌تر است، مانند تنظیم گرم و تنظیم قدرت دم کردن می باشد. اسپرسو سازهای پیشرفته با داشتن این قابلیت های خاموش شدن خودکار می توانند خطر آتش سوزی را کاهش دهند و از داغ شدن و از کار افتادن آن جلوگیری می کنند. 


قهوه فوری را در هر زمان دریافت کنید: برجسته ترین مزیت داشتن یک دستگاه اسپرسوساز در خانه، گرفتن قهوه فوری است. هنگامی که هوس قهوه کردید، دم کردن یک فنجان قهوه تازه تمام چیزی است که می خواهید، و خرید دستگاه اسپرسو ساز به شما کمک می کند تا به آن برسید. به داشتن اسپرسوساز می توانید در کمترین زمان، بدون کثیف کاری یک فنجان قهوه خوب و گرم برای خود تهیه کنید.


نکات دیگر هنگام خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی


بودجه: با دستگاه های اسپرسوساز، شما واقعاً چیزی را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید. و با چنین طیف وسیعی از هزینه، ممکن است تصمیم گیری در مورد یک مدل دشوار باشد. یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید هزینه های تجهیزات اضافی مانند آسیاب، پارچ، ابزارهای اضافی است.


زمان: هنگام در نظر گرفتن اینکه کدام دستگاه برای شما کار می کند، مقدار زمان و تلاشی را که می خواهید برای هر نوشیدنی صرف کنید، در نظر بگیرید. دستگاه ‌هایی که دارای یک مخزن بخار هستند، به کمی زمان نیاز دارند تا اجازه دهند دیگ بعد از کشیدن شات و بخار دادن شیر، عقب بیفتد. بنابراین اگر زمان عامل مهمی است، مدل های دیگ دوگانه را در نظر بگیرید.


نگهداری: دستگاه های اسپرسوساز نسبت به قهوه سازها به نگهداری و نظافت بیشتری نیاز دارند. پاکسازی، شستشوی مخزن، و رسوب زدایی و تنها چند مورد که باید انجام دهید تا بهترین استفاده را از دستگاه خود ببرید.


دستگاه های اسپرسوساز نیمه اتوماتیک در برابر اتوماتیک


دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک همان چیزی است که در بیشتر شرایط با آن مواجه خواهید شد. با هر دوی این سبک ‌ها، همچنان باید قهوه ‌تان را آسیاب کنید، آن را در پرتافیلتر تمپ کنید و پورتافیلتر را در دستگاه خود قرار دهید.


دستگاه های نیمه اتوماتیک: دستگاه نیمه اتوماتیک سبک استاندارد دستگاهی است که پس از بارگیری پرتافیلتر در گروه سر، دکمه ای را فشار دهید تا شات اسپرسو درست شود و سپس همان دکمه را فشار دهید تا آن را در وزن یا اندازه دلخواه خود متوقف کنید. یک دستگاه نیمه اتوماتیک دقیقا همان چیزی است که اکثر قهوه سازان خانگی به دنبال آن هستند.


دستگاه اسپرسوسازهای اتوماتیک: یک دستگاه خودکار ممکن است از قبل برنامه ‌ریزی شده باشد و این به شما امکان می ‌دهد در پورتافیلتر بارگذاری کنید، دکمه مخصوص اسپرسو را فشار دهید تا پروسه ی آماده شدن قهوه، شروع شود و دستگاه را با وزن یا میزان انتخابی شما که آن را تنظیم کرده ‌اید خاموش می‌ کند. یک دستگاه اسپرسوساز خودکار در همه ی مکاتن ها قابل استفاده است و به افرادی که در خانه یا کافه هستند امکان می دهد به راحت ترین روش، قهوه ی خود را آماده کنند. 


دستگاه های کپسولی یا نسپرسوساز: یک دستگاه نسپرسوساز، یا استفاده از کپسول های مخصوص قهوه، نوشیدنی شما را آماده می کند. این کپسول های قهوه دارای طعم های مختلفی هستند که با میزان مناسبی از قهوه، شیکر یا شیرین کننده و... پر شده است تا بتوانید طعم واقعی قوه هایی مانند: اسپرسو، کاپوچینو، لاته و... را بچشید. برای درست کردن قهوه در این دستگاه تنها کاری که با دستگاه کپسول انجام می دهید این است که کپسول مخصوص قهوه را در دستگاه قرار دهید و یک دکمه را فشار دهید تا قهوه ی آماده شده را در فنجان شما بریزد. سپس مقدار از پیش تعیین شده آب گرم تحت فشار را از طریق کپسول و به فنجان شما پمپ می کند. اگرچه برای برخی از این دستگاه ‌ها کپسول‌ های قابل شارژ مجدد می ‌سازند تا بتوانید از قهوه خود استفاده کنید، اما کنترل زیادی بر کیفیت قهوه با این دستگاه‌ ها از دست می‌ دهید.


اسپرسو ساز به همراه آسیاب توکار


توصیه می کنیم به دنبال آسیاب های داخلی با فرزهای فولادی ضد زنگ یا سرامیکی و طیف گسترده ای از تنظیمات آسیاب و گزینه های کالیبراسیون در دسترس باشید. اسپرسوسازهایی که دارای آسیاب قهوه هستند، یک انتخاب واقعاً محبوب هستند که به نظر می رسند گزینه خوبی برای افرادی باشد که می خواهند در فضای و زمان خود صرفه جویی کنند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha