02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

باید و نباید های استفاده از چرخ گوشت

ادیبه کریم پور 18 /دی/ 1402
باید و نباید های استفاده از چرخ گوشت

باید و نباید های استفاده از چرخ گوشت


اگر به فکر چرخ کردن گوشت در خانه هستید، شاید از خود پرسیده باشید که چرخ گوشت چگونه کار می کند؟ در حالی که در ظاهر چرخ گوشت ها ممکن است ماشین ‌های پیچیده و ترسناکی به نظر برسند، اما دستگاه‌ های ساده ‌ای هستند که برای تک تک کار آسیاب کردن گوشت طراحی شده ‌اند. می توانید از سری با چرخ گوشت استفاده کنید تا گوشت به قوام و طعم دلخواه شما برسد. شما همچنین می توانید از چرخ گوشت برای چرخ کردن انواع مختلف گوشت، آجیل، سبزیجات، پنیر، سبزی و خیلی چیزهای دیگر استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم نگاهی به نحوه عملکرد چرخ گوشت بیندازیم و چگونه می توانید بهترین استفاده را از چرخ گوشت خود برای چرخ کردن گوشت در آشپزخانه خود داشته باشید.


مزایای استفاده از چرخ گوشت


هنگامی که گوشت را در آشپزخانه خود چرخ می کنید، می توانید از مزایای متعددی نسبت به خرید گوشت چرخ کرده ای که در فروشگاه ها فروخته می شود برخوردار شوید. بیایید نگاهی به برخی از این مزایا بیندازیم.


تمیزی: چرخ کردن گوشت در آشپزخانه به این معنی است که می توانید مطمئن باشید که تمیز و عاری از هرگونه مواد نگهدارنده است. همچنین مطمئن هستید که گوشت زمان زیادی را در قفسه سوپرمارکت سپری نکرده است و گوشت چرخ کرده تازه است.


مقرون به صرفه: خرید گوشت چرخ کرده از سوپرمارکت یا قصابی می تواند گران باشد، اما وقتی آن را در خانه آسیاب می کنید، می توانید در دراز مدت پول زیادی را ذخیره کنید.


انتخاب بیشتر: وقتی گوشت را در خانه چرخ می ‌کنید، می‌ توانید محصول نهایی را همانطور که می ‌خواهید به نظر برسانید. چه بخواهید مخلوطی از گوشت های مختلف باشد یا یک بافت خاص، می توانید با چرخ گوشت به همه اینها و بیشتر برسید.


پیوست های منحصر به فرد: با چرخ گوشت، می توانید از طیف وسیعی از سری ها برای به دست آوردن نتیجه نهایی مورد انتظار از گوشت چرخ کرده استفاده کنید. از ساخت سوسیس گرفته تا چرخ کردن گوشت و استخوان برای غذای حیوانات خانگی، می ‌توانید از سری ها برای انجام این کار و موارد دیگر استفاده کنید.


چرخ گوشت چگونه کار می کند


عملکرد چرخ گوشت برقی و دستی تنها در نحوه تغذیه تیغه های دستگاه متفاوت است. برای چرخ گوشت برقی فقط باید دکمه ای را فشار دهید تا چرخ گوشت کار کند اما در چرخ گوشت دستی باید بازوی دستگاه را بچرخانید تا گوشت چرخ شود. بنابراین، با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی به نحوه عملکرد چرخ گوشت بیندازیم. چرخ گوشت با فشار دادن گوشت از طریق تیغه های تیز کار می کند. چرخ گوشت دستی از طریق چرخش میل لنگ کار می کند.


آماده سازی گوشت: وقتی صحبت از چرخ کردن گوشت می شود، نمی خواهید گوشت را برای مدت طولانی در فضای باز نگه دارید. بهتر است گوشت را به قطعات متوسط و کوچک برش دهید و سپس گوشت و تیغه چرخ را به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید. گوشت های نیمه یخ زده راحت تر چرخ می شوند زیرا چرخ آسیاب را مسدود نمی کند و به دیواره چرخ نمی چسبد.


گوشت را به لوله تغذیه اضافه کنید: قبل از اضافه کردن گوشت به لوله تغذیه، مطمئن شوید که تمام سطوح آشپزخانه شما به خوبی ضد عفونی شده است و آسیاب نیز تمیز است. قسمت های کوچکی از گوشت را به لوله تغذیه اضافه کنید و آن ها را در دسته های کوچک چرخ کنید تا خطر گرفتگی یا بارگذاری بیش از حد چرخ گوشت وجود نداشته باشد.


تیغه را بچرخانید: تیغه در چرخ گوشت گوشت را از طریق صفحات متصل به جلو هل می دهد تا به شکل دلخواه خارج شود. چه گوشت چرخ کرده ریز بخواهید که آبدار باشد و چه بخواهید آسیاب بزرگی داشته باشید، می توانید همه آن را تهیه کنید. همچنین می‌ توانید برای پر کردن سوسیس‌ ها با چرخ گوشت، ضمائم اضافه کنید.


چرخ گوشت را تمیز کنید: پس از اتمام استفاده از چرخ گوشت، مطمئن شوید که آن را به درستی تمیز کرده اید تا باقیمانده گوشتی که به دیواره های چرخ گوشت چسبیده باقی نماند. می توانید چند تکه نان بردارید و آن ها را از آسیاب رد کنید و گوشت اضافی را که تمیز کردن چرخ را آسان می کند، خیس می کنند. برای آسیاب های دستی می توانید قطعات را با آب گرم و مایع تمیز کنید. برای آسیاب های برقی، دستورالعمل های تمیز کردن ذکر شده توسط سازنده را دنبال کنید.


بایدها و نبایدهای استفاده از چرخ گوشت


استفاده از چرخ گوشت واقعا ساده است. فقط گوشت را اضافه کنید و یک دکمه را فشار دهید یا یک میل لنگ را حرکت دهید تا آن را همانطور که می خواهید چرخ کنید. اما اقدامات احتیاطی خاصی وجود دارد که باید هنگام چرخ کردن گوشت رعایت کنید. بیایید نگاهی به بایدها و نبایدهای استفاده از چرخ گوشت بیندازیم.


چرخ گوشت را سرد نگه دارید: هنگام کار با چرخ گوشت، دمای سرد عملکرد بهتری به شما می دهد. تیغه ها اگر سرد باشند بهتر عمل می کنند و گوشت نیز اگر تا حدی منجمد باشد بهتر آسیاب می شود. گوشت سرد همچنین به دلیل عوامل بیماری زا و باکتری هایی که در محیط گرم رشد می کنند، کمتر آلوده می شود.


آن را در سطح نگه دارید: مطمئن شوید که چرخ گوشت شما روی یک سطح صاف قرار گرفته است و در حین کار حرکت نمی کند. اگر چرخ گوشت روی سطحی ناهموار قرار گیرد، باعث کاهش عملکرد می شود و حتی ممکن است به چرخ گوشت آسیب برساند.


آن را تمیز نگه دارید: تمیز کردن چرخ گوشت قبل و بعد از آسیاب کردن گوشت ضروری است. همراه با چرخ گوشت دقت کنید گوشتی که می خواهید چرخ کنید نیز تمیز باشد و محصول نهایی را در ظرف تمیزی نگهداری کنید.


آن را خشک نگه دارید: پس از اتمام استفاده از چرخ گوشت، آن را در جای خشک نگهداری کنید تا در اثر رطوبت زنگ نزند. برای آسیاب های دستی، می توانید یک لایه سبک از روغن گیاهی را نیز روی آسیاب اسپری کنید تا زنگ نزند.


هنگام تمیز کردن تیغه ها، مراقب باشید: تیغه چرخ گوشت واقعا تیز است. از دست زدن به تیغه به هیچ وجه خودداری کنید و هنگام دست زدن به تیغه برای تمیز کردن یا نگهداری بسیار مراقب باشید.
یک کاردک دستی نگه دارید: هنگام چرخ کردن گوشت، فشار دادن گوشت در لوله تغذیه با دست برای صرفه جویی در زمان می تواند وسوسه انگیز باشد. اما تیغه های چرخ گوشت واقعا تیز هستند و ممکن است در نهایت به خود آسیب برسانید. همیشه از یک کاردک یا لوازم جانبی همراه چرخ گوشت برای فشار دادن گوشت به لوله تغذیه استفاده کنید.


سوالات متداول در مورد کار با چرخ گوشت


خریداران اغلب در مورد چرخ گوشت سوالاتی دارند. در اینجا ما به برخی از سوالات متداول در مورد عملکرد چرخ گوشت پاسخ داده ایم.


1) چرخ گوشت به سختی کار می کند؟


اگر چرخ گوشت دستی شما یک مدل قدیمی است، ممکن است از داخل زنگ زده باشد یا هر قسمتی شل شده باشد. می توانید آن را جدا کرده و قسمت هایی که روی آن ها زنگ زده است را تعمیر کنید. همچنین می توانید چرخ گوشت را نزد یک تعمیرکار ببرید که آن را بررسی کرده و برای شما تعمیر کند.


2) آیا باید تیغه چرخ گوشت دستی خود را تیز کنم؟


تیغه های چرخ گوشت دستی به گونه ای طراحی شده اند که در حین حرکت در داخل لوله ای که گوشت در آن آسیاب می شود، به طور خودکار تیز می شوند. بسته به نوع استفاده خود، اگر احساس می کنید که گوشت به میزان رضایت شما آسیاب نمی شود، می توانید تیغه ها را در بازار تیز کنید.


3) چگونه می توانم چرخ گوشت برقی خود را تمیز کنم؟


پس از اتمام چرخ کردن گوشت، یک یا دو تکه نان را از چرخ گوشت رد کنید تا گوشت اضافی از چرخ گوشت گرفته شود. می توانید قطعات جداشدنی را با شستن آن ها با مایع و آب گرم تمیز کنید. از یک برس کوچک برای جدا کردن ذرات گوشت از سایر قسمت های چرخ گوشت استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هر قسمت قبل از قرار دادن دوباره آن خشک است.


4) چگونه می توانم از چرخ گوشت برای پر کردن سوسیس استفاده کنم؟


این یک کار واقعا ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک سری سوسیس استفاده کنید و گوشت را مانند معمول چرخ کنید تا بتوانید سوسیس را با گوشت انتخابی خود پر کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha