02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

باید و نبایدهای استفاده از گوشت کوب برقی

ادیبه کریم پور 18 /دی/ 1402
باید و نبایدهای استفاده از گوشت کوب برقی

باید و نبایدهای استفاده از گوشت کوب برقی


هرچه بیشتر از گوشت کوب برقی استفاده کنید، بیشتر به عنوان یکی از تجهیزات مورد نیاز خود به آن دست خواهید یافت. اگر اخیراً یک گوشت کوب برقی خریداری کرده اید، می توانید با استفاده از راهنمای زیر، از آن به طور حرفه ای استفاده کنید.


1. مطمئن شوید که از ظرف مناسب استفاده می کنید


ظرفی که در آن مواد را مخلوط می ‌کنید، زمانی که می‌ خواهید بیشترین بهره را از مخلوط کن دستی خود ببرید، تفاوت زیادی ایجاد می ‌کند. اگر سطح اقلامی که مخلوط می کنید خیلی کم باشد، مخلوط کن شما نمی تواند به طور موثری با آن برخورد کند و نتیجه کمتر کاملی خواهید داشت. شما می‌ خواهید که مواد شما حداقل یک اینچ عمیق‌تر از تیغه باشد، بنابراین برای دسته‌ های کوچکی از چیزهایی مانند سس سالاد، بهتر است از ظرف بلندتر و باریک ‌تری برای مخلوط کردن استفاده کنید تا یک کاسه پهن ‌تر استفاده کنید.


2. مطمئن شوید که تیغه شما همیشه به طور کامل زیر مواد است


قبل از شروع مخلوط کردن، مطمئن شوید که تیغه کاملاً در آب فرو رفته است، در غیر این صورت احتمالاً با هر چیزی که می خواهید مخلوط کنید، به اطراف پاشیده می شود. شما می توانید تیغه را در تمام مدتی که از دستگاه استفاده می کنید، زیر سطح هر چیزی که در حال مخلوط کردن هستید نگه دارید.


3. همیشه با سرعت کم شروع کنید


فرقی نمی ‌کند دستگاه شما دارای محدوده سرعت باشد یا فقط بالا و پایین، همیشه با کمترین سرعت ترکیب را شروع کنید و هر چه پیش می‌ روید، آن را افزایش دهید. این به قطعات بزرگتر اجازه می دهد قبل از اینکه قدرت را برای پوره کامل تقویت کنید، راحت تر شکسته شوند.


4. بدانید چه زمانی گوشت کوب برقی را حرکت دهید و چه زمانی آن را ثابت نگه دارید


هنگامی که چیزهایی مانند خامه فرم گرفته، سفیده تخم مرغ زده شده یا سس مایونز خانگی درست می کنید، هر چیزی که نیاز دارید فراتر از مایع سازی مصرف کنید، باید هوا را برای افزایش حجم خود وارد کنید. راز این کار این است که مخلوط کن غوطه وری خود را در هر جهت، از جمله بالا و پایین، در مایع خود حرکت دهید. اگر سعی نمی کنید هوا را به مخلوط خود اضافه کنید، می توانید موقعیت مخلوط کن دستی خود را نسبتاً ثابت و بیشتر به سمت پایین ظرف خود نگه دارید و فقط در صورت نیاز حرکت کنید تا مواد کاملاً مخلوط شوند.


5. از آن برای کاهش ضایعات مواد غذایی و محدود کردن پاکسازی استفاده کنید


آیا در ته شیشه کمی خردل یا مربا یا عسل دارید؟ سرکه و روغن و ادویه ها را اضافه کنید و یک سس سالاد را درست در ظرف اصلی بریزید، درب آن را برگردانید و بدون ضایعات و ذخیره سازی در یک ظرف خواهید بود. آیا نیاز به خرد کردن کامل کنسرو گوجه فرنگی دارید؟ درب آن را بردارید، کمی از آب آن را بریزید و درست در قوطی مخلوط کنید. 


6. آن را با دست بشویید


بسیاری از مخلوط کن های غوطه ور از لحاظ فنی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند، اما مانند چاقوهای خوب شما، اگر قطعات را با دست بشویید، دستگاه شما بسیار بیشتر دوام خواهد آورد. این کار از تماس تیغه با سایر اقلام موجود در ماشین ظرفشویی شما جلوگیری می کند و از آسیب دیدن قطعات پلاستیکی در برابر گرمای شدید ماشین ظرفشویی شما محافظت می کند.

مخلوط کن دستی یکی از لوازم آشپزخانه است که کار شما را آسان می کند. از این دستگاه کوچک و قابل حمل می توان برای تهیه پوره، میلک شیک، اسموتی و سس استفاده کرد. با این حال، درست مانند هر وسیله آشپزخانه دیگری، مخلوط کن های دستی نیز به کارکرد مناسب نیاز دارند. در اینجا لیستی از بایدها و نبایدها وجود دارد که به شما اطمینان می دهد که از مخلوط کن دستی خود به درستی استفاده می کنید:


بایدها:


1. بعد از استفاده آن را تمیز کنید: از آنجایی که گوشت کوب های برقی تقریباً به صورت روزانه استفاده می شوند، تمیز نگه داشتن آن ها بسیار مهم است. برای از بین بردن بو و لکه، شفت را جدا کرده و بعد از هر بار استفاده تمیز کنید. مقداری مایع ظرفشویی ملایم بریزید و آن را کاملا با آب بشویید. برای تمیز کردن قسمت الکتریکی دستگاه از یک پارچه استفاده کنید.


2. مواد را قبل از مخلوط کردن خرد کنید: غذاهای جامد را به طور تقریبی خرد کنید تا به ترکیب سریع و یکنواخت کمک کنید. سبزیجات سفت مانند هویج، کدو تنبل و چغندر را باید قبل از مخلوط کردن در مخلوط کن دستی بخارپز یا خرد کنید. همچنین می توانید قبل از مخلوط کردن، از سری خرد کن در صورت امکان استفاده کنید.


3. مایع را به مواد سفت تجزیه شده اضافه کنید: برای مخلوط کردن غذاهای منجمد یا مواد غذایی که به سختی تجزیه نمی شوند، کمی مایع اضافه کنید. به عنوان مثال، زمانی که اسموتی درست می کنید، اگر میوه های یخ زده را با هم مخلوط می کنید، آب یا شیر را اضافه کنید.


4. آن را در یک منطقه خشک نگه دارید: مخلوط کن دستی خود را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. دستگاه و قطعات آن را خشک کنید تا رطوبت باقی نماند.


نبایدها


1. مایعات داغ را با هم مخلوط نکنید: به یاد داشته باشید که قبل از مخلوط کردن مواد، آن ها را خنک کنید. می توانید مایعات گرم را مخلوط کنید اما مطمئن شوید که خیلی داغ نباشند. پاشیدن مایعات داغ ممکن است باعث سوختگی شود.


2. گوشت کوب برقی خود را در مایعات داغ قرار ندهید: از مخلوط کن استفاده کنید و پس از اتمام مخلوط کردن، آن را بردارید. مطمئن شوید که قسمت الکتریکی با موادی که در حال مخلوط کردن هستید تماس نداشته باشد.


3. در حین کار کردن مخلوط کن دستی به هیچ کارد و چنگالی نچسبانید: اگر فکر می کنید چیزی در تیغه های گوشت کوب برقی گیر کرده است، دستگاه را متوقف کنید. آن را از برق بکشید و تکه های غذای گیر کرده را بردارید. در حالی که مخلوط کن دستی در حال کار است، قاشق یا چنگال را در کنار ان قرار ندهید. این کار تیغه های تیز مخلوط کن شما را خراب می کند.


امیدواریم این لیست از بایدها و نبایدها برای شما مفید واقع شده باشد. اگر به دنبال گوشت کوب برقی هستید، می توانید بهترین گوشت کوب برقیها را از سایت رسمی اولان کالا خریداری کنید. مخلوط‌ کن‌ های دستی ما بسیار کارآمد هستند و آن ها دارای بدنه قابل جدا شدن، دسته ارگونومیک، عملکردهای متفاوت هستند.


اشتباهات رایجی که هنگام استفاده از گوشت کوب برقی باید از آن ها اجتناب کنید


مخلوط کن دستی راحت ترین و ساده ترین وسیله آشپزخانه است. فوق العاده همه کاره را می توان برای تهیه اسموتی، میلک شیک و ترکیب مواد غذایی استفاده کرد. با این حال، درست مانند هر وسیله دیگری، باید به درستی از آن استفاده کرد. برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که بسیاری از افراد هنگام استفاده از مخلوط کن دستی مرتکب می شوند. در اینجا لیستی از اشتباهاتی وجود دارد که هنگام استفاده از گوشت کوب برقی باید از آن ها اجتناب کنید:


1. مخلوط کردن همه مواد با هم: اغلب افراد در نهایت تمام مواد را با هم در یک شیشه می ریزند و یکباره مخلوط می کنند. این اشتباه رایجی است که بسیاری مرتکب می شوند و از چرخش مناسب تیغه های دستگاه جلوگیری می کند. علاوه بر این، این حتی می تواند به مخلوط کن شما آسیب برساند. بهتر است مواد را از قبل خرد کرده و یکی یکی با هم مخلوط کنید تا از ترکیب موثر مواد مطمئن شوید.


2. شستن: پس از استفاده از مخلوط کن، آن را از برق بکشید و قطعات را جدا کنید. شفت ها را بلافاصله پس از استفاده همراه با سایر لوازم جانبی بشویید. این یک عمل بسیار خوب است زیرا از ایجاد لکه های سرسخت و رشد باکتری ها جلوگیری می کند. بقایای غذا در صورت نگهداری طولانی مدت ممکن است سفت شود و تمیز کردن آن ها را برای شما دشوارتر کند. برای شستن لوازم جانبی از یک مایع ظرفشویی ملایم استفاده کنید و قبل از نگهداری یا استفاده مجدد اجازه دهید به خوبی خشک شوند.


3. مخلوط کردن ادویه جات کامل: مخلوط کردن ادویه جات کامل در گوشت کوب برقی ممکن است کارایی دستگاه را کاهش دهد. علاوه بر این، ادویه جات کامل از عملکرد صحیح تیغه ها جلوگیری می کند. حتی می تواند دوام این دستگاه همه کاره را کاهش دهد. بنابراین توصیه می شود از این ابزار برای خرد کردن ادویه جات استفاده نکنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha