02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

اسپرسوساز فوق خودکار در مقایسه با دستگاه نسپرسوساز

ادیبه کریم پور 19 /دی/ 1402
اسپرسوساز فوق خودکار در مقایسه با دستگاه نسپرسوساز

اسپرسوساز فوق خودکار در مقایسه با دستگاه نسپرسوساز


چه کسی هر روز صبح دوست ندارد یک فنجان قهوه خوب برای شروع روز را میل کند؟ اما برای داشتن چنین قهوه ای به یک دستگاه قهوه ساز مطمئن نیاز دارید. حالا اگر شما فردی هستید که اصلاً بدون قهوه نمی‌ توانید کار کنید؛ اما دستگاه قهوه‌ ساز ندارید، نوشیدن قهوه صبحگاهی هر روز می تواند هزینه ی سنگینی باشد. پاسخ این مشکل کاملا واضح است، برای خود یک دستگاه قهوه ساز در مدل های مختلف تهیه کنید. با رفع آن، اکنون می ‌توانیم به کار بپردازیم. تصمیم به خرید یک دستگاه قهوه ساز دارید اما بین یک دستگاه قهوه ساز کپسولی (نسپرسوساز) یا یک دستگاه قهوه ساز فوق خودکار گیر کرده اید. آیا شما یک دستگاه نسپرسوساز را ترجیح می دهید یا دوست دارید با داشتن یک دستگاه اسپرسوساز فوق خودکار سبک کافه ای، آن را تا حدی بالا ببرید؟ بنابرایم ما به شما کمک کنید تصمیم بگیرید کدام یک بهترین فنجان قهوه را برای شما سرو می کند. در این مقاله ما تفاوت های بین هر دو دستگاه قهوه را به همراه مزایا و معایب هر دو فهرست کرده ایم، در پایان، بقیه تصمیم با شماست. شما می توانید هر دو دستگاه را در سایت رسمی اولان کالا خریداری کنید.


اسپرسوساز فوق اتوماتیک


قهوه سازهای فوق اتوماتیک بیشتر از دستگاه های اسپرسوساز معمولی یک اختراع ارتقا یافته هستند. از نظر راحتی، شکست دادن این دستگاه بسیار سخت است. این دستگاه ها از نظر ظرفیت مخزن شیر، مخزن آب و پودر قهوه متفاوت هستند. دستگاه اسپرسوساز فوق خودکار برای انجام تمام کارها برای شما طراحی شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دانه های قهوه خود را به آسیاب آن اضافه کنید و هرگز فراموش نکنید که مخزن خود را دوباره با آب پر کنید؛ پس از انجام این کارها شما می توانید قهوه خود را به راحتی درست کنید. تنها در 60 ثانیه یا کمتر با یک شات تازه اسپرسو یا قهوه که از نازل بیرون می ریزد، سرو می شود. شما می توانید یک نوشیدنی امریکانو، یک یا دو فنجان را مشخص کنید که همه اینها فقط با فشار دادن یک دکمه امکان پذیر است. با این حال، این دستگاه ها دارای مزایا و معایب خود نیز هستند.


نکات مثبت: داشتن یک دستگاه اسپرسوساز فوق خودکار بسیار راحت است و برای آن نوع فنجان قهوه ای که هر روز صبح دوست دارید بخورید عالی است. هر بار که قهوه را دم می کنید، طعم آن ثابت می ماند.
نکات منفی: مدتی طول می کشد تا از آن استفاده کنید زیرا سیستم کمی پیچیده است. میزان تعمیر و نگهداری که باید انجام شود شاید در مقایسه با دستگاه های نسپرسو بیشتر باشد. قیمت اینها می ‌تواند گران باشد، اما برای ادامه کار نیاز به نگهداری زیادی دارد. فرآیند تهیه یک فنجان قهوه کمی آشفتگی ایجاد می کند و هر چقدر هم که این دستگاه پیشرفته باشد، آن فرآیند را از بین نمی برد. پس از دم کردن تعداد معینی فنجان، باید سبد تفاله های قهوه را تمیز و خالی کنید.


دستگاه کپسول نسپرسو 


زمان استفاده از بخش های اندازه گیری شده قهوه، آسیاب کردن آن ها، بخار پز کردن شیر و تمام مراحل وقت گیر مربوط به مدت طولانی گذشته است. با کپسول های قهوه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کپسول از پیش بسته بندی شده قهوه را در دستگاه مشخص شده ای قرار دهید که از قبل با شیر و آب پر کرده اید. در نهایت در عرض چند ثانیه یک فنجان اسپرسو خوشمزه را خواهید داشت بدون اینکه کاری انجام دهید. سادگی مطلق داشتن یک فنجان قهوه عالی بدون نیاز به انجام چندین مرحله برای آن باعث می شود و در زمان دم کردن قهوه صرفه جویی می شود، دستگاه کپسول قهوه یا نسپرسوساز را به گزینه ای مطلوب برای اکثر دوستداران قهوه تبدیل می کند. فقط با فشردن یک دکمه، یک فنجان قهوه عالی می خورید. به جای گذراندن دردسرهای چند مرحله ای، فقط کافی است یک کپسول قهوه را در دستگاه نسپرسو قرار دهید، همان فنجان قهوه لذیذ منهای زمان اضافی، چندین مرحله و فرآیند تمیز کردن قهوه ساز سنتی را برای شما به ارمغان می آورد. دستگاه های کپسول سازی از یک کپسول قهوه تخصصی استفاده می کنند که دارای یک قاب محافظ از پلاستیک یا آلومینیوم در اندازه های مختلف است. قهوه داخل کپسول ها بلافاصله پس از برشته شدن بسته می شود تا طراوت خود را حفظ کند زیرا آب بندی آن ها تمام اکسیژن و رطوبت را از بین می برد. این مرحله باعث می شود که طراوت قهوه برای مدت طولانی تری باقی بماند. در حالی که دستگاه کپسول برای بسیاری از مصرف کنندگان بسیار مفید است، ما لیستی از مزایا و معایب داشتن و استفاده از دستگاه اسپرسوساز کپسولی را گردآوری کرده ایم که به کاربران کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا نسپرسوساز خریداری کنند یا خیر. 

نکات مثبت: بزرگترین مزیت صرفه جویی در زمان است. اکثر این کپسول ها حاوی یک وعده قهوه هستند که به صرفه جویی در مراحل اندازه گیری تک تک قسمت ها، آسیاب کردن و تمیز کردن هر بار که می خواهید یک فنجان قهوه درست کنید کمک می کند. دستگاه های نسپرسوساز جمع و جور و به راحتی قابل حمل هستند. شما می توانید آن ها را از یک اتاق به اتاق دیگر حمل کنید که آن را به یک دستگاه قهوه ساز ایده آل برای خانه ها، آپارتمان های کوچک و دفاتر تبدیل می کند. کپسول های قهوه این دستگاه ها را می توان به صورت تکی خریداری کرد. فرآیند پس از تمیز کردن برای این ماشین ها بسیار کم است. فرآیند نگهداری طولانی مدت این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه های معمولی قهوه آسان تر است.


معایب: در مقایسه با یک قهوه ساز معمولی اسپرسو، در هر فنجان تقریباً دو برابر، سه برابر یا حتی بیشتر گران است. بسته به استفاده و نیاز شما ممکن است در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. از آنجایی که این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که طعم ثابتی از قهوه بدهد، شما به تنوع خاصی از قهوه محدود خواهید شد زیرا نمی توانید تنظیمات آن را تا این حد تغییر دهید. بسیاری از این دستگاه های قهوه ساز کپسولی مانند سایر دستگاه های معمولی راهی برای گرم کردن و/یا بخار دادن شیر ندارند. در مورد مقدار و شدت قهوه، انتخاب محدودی خواهید داشت زیرا این دستگاه ها فقط می توانند از کپسول های قهوه از پیش بسته بندی شده استفاده کنند. بنابراین شما نمی توانید فنجان قهوه خود را آنطور که دوست دارید سفارشی کنید. در عوض، چند انتخاب برای انتخاب خواهید داشت. بسته بندی های جداگانه کپسول ها نوعی ضایعات اضافی هستند که با هر فنجان قهوه ای که درست می کنید مرتبط است. این می تواند در دراز مدت تأثیر منفی بر محیط ما بگذارد.


مقایسه نسپرسوساز و اسپرسوساز فوق اتوماتیک


ما به کارهایی که هر دو دستگاه انجام می دهند و همچنین مزایا و معایب آن ها اشاره کردیم، اکنون با جزئیات کمی در مورد چیزها صحبت خواهیم کرد.


طعم


کدام یک از این دستگاه ها بهترین طعم قهوه را تولید می کند؟ با دستگاه نسپرسوساز، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کپسول قهوه را فشار دهید و هر بار با یک قهوه صاف خامه ‌ای، غنی و مخملی سرو می‌ کنید. نتایج ثابت هستند، اما طعم برای برخی از شما می تواند کمی کمتر قوی و شدید یا شاید کمی عجیب باشد. از طرف دیگر، یک دستگاه اسپرسو ساز فوق اتوماتیک، هر بار که قهوه از آن نازل می چکد، عدالت را رعایت می کند. طعم و مزه با عمق بیشتری در قهوه ایجاد می کند. این به دلیل دانه های آسیاب شده تازه است که برای تهیه این قهوه خوشمزه استفاده می شود. در واقع، یک قهوه تازه دم شده از دانه های واقعی قهوه قطعا نوشیدنی تازه و بهتری را به شما می دهند. اینجا اعتبار از نظر طعم به اسپرسوساز فوق اتوماتیک می رسد. 


فن آوری


به جرات می توان گفت که به لطف فناوری، نیازی به استخدام یک باریستای حرفه ای ندارید تا هر روز صبح برای شما قهوه درست کند. درست کردن قهوه هرگز به این آسانی نبوده است، به خصوص اگر دستگاه نسپرسوساز داشته باشید. تنها چیزی که لازم است فقط یک کپسول است و شما در کمتر از 30 ثانیه نوشیدنی خود را آماده کنید. با این حال، فوق اتوماتیک می تواند کمی مشکل باشد. همانطور که گفته شد مدتی طول می کشد تا از آن استفاده کنید و آن را درست انجام دهید. ناگفته نماند کثیفی که باید بعد از آن تمیز کنید. دستگاه نسپرسوساز، شما در اینجا مزیت کمی دارید.


قیمت


این موضوع می تواند کمی گیج کننده و دشوار باشد و بسته به برند، مدل و نوع دستگاه از نظر فناوری و کارایی متفاوت باشد. اما دستگاه های اسپرسوساز معمولی ارزان تر از نسپرسوساز می باشند اما با توجه به دستگاه های اسپرسوساز فوق التوماتیک این نظریه کمی متفاوت تر می شود. قیمت آن ها ممکن است همانند هم در یک رده قرار داشته باشند. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha