02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید لامپ های LED

ادیبه کریم پور 27 /شهریور/ 1402
راهنمای خرید لامپ های LED

راهنمای خرید لامپ های LED


نورپردازی خانه یا آپارتمان شما هیجان انگیز است، اما می تواند یک چالش نیز باشد. نکاتی سبک طراحی، رنگ و قیمت و... وجود دارد. انتخاب لامپ گام مهمی در تزئین خانه ای زیبا و قابل زندگی است. اما، کدام لامپ را باید بخرید؟ گزینه های بسیاری وجود دارد که باید به آن توجه شود. شما با توجه به دکوراسیونی که در خانه ی خود اجرا کرده اید، می توانید لامپ های متفاوتی را برای زیباتر شدن آن خریداری کنید. اگر خانه ی شما با دکوراسیونی مدرن و ساده طراحی شده از لامپ های توکار یا آباژورهای آویز بهره ببرید و اما اگر خانه ی شما با دکوراسیونی کلاسیک طراحی شده است، از لامپ های آویز و آباژورهای مختلف برای این کار بهره ببرید. البته می توانید برای نوردهی بهتر از لامپ های توکار کوچک LED در گوشه ها استفاده کنید. با توجه به فرم و عملکرد لامپ شما یکی از راه‌ های ساده‌ سازی تعداد انتخاب‌ ها، تعیین عملکرد و شکل لامپ است. هنگامی که به  سوالات خود مانند اندازه و طرح و جایی که می خواهید از آن استفاده کنید پاسخ دادید، انتخاب لامپ صحیح آسان تر خواهد بود.


پنج نوع اصلی نور و روشنایی


نور طبیعی: این نوری است که به طور طبیعی در فضا در طول ساعات روز رخ می دهد. با بهبود نگرش و کاهش استرس می تواند تاثیرات روحی و روانی مثبتی داشته باشد. همچنین واقعی ترین رنگ ها را نشان می دهد.


نورپردازی محیطی: این نوع نورپردازی اغلب به عنوان نورپردازی عمومی شناخته می شود و هدف آن تامین روشنایی کلی یکنواخت در یک اتاق است. به طور معمول، وقتی وارد یک فضا می شویم، کلید چراغ را فشار می دهيم. چراغ های محیطی اغلب لامپ های سقفی یا دیوارکوب هستند، اما می توانند لامپ های قابل حمل یا لامپ های دیواری نیز باشند.


نورپردازی خاص: این نوع نورپردازی را می توان به عنوان روشنایی خاص برای انجام یک فعالیت خاص در نظر گرفت. به عنوان مثال، مطالعه در یک اتاق نشیمن، انجام کارهای اداری در دفتر خانه یا تهیه غذا روی پیشخوان آشپزخانه، همه فعالیت هایی هستند که از روشنایی بیشتر از طریق نورپردازی کار بهره می برند.


نورپردازی تاکیدی (معروف به نور کانونی): این نوع نور یک جو ایجاد می کند یا برای جلب توجه شما به یک شی یا جنبه خاصی از معماری یا منظر خانه شما استفاده می شود. شاید شما یک قطعه مجسمه یا اثر هنری خاص دارید که می خواهید برجسته کنید. برخی از نورپردازی های تاکیدی دقیقاً نور را روی هر چیزی که می خواهید به صورت بصری در داخل یا خارج از خانه بولد کنید متمرکز می کند. سایر نورهای تاکیدی بسته به فضایی که می خواهید ایجاد کنید، حال و هوا و شدت نور را با رنگ های گرم یا سرد تنظیم می کنند.


نورپردازی تزئینی: این نورپردازی صرفاً برای اهداف زیبایی شناسی است. آن را به عنوان جواهراتی برای معماری در نظر بگیرید. نورپردازی زینتی برای جلب توجه و بازتاب سبک شخصی یا ثروت می باشد. این چراغ ها معمولاً نور را به خوبی ساطع نمی کنند، اما به سادگی به روشنایی کلی به روشی جزئی می افزایند.


طراحی نور لایه ای


نورپردازی لایه ای چیست؟ بیشتر اتاق ها به ترکیبی از سه نوع نور نیاز دارند. در نهایت، بیشتر اتاق‌ ها حالت خاصی دارند یا دارای جنبه ی تزئینی هستند که می‌خواهید آن را طراحی کنید. برای مثال، یک کتابخانه به نور محیط نیاز دارد تا به شما اجازه دهد آزادانه بین میزها و قفسه های کتاب راه بروید. همچنین برای خواندن کتاب ها به نورپردازی تاکیدی برای نشان دادن آن ها وجود دارد. لایه بندی مناسب تضمین می کند که نور متعادل است و سایه های ناخواسته و حداقل تابش خیره کننده وجود ندارد. با این حال، شما باید نورپردازی خود را بر اساس هدف خاص فضا اولویت بندی کنید و در صورت نیاز تطبیق دهید.


انواع لامپ


هنگامی که مشخص کردید لامپ را کجا قرار می دهید و چگونه از آن استفاده می شود، هنوز گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. اساساً سه دسته اصلی از لامپ ها وجود دارد: چراغ های رومیزی، لامپ های زمینی و لامپ های دیواری یا سقفی می باشند.


چگونه لامپ مناسب را انتخاب کنید؟


شما که تصمیم گرفتید چه نوع لامپی را باید تهیه کنید، اما هنوز گزینه های دیگری برای بررسی دارید. مثلا چه نوع آباژوری تهیه کنید؟ سایه ها وظایف کاربردی دارند، اما به نورپردازی کمک می کنند و می توانند سبک دکوراسیون را تقویت کرده و ظاهری منسجم ایجاد کنند. لامپ ها اغلب دارای سایه های هماهنگ هستند، اما ممکن است گزینه ای برای تعویض آن ها داشته باشید.


نکات مهم در لامپ های LED 


درست مانند چراغ شب و چراغ های رومیزی، لامپ ها در انواع مختلفی موجود هستند. لامپ شما باید دارای دستورالعمل های محدود کننده لامپ باشد، مانند نوع نصب، شدت نور و حداکثر توان هستند. شما هنوز انتخاب های زیادی در مورد عملکرد و ظاهر دارید.


عواملی که در انتخاب لامپ باید در نظر گرفته شود


لومن (روشنایی): هر چه تعداد لومن ها بیشتر باشد، لامپ روشن تر است. این برای روشنایی کار یا زمانی که نور زیاد نیاز به تامین نور محیط برای یک منطقه بزرگ دارد بسیار مهم است.
شاخص رنگ (دقت رنگ): همانند موارو فوق هر چه عدد بیشتر باشد، منبع نور با دقت بیشتری رنگ واقعی جسم روشن را نشان می دهد. ال‌ ای‌ دی‌ ها نسبت به لامپ‌ های فلورسنت طیف رنگی گسترده‌ تری را منتشر می‌ کنند، بنابراین رنگ‌ ها را بهتر نشان می‌ دهند و CRI بالاتری دارند.
کلوین (دمای رنگ): هر چه تعداد کلوین بیشتر باشد، دمای نور سفیدتری است. این نور آبی برای روشنایی کار ترجیح داده می شود. لامپ هایی با درجه کلوین پایین نور گرم تری ساطع می کنند.
وات: هر چه تعداد وات بیشتر باشد، لامپ انرژی الکتریکی بیشتری برای تولید نور مصرف می کند.
اندازه: ممکن است محدودیت هایی در مورد اندازه لامپ خود برای ماندن در شعاع بحرانی سایه داشته باشید. اما می توانید با توجه به فضای اتاقی که دارید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. 
عمر رتبه بندی شده: انواع مختلف لامپ ها وجود دارد که هر کدام طول عمر طولانی تر یا کوتاه تری دارند و LED ها طولانی ترین آن ها هستند‌.
سازگاری با محیط زیست: برخی از لامپ ها نسبت به بقیه انرژی کارآمدتر هستند (ال ای دی ها و سپس CFL ها و سپس لامپ های رشته ای). CFL ها نیاز به دفع خاصی دارند و نمی توان آن ها را به سادگی در سطل زباله انداخت.
هزینه: همیشه برای روشنایی، بهره وری انرژی، عمر طولانی و سازگاری با محیط زیست و... وجود دارد. ال ای دی ها بسیار گران تر از CFL یا لامپ های رشته ای هستند.


انواع لامپ های مختلف LED


لامپ های رومیزی 


این لامپ های سایز متوسط رایج ترین چراغ های قابل حملی هستند که امروزه در خانه ها استفاده می شود. لامپ های رومیزی بر اساس مکانی که قرار می گیرند، می توانند عملکرد فعالیت را بهبود بخشند یا به سادگی فضای یک اتاق را بهبود بخشند. لامپ های مدرن از این نوع ممکن است شامل شارژ USB برای دستگاه های الکترونیکی کوچک باشد.


لامپ های تاکیدی 


این لامپ ها به طور معمول نور محیط را تامین می کنند و یک بیانیه شخصی از سبک ایجاد می کنند. در حالی که کاربردی هستند، هدف اصلی آن ها اغلب تقویت تم طراحی داخلی یک اتاق است. لامپ های تاکیدی دارای ویژگی های بسیار متنوعی هستند و پیدا کردن لامپ مناسب واقعاً به زیبایی شناسی بستگی دارد که برای شما اهمیت دارد.


چراغ مطالعه


آیا تا به حال متوجه شده اید که مجله ای را نزدیک تر می کنید یا پس از اتمام فصلی از رمان مورد علاقه تان، احساس خستگی در چشم کرده اید؟ اگر چنین است، ممکن است نتیجه نور ناکافی باشد. لامپ های مطالعه نوری با تمرکز روشن ارائه می کنند و می توانند با شرایط متغیر سازگار شوند. چراغ های مطالعه ویژگی های ارزشمندی دارند.


لامپ های رومیزی


اگر میز بزرگ یا یک میز کاری کوچک داشته باشید، داشتن یک چراغ رومیزی عالی برای روشنایی یک دفتر کار خانگی بسیار مهم است. شما کارهای مختلفی را روی میز خود انجام می دهید مانند تایپ کردن روی رایانه، پرداخت صورت حساب ها، تهیه فهرست کارها، و غیره انجاممی شود. اکثر آن ها سایه های کج دارند که نور را روی کاغذ روی میز شما یا دور از صفحه نمایش کامپیوتر هدایت می کند. بسیاری از آن ها بازوها و گردن‌ های قابل تنظیمی دارند که می‌توانند بچرخند تا نواحی سطحی را در سراسر دسکتاپ بپوشانند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha