02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با چند ادکلن خنک و ساختار رایحه ای آن ها

نگین سعیدی 28 /شهریور/ 1402
آشنایی با چند ادکلن خنک و ساختار رایحه ای آن ها

ادکلن های طبع خنک چیست و چند مدل از آن ها

 

مطمئنا اگر که یک بار هم در زندگی تان از ادکلن استفاده کرده باشید حتما با طبع و رایحه های ادکلن آشنایی دارید و می دانید که طبع های ادکلن متفاوت هستند و هر فردی که ادکلنی استفاده می کند با طبع و رایحه ی آن ارتباط خوبی دارد، از همین رو ادکلن ها به چند دسته طبع و به گروه فراوانی رایحه تقسیم بندی می شوند که همواره با تولید و به عرضه آمدن هر ادکلنی دوباره گروه بویایی و رایحه ای جدید به این گزینه ها اضافه می شود. معمولا طبع های ادکلن دسته بندی شده اند اما نکته ای که در ادکلن های زنانه و مردانه مشترک است ادکلن های طبع خنک و ملایم می باشد که هم ادکلن های مردانه و هم ادکلن های زنانه ی بسیاری با این طبع وجود دارند که بیشتر این دسته ادکلن ها ادکلن های اسپرت هستند، اما نکته ای که بسیار در مورد انتخاب و آشنایی با ادکلن های طبع خنک دشوار است این مس باشد که به دلیل کم بودن این طبع ادکلن ها و اینه دسته ای خاص از افرادی که از ادکلن استفاده می کنند از طبع های خنک و ملایم خوششان می آید آشنایی با این دسته از ادکلن ها کمی دشوار است اما لازم به ذکر است که بگوییم در این مقاله با چندین و چند ادکلن مردانه و خاص طبع خنک و ساختار رایحه ای آن ها آشنا می شوید تا بهتر و راحت تر بتوانید ادکلن های خنک مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

 

گروه بویایی ادکلن های طبع خنک و اسانس های موجود در این ادکلن ها 

 

طبع ادکلن ها را رایحه های تشکیل دهنده ی ادکلن تشکیل می دهند. به گونه ای که اگر در ادکلنی از اسانس های گلی، چوبی، چرم، وانیل بیشتر استفاده شود حتما طبع ادکلن گرم می شود، اگر در ادکلنی از ادویه ها و همچنین گیاهان معطر استفاده شود طبع ادکلن تند و در نهایت در ادکلن هایی که طبعی خنک و ملایم دارند بیشتر از روایح دریایی و گیاهان دریایی، مرکبات ترش مانند لیمو و نارنگی، نعناع هندی و از این قبیل اسانس ها بیشتر استفاده می شود تا در نهایت ادکلنی با طبع خنک را به شما هدیه دهند، ادکلن های طبع خنک جدیدا در بین مردم بسیار محبوب شده اند چرا که دیگر لازم نیست هر بار با تغییر فصل ها ادکلن خود را نیز تغییر دهید و اکثر ادکلن های این طبع و همچنین طبع ملایم بسیار مناسب استفاده در تمامی فصول هستند، نکته ی مثبت دیگری در مورد ادکلن های طبع خنک این است که با روی آورد جمعیت بسیاری از مردم به ورزش کردن و پیاده روی های اول صبحی به طور روزانه و مکرر مردم بیشتر به دنبال ادکلنی هستند که حس شادابی و آزادی هنگام ورزش را چند برابر کند و همچنین هنگام ورزش کردن رایحه ای را استشمام کنند که با روحیات شان بیشتر سازگار باشد از همین رو برندها و شرکت های بسیار محبوب و با سابقه اس که سالیان زیادی است در صنعت تولید و ساخت عطر و ادکلن می باشند چند سالی ست که بیشتر به تولید ادکلن هایی با طبع خنک می پردازند.

 


در لیست پایین با چند ادکلن مردانه ی خاص و خوش بو طبع خنک که هر کدام از آن ها گروه بویایی متفاوتی دارند آشنا می شوید و می توانید با پردازش به نت های تشکیل دهنده ی آن بتوانید بهترین ادکلن طبع خنک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 


ادکلن مردانه لئو پار کنزو جانوین ( johnwin KENZO L'eau Pour Homme ) 

 

اولین ادکلنی که آن را برای معرفی انتخاب کردیم بسیار مورد توجه ی مردان ۲۰ سال به بالا قرار گرفت و پس از تولید ان با رایحه ی دریایی که داشت کسانی که بسیار با طبیعت و دریا ارتباط داشتند و همیشه می خواستند ادکلنی داشته باشند که آن ها را یادآورد موج های دریایی و نسیم خنک آن کند ادکلن مردانه لئو پار کنزو جانوین ( johnwin KENZO L'eau Pour Homme ) می باشد، این ادکلن خوش بو به رایحه های گیاهان دریایی که در آن له کار رفته و طبع خنک خود یکی از ثابت ترین ادکلن هایی است که خصوصا در فصل بهار و تابستان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ظاهر زیبا و شیک ادکلن به گونه ای است که نسیم و موج های دریا را از رنگ آبی شیشه ی آن و همچنین طراحی و نقش برجسته های دو طرف شیشه ی ادکلن می بینید و همین امر باعث چند برابر خاص تر شدن ادکلن شده است.

 

نت های اولیه ی ادکلن‌ مردانه لئو پار کنزو از لیمو ترش، فلفل سبز و یوز تشکیل شده است که همانطور در ابتدا گفتیم ادکلن های طبع خنک اسانس های مرکبات در آن موجود می باشد و اضافه کردن رایحه های تندی مانند فلفل سبز باعث افزایش و ماندگاری بوی ادکلن می شود، پس از آن نت های میانی ادکلن بالا می آیند که قسمت اصلی ادکلن ها را تشکیل می دهند این نت ها شامل گیاهان سبز، نت های آبی، گل نیلوفر آبی و نعناع می باشد که نقطه ی قوت و شخصیت اصلی ادکلن در اینجا شکل گرفته است و در پایان رایحه های ادکلن با اسانس های چوب صدر و مشک اوج خود را تمام می کند. 

 


ادکلن مردانه بولگاری آکوا پور هوم جانوین ( Johnwin Bvlgari Aqva Pour Homme ) 

 

اگر که نتوانستید با رایحه و بوی ادکلن لئو پار کنزو ارتباط برقرار کنید اما همواره از طرفداران رایحه های گروه بویایی دریایی می باشید حتما ادکلن مردانه بولگاری آکوا پور هوم جانوین ( Johnwin Bvlgari Aqva Pour Homme ) امتحان کنید. این ادکلن خوش بو با همان گروه بویایی اما با ترکیباتی بسیار متفاوت در در اختیار شما قرار می گیرد که همواره بتوانید ادکلنی خنک داشته باشید. ادکلن های برند بولگاری همیشه جزو برترین ادکلن های موجود بوده اند که علاوه بر خاص بودن رایحه های آن ها بسیار دارای کیفیت بالا و ماندگاری فوق العاده ای می باشند.

 

به نت های تشکیل دهنده ی ادکلن بپردازیم که هر کدام از نت ها چه رایحه هایی در آن نهفته است. نت های اولیه ی ادکلن از ترکیب اسانس های لیمو ترش، ترنج و آب می باشد که این ادکلن خوش بو یکی از معدود ادکلن هایی ست که در ان از اسانس آب استفاده شده است، سپس نت های میانی آن که تشکیل شده از عنبر و آب دریا می باشد و شما در هر لحظه پس از اسپری این ادکلن نسیم خنک موج های دریایی را احساس می کنید، نت های پایه نیز از چوب صندل سفید، خس خس، لوبان و نعناع هندی ساخته شده که ماندگاری ادکلن را چندین برابر می کند.

 


ادکلن مردانه دیور هوم اسپرت یا دهوم اسپرت جانوین ( johnwin Dior Homme Sport ) 

 

رایحه های ادکلن های خنک فقط به روایح دریایی و همچنین آبی ختم نمی شوند بلکه بسیاری از ادکلن های طبع خنک می توانند گروه بویایی هایی مانند شیرین و ترش را نیز داشته باشند و ادکلن مردانه دیور هوم اسپرت یا دهوم اسپرت جانوین ( johnwin Dior Homme Sport ) یکی از این ادکلن هاست که با طبع خنک اما گروه بویایی شیرین خود هنگامی که وارد بازار شد به عنوان نسل جدیدی از ادکلن های طبع خنک معرفی شد که مورد توجه آقایانی که از ادکلن های گرم و تلخ خسته شده بودند قرار گرفت. ظاهر شیک و ترکیب کلاسیک با مدرنیته و اسپرت ادکلن در شیشه ی آن نیز پیداست و به گونه ای که طراحان این ادکلن حتی به لوله ی پلاستیکی داخل ادکلن نیز توجه کرده اند. ترکیب رنگ شفاف و کریستالی شیشه با لوله ی قرمز رنگ و درب استیل همیشه ظاهری ویژه را به ادکلن بخشیده است.

 

و اما ادیشن های آروماتیکی که با هم ترکیب شده اند تا ادکلن دیور هوم اسپرت را به وجود بیاورند در نت های اولیه شامل اسانس های رزین المی، گریپ فروت و لیمو می باشد که ترکیب اسانس های شیرین و ترش با یکدیگر است و رایحه ای ویژه را تداعی کرده است، نت های میانی نیز از زنجبیل، درخت سدر و درخت خس خس تشکیل شده است تا رایحه ی شیرین ادکلن را چند برابر کند و باعث ماندگاری و پخش بوی بالای ادکلن شود و در نهایت نیز نت های پایه ی ادکلن که جای اسانس های موجود در نت های میانی را می گیرند متشکل شده از اسطوخودوس، چوب صندل و رزماری می باشد تا رایحه ای منحصر به فرد را به وجود بیاورند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha