02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

لامپ های توکار چه فوایدی برای خانه ی شما دارند؟

ادیبه کریم پور 28 /شهریور/ 1402
لامپ های توکار چه فوایدی برای خانه ی شما دارند؟

لامپ های توکار چه فوایدی برای خانه ی شما دارند؟


وقتی نوبت به تغییر یا ارتقای نورپردازی خانه می رسد، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. با این حال، قبل از شروع خرید برای لامپ های جدید، باید بدانید که چه نوع لامپ و میزان روشنایی برای خانه خود لازم دارید. نورپردازی توکار با استفاده از لامپ های توکار LED یک راه عالی برای روشنایی فضای شما است. استفاده از لامپ های توکار می تواند بسیار عالی باشد و مزایای زیادی برای خانه شما داشته باشد. بنابراین می توانید با ساده ترین روش خانه خود را روشن کنید و از مزایا و مرتب بودن آن لذت ببرید. 


لامپ های توکار در خانه چه مزایایی دارند؟


کل فضای خود را روشن کنید: برای روشنایی فضای خود به صورت مخفی یا توکار به لامپ های توکار LED نیاز دارید. در اتاق های بزرگتر یا تراس و فضای باز و حتی مکان های مرطوب مانند حمام و دستشویی استفاده کنید. همچنین می توانید لامپ های توکار را در وسط اتاق خود قرار دهید، ممکن است بخواهید از لامپ های بزرگتر توکار برای اینکار استفاده کنید. شما همچنین به چندین لامپ، اعم از چراغ های رومیزی یا لامپ های کف، برای روشن کردن یک اتاق بزرگ نیاز دارید. علاوه بر این باید سیم های برقی را به پریزها در سراسر اتاق خود هدایت کنید. هرچه به لامپ های بیشتری نیاز داشته باشید، خروجی های کمتری برای استفاده های دیگر باز خواهید داشت. با چراغ‌ های سقفی توکار می ‌توانید کل فضای خود را بدون گیر کردن روی سیم‌ های برق یا متوسل شدن به نقاط تاریک روشن کنید.


فضای خود را بزرگتر احساس کنید: با شلوغی لامپ ‌های آویز که در اتاق‌ های شما شلوغ می ‌شود، خداحافظی کنید. یکی دیگر از مزایایی که با اضافه کردن  لامپ های توکار از آن لذت خواهید برد، احساس فضای بیشتر است. لامپ های توکار تنها به بزرگتر نشان دادن اتاق کمک نمی کند، بلکه به شما امکان می دهد راحت اتاق را تمیز کنید و یا حمام و دستشویی را بشویید. همچنین می تواند نور بیشتری را در سراسر اتاق و فضا پخش کند. بنابراین وقتی نورپردازی توکار به درستی انجام شود، می‌ تواند باعث شود اتاق ‌های شما بسیار بزرگ ‌تر به نظر برسند.


مجموعه های خود را برجسته کنید: نورپردازی اتاق خود با نورهای توکار می تواند کل فضای شما را بزرگتر کند، اما نورپردازی کل اتاق تنها راه استفاده از چراغ های توکار نیست. یکی دیگر از ایده های نورپردازی فضای داخلی استفاده از این چراغ ها برای برجسته کردن قفسه کتاب، ویترین، آثار هنری یا سایر وسایل های اتاق شما است. درست مانند نورافکن های کوچک در یک گالری هنری یا موزه، می توانید از نورپردازی توکار برای نورپردازی و جلب توجه به فضای خاصی در اتاق خود استفاده کنید.


نورپردازی ازرشمند برای خانه: چه در حال حاضر و چه در آینده قصد فروش خانه خود را داشته باشید، نورپردازی توکار راهی عالی برای افزودن ارزش به خانه شما و جذب خریداران بالقوه است. نورپردازی هموار و توکار می تواند ارزش قابل توجهی به خانه شما بیافزاید. بنابراین استفاده از لامپ های توکار در خانه می تواند باعث شود خانه ی شما مدرن و شیک تر به نظر برسد و ارزش آن برای خریدار خانه بیشتر شود. با توجه به اینکه بسیاری از صاحبان خانه اکنون این ارتقاء را انجام می دهند، خریداران اغلب به دنبال این مزایا هستند. خانه های بدون آن ممکن است در زمان فروش، دمده باشند.


دکوراسیون مینیمالی برای خانه خود: روند مینیمالیستی دکوراسیون خانه سالهاست که محبوبیت زیادی دارد. راه های مختلفی برای انجام ظاهر مینیمالیستی وجود دارد. یکی از آن استفاده از لامپ های توکار است که خانه را ساده و شیک تر جلوه می دهد. طراحی ‌های فلزی و رنگ ‌های تیره و روشن متضاد، ظاهری مدرن را به ارمغان می ‌آورند. رنگ ها و الگوهای تاکیدی گرم برای یک حس طبیعی عالی هستند. مبلمان ملایم و رنگ های سرد برای ایجاد فضایی دنج عالی هستند. چراغ های توکار مکمل عالی برای هر دکوراسیون مینیمالیستی هستند. بیرون آوردن لامپ ها از یک اتاق، فضا را باز می کند و منجر به شلوغی کمتری می شود، بدون اینکه نور را قربانی کند.


سقف های بلند سبک: اتاق های بزرگ تنها فضاهایی نیستند که نورپردازی آن ها با چراغ های کف یا رومیزی سنتی بسیار دشوار است. اتاق‌ هایی با سقف‌ های بلند، درام و جزئیات را به خانه اضافه می‌ کنند. حتی در اتاق‌ های کوچک‌ تر، سقف‌ های بلند می ‌توانند فضا را بازتر و مطبوع‌ تر کنند. با این حال، نورپردازی یک اتاق با سقف های بلند می تواند یک چالش باشد. لوسترها عالی به نظر می رسند و روش خوبی برای اضافه کردن جزئیات و سبک به اتاق هستند. متأسفانه، لوسترها همیشه برای ریختن نور در اتاق عالی نیستند. برخی به دلیل ویژگی های سبک خود سایه ایجاد می کنند. در یک اتاق بزرگ با سقف های بلند، یک لوستر تا اینجا فقط می تواند نور بتاباند. نورپردازی توکار می تواند این مشکل را حل کند. چه علاوه بر لوستر استفاده شود و چه به جای لوستر، چراغ های توکار می توانند هر گوشه تاریک اتاق سقف بلند شما را به راحتی روشن کنند.


جلوگیری از حوادث ناگوار: لامپ ‌ها و سیم‌ های برق همراه با آن ‌ها، دستورالعملی برای اتفاقات ناخوشایند هستند. از بچه ها و حیوانات خانگی گرفته تا جاروبرقی، اتفاقاتی هستند که ممکن بر اثر ضربه به لاپ یا سیم بیاید. علاوه بر شیشه های شکسته، لامپ های در حال سقوط نیز می توانند بر روی تلویزیون یا سایر مبلمان کوچک ضربه بزنند که می تواند منجر به آسیب شود. نورپردازی توکار راه ساده ای را برای جلوگیری از این خطر ارائه می دهد. بدون سیم برق یا لامپ، می توانید خانه خود را ایمن و آسان روشن کنید.


اضافه کردن نورهای توکار به فضای شما: نورپردازی توکار یک افزودنی عالی برای هر خانه ای است. ارزش خانه شما را افزایش می دهد، از تصادف جلوگیری می کند، گوشه های تاریک را روشن می کند، ظاهری مینیمال ایجاد می کند و فضای شما را بزرگتر می کند. مانند هر پروژه خانه ای که نیاز به کار با برق خانه شما دارد، اضافه کردن لامپ های توکار نیاز به کمک یک متخصص آموزش دیده دارد.


چگونگی نصب لامپ های توکار


بهترین زمان برای نصب چراغ ‌های توکار در زمان ساخت اولیه یا در حین انجام کارهای بازسازی اصلی است، جایی که شما به تیرچه‌ های سقفی دسترسی دارید تا براکت ‌های لامپ و جعبه‌ های سیم‌ کشی را محکم کنید. جایگزینی وسایل سقفی استاندارد با لامپ های توکار در سقف تمام شده می تواند دشوارتر باشد و گاهی اوقات می تواند شامل برداشتن سطوح سقف برای ایجاد تغییرات قاب شود. با این حال، بسیاری از لامپ ‌های توکار جدید، به‌ ویژه آنهایی که به لامپ‌ های LED اختصاص داده شده‌ اند، بسیار کوچک ‌تر و راحت ‌تر در داخل دهانه‌ های وسایل سقفی موجود نصب می ‌شوند. برخی از وسایل به طور خاص برای نصب مقاوم سازی در یک برش جعبه الکتریکی موجود طراحی شده اند. اندازه های اصلی فیکسچر برای قطر دیافراگم 4، 5 یا 6 اینچ است. لامپ 6 اینچی را می توان در ورودی های بلند یا راهروهای دو طبقه استفاده کرد، در حالی که اندازه های 4 اینچی کوچکتر در فضاهای کوچکتر بهتر عمل می کنند زیرا ظاهری شیک تر و امروزی با کمترین نفوذ دارند. 


اطمینان حاصل کنید که وسایلی که دارید برای استفاده در نزدیکی عایق (مجهز به محفظه IC) هر زمان که عایق سقف وجود دارد، درجه بندی شده باشند. زمانی که سقف عایق بندی نشده باشد، ممکن است از یک وسیله با محفظه غیر آی سی استفاده شود. یکی دیگر از مزایای لامپ های مخصوص LED این است که هنگام نصب در برابر عایق سقف، گرمای زیادی ایجاد نمی کنند و نیازی به سازگاری قاب ندارند. اکثر وسایل ال ای دی فقط برای عایق کاری نزدیک سقف درجه بندی می شوند. در حالی که نصب لامپ های فرورفته مطمئناً برای افرادی که تجربه نجاری و سیم کشی برق اولیه دارند، امکان پذیر است و می تواند تا حدودی کار پیچیده تری نسبت به جایگزینی وسایل روشنایی ساده باشد. بسیاری از مردم ترجیح می دهند که یک برقکار دارای مجوز برای نصب وسایل فرورفته باشد. شما به راحتی می توانید در سایت اولان کالا لامپ های توکار خود را در پک های مختلفی خریداری کنید و از دفترچه راهنمای آن برای نصب آن کمک بخواهید. لامپ های توکار ما با اندازه های استاندارد طراحی شده است که به سادگی می توان آن را در خانه های خود نصب کرد. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha