02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

دستگاه بخارشوی چگونه کار می کند؟

ادیبه کریم پور 28 /آذر/ 1402
دستگاه بخارشوی چگونه کار می کند؟

دستگاه های بخارشوی چگونه کار می کنند؟


بخارشوی ها ابزار بسیار خوبی هستند که می توانند انواع سطوح را به طور عمیق تمیز کنند. با این حال، کیفیت تمیز کردن به شدت به تجهیزات مورد استفاده و دانش پشت آن بستگی دارد. اگر نمی ‌دانید بخارشوی‌ ها چگونه کار می ‌کنند، پس هرگز از تمیز کردن خود بیشترین بهره را نخواهید برد. دقیقاً بیاموزید که بخارشوی ها چگونه کار می کنند و چگونه کف را تمیز می کنند. در تلاش برای کاهش استفاده از مواد شیمیایی در خانه، بسیاری از صاحبان خانه مشتاق هستند که به جای آن از پاک کننده های مبتنی بر بخار استفاده کنند. در اینجا آنچه شما باید در مورد نحوه عملکرد بخارشوی ها بدانید و برای چه کاری می توانید از آن ها استفاده کنید آورده شده است.


بخارشوی ها چگونه کار می کنند؟


بخارشوها ابتدا آب را تا نقطه جوش گرم می کنند. آب باید بتواند از نقطه جوش خود عبور کند تا به بخار آب تبدیل شود. هنگامی که بخارشوی آب را به آن نقطه رساند، سپس از دستگاه بیرون می ‌رود.


نحوه عملکرد دستگاه های بخارشوی


فشار برای انتقال بخار از طریق سر تمیز کننده با مقدار معینی نیرو استفاده می شود. بخار روشی قدرتمند برای تمیز کردن است زیرا می تواند تقریباً هر ویروس، باکتری، کپک یا حتی کنه گرد و غبار را از بین ببرد. دمای داغ موجود زنده را به جوش می آورد. بخار علاوه بر از بین بردن میکروب ‌ها، در از بین بردن کثیفی و سایر آلودگی ‌ها از پارچه نیز مؤثر است. بخارشوی ها برای تمیز کردن نیازی به مکش ندارند. بخار آب به اندازه ای است که کثیفی را از بین برده و آن را از بین ببرد. اکیداً توصیه می ‌شود که اگر ناحیه ‌ای به شدت کثیف و دارای کثیفی هستید، پس از بخار دادن محل، از پارچه استفاده کنید. قبل از اینکه رطوبت یک بار دیگر خشک شود، با پارچه باید کثیفی را پاک کند. مدت زیادی طول نمی کشد تا بخار روی سطوح خشک شود. به همین دلیل است که از مکش استفاده نمی شود. نیازی نیست. بخار خشک می ‌شود و کف ‌های شما کاملاً جدید به نظر می ‌رسد.


بخارشوی ها روی چه چیزی کار می کنند؟


سطوح و مواد مختلفی وجود دارد که بخارشوی ها به خوبی روی آن ها کار می کنند. آن ها عبارتند از: کانترها، وسایل حمام، کف لمینت، کف چوبی، کاشی، اثاثه یا لوازم داخلی، تشک، پرده ها می باشند. بخارشوی ها بر روی سطوح غیر قابل نفوذ مانند کانترها و وسایل حمام بهترین عملکرد را دارند. مهم نیست که متخلخل باشند یا نه، بخار آب می تواند مشبک شود و به هر شیار یا منافذی که میز پیشخوان یا لوازم حمام ممکن است داشته باشد، تشکیل شود. همچنین برای استفاده در انواع خاصی از کف مانند کف لمینت، کاشی، و چوب پلی یورتان ایمن است. بخار می تواند یک راه حل تمیز کننده عالی برای این سطوح باشد زیرا به راحتی کثیفی به سطح کوبیده می شود. صرف جارو کردن، پاک کردن یا جارو کشیدن ممکن است برای جدا کردن آن ها از سطح کافی نباشد. بخارشوی در مورد کاشی، بخار بسیار موثر است. تمیز کردن خطوط دوغاب می تواند دشوار باشد. می ‌توان آن‌ ها را سفت و سخت کرد که به منظور تمیز کردن آن‌ها، پارچه ‌ای را داخل آن قرار دهید. در حالی که پارچه های خاصی را می توان با بخارشوی تمیز کرد، اما باید مطمئن شوید که از بخارشوی طراحی شده برای پارچه استفاده می کنید. برخی از بخارشوها ممکن است برای اثاثه یا لوازم داخلی خیلی خشن باشند. می تواند به آن آسیب برساند. از طرف دیگر بخارشوی های مورد تایید اثاثه یا لوازم داخلی برای تمیز کردن آن ها موثر هستند. آن ها همچنین برای تشک و پرده عالی هستند. تمیز کردن تشک ‌ها و پرده ‌ها با بخارشوی می‌ تواند گرد و غبار، لکه‌ ها و سایر حشرات ریز را که درون الیاف کمین کرده‌ اند از بین ببرد. دز نتیجه آن ها بوی بهتری خواهند داشت، جدیدتر به نظر می رسند و احساس نرمی بیشتری خواهند داشت.


بخارشوی روی چه سطوحی کار نمی کنند


قبل از اینکه بخارشوی را برای تمیز کردن هر سطحی استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که برخی از سطوح واقعاً ممکن است توسط پاک کننده ها آسیب ببینند. شما باید از استفاده از بخارشوی در سطوح زیر اجتناب کنید: دیوارهای رنگ شده، کف های آب بندی نشده، کفپوش های چوبی، چوب پنبه، کاشی بدون لعاب، پنجره های سرد می باشد. اگر از بخارشوی روی دیوار رنگ شده استفاده می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که رنگ شروع به کار کند. بیشتر رنگ های مورد استفاده روی دیوارها محلول در آب هستند. هنگامی که مقدار زیادی آب به رنگ وارد می شود، باعث می شود رنگدانه ها شسته شده و چسبندگی آن ها بر روی سطح شل شود. بخار آب به اندازه کافی آسیب به رنگ وارد می کند. کفپوش های بدون آب بندی یکی دیگر از مشکلات بخارشوی ها هستند. برای مثال، اگر کف چوب سخت شما آب بندی نشده باشد، مستقیماً در معرض رطوبت زیادی قرار می گیرد. چوب با رطوبت خراب می شود و این می تواند باعث تاب برداشتن، انشعاب آن شود و حتی ممکن است شروع به رشد کپک کند. چوب پنبه واکنش مشابهی نشان می دهد. کاشی بدون لعاب نیز ممکن است در هنگام قرار گرفتن در معرض بخارشوی مشکل داشته باشد. از آنجا که یک لایه محافظ روی آن ندارد، بخار آب داغ ممکن است باعث ترک خوردن آن شود. هنگامی که کاشی شروع به ترک خوردن می کند، بقیه کاشی اطراف خود احتمالاً چسبندگی و انسجام خود را از دست می دهد. در نهایت باید از استفاده از بخارشوی در پنجره های سرد خودداری کنید. تفاوت های شدید دما می تواند منجر به ترک در نهایت شیشه شود. 

چه ویژگی هایی را باید در بخارشوی جستجو کنید
دانستن اینکه کدام بخارشوی را بخرید همیشه آسان نیست. هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند که برای شرایط خاص ایده آل هستند. یکی از ویژگی هایی که باید در نظر گرفت زمان گرم کردن است. برخی از بخارشوی ها سه یا چند دقیقه طول می کشد تا آماده استفاده شوند. ممکن است زمان زیادی به نظر نرسد، اما اگر به طور حرفه ‌ای از بخارشوی استفاده می ‌کنید، این دقایق می ‌توانند شروع به افزایش کنند. سایر بخارشوی ها ممکن است فقط 30 ثانیه طول بکشد تا کاملاً گرم شوند. ویژگی دیگری که باید در نظر گرفت ظرفیت مخزن آب است. بخارشوی های دستی ممکن است فقط تا 10 دقیقه قبل از تمام شدن آب را نگه دارند. این ممکن است به این معنی باشد که شما باید زمان بیشتری را برای پر کردن و گرم کردن بخارشوی صرف کنید تا تمیز کردن واقعی صرف کنید. بخارشوی های دستی برای کسانی که فقط اتاق های کوچکی برای تمیز کردن دارند ایده آل هستند. بخارشوی های بزرگتر، مانند آنهایی که از قوطی استفاده می کنند، می توانند آب کافی را برای حدود 45 دقیقه حمل کنند. این به شما مدت طولانی تری برای تمیز کردن می دهد. با این حال، این بدان معناست که بخارشوی شما بسیار سنگین خواهد بود. شما باید مطمئن شوید که چرخ دارد تا به راحتی جابجا شود. کارایی یکی دیگر از ویژگی هایی است که باید در نظر گرفت. برخی از بخارشوها از شما می خواهند که بخار را برای چند ثانیه در جای خود نگه دارید. این کار باعث می شود تا تمیز کردن زمان زیادی طول بکشد. بقیه فقط باید دو یا سه ثانیه در جای خود نگه داشته شوند. این به شما امکان می دهد تا به سرعت اتاق های بزرگ را بپوشانید. شما باید در نظر بگیرید که کدام مدل به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند. در نهایت، باید هزینه را در نظر بگیرید. بخارشوی های دستی به طور قابل توجهی ارزان تر از بخار شوی های سیلندری هستند. شما همچنین باید در نظر بگیرید که آیا به چیزی نیاز دارید که در درجه حرفه ای باشد یا بیشتر برای استفاده روزمره مسکونی باشد.


نحوه تمیز کردن فرش با بخارشوی
بخارشوی ها می توانند با استفاده از بخار داغ و فشار برای از بین بردن میکروب ها و از بین بردن کثیفی فرش شما را به طور موثر تمیز و ضد عفونی کنند. حتی به اندازه کافی قدرتمند است که کک هایی را که ممکن است در الیاف فرش شما کمین کرده اند را از بین ببرد. این بخارشوی ها می ‌تواند کثیفی و باکتری را راحت ‌تر از زمانی که وجود نداشت به دام بیاندازد. تمیز کردن با بخار همه چیز را بدون به جا گذاشتن چیزی از بین می برد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha