02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه انتخاب بهترین سایز تلویزیون برای خود

A.K 28 /بهمن/ 1402
نحوه انتخاب بهترین سایز تلویزیون برای خود

نحوه انتخاب بهترین سایز تلویزیون برای خود


انتخاب اندازه صفحه نمایش مناسب برای تلویزیون شما چیزی بیش از بهتر بودن بزرگتر است. اگر صفحه نمایش خیلی بزرگ باشد و شما خیلی نزدیک به آن بنشینید، از خستگی چشم رنج می برید یا نمی توانید کل تصویر را ببینید. بنابراین، مهم است که تلویزیونی با اندازه مناسب برای فضای شما تهیه کنید. اما پاسخ واحدی برای سوال اندازه صفحه نمایش وجود ندارد. برای تعیین اندازه مطلوب صفحه نمایش بر اساس فاصله ای که از تلویزیون هوشمند خود می نشینید، می توانید با چندین فرمول مشابه (اما نه یکسان) از فروشگاه ها و شرکت های مختلف مشورت کنید. اما راحتی و سلیقه شخصی در تصمیم گیری نقش دارد. شما ممکن است با یک صفحه نمایش بزرگتر یا کوچکتر در یک فاصله مشخص راحت تر از آنچه این دستورالعمل ها پیشنهاد می کنند، باشید.

چرا اندازه و وضوح تلویزیون مهم است؟

بدیهی است که اندازه تلویزیون شما در نهایت با آنچه در یک شرکت برای یک مدل خاص در دسترس است محدود می شود. رایج ترین اندازه های تلویزیون 42، 50، 55، 65 و 75 اینچ هستند (همه به صورت مورب اندازه گیری می شوند). ممکن است برخی از مدل‌ ها را در بین این اندازه‌ ها پیدا کنید، اما تغییرات، به ‌خصوص در انتهای طیف بزرگ‌ تر، نادر است. یک تلویزیون 4K دارای پیکسل هایی است که یک چهارم اندازه پیکسل های یک تلویزیون 1080p است، بنابراین تا زمانی که خیلی به آن نزدیک نشوید، آن پیکسل ها را مشاهده نخواهید کرد. این بدان معناست که شما باید بتوانید نزدیک‌ تر به تلویزیون 4K بنشینید تا تلویزیون 1080p بدون اینکه دچار خستگی چشم شوید. همین استدلال در مورد تلویزیون‌ های 8K نیز صدق می ‌کند، اگرچه ما هنوز خرید تلویزیون 8K را به شما توصیه نمی ‌کنیم. به هر حال، محتوای اصلی 8K را از سرویس‌ های پخش ویدئو پیدا نخواهید کرد.

نکات تلویزیون برای خریداران جدید تلویزیون

بنابراین، با در نظر گرفتن این عوامل، بیایید قوانین ساده ای را برای یافتن اندازه تلویزیون ایده آل برای فضای خود ایجاد کنیم.

چگونه اندازه صفحه تلویزیون مناسب برای اتاق خود را اندازه گیری کنید: زمانی که تلویزیون‌ های HD 1080p استاندارد بودند، انجمن مهندسین فنی و تصویر متحرک توصیه می‌ کرد که تلویزیون شما قوس 30 درجه‌ ای از دید شما را از جایی که می ‌خواهید بنشینید اشغال کند، در حالی که THX قوس 40 درجه را توصیه می‌ کرد (اکنون THX توصیه می ‌کند. یک قوس 15 درجه بر اساس اندازه صفحه نمایش عمودی، اما این هنوز به نسبت ساده ای که به دست می آید خلاصه می شود). اکنون، با مدل ‌های 4K، می‌ توانید به تلویزیون نزدیک ‌تر شوید و همچنان به راحتی آن را بدون توجه به پیکسل ‌های جداگانه ببینید، بنابراین می‌ توانید حداقل به قوس 40 درجه نگاه کنید. اگر به نظر می رسد که باید حساب های زیادی را انجام دهید تا بهترین اندازه صفحه نمایش را بفهمید، نگران نباشید. ما بهترین نسبت را بر اساس میدان دید قوس 40 درجه به عنوان حداقل محاسبه کردیم، که حداکثر نسبت فاصله به اندازه صفحه نمایش 1.4:1 را ایجاد کرد. یا، اگر ترجیح می دهید، حداقل نسبت اندازه صفحه به فاصله 1:1.4 باشد. اندازه گیری کنید که مبل شما از جایی که قصد دارید تلویزیون خود را قرار دهید چقدر فاصله دارد (به اینچ) و آن عدد را بر 1.4 تقسیم کنید. این اندازه تلویزیونی است که باید انتخاب کنید. اگر این هنوز برای شما ریاضی زیادی است، در اینجا یک نمودار آسان برای خواندن آمده است: بر اساس محاسبات ما، اگر کاناپه شما بین شش تا هفت فوت از جایی که می‌خواهید تلویزیون خود را قرار دهید فاصله داشته باشد، صفحه نمایش حدود 55 اینچ حداقل است. اگر کاناپه شما هفت تا هشت فوت فاصله دارد، می توانید به راحتی تا یک تلویزیون 65 اینچی حرکت کنید. واضح است که اینجا اتاق تکان دادن وجود دارد. کمی بزرگتر یا کوچکتر کردن تجربه تماشای شما را خراب نمی کند و همیشه باید سطح راحتی خود را بیشتر از هر فرمول ساده در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا نقطه شروع جستجوی خود را پیدا کنید.

روش های دیگر برای محاسبه اندازه صفحه تلویزیون

چند دستورالعمل کمی متفاوت دیگر برای انتخاب اندازه تلویزیون ایده آل وجود دارد. محققان توصیه می کند اندازه صفحه نمایش خود را بر 0.835 تقسیم کنید تا حداکثر فاصله ای را که می توانید به راحتی آن تلویزیون را تماشا کنید، بیابید. یا، چون احتمالاً ابتدا به فاصله‌ ی کاناپه‌ تان از تلویزیون خود نگاه می‌ کنید، آن عدد را بگیرید و در 0.835 ضرب کنید. بنابراین، اگر کاناپه شما پنج فوت از تلویزیون شما (60 اینچ) فاصله دارد، یک تلویزیون 50 اینچی حداقل اندازه ای است که باید در نظر بگیرید. اگر هفت فوت دورتر است، حداقل یک مدل 70 اینچی انتخاب کنید (75 اینچ اندازه صفحه نمایش رایج تر است).

چگونه تلویزیون ها را آزمایش می کنیم

از سوی دیگر، سونی فاصله تماشایی را 1.5 برابر اندازه عمودی تلویزیون شما توصیه می کند، نه اندازه گیری مورب. برای مرجع، یک تلویزیون 65 اینچی حدود 32 اینچ و یک تلویزیون 42 اینچی کمی بیش از 20 اینچ قد دارد. این ماشین حساب اندازه صفحه می تواند به شما در تشخیص این اندازه ها کمک کند. آن عدد عمودی را بگیرید و آن را در 1.5 ضرب کنید تا فاصله کاناپه شما از تلویزیون را پیدا کنید. یا دوباره فاصله کاناپه تا تلویزیون را اندازه بگیرید، آن را بر 1.5 تقسیم کنید و آن عدد را در قسمت ارتفاع ماشین حساب وارد کنید تا اندازه صفحه نمایش ایده آل را پیدا کنید.

از یک الگوی اندازه تلویزیون استفاده کنید

اگر می ‌خواهید قبل از خرید تلویزیون با اندازه ‌های صفحه نمایش بازی کنید، می ‌توانید از الگوهای روی دیوار خود استفاده کنید تا راحت ‌ترین چیزی را پیدا کنید. کاغذ پوستر یا مقوا تهیه کنید، اندازه تقریبی تلویزیونی را که می خواهید بسازید، و آن را در جایی که می خواهید تلویزیون خود قرار دهید تنظیم کنید. سپس، در جایی که قصد تماشای تلویزیون را دارید، بنشینید و ببینید که آیا آن اندازه مناسب به نظر می رسد.

تلویزیون خود را به درستی تنظیم کنید


هنگامی که اندازه صفحه نمایش مناسب را پیدا کردید، انتخاب های ما را برای بهترین تلویزیون ها در طیف وسیعی از اندازه ها و همچنین راهنمای ما در مورد معنای شماره مدل های تلویزیون را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بهترین قیمت را دریافت می کنید. و هنگامی که تلویزیون مناسب را پیدا کردید، مراقب این مشکلات رایج تلویزیون و نحوه رفع آن ها باشید. در نهایت، به یاد داشته باشید که نیازی به خرج کردن هزینه زیادی برای کابل های HDMI گران قیمت ندارید، کابل های مقرون به صرفه به خوبی کار می کنند.


نتیجه گیری


در نتیجه، انتخاب تلویزیون با اندازه مناسب برای یک تجربه تماشای بهینه بسیار مهم است. برای جلوگیری از خستگی و ناراحتی چشم، درک علم پشت اندازه تلویزیون و فاصله تماشای آن ضروری است. با در نظر گرفتن عواملی مانند اندازه اتاق، چیدمان صندلی و ترجیحات شخصی، می توانید اندازه صفحه نمایش مناسب برای نیازهای خود را تعیین کنید. استفاده از ماشین حساب اندازه تلویزیون می تواند با ارائه توصیه های دقیق بر اساس نیازهای خاص شما، این فرآیند را ساده کند. این ابزار برای اطمینان از یک تجربه بصری متعادل، فاصله دید و وضوح را در نظر می گیرد. توجه به این نکته مهم است که اندازه اتاق های مختلف به اندازه های مختلف صفحه نمایش تلویزیون نیاز دارند. یک اتاق نشیمن بزرگتر ممکن است نیاز به تلویزیون بزرگتر برای حفظ فضایی فراگیر داشته باشد، در حالی که یک اتاق خواب کوچکتر ممکن است از گزینه فشرده تری بهره مند شود. رابطه بین وضوح صفحه و اندازه تلویزیون را نباید نادیده گرفت. رزولوشن‌ های بالاتر مانند 4K یا 8K تصاویر واضح ‌تر و بهتری را در صفحه ‌نمایش‌ های بزرگ ‌تر ارائه می‌ کنند و لذت کلی شما را افزایش می ‌دهند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha