02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه تمیز کردن دستگاه وافل ساز

A.K 30 /فروردین/ 1403
نحوه تمیز کردن دستگاه وافل ساز

نحوه تمیز کردن دستگاه وافل ساز  

هیچ چیز مانند یک وافل خوشمزه نمی تواند سفره صبحانه ی شما را زیباتر کند. اما، فکر تمیز کردن وافل ساز می تواند کمی دلهره آور باشد. در حالی که شکل های وافل بسیار زیبا و ترد و کلاسیک هستند و بسیاری از افراد آن را دوست دارند، تمیز کردن شیارهای وافل ساز دشوار به نظر می رسد. با ابزار مناسب و اقدامات احتیاطی ایمنی، به طرز شگفت انگیزی آسان است. تنها چیزی که نیاز دارید چند مورد ضروری است که احتمالاً از قبل در خانه شما وجود دارد، از جمله حوله کاغذی (دستمال کاغذی)، چوب غذاخوری و خلال دندان می باشند که آن ها به شما کمک کند تمام شکاف های وافل ساز تمیز کنید و آن را برای درست کردن وافل بعدی آماده کنید. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد تمیز کردن آسان وافل ساز بدانید.

هر چند وقت یکبار وافل ساز  را تمیز کنید

یک وافل ساز باید بعد از هر بار استفاده تمیز شود تا ذرات غذایی که می ‌توانند به باکتری‌ ها اجازه رشد دهند از بین برود. تمیز کردن دقیق تر پس از چندین بار استفاده، روغن اضافی را که می تواند فاسد شود و طعم دسته بعدی وافل را از بین ببرد، از بین می برد. اگر فقط گاهی اوقات از وافل ساز خود استفاده می کنید، تمیز کردن عمیق تر باید قبل از نگهداری دستگاه انجام شود.

وسایلی برای تمیز کردن وافل ساز نیاز دارید

دستمال کاغذی، پارچه های نرم، مایع ظرفشویی، جوش شیرین، مسواک، آب، چوب یا خلال دندان

نحوه تمیز کردن وافل ساز


ابتدا برق را جدا کرده و اجازه دهید خنک شود. هرگز سعی نکنید وافل ساز داغ را تمیز کنید. اجازه دهید تا کاملا خنک شود و برای جلوگیری از هر گونه حادثه، دستگاه را از برق بکشید. ذرات غذا را با مسواک پاک کنید. هنگامی که وافل ساز خنک شد، از یک حوله کاغذی خشک یا یک برس نرم استفاده کنید تا ذرات یا خرده های غذا گیر کرده را پاک کنید. روغن را از صفحات توری پاک کنید. اگر روغن اضافی را می بینید، از دستمال کاغذی برای جذب و پاک کردن اضافی آن استفاده کنید. دستمال کاغذی را به شکل مربع تا کنید و از نقطه برای تمیز کردن هر قالب استفاده کنید. همچنین می توانید از یک حوله کاغذی پیچیده شده در اطراف یک چاپستیک برای دنبال کردن هر خط شبکه استفاده کنید. یک محلول تمیز کننده آماده کنید. دو فنجان آب گرم و چند قطره مایع ظرفشویی را با هم مخلوط کنید. یک پارچه میکروفیبر یا اسفنج غیر ساینده را با محلول خیس کنید و آن را فشار دهید تا چکه نکند. خمیر اضافی را از سطح جدا کنید. از پارچه میکروفیبر برای پاک کردن سطح وافل ساز استفاده کنید و مطمئن شوید که بین هر خط قرار گرفته اند. پارچه را در آب تمیز بشویید و با پاک کردن توری ها پایان دهید تا باقی مانده صابون از بین برود. سپس دوباره با دستمال کاغذی شکاف ها وافل ساز را تمیز کنید. قسمت بیرونی را پاک کنید. از همان محلول تمیز کننده برای پاک کردن قسمت بیرونی وافل ساز استفاده کنید. 
 

خمیر سوخته را نرم کنید: اگر مقداری خمیر روی آن پخته شد، آن را با چند قطره روغن آشپزی آغشته کنید. روغن بعد از چند دقیقه خمیر سفت را نرم کرده و پاک کردن آن را آسان می کند.

نحوه تمیز کردن عمیق وافل ساز: حتی اگر بعد از هر بار استفاده وافل ساز را تمیز کرده باشید، سطوح همچنان می توانند چسبناک شوند و نیاز به تمیز کردن عمیق تری دارند. یک خمیر جوش شیرین و چند قطره پراکسید هیدروژن را مخلوط کنید (ممکن است کمی حباب بزند). از یک دستمال کاغذی یا برس شیرینی پزی برای پوشاندن سطوح توری و حتی قسمت بیرونی دستگاه در صورت احساس چربی یا چسبندگی استفاده کنید. اجازه دهید خمیر یک ساعت یا بیشتر روی سطوح بماند. خمیر ممکن است قهوه ای شود زیرا روغن اضافی را جذب می کند. سپس از یک پارچه میکروفیبر مرطوب برای پاک کردن خمیر و گنک استفاده کنید. از خلال دندان برای از بین بردن رسوبات گیر کرده در درزها یا شکاف ها استفاده کنید. قبل از نگهداری وافل ساز اجازه دهید تا خشک شود.

نحوه نگهداری از وافل ساز

از اسپری پخت و پز برای پوشش صفحات توری استفاده نکنید. به مرور زمان جمع می شود و باقیمانده چسبناکی از خود به جا می گذارد.
از ظروف فلزی یا تیز (چاقو یا کاردک استیل ضد زنگ) روی سطح وافل ساز خود استفاده نکنید. خط و خش روی سطح باعث چسبیدن وافل به وافل ساز می شود.
هرگز وافل ساز را در آب غوطه ور نکنید و یا آن را به طور کامل در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

نحوه درست کردن وافلی متفاوت با دستگاه وافل ساز

1. نوع دیگری از خمیر مانند براونی را امتحان کنید. خمیر مورد نظر خود را آماده کنید سپس آن را در وافل ساز چرب شده بریزید. درب آن را ببندید و خمیر را بپزید تا بخار دیگر باقی نماند. اگر می خواهید خمیر تردتر شود، خمیر را چند ثانیه دیگر در وافل ساز بگذارید. این می تواند کمی کثیف شود. با قرار دادن یک ورقه پخت زیر دستگاه وافل ساز، تمیز کردن را آسان تر کنید تا خمیر ریخته شده را بگیرید. می توانید از این روش برای درست کردن غذاهای خوشمزه از جمله براونی، نان موز، کیک هویج، دونات یا حتی کلوچه استفاده کنید. وافل های خود را با لعاب دادن به آن ها با گلاس آیسینگ یا گاناش شکلاتی پس از سرد شدن بیشتر شبیه دونات کنید. مرحله 2 قاشق های خمیر کوکی را در وافل ساز خود فشار دهید تا غذای سریعی پیدا کنید.
2. یک قاشق از خمیر کوکی را در وافل ساز خود فشار دهید تا غذای سریعی پیدا کنید. خمیر شیرینی مورد علاقه خود را آماده کنید. آن را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید، سپس یک پیمانه از خمیر کوکی را روی هر قسمت از وافل ساز خود قرار دهید. وافل ساز را ببندید و شیرینی ها را به مدت 4 تا 5 دقیقه بپزید. برای تهیه رول دارچینی نیز می توانید از همین روش استفاده کنید. 2 تا 4 دقیقه برای پخت نیاز دارند. 


3. برای تهیه املت یا فریتاتا، خمیر را با تخم مرغ کنار بگذارید. 2 تخم مرغ را با 2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) شیر بزنید. خمیر را داخل وافل ساز بریزید. در وافل ساز را ببندید، سپس املت را بپزید تا تخم مرغ ها سفت شوند. برای داشتن املت خوشمزه ‌تر، مقداری غذای خرد شده مانند پیاز، فلفل یا قارچ به آن اضافه کنید.
4. با استفاده از سیب زمینی خرد شده به جای آن سیب زمینی یا هاش قهوه ای درست کنید . سیب زمینی ها را با استفاده از غذاساز یا رنده رنده کنید. آن ها را به وافل ساز که با کره ذوب شده چرب کرده اید اضافه کنید. درب آن را ببندید و آنها را به مدت 15 دقیقه بپزید. سیب زمینی ها را با سبزیجات ریشه ای دیگر، مانند سیب زمینی شیرین یا کدو سبز، جایگزین کنید. به جای آن با کدو سبز رنده شده کمی سرخ کرده درست کنید. آن ها فقط به 3 دقیقه برای پخت نیاز دارند. 
5. فلافل ها را به جای تابه در وافل ساز بپزید. خمیر فلافل خود را طبق معمول آماده کنید. وافل ساز را با اسپری آشپزی چرب کنید سپس خمیر فلافل خود را اضافه کنید. وافل ساز را ببندید و آن را به مدت 6 تا 10 دقیقه یا تا زمانی که داخل آن طلایی شود بپزید. اگر قصد دارید فلافل را در پیتا قرار دهید، یک وافل ساز گرد شکل بهتری به شما می دهد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha