02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

6 ویژگی مهم در یک ساندویچ سازها

A.K 29 /فروردین/ 1403
6 ویژگی مهم در یک ساندویچ سازها

6 ویژگی مهم در یک ساندویچ سازها

ساندویچ های مثلثی یا گریل شده با ساندویچ ساز به راحتی درست می شوند و گزینه های عالی برای صبحانه های بیرون از خانه درست می کند. ساندویچ سازها برای کباب کردن، برشته کردن و گرم کردن ساندویچ ‌های شما عالی هستند و در سریع آماده شدن آن ها، بسیار کمک می ‌کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ساندویچ را با سبزیجات، گوشت و پنیر مورد علاقه خود آماده کنید و در ساندویچ ساز قرار دهید. ساندویچ میان وعده ای است که همه افراد، پیر و جوان می خورند. آن ها به عنوان صبحانه و عصرانه مصرف می شوند که حاوی مواد مغذی لازم برای شروع یک روز است. ساندویچ ساز یکی از لوازم ضروری است که در هر خانه ای پیدا می کنید. درست همانطور که اجاق یا گاز پخت و پز در هر آشپزخانه جای می گیرد، ساندویچ ساز نیز این کار را می کند. این وسیله آشپزخانه در زمان صرفه جویی می کند زیرا آماده کردن غذا به مدت طولانی در آشپزخانه را برای درست کردن صبحانه کاهش می دهد. برای درست کردن آن کافی است، فقط تکه های نان را داخل ساندویچ بریزید، چند ماده را اضافه کنید و صبحانه خیلی سریع و آسان آماده است. با این حال، قبل از خرید ساندویچ ساز، مطمئن شوید که ویژگی های آن را بررسی کرده اید. برای دوستداران ساندویچ، این مقاله می تواند به شما کمک کند. در اینجا، توضیح مختصری از یک ساندویچ ساز، نحوه کار آن و ویژگی های مهمی که باید هنگام انتخاب یک ساندویچ ساز به آن توجه کنید، ارائه می دهیم.


ساندویچ ساز چیست ؟

ساندویچ ساز، یک وسیله آشپزخانه است که ساندویچ را طبخ، برشته یا کباب می کند. آنها معمولاً اندازه کوچکی دارند و می توانند هر ماده ای را که دوست دارید به برش های نان اضافه کنید، بپزند. برخی از مردم ساندویچ سبزیجات، ساندویچ تخم مرغ، ساندویچ مرغ را ترجیح می دهند، هر چیزی که اضافه می کنید عالی است و ساندویچ ساز آن ها به بهترین شیوه برشته می کند.

ساندویچ سازها چگونه کار می کنند؟

خوبی ساندویچ سازها این است که به گونه ای طراحی شده اند که هرکسی بتواند از آن استفاده کند. در یک ساندویچ ساز، یک سیم پیچ فلزی وجود دارد که تشعشع مادون قرمز ایجاد می کند، بنابراین، هنگامی که دستگاه را روشن می کنید، نان داخل آن شروع به گرم شدن می کند. از طریق تنظیمات ارائه شده می توانید سطح گرما را به دلخواه خود تنظیم کنید. هنگام خرید ساندویچ ساز، ممکن است برخی چیزها مانند شناسایی بهترین برند، اندازه مناسب و همه اینها گیج کننده باشند. طبیعی است که این احساس را به خصوص برای افرادی که اولین بار می کنند، داشته باشید، اما با یک راهنمای مناسب، می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

6 ویژگی مهمی که هنگام خرید ساندویچ توستر باید در نظر بگیرید

1. قدرت ساندویچ ساز

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در ساندویچ ساز بررسی کنید، قدرت آن است. یک ساندویچ ساز پرقدرت به سرعت گرم می شود و همچنین در زمان صرفه جویی می کند. به سراغ یک ساندویچ ساز با توان مورد نیاز 700-750 وات بروید. یک ساندویچ ساز پرقدرت به شما این امکان را می دهد که در عرض چند دقیقه یک ساندویچ تهیه کنید حتی اگر دیر شده اید.

2. تعداد برش ها

فرمول یک اندازه مناسب برای ساندویچ سازها وجود ندارد. جایگاه های قرار دادن برش های نان در انواع ساندویچ ساز متفاوت است. برخی از ساندویچ سازها می توانند همزمان تا 4 ساندویچ درست کنند. بسته به اندازه خانواده خود، باید یک ساندویچ ساز را انتخاب کنید که دارای 2 یا 4 برش باشد. اگر خانواده متوسطی دارید، یک ساندویچ ساز با 4 اسلات بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

3. سطح صفحه

پاک کردن اضافه های ساندویچ از ساندویچ ساز برای مواقعی که عجله دارید، خیلی دشوار است. به همین دلیل توصیه می شود که به سراغ یک ساندویچ ساز با سطح پوشش سرامیکی غیر سمی بروید. سطح نچسب باعث می شود که ساندویچ ها، به خصوص اگر ساندویچ پنیر درست می کنید، به سطح دستگاه نچسبند. سطح نچسب نیز تمیز کردن دستگاه را آسان می کند. همچنین برخی از افراد دوست دارند ساندویچ هایی با سایزهای مختلف درست کنند و یا به عبارتی دیگر یک تکه باشد پس می توانید از ساندویچ ساز پانینی یا گریل استفاده کنید.

4. تنظیمات حرارت قابل تنظیم

فقط چند ساندویچ ساز با این تنظیمات پیشرفته ارائه می شود. ویژگی پیشرفته شما را قادر می سازد ساندویچ هایی با سطوح تردی و رنگ متفاوت تهیه کنید. برخی از ساندویچ سازها دارای مجموعه ای از چراغ های قرمز و سبز هستند که نشان می دهد چه زمانی باید دستگاه را خاموش کنید. چراغ سبز در ساندویچ ساز به شما هشدار می دهد که ساندویچ آماده سرو است.

5. نوع دسته

همچنین باید ویژگی های ایمنی دستگاه الکتریکی را که باید به صورت روزانه از آن استفاده کنید، در نظر بگیرید. در حالی که برخی از ساندویچ سازها دارای دسته پلاستیکی هستند، برخی دیگر با توسترهای استیل ضد زنگ عرضه می شوند. بسته به نوع استفاده، دستگاهی را انتخاب کنید که بتواند فرسودگی و پارگی را برطرف کند. یک ساندویچ ساز با دسته ارگونومیک انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی آن را حمل کنید و برای جلوگیری از سوختن آن گرم نشوید.


6. اندازه ساندویچ سازها و تعداد اسلایسرها


ساندویچ سازهایی تهیه کنید که به شما امکان می دهد طرح ها و اندازه های مختلف را کشف کنید. ساندویچ سازهای کوچک شما را از درست کردن بسیاری از نان تست ها محدود می کنند. این به این دلیل است که هر بار فقط یک بار طول می کشد. بهترین تناسب، ساندویچ ساز بزرگ یا گریل است. آن ها را ساندویچ ساز خانوادگی می نامند. اگر خانواده پرجمعیتی دارید، پس باید به این موضوع بسنده کنید. حدود 4 تا 5 اسلات دارد که می تواند چهار برش نان را به طور همزماندر خود جای دهد. توسترهای نان در اندازه ها و شکل های مختلفی ساخته می شوند، بنابراین می توانید تعداد برش های یک ساندویچ ساز را از اندازه و قیمت آن تشخیص دهید.

بهترین روش استفاده از ساندویچ ساز چیست؟

در اینجا چند مرحله کلی در مورد نحوه استفاده از ساندویچ ساز آورده شده است:

مرحله 1. ساندویچ ساز را از قبل گرم کنید: قبل از شروع ساخت ساندویچ، مهم است که ساندویچ ساز را از قبل گرم کنید. اکثر ساندویچ سازها دارای یک چراغ نشانگر هستند که با رسیدن به دمای مطلوب خاموش یا تغییر رنگ می دهد.
مرحله 2. نان و مواد را آماده کنید: در حالی که ساندویچ ساز از قبل گرم می شود، نان و فیلینگ خود را آماده کنید. می توانید از هر نوع نان و موادی که دوست دارید استفاده کنید، اما دقت کنید که خیلی غلیظ و ضخیم نباشد و یا خیلی خام نباشد.
مرحله 3. ساندویچ را آماده کنید: پس از آماده شدن نان و پر کردن آن، ساندویچ خود را آماده کنید. فیلینگ را بین دو برش نان قرار دهید و به آرامی فشار دهید تا کمی فشرده شود.
مرحله 4. ساندویچ را در دستگاه ساندویچ ساز قرار دهید: ساندویچ ساز را باز کنید و ساندویچ را داخل آن قرار دهید. دقت کنید که ساندویچ در مرکز قرار گرفته باشد تا لبه های ساندویچ ساز خراب نشود و مواد از آن سرازیر نشود.
مرحله 5. ساندویچ ساز را ببندید تا بپزند: درب ساندویچ ساز را ببندید و اجازه دهید به مدت زمان توصیه شده بپزد. اکثر ساندویچ سازها دارای یک چراغ نشانگر هستند که پس از اتمام ساندویچ خاموش می شود. اگر ساندویچ ساز شما چراغ نشانگر ندارد، می توانید به صورت دوره ای ساندویچ را چک کنید تا ببینید به دلخواه شما پخته شده است یا خیر.
مرحله 6. ساندویچ را برداشته و سرو کنید: وقتی ساندویچ تمام شد، ساندویچ ساز را باز کنید و با احتیاط ساندویچ را با کاردک جدا کنید. ساندویچ را در حالی که هنوز داغ است سرو کنید و لذت ببرید.

نتیجه گیری

اینها برخی از نکات ضروری بود که هنگام جستجوی یک ساندویچ ساز باید در نظر بگیرید. بررسی ویژگی های ذکر شده در بالا به شما کمک می کند تا ساندویچ ساز مناسبی را خریداری کنید که باعث صرفه جویی در زمان و همچنین ساخت ساندویچ های عالی می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد ساندویچ سازها، به سایت رسمی اولان کالا مراجعه کنید. شما می توانید انواع ساندویچ ساز را با کیفیت عالی و چندکاره پیدا کنید و آن ها را با قیمتی مناسب خریداری کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha