02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چند نوع ساندویچ ساز وجود دارد و کدام بهتر خرید بهتر است؟

A.K 29 /فروردین/ 1403
چند نوع ساندویچ ساز وجود دارد و کدام بهتر خرید بهتر است؟

چند نوع ساندویج ساز وجود دارد و کدام بهتر خرید بهتر است؟

اگر دوست دارید از میان وعده های سریع و خوشمزه لذت ببرید و در آخر شب غذایی برای خود درست کنید، یک ساندویچ ساز، گزینه ای عالی برای آشپزخانه شما خواهد بود. ساندویچ سازها تجهیزات آشپزخانه کوچکی هستند که به شما امکان می دهد ساندویچ ها را با مواد پرکننده مختلف کبابی و برشته کنید. آن ها به شما در تهیه ساندویچ مرغ، ساندویچ سبزیجات، ساندویچ کبابی و انواع غذاهای لذیذ دیگر با استفاده از برش های نان و فیلینگ های لذیذ کمک می کنند.

ساندویچ ساز چگونه کار می کند؟

این لوازم آشپزخانه دارای سیم پیچ های فلزی هستند که با روشن شدن دستگاه، اشعه مادون قرمز تولید می کنند. اشعه خشک می شود و سطح نان را برشته می کند و در نتیجه نان تست می شود. علاوه بر این، این دستگاه ‌ها تنظیمات حرارتی مختلفی را ارائه می ‌کنند و به شما این امکان را می ‌دهند که قهوه ‌ای شدن نان خود را به دلخواه انتخاب کنید.

انواع ساندویچ ساز

انواع مختلف ساندویچ ساز در بازار موجود است. بنابراین می ‌توانید نوع ساندویچ‌ ساز را متناسب با نیاز و بودجه خود انتخاب کنید. در زیر این انواع را توضیح داده ایم:

ساندویچ ساز پرس پانینی: از این ساندویچ ساز می توان به جای گریل استفاده کرد. آن ها دو صفحه دارند که از دو طرف به هم چسبیده اند. هر دو بشقاب دارای گریل روی خود هستند که یک ساندویچ کبابی کاملا برشته را تضمین می کند. ساندویچ سازهای پرس پانینی، با این حال، کمی بزرگتر از سایرین هستند و گاهی اوقات به آن ها ساندویچ ساز گریل نیز می گویند. در پرس پانینی هیچ محدودیتی در اندازه نان یا مقدار پر کردن نان وجود ندارد. پرس همچنین ساندویچ ها را در لبه ها آب بندی می کند و از ریختن مواد غذایی جلوگیری می کند. در نتیجه، ساندویچ به لطف صفحات ضخیم با خطوط داغ، ترد و برشته است. اگر برای استفاده تجاری به ساندویچ ساز نیاز دارید یا از انواع نان و ساندویچ استفاده می کنید، این بهترین گزینه است.

ساندویچ ساز چهارگوش: این رایج ترین نوع ساندویچ ساز است که در بسیاری از خانواده ها یافت می شود. این ساندویچ ساز دارای چهار صفحه مربع در قسمت بالا و پایین است. ساندویچ ها در حین برشته شدن روی این بشقاب ها که وسط آن ها کمی برآمدگی دارد به قطعات مثلثی برش داده می شوند. ساندویچ سازها همچنین مجهز به یک چفت هستند که به آن ها اجازه می دهد در حین استفاده بسته شوند. برخلاف پرس پانینی، ساندویچ ساز چهار مثلثی گریل ندارد و فقط برای برشته کردن ساندویچ استفاده می شود. برای مصارف خانگی، استفاده از این ساندویچ سازها ساده، راحت و مقرون به صرفه است. با این حال، معایب قابل توجهی دارد. به عنوان مثال، اندازه نان باید برابر یا کوچکتر از رج مربع سازنده باشد. مقدار پر کردن نیز یک محدودیت است.

ساندویچ ساز سطح صاف: ساندویچ ساز با سطح صاف مخصوص دوستداران نان تست طراحی شده است. بشقاب ها مسطح هستند و همانطور که از نامش پیداست هیچ گریل یا فرورفتگی ندارند. صفحه مسطح گرما را به طور مساوی توزیع می کند و در نتیجه یک نان تست کاملاً صاف به دست می آید. می توانید از این دستگاه ها برای برشته کردن نان ساده نیز استفاده کنید. از آنجایی که رج یا موقعیت خاصی برای قرار دادن نان وجود ندارد، میزان پر کردن آن محدودیتی ندارد. آن ها یک چفت برای بسته شدن محکم دارند، درست مانند ساندویچ ساز چهار گوش می تواند آن ها را محکم قفل کرد. در مقایسه با انواع دیگر، ساندویچ ساز با سطح صاف تمیز کردن ساده است. بنابراین، اگر به دنبال یک ساندویچ ساز ساده و در عین حال بهترین هستید که بتواند ساندویچ را برشته و آماده کند، این یک انتخاب ایده آل است.

ساندویچ ساز دیپ فیل: این برای افرادی است که از ساندویچ هایی با درجه پر شدن بالا لذت می برند. این ساندویچ سازهای پر عمق سطوح پخت و پز عمیق را با فرم فشرده ارائه می دهند که آن ها را برای پر کردن های بزرگ ایده آل می کند. آن ها شبیه ساندویچ سازهای چهار مثلثی هستند، اما دارای برآمدگی های عمیق تر و در برخی موارد حتی صفحات مربع بزرگتر برای قرار دادن ساندویچ های بزرگتر هستند. آن ها همچنین ساندویچ ها را مهر و موم می کنند و برای جلوگیری از ریختن آن ها به قطعات دقیق برش می زنند.

ساندویچ ساز شعله گاز: همه ساندویچ سازهای ذکر شده در بالا با برق کار می کنند. آن ها خوشمزه هستند، اما هیچ چیز با طعم یک ساندویچ برشته شده به خوبی آماده شده قابل مقایسه نیست. این دقیقاً همان چیزی است که این ساندویچ ساز بی نظیر ارائه می دهد. دارای دو صفحه است که توسط یک دسته بلند به هم متصل شده اند. ساندویچ بین صفحات قرار می گیرد و با یک چفت محکم می شود. برای تهیه یک ساندویچ برشته شده، آن را از دسته بالای شعله نگه دارید و آن را برگردانید. به دلیل دستگیره های انتهایی دستگاه ممکن است بدون خطر سوختگی نگه داشته شود. با این حال، اگر حرارت خیلی زیاد باشد یا برای مدت طولانی بماند، می تواند به سرعت ساندویچ را بسوزاند. برای جلوگیری از سوختن، باید محتاط باشید و مرتباً طرفین را بچرخانید. ساندویچ ساز با شعله گاز، در صورت استفاده صحیح، در عرض چند دقیقه ساندویچ برشته و لذیذی تولید می کند.

نکاتی که هنگام خرید ساندویچ ساز باید در نظر گرفت

اندازه: اندازه ساندویچ ساز اندازه ساندویچ شما را تعیین می کند. در نتیجه، اگر یک ساندویچ ساز واقعا کوچک بخرید، به ساخت ساندویچ های کوچکتر محدود خواهید شد. به طور کلی، قرار دادن ساندویچ های بزرگتر در داخل یک ساندویچ ساز کوچک دشوار است. با این حال، اگر یک ساندویچ ساز بزرگ تهیه کنید، می توانید ساندویچ های بزرگتر را به راحتی تهیه کنید. با این حال، آن ها بیشتر از هزینه ای که برای تهیه ساندویچ در خانه پرداخت می کنید، برای شما هزینه خواهند داشت، به خصوص اگر فقط برای خودتان ساندویچ آماده می کنید. بنابراین، بر اساس اندازه ساندویچ هایی که می خواهید درست کنید، باید انتخاب کنید. به طور کلی، اگر قصد دارید مرتباً برای صبحانه ساندویچ بپزید، مخصوصاً برای یک خانواده پرجمعیت، یک وسیله بزرگتر گزینه ی بهتری است.

سطح: یکی دیگر از عناصر کلیدی که باید در هنگام خرید ساندویچ ساز در نظر گرفت، سطح آن است که اغلب نادیده گرفته ترین جنبه تجهیزات است. مطمئن شوید که سطح ساندویچ سازتان نچسب باشد، به خصوص اگر ساندویچ پنیر را زیاد درست می کنید. زیرا سطوح نچسب نظافت را آسان تر می کنند و در نتیجه به بهداشت بهتر کمک می کنند. اگرچه برای یک نسخه نچسب باید کمی بیشتر هزینه بپردازید، اما همچنان از نظر سهولت و کاربری موثرترین گزینه است.

بدنه ی با کیفیت: ساندویچ سازها با دسته های پلاستیکی پس از گرم کردن مکرر و گرم کردن مجدد از استحکام کمتری برخوردار می شوند. در نتیجه، شکننده می شوند و به راحتی می شکند. از طرف دیگر ساندویچ سازها با دسته های فولادی می توانند گرمای زیادی را تحمل کنند و دوام بیشتری داشته باشند. آن ها علاوه بر قوی تر بودن، دستگاه شما را برای سال های آینده در وضعیت خوبی نگه می دارند.

تنظیمات حرارتی قابل تنظیم: این تنظیمات پیشرفته فقط در چند ساندویچ ساز یافت می شود. با گزینه پیشرفته، می توانید ساندویچ هایی با درجه تردی و رنگ متفاوت درست کنید. برخی از ساندویچ سازهای برند دارای مجموعه ای از ال ای دی های قرمز و سبز هستند که نشان می دهد که دستگاه باید خاموش شود. چراغ سبز نشان می دهد که ساندویچ آماده خوردن است.

تعداد برش ها: وقتی صحبت از ساندویچ سازها می شود، فرمول یک اندازه متناسب با همه قابل اجرا نیست. سازندگان مختلف شیارهای مختلفی برای قرار دادن تکه های نان دارند. برخی از ساندویچ سازها می توانند تا چهار ساندویچ را همزمان درست کنند. بسته به اندازه خانواده شما، باید یک ساندویچ ساز با دو یا چهار برش انتخاب کنید. اگر خانواده متوسطی دارید، یک توستر ساندویچ چهار شیار مفید خواهد بود. برخی از ساندویچ سازها نیز دارای صفحات متعددی هستند که می توانید برای ساندویچ های مربوطه آن ها را روی ساندویچ ساز بگذارید. در سایت اولان کالا می توانید تعداد زیادی از این نوع ساندویچ سازهای چند کاره را بیابید.

قدرت: یک ساندویچ ساز با توان خروجی بالا به سرعت گرم می شود و در زمان صرفه جویی می کند. یک ساندویچ ساز انتخاب کنید که به توان 700-750 وات نیاز دارد. یک ساندویچ ساز پرقدرت به شما این امکان را می دهد که در عرض چند دقیقه ساندویچ خود را آماده کنید.

ایمنی: وقتی صحبت از هر موردی می شود، ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. این البته در مورد ساندویچ سازها نیز صدق می کند. بدنه ساندویچ ساز باید مقاوم در برابر حرارت یا خنک باشد تا از سوختگی یا ضربه جلوگیری شود. ساندویچ سازهایی که ضد ضربه هستند نیز برای استفاده در خانه بهتر هستند، به خصوص اگر کودکان در آن حضور داشته باشند.

نکات کلیدی نگهداری از ساندویچ ساز که باید در نظر گرفته شود

از اسپری های تمیزکننده لوازم برقی برای پاک کردن هرگونه آلودگی و کثیفی از ساندویچ سازها استفاده کنید.
به دنبال یک ساندویچ ساز باشید که سینی های قابل تعویض داشته باشند تا به راحتی تمیز شوند.
بسته به نوع استفاده و میزان استفاده، ساندویچ ساز را به طور منظم تمیز کنید.
قبل از تمیز کردن ساندویچ ساز، آن را از منبع تغذیه جدا کنید. پس از خنک شدن آن شروع به تمیز کردن کنید.

نتیجه گیری

این وسیله آشپزخانه برای لذت بردن از یک صبحانه سریع و خوشمزه هر روز صبح، به خصوص زمانی که دیر به محل کار خود می ‌روید، ضروری است. بهترین ساندویچ ساز را باید بر اساس دفعات استفاده و تعداد اعضای خانواده انتخاب کنید. با انتخاب مناسب امکانات و محدوده قیمت، صبحانه خود را دلپذیر، مغذی و مفرح کنید. بررسی کیفیت های ذکر شده در بالا به شما در خرید بهترین ساندویچ ساز کمک می کند که در وقت شما صرفه جویی می کند و همچنین ساندویچ های خوش طعمی را تهیه می کند. همچنین، پیشنهاد می کنیم مجموعه جامع ساندویچ سازهای ارائه شده در سایت رسمی اولان کالا را بررسی کنید تا بتوانید بهترین ساندویچ سازهای برند و با کیفیت را با قیمتی مناسب پیدا کنید. 

سوالات متداول در مورد ساندویچ ساز 


بهترین ساندویچ ساز کدام است؟ همیشه توصیه می شود ساندویچ سازها را از برندهای معروف خریداری کنید زیرا آن ها محصولات باکیفیت و با دوره گارانتی قابل توجه ارائه می دهند. برندهایی مانند مایر، روگن، بیسمارک و پرشیا بسیار معتبر بوده و ساندویچ سازهای با رتبه برتر ارائه می دهند.

تفاوت بین ساندویچ ساز و پانینی ساز (گریل) چیست؟ در حالی که یک ساندویچ ساز به شما امکان می دهد فقط ساندویچ های ساده درست کنید، یک پانینی ساز (که به آن ساندویچ گریل نیز گفته می شود) می تواند گوشت، ماهی، سبزیجات و حتی میوه ها را کباب کند. علاوه بر این، می ‌توانید ساندویچ‌ های ضخیم ‌تری را با مواد پرکننده بیشتر با دستگاه پانینی ‌ساز درست کنید، برخلاف ساندویچ ‌ساز که می ‌تواند ساندویچ ‌های کمتر از سه ماده را درست کند.

آیا ساندویچ ساز سالم است؟ استفاده از دستگاه ساندویچ ساز سالم است، زیرا به شما کمک می کند روغن اضافی غذا را حذف کنید و آن را بدون روغن و مغذی و در عین حال خوش طعم می کند. در ضمن به گونه ای درست می شوند که برای درست کردن ساندویچ ها نیازی به روغن زیاد نیست و هر روغنی که در ساندویچ ساز بریزید از تمام ظرفیتش استفاده می شود.

چرا به یک ساندویچ ساز نیاز دارید؟ یکی از مزایای اصلی استفاده از این تجهیزات آشپزخانه این است که می توانید دستور العمل های صبحانه مغذی و بدون روغن را در چند دقیقه درست کنید. زمان بسیار کمی می گیرد و نان از دو طرف به طور یکنواخت می پزد. به علاوه، طراحی ساده و جمع و جور ساندویچ ساز آن را برای همه اندازه های آشپزخانه مناسب می کند. این یکی از بهترین وسایل آشپزخانه برای افراد مجرد و شاغل است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha