02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه غذاساز خود را تمیز کنیم؟

ادیبه کریم پور 6 /آذر/ 1402
چگونه غذاساز خود را تمیز کنیم؟

چگونه غذاساز خود را تمیز کنیم؟


غذاسازها یک دستگاه همه کاره ی بی نظیر آشپزخانه هستند، آن ها به شما کمک می کنند تا با کمترین زحمت، کاسه های بزرگی از سبزیجات خرد شده و آسیاب شده را برای غذا و سالاد بسازید. آن ها برای خرد کردن پیاز و چرخ کردن گوشت قرمز، خامه زدن یا حتی ورز دادن خمیر عالی هستند، اما تمیز کردن تمام آن قسمت‌ های نازک و تیغه‌ های تیز زیاد سخت نیست و تنها با رعایت چند نکته می توانید دستگاه غذاساز خود را به راحتی تمیز کنید. با این حال، مهم است که پس از استفاده، غذاساز را به طور کامل تمیز کنید، این کار عمر دستگاه را طولانی ‌تر می‌ کند و تیغه‌ ها را در وضعیت بالایی نگه می‌ دارد. به علاوه، هیچ‌ کس خامه فرم گرفته با طعم پیاز را نمی‌ خواهد، زیرا غذاساز در بین استفاده‌ ها به درستی تمیز نشده است. از نقطه نظر بهداشت مواد غذایی، دلایل زیادی وجود دارد که هنگام تمیز کردن غذاساز خود به دقت عمل کنید. همیشه به وسایلی که می توان از آن ها برای گوشت خام و ماهی و همچنین غذاهای آماده استفاده کرد توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا اگر به درستی تمیز نشوند می توانند باکتری را در خود جای دهند و آن را از خام به غذای پخته منتقل کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، ما بهترین توصیه های خود را در مورد نحوه تمیز کردن غذاساز خود به صورت ایمن و بدون چربی بیش از حد گرد آوری کرده ایم تا بتوانید از استفاده از این دستگاه همه کاره نهایت استفاده را ببرید و از سختی کار برای ایجاد غذاهای خوشمزه استفاده کنید.


آیا ماشین ظرفشویی کارهای تمیز کاری غذاساز را انجام نمی دهد؟


اگر ماشین ظرفشویی دارید و غذاساز شما دارای قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است، پس تمیز کردن آن خیلی مشکل نخواهد بود، می توانید همه آن را در ماشین ظرفشویی ریخته و به کارهای دیگر خود ادامه دهید. اما حتی هنگام تمیز کردن غذاساز و تمام لوازم جانبی آن در ماشین ظرفشویی، باید چند نکته را به خاطر بسپارید. در مرحله اول، دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید و زمانی که توصیه می کند برخی از لوازم جانبی را فقط در قفسه بالایی بشویید، توجه داشته باشید. این توصیه بر این اساس است که قفسه بالایی ماشین ظرفشویی ملایم تر است و آسیب کمتری دارد، بنابراین توصیه برای شستن لوازم جانبی در قفسه بالایی را نادیده نگیرید. دومین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید نحوه قرار دادن تیغه های تیز در ماشین ظرفشویی است. بسیار مهم است که تیغه ها به گونه ای بارگیری شوند که برای فردی که ماشین ظرفشویی را تخلیه می کند خطرناک نباشد. علاوه بر این، اجازه ندهید تیغه های تیز با ظروف دیگر در صورت آسیب دیدگی تماس پیدا کنند. همچنین باید مطمئن شوید که تیغه ها روی قفسه های ماشین ظرفشویی ساییده نمی شوند، آن ها می توانند به صورت پوشش های پلاستیکی روی قفسه ها بریده شوند که در طولانی مدت باعث خوردگی آن ها می شود.


برخلاف برخی از بهترین مخلوط‌ کن‌ ها، غذاسازها دارای برنامه ‌های تمیزکننده خودکار نیستند که به شما امکان می ‌دهد با اضافه کردن آب و مواد شوینده ظرفشویی و سپس اجرای یک برنامه خودکار، دستگاه را تمیز کنید. برای شستن با دست، از آب گرم و مواد شوینده معمولی ظرفشویی خود استفاده کنید و همیشه قبل از تمیز کردن قسمتی از غذاساز، آن را کاملاً جدا کنید. برای آسان ‌تر کردن این کار، توصیه می ‌شود کاسه و ملحقات را بلافاصله پس از استفاده بشویید، این کار از خشک شدن غذا و باقی ماندن بقایای سرسختی که به سختی حذف می‌ شوند، جلوگیری می‌ کند. هرگز تیغه ها یا هر گونه سری تیز را در سینک خود قرار ندهید، این خطر وجود دارد که شخص دیگری در خانه دست خود را در آب بگذارد و خود را برش دهد. همچنین مهم است که هرگز از اسکرابرهای ساینده خشن استفاده نکنید زیرا ممکن است کاسه و لوازم جانبی را خراب یا کدر کند.


نحوه تمیز کردن ایمن لوازم غذاساز


ساده ترین و ایمن ترین راه برای شستن سری تیز، استفاده از یک برس ظرفشویی دسته بلند است که به شما این امکان را می دهد که اطراف تیغه های تیز را کاملاً تمیز کنید و همچنین وارد تمام سوراخ های رنده کوچک در دیسک ها شوید، بدون اینکه دستانتان خیلی به آن نزدیک شوند. هر چیزی تیز اگر سوراخی در ستون مرکزی اتصال تیغه شما وجود دارد، از یک برس بطری برای پاک کردن مواد غذایی که به داخل آن راه یافته است، استفاده کنید. ممکن است فکر کنید واضح است، اما همیشه هنگام جابجایی و تمیز کردن سری، قطعات را با احتیاط کنترل کنید و دستان خود را از تیغه ها دور نگه دارید. به این واقعیت توجه داشته باشید که سری های تیز ممکن است در هنگام خیس شدن لغزنده شوند، دستکش‌ های لاستیکی ظرفشویی به شما کمک می‌ کنند تا بهتر آن ها را در دست بگیرید و خطر اتفاق های ناخوشایند را به حداقل برسانید. همچنین کاسه و درب آن باید به اندازه کافی آسان باشد که بتوان با اسفنج شست و شو داد، به قسمتی از کاسه که تیغه ها در آن چسبیده اند دقت کافی داشته باشید و مطمئن شوید که زباله هایی که در آنجا جمع شده اند را از بین ببرید. برای هر قسمت کوچکتری که تمیز کردن آن دشوارتر است، مانند مرکبات گیر، از یک برس برای دستیابی به این قسمت ها استفاده کنید.


برای تمیز کردن پایه، آن را از پریز برق جدا کرده و با یک پارچه مرطوب نرم روی آن پاک کنید. به قسمت بالایی که سیستم تیغه متصل می شود و همچنین اطراف دکمه ها توجه ویژه ای داشته باشید، سپس کاملاً خشک کنید. پایه موتور و تمام اجزای الکتریکی را در خود جای داده است، بنابراین هرگز نباید در آب غوطه ور شود. خشک کردن بخش مهمی از فرآیند است، کنار گذاشتن یک غذاساز مرطوب می تواند منجر به رشد کپک و باکتری شود، حداقل ممکن است دفعه بعد که برای استفاده از آن بیایید، بدبو باشد. تمام قسمت‌ها را کاملا خشک کنید و اگر نقاطی وجود دارد که خشک شدن آن ‌ها با یک حوله ظروف ناخوشایند است، قبل از مونتاژ و کنار گذاشتن بگذارید تا در هوا خشک شود. به همین ترتیب، اگر نگران بریدن خود در هنگام خشک کردن لوازم تیز هستید، آ نها را در مکانی امن بگذارید تا در هوا خشک شوند. مطمئن شوید که آن ها را جایی رها نکنید که شخص دیگری به طور تصادفی آن ها را لمس کند و آسیب ببیند. در نهایت، بوهای ماندگاری مانند پیاز خام، سیر یا گوشت را از کاسه غذاساز خود حذف کنید، با ایجاد خمیر از یک قسمت جوش شیرین در یک قسمت آب و پخش آن در اطراف کاسه می توانید بوی آن را به راحتی از بین ببرید. آن را برای مدت کوتاهی بگذارید، بیست دقیقه یا بیشتر باید به اندازه کافی طولانی باشد تا بوها را جذب کند. سپس به خوبی آبکشی کنید تا آثار جوش شیرین پاک شود. اگر اولین بار بوی به طور کامل از بین نرفت، این فرآیند را تکرار کنید.


برای تمیز کردن غذاساز خود ترکیب های خانگی درست کنید؟


استفاده از مواد شیمیایی می تواند هم برای دستگاه و بدنه ی آن و هم برای تنفس و دستان شما مضر باشد. پس می توانید از تریکب هایی خانگی برای تمیز کردن دستگاه خود بهره ببرید. ترکیب عالی که می توانید درست کنید، آب لیموه و جوش شیرین و آب می باشد که به میزان متوسطی از آن را در یک کاسه مخلوط کنید تا یک مایه ی غلیظ به دست آید، سپس آن ها را به کاسه و تیغه ی غذاساز خود بمالید و با یک اسفنج آن را تمیز کنید و سپس آن ها را به خوبی آبکشی کنید. همچنین می توانید از ترکیب سرکه و آب برای تمیز کردن آن نیز استفاده کنید که به خوبی چربی گوشت یا بوی خامی آن را می گیرد. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha