02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

معرفی چند آسیاب قهوه حرفه ای

نارین محمدی 12 /خرداد/ 1403
معرفی چند آسیاب قهوه حرفه ای

معرفی چند آسیاب قهوه حرفه ای

 

آسیاب ها به طور کلی یکی از محصولاتی هستند که بسیار در کیفیت آشپزی ما و همچنین طعم و بوی غذایی که می پزیم تاثیر گذار هستند. آسیاب ها دستگاه هایی هستند که به کمک برق انرژی حرکتی تولید می کنند و از طریق پره های تیغی که در آن وجود دارد هر مواد غذایی را آسیاب می کنند. توسط آسیاب ها شما می توانید انواع مواد غذایی از جکله همهی مغزیجات مانند پسته و غیره، انواع میوه های خشک، غذاهایی مانند انواع گوشت قرمز و سفید، و حتی ادویه هایی مانند نمک و فلفل را می توانید در چند لحظه به پودر تبدیل کنید. آسیاب ها توسط تیغه هایی که در آن وجود دارد به سرعت همه ی مواد غذایی را به پودر تبدیل می کنند و می توانید از انواع پودرهای تازه ای که درست می کنید در غذاهایتان استفاده کنید. توسط آسیاب ها حتی می توانید انواع پودر قهوه را به صورت تازه و با کیفیت و مرغوب نیز درست کنید.

 

 

آسیاب ها به چند دسته ی خانگی و حرفه ای و صنعتی دسته بندی می شوند و می توانید انواع آن ها را به نسبت مکانی که در آن از آسیاب خود استفاده می کنید استفاده کنید. آسیاب های حرفه ای و یا همان صنعتی نیز خود به دو دسته تقسیم می شوند در آسیاب های حرفه ای مدل و سایز کوچک تری از آن ها وجود دارد که می توانید حتی از آن در آشپز خانه هایتان استفاده کنید، این دسته از آسیاب ها بیشتر در شیرینی پزی ها و همچنین رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد و می توانید توسط آن ها حجم بسیار زیادی از انواع پودر ادویه جات و گیاهان خشک را برای غذاهایتان درست کنید، و امما آسیاب های صنعتی نمونه های بزرگ تری از آسیاب ها هستند که می توانید توسط آن ها انواع ادویه جات را در حجم بسیار بیشتری تولید کنید. آسیاب های صنعتی را بیشتر در عطاری ها می بینید که در حجم بسیار زیادی انواع پودرهای ادویه جات همانند زرد چوبه و غیره را تولید می کنند. 

 

 

تفاوت آسیاب های خانگی و حرفه ای: در رابطه با تفاوت آسیاب های خانگی و حرفه ای باید به این نکات اشاره کنیم که به طور کلی آسیاب ها و یا خردکن و میکسر ها وظیفه ی خرد کردن و پودر کردن را بر عهده دارند اما تفاوت آن ها در این بین است که میکسر و آسیاب های حرفه ای از لحاظ قدرت دارای قدرت بسیار بیشتری می باشند به گونه ای که در آسیاب های حرفه ای اجسام سفتی مانند پوست گردو و یخ را نیز می توانید به صورت پودر در بیاورید و این نشانه ی قدرت فوق العاده بالای آسیاب های حرفه ای و صنعتی می باشد. یکی دیگر از تفاوت هایی آسیاب های صنعتی با خانگی دارد بزرگ بودن آن ها از لحاظ سایز و اندازه است چرا که در آسیاب های صنعتی به دلیل ساختار متفاوت آن ها از مواد محکم تری ساخته شده اند و دارای تیغه های بزرگ تر و موتور قوی تری می باشند، بیشتر اجزای سازنده ی آسیاب های صنعتی از فلط می باشد در صورتی که در آسیاب های حرفه ای و همچنین خانگی هم از استیل و فلز و همچنین پلاستیک با کیفیت استفاده شده است و از لحاظ سایز بسیار کوچک تر هستند و به راحتی می توانید آن را حمل و نقل کنید. 

 


نکته بسیار مهمی که در این بین وجود دارد این است که به هیچ وجه با آسیابی که توسط آن مواد غذایی و ادویه و مغزیجات را پودر و آسیاب کرده اید نباید قهوه را آسیاب کنید. آسیاب هایی که توسط آن ها مواد معطر را آسیاب می کنید بوی بسیار قوی می گیرند که از بین نمی رود و قهوه به دلیل حساس بودن آن باید یک آسیاب مخصوص به خود را داشته باشد.

 

سوالات متداول شما

 

آیا باید آسیاب هر کدام از ادویه جات ها جدا باشد؟ در این مورد لازم نیست که آسیاب هر کدام از ادویه ها به صورت جداگانه باشد اما بهتر است از آسیابی که توسط آن ادویه هایی مانند فلفل، زرد چوبه و غیره را آسیاب کرده اید چهت درست کردن پودر قهوه وغیره استفاده نکنید و یا بر عکس، چرا که در این بین قهوه ی شما بوی بسیار نا مطبوعی را به خود می گیرد. 

 


آیا می توانیم آسیاب خود را توسط ماشین ظرف شویی بشوییم؟ باید بگوییم خیر، به دلیل این که در آسیاب ها قابلیت تفکیک پذیری اجزای آن وجود ندارد و موتور آن با بدنه ی آسیاب به صورت جدا نشدنی است شما نمی توانید دستگاه خود را داخل ماشین ظرف ضویی قرار دهید اما در صورتی که بر روی بسته بندی خود آسیاب شما درج شده باشد که این قابلیت را دارد در این صورتی می توانید آن را داخل ماشین ظرف شویی قرار دهید. 


برای از بین بردن بوی آسیاب خود چه کاری انجام دهیم؟ یکی از سوالاتی که بسیار پرسیده می شود برای از بین بردن بوی نا مطبوع و یا بوی ادویه ی موجود در آسیاب چه کاری انجام دهیم، بهتر است که هنگام شست و شو ی آسیاب خود از مایع و جوش شیرین استفاده کنید جوش شیرین باعث می شود که تا حدود بسیار زیادی بوی ادویه ها گرفته شود.

 

بعد از هر بار استفاده کردن آیا شست و شوی آسیاب خود ضروری است؟ برخی ها تصور می کنند به دلیل این که مواد غذایی موجود در آسیاب ها خشک است لازم نیز پس از هر بار استفاده آن را بشویند که باید بگوییم این کار کاملا غلط است، شست وشوی آسیاب هر بار پس از استفاده بسیار ضروری و مهم است چون باعث می شود که بوی نا مطبوع ادویه هایی که توسط آسیاب خود پودر کرده اید از بین برود. 

 

هم اکنون به بررسی و آشنایی با چند آسیاب حرفه ای می پردازیم که می توانید از آن ها در آشپزخانه ها و رستوران و غیره استفاده کنید. توجه کنید که آسیاب های معرفی شده همگی مناسب استفاده در خانه و آشپزخانه هستند و نمی توانید از آن برای عطاری و غیره استفاده کنید. آسیاب های معرفی شئه را می توانید با قیمت بسیار مناسب و با کیفیت بسیار بالا از سایت رسمی اولان کالا تهیه کنید. 

 


آسیاب حرفه ای دسینی Dessini مدل KD-150

 


حرفه ای ترین آسیابی که می توانید در آشپزخانه هایتان داشته باشید آسیاب حرفه ای دسینی Dessini مدل KD-150 می باشد. این آسیاب فوق حرفه ای قابلیت خرد و آسیاب کردن انواع مواد غذایی را دارد. پره های آسیاب فوق حرفه ای دسینی به قدری قدرتمند است که می توانید توسط آن اجسام بسیار سفت تر مانند پوست گردو و فندق را نیز آسیاب کنید. آسیاب دسینی دارای توان مصرفی 1000 واتی است که یعنی از قدرت موتوری بسیار بالایی برخوردار است و هنگام کار کردن با آن در زمان شما بسیار صرفه جویی می کند. بدنه ی این آسیاب از استیل ضد زنگ ساخته شده است و به راحتی می توانید با آب آن را بشویید چرا که زنگ نمی زند و دارای بدنه ای بسیار مقاوم می باشد.داخل آسیاب فوق حرفه ای دسینی یک جفت تیغه ی استیل به شکل s مانند وجود دارد این تیغه ها قابلیت چرخش 28000 دور در دقیقه را دارند. به طور کلی این آسیاب یکی از عالی ترین و حرفه ای ترین آسیاب های موجوددر بازار است که می توانید در منزل خودد داشته باشید.  

 


آسیاب قهوه مایر مدل MR-4099 با توان مصرفی 200وات

 

و برای افرادی که از عاشقان قهوه می باشند و به دنبال یک آسیاب حرفه ای هستند پیشنهاد می کنیم که آسیاب قهوه مایر مدل MR-4099 با توان مصرفی 200 وات را خریداری کنند. برند مایر همیشه با کیفیت ترین آسیاب ها را تولید می کند و می توانید از کیفیت محصولات آن در آشپزخانه هایتان لذت ببرید. آسیاب مایر برای پودر کردن انواع قهوه و ادویه جات مناسب است. آسیاب قهوه ی مایر دارای توان مصرفی 200 وات است و بسیار مصرف برق پایینی دارد، همچنین بدنه ی این آسیاب قهوه ی عالی از استیل ضد زنگ و پلاستیک مقاوم ساخته شده و به راحتی قابل شست و شو می باشد.

 


آسیاب قهوه TELIONIX مدل TCG4150

 

اگر که به دنبال یک آسیاب تقریبا معمولی هستید که کار کردن با آن بسیار ایمن و راحت باشد و همچنین از لحاظ قیمت دارای قیمت مناسبی نیز باشد آسیاب قهوه TELIONIX مدل TCG4150 بسیار عالی برای خرید می باشد. این آسیاب عالی دارای تیغه های فوق العاده تیز استیل ضد زنگ است و دارای طراحی بدنه ای بسیار زیبا نیز می باشد که می توانید به راحتی انواع مواد غذایی را به صوت پودر در بیاورید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha