02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

جارو شارژی ها چه مزایا و معایبی دارند؟

ادیبه کریم پور 4 /مهر/ 1402
جارو شارژی ها چه مزایا و معایبی دارند؟

جارو شارژی ها چه مزایا و معایبی دارند؟


جاروشارژی ها جز محصولاتی هستند که بسیاری از افراد از آن برای تمیز کردن خانه ی خود استفاده می کنند. جاروشارژی های معمولی در خانه های ایرانی به عنوان یک دستیار کنار جاروبرقی استفاده می شود. همه ی محصولات مزایا و معایبی دارند که در اینجا به بررسی جاروشارژی ها می پردازیم. 


مزایای جارو شارژی


ما می دانیم که مزایای جارو شارژی نسبت به سایر ابزارهای تمیز کردن بیشتر مورد توجه کاربران است. بنابراین، ابتدا به مزایای جارو شارژی می پردازیم:


1. جارو شارژی آسان برای استفاده و بهداشتی است


جارو شارژی ها برای راحت بودن و تمیز کاری آسان اختراع شده اند، و اگرچه در گذشته نیاز به سر و کله زدن بیشتری با کابل ها و اتصال به برق داشتند، اما به تدریج ناپدید می شوند. جارو شارژی های پیشرفته برای مصارف خانگی معمولاً به صورت ایستاده هستند و به شما امکان می ‌دهند تا بدون سیم تمام خانه را بدون محدودیت تمیز کنید و ب راحتی در کل خانه بچرخید. این بدان معناست که می توانید نوع تمیز کردن را در حال حرکت تنظیم کنید. می توانید سطوح بزرگتر و گوشه های باریک را بدون لک بگذارید، زباله ها را با برس آن پاک کنید و حتی طول لوله را اضافه یا کم کنید. علاوه بر این، جاروشارژی های پیشرفته در مقایسه با جارو کردن با جاروهای بی کیفیت که گرد و غبار، هاگ و مواد حساسیت‌ زا را در هوا آزاد می ‌کند، اما جاروشارژی ها آلاینده‌ ها و زباله ‌های خطرناک هوا را به یکباره می مکد و به طور همزمان سطح را تمیز و بهداشتی می‌ کند.


2. در پول و زمان کاربران صرفه جویی می کند


راحتی جاروشارژی ها نقطه فروش اصلی در کاربرد خانگی آن ها در اوایل قرن بیستم بود. جاروشارژی ها به کاربران این امکان را می دهند که سطوح بزرگ و مکان هایی که سخت هستند را در چند دقیقه در مقایسه با ساعت ها جارو کردن با جاروی بزرگ یا پاک کردن با پارچه تمیز کنند. برخی از آن ها کاملاً مبتنی بر مکش هستند و به کیسه گرد و غبار متکی هستند. برخی دیگر می توانند برای کمک به جداسازی کثیفی از سطح، آب را رها کنند و ذخیره ضد آب یا کیسه گرد و غبار مخصوص داشته باشند. علاوه بر این، جاروشارژی ها را می توان بر روی پارچه ها، کف، اثاثه یا لوازم داخلی، لباس ها و حتی دیوارها استفاده کرد و آن ها را برای کاربردهای مسکونی و تجاری مفید می کند. برخی از مدل ‌های پیشرفته تر دارای فیلترهای HEPA (هوای ذرات با راندمان بالا) هستند که می ‌توانند ذرات ریز هوا و کثیفی را که تقریباً همه مواد خطرناک را جذب می‌ کنند و آن ها را در خود نگهدارد تا زمان تخلیه فرا برسد. 


3. معمولا کم هزینه و قابل اعتماد است


جارو شارژی ها قیمت های متفاوتی دارند و معمولا قیمت آن ها نسبت به ویژگی هایی که دارند، مناسب است. جارو شارژی و جارو شارژی ها با مدل های متفاوتی که دارند می توانند قیمت های مختلفی داشته باشند. اما قیمت بیشتر به موتور قدرتمندتر و قابلیت های پیشرفته تر و بدنه ی زیباتر بستگی دارد. همچنین برند تولید کننده در قیمت محصولات تاثیر گذار است و هر برند با توجه به اعتباری که دارد، قیمت های متفاوتی روی محصولات خود می گذارد. اما جارو شارژی خود با ویژگی ها و قابلیت های عالی، قیمت مناسبی دارد. 


4. جارو شارژی برای تمیز کردن آلاینده ها، موها و مکان های عبور سخت عالی است.


چند منظوره شاید بزرگترین مزیت یک جارو شارژی باشد زیرا مدل های گران قیمت معمولا چند کاره هستند. آن ها اجازه تمیز کردن سطوح خشک و مرطوب با ذرات خطرناک مانند کپک یا آلاینده های هوا را می دهند و در مکان های تنگ و سطوح وسیع به طور یکسان کارآمد هستند. کیسه های گرد و غبار را می توان برای هر منظور تعویض کرد و برخی جاروهای خانگی عملکرد حرفه ای را ارائه می دهند. یک مثال خوب این است که آن ها می توانند زباله ها، به ویژه موهای انسان و حیوانات خانگی، و حتی لکه های مایع و روغن را از روی یک فرش تمیز کنید. این کاری است که جاروهای معمولی نمی تواند انجام دهد و به شستشو، شانه کردن یا مواد شیمیایی خاص نیاز دارد.


5. می تواند ویژگی های پیشرفته ای داشته باشد


ما معمولاً وقتی این اصطلاح را ذکر می کنیم به جارو شارژی برای مصارف خانگی فکر می کنیم. با این حال، جاروهای شارژی دستی نیز وجود دارند که کاربرد پیشرفته تری دارند، یا جاروهای دارای فیلتر HEPA برای فضاهای به خصوص کثیف، دودهای خطرناک و کاربردهای حرفه ای سنگین روزانه قابل استفاده است. استفاده تجاری همچنین شامل جارو شارژی های ساکن با کیسه های گرد و غبار و فیلترهای بسیار بزرگتر با طول عمر طولانی در بین جایگزین ها می شود. علاوه بر این، جاروبرقی های روباتیک فوق العاده تر هستند و طبق برنامه، به صورت مستقل و بی سیم عمل خواهند کرد. این بدان معناست که انسان برای انجام تمیز کردن نه به آموزش نیاز دارد و نه به زمان و انرژی. جاروهای رباتیک را می توانید در سایت اولان کالا خریداری کنید.


معایب جارو شارژی


1. جارو شارژی می تواند پر سر و صدا باشد


ما با سر و صدای جارو شارژی شروع می کنیم، که یک نقطه ضعف است که به تدریج کاهش می یابد. جارو شارژی های خانگی هنوز صدای زیادی دارند که به دلیل موتور آن ها و مکش صدا در تماس با سطح اجتناب ناپذیر است. با این حال، مدل ‌های جدیدتر با ویژگی‌ های کاهش نویز ساخته شده ‌اند که تجربه را دلپذیرتر می ‌کند. بزرگترین تولید کنندگان سر و صدا بدون شک جارو شارژی های تجاری هستند. مدل ‌های بی‌ سیم با باتری با ظرفیت کمتر، قدرت کمتری دارند، بنابراین صدا آنقدر بلند نیست.


2. قبض برق شما را افزایش می دهد


جارو شارژی ها از موتورهای قدرتمند برای ایجاد مکش استفاده می کنند و برای کار به برق نیاز دارند که به هزینه های ماهیانه قبض برق می افزاید. همین امر در مورد مدل های دستی که باتری آن ها نیاز به شارژ دارد نیز صدق می کند. این باعث می شود که سرمایه گذاری کمتر مطلوبی برای صاحبان خانه جدید باشد. آن ها نه تنها باید یک جارو شارژی بخرند، بلکه به اندازه کافی از آن استفاده می کنند تا بازدهی آن را بدهد، به این معنی که قبوض برق بالا می رود. هزینه برق جارو شارژی به ویژه در استفاده های تجاری مانند نظافت کارخانه ها و آزمایشگاه ها و همچنین در اشیاء مسکونی مانند مجتمع های آپارتمانی، هتل ها اهمیت دارد. اما به میزان کمتری از جاروشارژی استفاده می کنید، هزینه ی برق افزایشی نخواهد داشت. استفاده زیاد و هر روز از جاروشارژی این مشکل را ایجاد می کند. 


3. جارو شارژی ممکن است سیمی و سنگین برای بلند کردن باشد


این اشکال جارو شارژی برای همه مدل ها صدق نمی کند. با این حال، برخی از جارو شارژی ها سیمی هستند و قوی ترین آن ها با طول سیم برق و موقعیت نزدیکترین پریز برق محدود می شوند. علاوه بر این، برخی از مدل ‌ها بزرگ و سنگین هستند که باعث می‌ شود کمتر قابل حمل باشند. زمانی که ظرفیت مخزن زباله ی آن پر باش، قابلیت حمل به یک مشکل بزرگ تبدیل می شود. سهولت استفاده مستلزم چندین دستگاه، سیم های بلند یا اتصال مجدد مداوم به پریزها است.


4. نمی تواند همه چیز را تمیز کند


در حالی که جارو شارژی ها غیرقابل انکار چند منظوره هستند، هنوز هم دستگاه های تمیز کننده سطح هستند و همیشه کارآمد نیستند. بنابراین، ممکن است لازم باشد آن ها را با سایر روش‌ های تمیز کردن سنتی مانند پاک کردن، خراشیدن، تمیز کردن و چربی ‌زدایی همراه کنید. برخی از آن ها قادر به تمیز کردن سطوح مرطوب نیستند. حتی اگر آن را بکشند، ممکن است به کیسه گرد و غبار آسیب برساند. همچنین، کارایی مکش و جذب ذرات به شدت به کیفیت فیلتر بستگی دارد.


5. جارو شارژی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد


هنگامی که کیسه گرد و غبار پر شد یا فیلتر آنقدر مسدود شد که کارآمد نیست، نمی توانید به جارو شارژی ادامه دهید. اگر عجله دارید یا فراموش کرده اید کیسه های یدکی بخرید، تعویض آن ها می تواند دردسر بزرگی باشد. علاوه بر این، برخی از کیسه ها و فیلترها متوقف می شوند و جارو شارژی های جدیدتر ممکن است از سری ها یا مدل های مختلف استفاده کنند. اجتناب از خرید دستگاه های جارو شارژی جدید شما را مجبور می ‌کند که به دنبال اقلام شخص ثالث، دست دوم یا تعمیر شده باشید. همین امر در مورد قطعات تعویضی نیز صدق می کند، که ممکن است یافتن آن ها سخت یا غیرممکن باشد یا قیمت گرانی و زیادی داشته باشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha