02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چرخ گوشت های برقی چه ویژگی هایی دارند؟

ادیبه کریم پور 20 /شهریور/ 1402
چرخ گوشت های برقی چه ویژگی هایی دارند؟

چرخ گوشت های برقی چه ویژگی هایی دارند؟


به لطف توسعه فناوری، زنان خانه دار به دلیل مشغله ی زیاد نمی توانند وقت و انرژی خود را برای درست کردن گوشت چرخ کرده هدر دهند و در عرض چند دقیقه از یک چرخ گوشت کوچک برقی برای پردازش گوشت، ماهی و سبزیجات برای غذای مورد علاقه خود استفاده کنند. این دستگاه کاربردی به سرعت و با خیال راحت انواع گوشت چرخ کرده، خرد کردن سبزیجات و میوه ها و پنیر رنده را تهیه می کند. دستگاه های چند منظوره پیشرفته می توانند هم گوشت را خرد کنند و هم در صورت لزوم عملکرد آبمیوه گیری و آسیاب را انجام دهند و با کمک سری های مخصوص می توانید به راحتی سوسیس و کپه و رشته فرنگی خانگی بپزید. در یک کلام، کوچکترین چرخ گوشت برقی هم کمک بزرگی برای یک خانم خانه دار خوب خواهد بود. علاوه بر این، هزینه مدل های کوچک به طور قابل توجهی کمتر از مدل های حجیم است. ویژگی هایی وجود دارد که باید هنگام خرید چرخ گوشت به ان ها دقت شود.


قدرت دستگاه


مشتریان باتجربه مدت‌ هاست که متوجه شده‌ اند که قدرت بالا لزوماً عملکرد خوب را تضمین نمی ‌کند. این نکته در مورد چرخ گوشت برقی است. چرخ گوشت های کوچک در اکثر موارد قدرت بالایی ندارند. اما، با وجود این، آن ها از نظر عملکرد نسبت به مدل های بزرگ خود کم نیستند. به طور متوسط، قدرت یک چرخ گوشت کوچک بین 300 تا 800 وات است، اگرچه انحرافات را می توان در هر دو جهت یافت. این مقدار برای درست کردن یک کیلوگرم گوشت چرخ کرده در یک دقیقه کافی است که به راحتی نیاز یک خانواده کوچک را برآورده می کند. با این حال، نباید انتظار داشته باشید که دستگاهی با توان 200 وات قادر به پردازش کارآمد و سریع بخش ‌های زیادی از گوشت باشد. قدرت همچنین کارایی دستگاه را مشخص می کند: قدرت بیشتر، برق بیشتری مصرف می شود. از این می توان نتیجه گرفت که چرخ گوشت مینی نه تنها دستیار خوب شما در آشپزخانه می شود، بلکه از صرفه جویی در مصرف برق نیز مراقبت می کند.


زمان اجرا و معکوس


برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور چرخ گوشت، تمامی سازندگان زمان کارکرد دستگاه را تنظیم می کنند. این معیار ممکن است بسته به نحوه عملکرد متفاوت باشد. معمولاً برای گوشت بیشتر از 15 دقیقه نیست و برای محصولات جامد به عنوان مثال دانه های قهوه زمان عملکرد بدون توقف می تواند کمتر از یک دقیقه باشد. و این مقدار زیادی است، زیرا این برای درست کردن چند کیلوگرم گوشت چرخ کرده یا آسیاب کردن دانه کافی است. اگر دستگاهی با عملکرد معکوس انتخاب کنید، بسیار عالی تر است. در واقع، به لطف این، اگر چرخ گوشت را بیش از حد بارگیری کنید، و این دیر یا زود اتفاق می افتد، خود دستگاه با مشکلی که با پیمایش چرخ گوشت در جهت مخالف ایجاد شده است، مقابله خواهد کرد. در غیر این صورت چرخ گوشت از کار می افتد و باید خودتان قسمت گیر کرده مکانیزم را جدا کرده و تمیز کنید.


بدنه چرخ گوشت


مزیت اصلی چرخ گوشت های کوچک اندازه آنهاست. با انتخاب اندازه ی مناسب، فضای آشپزخانه تا حد زیادی مرتب می ماند. و از آنجایی که چرخ گوشت یک چیز بسیار مفید است، اما هنوز هم هر روز استفاده نمی شود، این خاصیت بسیار مرتبط است. مزایای اضافی مواردی خواهد داشت که مورد آن ها تاشو است. با توجه به این خاصیت، اندازه دستگاه کاهش می یابد و فضای زیادی از قفسه را اشغال نمی کند. همچنین برای راحتی می توان به مدل هایی اشاره کرد که دارای مکان های مخصوص سری ها و محفظه ای برای سیم برق هستند. البته بهتر است تمام عناصر دستگاه از جنس استیل باشد. با این حال، هزینه چنین مونتاژی در مقایسه با همتایان پلاستیکی به طور قابل توجهی بالاتر خواهد بود. بنابراین، می توانید یک چرخ گوشت با جعبه پلاستیکی انتخاب کنید، اما چاقوها و تیغه ها باید از فلز ساخته شوند. در حین کار چرخ گوشت، مهم است که بتوان ظرف گوشت تمام شده را تا حد امکان نزدیک به بدنه قرار داد. با چرخ گوشت های کوچک، ممکن است مشکلات خاصی ایجاد شود: به دلیل اندازه کوچک، استفاده از ظروف عمیق غیرممکن است. همچنین نزدیک شدن به بالای لوله ی تغذیه ی چرخ گوشت بسیار خطرناک است. اگر از فشار دهنده استفاده نکنید، این بخش خطرناک ترین در این فرآیند است. اگر لوله تغذیه به اندازه کافی بالا نباشد، احتمال آسیب به انگشتان زیاد است. بنابراین اندازه آن باید با طول انگشتان شما مطابقت داشته باشد. روی لوله تغذیه اکثر مدل های پیشرفته سینی تعبیه شده است که در آن تا کردن غذاهای پخته شده بسیار راحت است. سینی ممکن است از پلاستیک یا فلز ساخته شده باشد. هر دوی این مواد کاملا کاربردی هستند، با این حال ممکن است به مرور زمان خراش هایی روی سینی های غیر فلزی ظاهر شود که باعث کاهش جذابیت زیبایی دستگاه می شود.


عناصر اصلی چرخ گوشت


قطعات اصلی چرخ گوشت مته و تیغه هستند. بهره وری کل مکانیسم به کیفیت این عناصر بستگی دارد. مارپیچ گوشت را از ورودی به چاقوها هل می دهد. اغلب تولید کنندگان محصولات خود را با پیچ های پلاستیکی و فلزی تجهیز می کنند. آن ها به ترتیب برای پردازش غذاهای نرم (سبزیجات، خمیر) و گوشت در نظر گرفته شده اند. عملکرد چرخ گوشت در فرآیند کار تا حد زیادی به کیفیت تیغه ها بستگی دارد. آن ها با دو یا چهار لبه برش برای تهیه گوشت چرخ کرده با قوام های مختلف ساخته می شوند. البته چرخ گوشت های جدید با تیغه ی تیز به فروش می رسد. با این حال، آماده باشید که به مرور زمان برای تیز کردن مجدد تیغه ها به یک کارگاه مخصوص بروید، مگر اینکه چرخ گوشت شما مجهز به تیغه های مخصوص خود تیز شونده باشد. مشبک ها مسئول قوام محصول در خروجی هستند. آن ها باید از فلز ساخته شوند. اکثر چرخ گوشت های کوچک مجهز به دو نوع شبکه برای خروجی گوشت با سوراخ هایی با قطرهای مختلف هستند. به لطف این می توانید به راحتی هم گوشت چرخ کرده و هم خمیر را درست کنید.


اجزای اضافی


یک چرخ گوشت برقی پیشرفته نه تنها قادر به پردازش گوشت است، بلکه بسیاری از عملکردهای اضافی را نیز انجام می دهد. برای این، تولید کنندگان انواع سری ها را توسعه داده اند که محبوب ترین آن ها احتمالاً سری است که برای ساخت سوسیس های خانگی است. همچنین با کمک کاتر سبزی می توانید بشقاب های مرتب یا برش های تمیزی را از سبزیجات تهیه کنید. به عنوان یکی از ویژگی های استاندارد چرخ گوشت، برخی از تولید کنندگان یک سری برای فشردن آب میوه دارند. با این حال، چنین چرخ گوشتی نمی تواند به طور کامل جایگزین آبمیوه گیری شود. بنابراین، اگر قصد دارید سبزیجات و میوه های زیادی را فرآوری کنید، بهتر است یک دستگاه مخصوص خریداری کنید. با گسترش چرخ گوشت های برقی، پخت کبه به طور فزاینده ای محبوب می شود. این یک غذای گوشتی است که شبیه کتلت های داخل آن است. با استفاده از یک سری مخصوص با کبه ساز، پختن این غذا حتی برای یک آشپز تازه کار نیز مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین با چرخ گوشت یا علاوه بر آن می توانید ناسریزل خمیر، کلوچه، رشته فرنگی خانگی و کاتر کتلت خریداری کنید. با این حال، اکثر چرخ گوشت های کوچک به صورت استاندارد فروخته می شوند که شامل پیوست های اضافی نمی شود. بنابراین، اگر می خواهید دستگاه خود را گسترش دهید، باید سری های لازم را خریداری کنید.


به طور خلاصه


چرخ گوشت برقی مانند هر دستگاه دیگری مزایا و معایب خود را دارد. از جمله مزایای مدل های کوچک می توان به موارد زیر اشاره کرد: البته اندازه کوچک دستگاه ها، چرخ گوشت های کوچک فضای زیادی را اشغال نمی کنند که این امر به ویژه برای صاحبان آشپزخانه های کوچک مهم است. سودآوری دارد و به دلیل قدرت ضعیف، چرخ گوشت های کوچک برق زیادی مصرف نمی کنند. هزینه یک چرخ گوشت کوچک در مقایسه با مدل های معمولی به طور قابل توجهی کمتر است.
با این حال، چرخ گوشت های کوچک دارای معایبی نیز هستند، به عنوان مثال: ظرفیت کوچک دستگاه در مقایسه با آنالوگ های قوی تر اجازه نمی دهد تا قطعات بزرگ گوشت را به همان سرعت و کارآمد خرد کند. با این وجود، اگر فقط برای پخت دوره ای گوشت چرخ کرده برای خانواده به چرخ گوشت نیاز دارید، مدل های کوچک می توانند به راحتی با این کار کنار بیایند. یک مدل کوچک همچنین شامل یک ظرف کوچک برای گوشت آماده است که در صورت نیاز به پردازش گوشت زیاد چندان راحت نیست. تجهیزات استاندارد اغلب شامل سری های اضافی نیستند، بنابراین باید آن ها را خریداری کنید. اما به دلیل عدم وجود سری های اضافی، فضای خالی اضافی را در آشپزخانه ذخیره می کنید. صدای زیاد تولید شده توسط چرخ گوشت و این نقص در همه مدل ها مشترک است. متأسفانه با این مورد هیچ کاری نمی توان انجام داد. در عین حال، شاید بهتر باشد مدل مینی را ترجیح دهید که به راحتی گوشت و سبزیجات را خرد کند، اما فضای زیادی را در کمد اشغال نکند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha