02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت سرخ کن رژیمی سبدی با سرخ کن فر مانند در چیست؟

ادیبه کریم پور 18 /آبان/ 1402
تفاوت سرخ کن رژیمی سبدی با سرخ کن فر مانند در چیست؟

تفاوت سرخ کن رژیمی سبدی با سرخ کن فر مانند چیست؟


سرخ کن های بدون، لوازم آشپزخانه عالی هستند که غذای خوشمزه و ترد را بدون روغن درست می کنند. سرخ کن های رژیمی با پوشاندن غذا به جای روغن با هوای گرم، از سرخ کن های روغنی را تقلید می کنند و آن را جایگزین سالم تری برای سرخ کردن روغنی می کنند. دو نوع سرخ کن بدون روغن وجود دارد: سبک کلاسیک (یک سبد یا دو سبد) و سبک فر (درب دار) می باشند. سرخ کن های رژیمی کلاسیک معمولاً یک سبد دارند در حالی که سرخ کن سبک فر همراه با درب و سینی عرضه می شوند.

 

سرخ کن هوا چیست؟


هر دو سرخ کن بدون روغن سبک سبدی و سرخ کن های هوا به سبک فر، دستگاه های کانوکشن کوچک هستند. آن ها جایگزین سالم تری برای سرخ کن های روغنی هستند زیرا به جای روغن برای پخت غذا از هوا استفاده می کنند. آن ها کوچکتر از فرهای معمولی هستند و دما سریعتر افزایش می یابد که باعث می شود غذا را سریعتر بپزند. سرخ کن های بدون روغن بسیار سریعتر از فرهای سنتی پخت می شوند زیرا کوچکتر هستند. در نتیجه، مصرف انرژی را بهینه می کنند و آشپزخانه را زیاد گرم نمی کنند و برای تابستان ایده آل هستند و سرخ کن های رژیمی همه کاره هستند.

 

 

سرخ کن های بدون روغن کلاسیک با سبد


سرخ کن بدون روغن سبدی جمع و جور با شکل گرد مانند است و یک دسته دارد که به سبد پخت و پز متصل می شود. وقتی غذا در سبد قرار گرفت، آن را به داخل محفظه پخت برگردانید تا ظرف چند دقیقه ترد شود. نوع دیگر سرخ کن رژیمی سبک فر است که به جای سبد دارای سینی یا قفسه سیمی است. هر دو نوع نتایج یکسانی دارند اما جایگاه های پخت متفاوتی دارند.


مزایای استفاده از سرخ کن های سبدی


جمع و جور : سبدهای سرخ کن های رژیمی کلاسیک جمع و جور هستند و فقط فضای کمی را اشغال می کنند.


راحت برای استفاده: هر نوع سرخ کن رژیمی در عرض چند دقیقه غذای خوشمزه می سازد. آن ها برای وعده های غذایی میان هفته برای خانواده های بزرگ عالی هستند. آن ها در کمتر از 5 دقیقه از قبل گرم می شوند و بیشتر غذاها در یک ساعت یا کمتر پخته می شوند. همچنین می توانند زمان پخت را تسریع کنند. سرخ کن ها با سبد به دلیل محفظه کوچک پخت و پز و افزایش سریع دما می توانند غذا را سریع بپزند.

 


معایب استفاده از سرخ کن های سبدی


شما فقط می توانید در دسته های کوچک غذا بپزید. محفظه کوچک آشپزی فقط برای 1-2 نفر می تواند پخت و پز کند، اگرچه مدل های بزرگتر موجود است. همچنین ممکن است بیرون آن داغ شود. بیشتر سرخ کن های بدون روغن کلاسیک دارای بدنه پلاستیکی هستند که وقتی فضای داخلی گرم میشود، گرم میشود. هنگام دست زدن به سبد سرخ کن یا تماس با بیرون باید از دستکش فر استفاده کنید.

 

سرخ کن های رژیمی به سبک فر


سرخ کن های بدون روغن به سبک فر، غذا را با استفاده از همرفت پخت می کنند، درست مانند سرخ کن های کلاسیک، اما به جای استفاده از سبد، از قفسه یا سینی استفاده می کنند. این سرخ کن های بدون روغن مستطیل شکل و شبیه همان سرخ کن ها (کمی بزرگ تر) هستند.


مزایای استفاده از سرخ کن های فر مانند


مزایای آن از جمله: از چندین گزینه برای پخت و پز لذت خواهید برد. 


می توانید از قفسه های متعدد استفاده کنید: سرخ کن های رژیمی فر مانند با قفسه های متعدد عرضه می شوند، به این معنی که می توانند به طور همزمان غذای بیشتری یا غذاهای مختلف بپزند.


قفسه ها قابل تنظیم هستند: سرخ کن های هوا به سبک فر نه تنها دارای قفسه های متعدد هستند، بلکه قابل تنظیم نیز هستند. این امر گزینه های متعددی را در هنگام سرخ کردن بادی در اختیار کاربر قرار می دهد که یکی از بهترین کیفیت های این سبک سرخ کن رژیمی است.


می توانید مقادیر بیشتری بپزید: از آنجایی که سرخ کن های بدون روغن فر بزرگتر از سرخ کن های سبدی هستند، می توانید دسته های بزرگتری از غذا را در آن ها بپزید. و چون قفسه های متعددی دارند، می توانید انواع غذاها را همزمان بپزید.

 


معایب استفاده از سرخ کن های به سبک فر


به فضای پیشخوان بیشتری نیاز دارد: سرخ کن های رژیمی به سبک فر دارای ابعاد و اندازه بزرگتری هستند و فضای پیشخوان بیشتری را اشغال می کنند. نکته مثبت این است که اکثر مدل ها جایگزین چندین دستگاه پخت و پز می شوند.


زمان پخت کندتر: از آنجایی که محفظه پخت بزرگتر از سرخ کن های معمولی است، زمان پخت طولانی تر است.


مقرون به صرفه تر: سرخ کن های بدون روغن به سبک فر گران تر از سرخ کن های سبدی هستند. اما باز هم، اکثر مدل ها کارهای بیشتری نسبت به سرخ کردن انجام می دهند، بنابراین هزینه را جبران می کند.

 

کدام سبک از سرخ کن بدون روغن برای شما مناسب است؟


انتخاب سرخ کن بدون روغن یک اولویت شخصی است و بر اساس نیاز شما است. همچنین به میزان فضایی که در آشپزخانه خود دارید بستگی دارد. اگر به طور منظم برای 1 تا 2 نفر غذا می پزید ، سرخ کن رژیمی کلاسیک برای شما مناسب است. اگر مرتباً غذاهای حجیم می پزید، باید از یکسرخ کن رژیمی به سبک فر استفاده کنید. هر دو سبک گزینه های عالی هستند و نتایج یکسانی دارند، بنابراین به سبک آشپزی شما خلاصه می شود. همچنین فضایی که سرخ کن باید اشغال کند نیز باید در نظر گرفته شود. آیا می خواهید سرخ کن بدون روغن را برای همیشه روی میز بگذارید یا در بین استفاده ها آن را در کمد نگهداری می کنید؟ ایده خوبی است که قبل از خرید سرخ کن رژیمی، فضاها را اندازه بگیرید. 


ملاحظات کلی هنگام تمیز کردن سرخ کن های بدون روغن 


تمیز کردن سرخ کن رژیمی، چه مدل کلاسیک و چه به سبک فر، ساده است. قفسه ها یا سبدها را بردارید و آن ها را در آب و مایع ظرفشویی قرار دهید تا قبل از تمیز کردن محفظه پخت و پز خیس شوند. فراموش نکنید که نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید.
سرخ کن رژیمی خود را از برق بکشید: برای جلوگیری از برق گرفتگی باید سرخ کن هوا را قبل از تمیز کردن آن از برق بکشید.
تمیز کردن محفظه را فراموش نکنید: پس از خنک شدن سرخ کن بدون روغن و قطع برق، داخل آن را با حوله یا اسفنج و آب و شوینده پاک کنید. ممکن است برای تمیز کردن شکاف های کوچکتر اطراف عنصر گرمایش به یک برس کوچک نیاز داشته باشید.
سرخ کن خود را خشک کنید : وقتی سرخ کن تمیز شد، آن را با یک حوله خشک پاک کنید. در مرحله بعد، اجازه دهید با هوای آزاد با محفظه باز خشک شود. برای جلوگیری از برق گرفتگی یا کوتاه شدن سرخ کن، قبل از اینکه دوباره آن را به برق وصل کنید، مطمئن شوید که کاملا خشک است. پس از خشک شدن، سبد را داخل محفظه قرار دهید.

 


چگونه یک سبد سرخ کن بدون روغن را تمیز کنیم


تمیز کردن سبد سرخ کن کار ساده ای است. اکثر سبدها نچسب هستند که تمیز کردن آن ها را آسان تر می کند و بیشتر آن ها قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. پس از خنک شدن کامل آن را با آب و مایع بشویید یا از ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن آن استفاده کنید. محفظه پخت و پز و سینی یا سبد باید بعد از هر بار استفاده تمیز شوند. قطعات دقیق، مانند فن ها و المنت گرمایشی، بسته به تعداد دفعات استفاده از سرخ کن، باید هر دو تا چهار هفته یکبار تمیز شوند. نکته مهم: سبد داغ را در یک سینک پر از آب و مایع قرار دهید و بگذارید در حین غذا خوردن خیس بخورد. آب و شوینده روی سطح داغ، چربی یا تکه های غذا را راحتتر از تمیز کردن سبد از روی سبد جدا می کند.

 

سوالات متداول


آیا از سینی در سبد سرخ کن رژیمی استفاده می شود؟ سبدها استوانه ای شکل و سینی ها مستطیلی هستند، بنابراین سینی در سبد جا نمی شود.
آیا سرخ کن بدون روغن فر، مانند سبد سرخ کن مهمولی غذا را ترد می کند؟ سینی های سرخ کن بدون روغن به سبک فر، غذاها را درست مانند یک سبد در سرخ کن رژیمی ترد می کنند. روش پخت همچنان همرفت است، فقط به سبکی متفاوت طبخ می شوند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha