02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

برای ماندگاری ادکلن های خود چه کاری انجام دهیم؟

نارین محمدی 21 /آذر/ 1402
برای ماندگاری ادکلن های خود چه کاری انجام دهیم؟

برای ماندگاری ادکلن های خود چه کاری انجام دهیم؟

 


عطر و ادکلن یکی از محصولاتی است که به صورت مداوم و همیشگی از آن استفاده می کنید و چیزی که این محصول پر کاربرد را همیشگی می کند استفاده ی مداوم آن نیست بلکه ماندگاری و پخش رایحه ی آن است. چرا که بعضی مواقع شما به ادکلن و عطر خود دسترسی ندارید و امکان استفاده ی مجدد از آن برای شما غیر قابل انجام است در همین عین کیفیت و کوالیتی ادکلن شما خود را نشان می دهد. عطر و ادکلن ها همواره دنیایی سر شار از تفاوت و اختلاف دارند و چیزی که این محصول شگفت انگیز را از سایر محصولات مصرفی متمایز کرده است تنوع بیش از اندازه ی آن از لحاظ شاخصه های آن می باشد. اما نکته ای که در این مقاله به آن می پردازیم چندین روش برای ماندگاری رایحه ی ادکلن تان است، البته قبل از آن باید به این نکته توجه کنید که این موارد در صورتی رعایت کردن آن جواب دهی دارد که ادکلن  شما اصل و یا با کیفیت باشد چرا که رعایت کردن این موارد در صورتی که ادکلن شما فیک باشد امکان پذیر نیست. 

 

خب همانطور که می دانید داشتن رایحه ای دلپذیر از ضروریاتی است که هنگامی که به بیرون از منزل می روید و یا حتی هنگامی که در منزل می باشید در صورتی که رایحه و بویی دلپذیر از شما استشمام شود باعث ایجاد حس رضایت و شادی خود و اطرافیان تان می شود، اما نکته ای که در این بین باعث بروز برخی مشکلات می شود این است که استفاده ی مداوم و هر چند ساعت یک بار از عطر و ادکلن خود امکان پذیر نیست چرا که شما هنگامی که در بیرون از منزل در محل کار خود هستید و یا هنگامی که در مراسمات رسمی به سر می برید نمی توانید به عطر و ادکلن های خود دسترسی داشته باشید، از طرفی نیز برخی از عطر و ادکلن ها به دلیل گران قیمت بودن آن ها نمی شود که به طور مداوم آن ها را به همراه خود داشته باشید از این رو در این مقاله با چندین روش عالی آشنا می شوید تا ماندگاری ادکلن تان چندین برابر شود.

 


عطر و ادکلن های فیک تقلبی و عطر و ادکلن های اصل 

 

اصلی ترین دلیلی که یک عطر و ادکلن ماندگاری بالایی ندارد فیک و تقلبی بودن آن است، به دلیل قیمت بسیار بالایی که عطر و‌ ادکلن ها دارند و از طرفی نیز واردات این محصول لوکی دردسرهای بسیاری دارد برخی از فروشنده ها رو به فروش عطر و ادکلن های فیک کرده اند در این صورت باید بگوییم که عطر و ادکلن های فیک به دلیل وجود میزان بسیاری آب و مواد نگه دارنده و همچنین درصد بالایی از الکل، ادکلن مل دارای ماندگاری بسیار کمی است و هرچقدر شما در حجم بالایی ادکلن خود را بر روی بدن اسپری کنید و تمام نکات زیر را رعایت کنید باز ماندگاری چندانی ندارد.

 

نوع عطر و ارتباط آن با ماندگاری و حتی پخش رایحه 

 

برخی از ادکلن ها دارای ماندگاری بالایی هستند اما پخش بوی بسیار کمی دارند از این رو باید به روش اسپری و استفاده کردن از آن دقت کنید، اگر که ادکلن شما برای چندین ساعت رایحه ی آن بر روی بدنتان می ماند و خودتان بوی آن را استشمام می کنید اما پخش بوی بالایی ندارد پس از استفاده از ادکلن خود آن را در هوا اسپری کنید و از آن جا نبود کنید تا رد نت ها و قطره های ادکلن بر روی بدنتان بماند، این روش باعث می شود که عطر شما ماندگاری پخش بوی بیشتری داشته باشد. و اما به سراغ ماندگاری ادکلن بپردازیم که همانگونه که گفتیم نوع عطر بسیار در ماندگاری آن تاثیر دارد، عطرهایی که از دسته بندی اکستریت د پرفیوم‌، پرفیوم‌ و ادو پرفیوم بیشترین ماندگاری هستند و عطرهایی که از دسته بندی ادوتویلت، ادکلن و اسپری می باشند کمترین ماندگاری را دارند و این دسته بندی نیز با توجه به میزان اسانسی است که در ادکلن ها به کار رفته است، هر چقدر که میزان اسانس روغنی معطر موجود در عطر ها بیشتر باشد ماندگاری و پخش رایحه ی آن نیز بیشتر می باشد.

 

 

گروه بویایی،طبع و و رایحه ی عطرها و تاثیر آن در ماندگاری 

 

شاید به این نکته توجه نکرده باشید اما گروه بویایی عطرها و طبع آن ها نیز بسیار در پخش بو و ماندگاری ادکلن تاثیر گذار است. به طور کلی عطر و ادکلن هایی که دارای گرچه بویایی چوبی، شرقی و مدیترانه ای هستند به نسبت سایر ادکلن ها که گروه بویایی متفاوتی همانند میوه ای، مرکباتی، آبزی و از این قبیل را دارند ماندگاری و پخش بوی بیشتری دارد و دلیل آن نیز وجود اسانس های قوی می باشد. طبع ادکلن نیز بسیار در ماندگاری و پخش رایحه تاثیر گذار است چنانچه که ادکلن هایی که رایحه ای خنک و فرش دارند و مناسب استفاده در تابستان می باشند نه تنها ماندگاری کمتر بلکه حتی پخش بوی کمتری نسبت به ادکلن هایی با طبع گرم دارند ه همین دلیل است که پیشنهاد می شود که عطر و ادکلن های طبع گرم را برای مناسبات رسمی و طولانی مدت استفاده کنید. 


اسپری کردن عطر خود بر مستقیم بر روی بدن و نقاط نبض داربرخی از افراد بر این باور هستند که اسپری کردن عطر بر روی پوست امری اشتباه است اما کاملا بر عکس اگر که می خواهید ماندگاری بیشتری به عطر خود ببخشید حتما به جای اسپری کردن آن بر روی لباس خود آن را بر روی پوست بدن خود بزنید نه تنها دیگر نگران لک شدن حتی عطر بر روی لباستان نمی باشید بلکه پخش بو و ماندگاری عطر نیز چندین برابر می شود و دلیل این ماندگاری نیز ترکیب شدن اسانس های موجود در عطر با روغن های طبیعی موجود روی پوست بدن ما می باشد که نه تنها بر روی ماندگاری بلکه باعث می شود که کیفیت رایحه ی ادکلن نیز بالاتر رود‌. و اما نقاطی که نبض دارند مانند قسمت های داخل آرنج، گردن و رگ اصلی، پشت زانوها، پشت گوش و مچ های دست که نقاط نبض دار هستند و از لحاظ گرما نیز دارای گرمای بیشتری می باشند ماندگاری بالاتری به ادکلن می بخشد‌‌.


نکته

اشتباهی که اکثر مردم مرتکب می شوند این است که پس از اسپری کردن عطر خصوصا بر روی مچ دست آن ها را به یک دیگر می مالند و بر این باور اند که ماندگاری ادکلن بیشتر می شود اما این کار کاملا غلط و اشتباه است، مالیدن ادکلن پس از اسپری کردن آن باعث می شود که مواد شیمیایی و نگه دارنده ی موجود در ادکلن کاملا به پوست ما تجزیه شود و نت های پایانی موجود در ادکلن به طور از بین می رود‌.

 


اسپری کردن بر روی پوست تمیز و چرب به خصوص بعد از دوش گرفتن 


یکی دیگر از روش هایی که عطر و ادکلن شما را چندین برابر ماندگار می کند این است که پوستی تمیز داشته باشید، پیشنهاد می شود که هنگامی که دوش گرفتید بلافاصله بعد از آن محل اسپری کردن ادکلن خود را خشک کنید و آن را بر نقاط نبض دار خود بزنید چرا که در این زمان منافذی که بر روی پوست هستند در بازترین حالت خود می باشند و همین امر باعث می شود که اسانس های ادکلن به این منافذ نفوذ کند و ماندگاری را چندین برابر افزایش دهد. و نکته ی دیگری که در این بین مهم است چرب کردن محل اسپری عطر خود می باشد، در صورت امکان اگر که می توانید قبل از اسپری کردن عطر محل آن را با مقدار بسیار کمی وازلین چرب کنید و پس از آن عطر را اسپری کنید، این کار باعث ماندگاری بیشتر اسانس های ادکلن بر روی بدنتان می شود.

 

نگه داری درست از ادکلن خود و اسپری کردن با فاصله ی‌ مناسب

 

تکان دادن بیش از اندازه ی عطر باعث می شود که ماندگاری آن بسیار کم شود از طرفی نیز اگر که عطر و ادکلن خود را در مکان هایی که مرطوب هستند و یا از طرفی گرمای زیادی دارند بگذارید باعث می شود که کیفیت بو و ماندگاری ادکلن شما به شدت کاهش یابد پس حتما ادکلن خود را در مکان های تاریک مانند داخل کمد و خشک و خنک نگه داری کنید تا کیفیت آن پایین نیاید. از طرفی نیز حتما عطر خود را با فاصله ی ۱۰ سانتی متر الی ۱۵ سانتی متر اسپری کنید و تا جایی که می توانید بیشتر از ۳ بار اسپری نکنید تا باعث ایجاد بو و رایحه ای تلخ نشود.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha