02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سنسور کیلومتر شمار دوچرخه برای چه کسانی مناسب است؟

نگین سعیدی 28 /تیر/ 1402
سنسور کیلومتر شمار دوچرخه برای چه کسانی مناسب است؟

سنسور و کیلومتر شمار دوچرخه برای چه کسانی مناسب است؟


همیشه مردم برای ورزش کردن هدفی دارند و آن هم چربی سوزی و تناسب اندام می باشد، نتیجه ای که حاصل از ورزش به دست می آید همیشه لذت بخش بوده و همواره برای همه مهم است که در طول انجام دادن ورزش چه مقدار چربی را از دست می دهند، دوچرخه سواری یکی از کارهایی است که از بچگی هر کودکی به طور ناخودآگاه به آن علاقه ی زیادی دارد و با گذشت زمان به ورزشی تبدیل شده که روز به روز بیشتر مردم به آن روی می آورند و انواع مختلفی از جمله دوچرخه سواری کوهستان، مسابقات جهانی دوچرخه سواری، دوچرخه سواری سرعتی و غیره به وجود آمده و سالانه تعداد زیادی در این مسابقات و ورزش ها شرکت می کنند، عموم زیادی از مردم نیز اکنون دوست دار محیط زیست می باشند و از طریق دوچرخه حمل و نقل روزانه خود را انجام می دهند. اکنون دوچرخه چه به صورت ورزشی، چه به صورت استفاده روزانه و یا به صورت یک وسیله ی تفریحی مورد استقبال زیادی قرار گرفته و در بین مردم محبوبیت دارد. حال برای یک سری از مردم که می‌ خواهند علاوه بر تفریح به چشم یک ورزش روتین به آن نگاه کنند و دوچرخه های خود را با انواع وسایل دیجیتالی و هوشمند مجهز کنند تا بدانند در طول روز و استفاده از دوچرخه چه مقدار انرژی مصرف کرده و چند کیلومتر را طی کرده اند.


دوچرخه سواری ورزشی برای همه 


همانطور که می دانید دوچرخه سواری یک‌ ورزش همگانی می باشد و همه ی مردم از جمله خانم ها و آقایان، کودکان و بزرگسالان آن را انجام می دهند، دوچرخه سواری یکی از ورزش هایی می باشد که علاوه بر تاثیری که بر روی عضلات بدن می گذارد و همه ی عضلات بدن را درگیر می کند باعث تاثیر گذاشتن بر روی ضربان قلب، شش و تنفس و غیره می شود، از این دوچرخه سواری نه تنها یک ورزش بلکه برای بسیاری از افراد که مشکلات درگیری عضلانی دارند یک درمان می باشد، همچنین کسانی نیز هستند که دوچرخه سواری را به صورت حرفه ای انجام می دهند که این افراد همواره با تجهیزاتی که باید برای هرچه بیشتر لذت بردن از دوچرخه تهیه کنند آشنا هستند، سرعت سنج و کیلومتر شمارهای زیادی در بازار موجود است که وظیفه ی محاسبه سرعت و مسافت شمارا بر عهده دارند اما اکنون با آمدن سنسورهای دیجیتالی و هوشمند دیگر سنسورهای قدیمی تر که امکان خطا و یا محاسبه نکردن دقیق وجود دارد کنار گذاشته شده است. لازم به ذکر است که مربی های ورزش دوچرخه سواری نیز بسیار به سنسورهای سرعت سنج و کیلومتر شمار علاقه نشان داده اند و می توانند از طریق آن محاسبات دقیق‌ تر خود و همچنین میزان توانایی که فرد در دوچرخه سواری را دارد به راحتی اندازه گیری کنند.

سنسور کیلومتر شمار چیست و چگونه عمل می کند؟ 


سنسور ها وسیله ی اندازه گیری میزان مسافتی از جمله کیلومتر و سرعتی که شما با دوچرخه طی می کنید هستند که فقط برای دوچرخه استفاده می شوند این سنسورها به دلیل انرژی مغناطیسی که دارند اصلا برای موتور و یا وسیله های برقی به کار نمی رود، طرز کار کردن آن هم به صورت دو عدد غلاف است که به دوچرخه وصل می شود و سرعت و پدال را ذخیره و ثبت می کند، غلاف ها به وسیله ی حسگرهای آهن ربایی بسیار قوی سرعت و پدال را اندازه گیری می کنند و هر بار که حسگرهای آهن ربایی از آن عبور کنند یک چرخش را ثبت می کنند، و دوچرخه سواران می توانند با پدال زدن آرام و یا سریع دقیقا محاسبه کنند که در یک دقیقه چند دور رکاب می زنند و چه مسافتی را طی می کنند، دانستن این امر برای کسانی که ورزش دوچرخه سواری را یک مرحله مهم از زندگی می دانند بسیار لذت بخش و الزامی می باشد. لازم به ذکر است که اندازه گیری سنسورها فقط از طریق پدال زدن در هر دقیقه و با استفاده از سنسورهای کیلومتر شمار ممکن می باشد. سرعت سنج و کیلومتر شمارها به دو دسته قدیمی و پیشرفته تقسیم می شوند، کیلومتر شمارهای قدیمی فقط مسافت طی شده به علاوه سرعتی که با دوچرخه طی می کنید را اندازه گیری می کردند اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی به همراه سرعت و مسافت عواملی چون سطح اکسیژن، میزان کالری سوزانده شده، تپش قلب، تنفس، مسافت و سرعتی که برای فرد با توجه به سن و وزن آن مناسب است طی کند و غیره را نشان می دهند و بسیار ورزش دوچرخه سواری را برای ما حرفه ای تر کرده است. نحوه ی کار کردن با کیلومتر شمار و سرعت سنج های امروزی کمی متفاوت تر با کیلو متر شمارهای قدیمی است در مدل های هوشمند شما باید اطلاعات دقیقی در مورد دوچرخه و فردی که روی آن در حال رکاب زدن است از جمله مانند قد، وزن، سن و غیره و را به کیلومتر شمار هوشمند وارد کنید تا دستگاه بتواند با توجه به آن فرد و دوچرخه دقیق ترین و بهترین اطلاعات موجود را بدون خطا به شما بدهد.

اجزای سازنده کیلومتر شمار و سرعت سنج چیست؟


سنسورها به طور کلی از یک صفحه نمایشگر جهت نمایش اطلاعات و سنسورهایی که به پدال جهت اندازه گیری وصل می شوند تشکیل می شود مواد سازنده ی این محصول پلاستیک فشرده و با دوام در برابر ضربه و آب می باشد و شما می توانید در هر آب و هوایی و مکانی از آن استفاده کنید، طریقه ی نسب آن نیز به این گونه است که صفحه نمایشگر دیجیتالی آن باید رو به روی شما و روی فرمان دوچرخه نسب شود و سنسور آهن ربایی آن نیز بر روی چرخ دوچرخه نسب می شود، سنسورها حتما باید در دو طرف چرخ های دوچرخه نسب شوند، سنسورهای پایینی از طریق یک سیم به صفحه دیجیتالی نمایشگر وصل می شود و تمامی اطلاعات را به صفحه هوشمند می رساند و شما می توانید از طریق آن اطلاعات محاسبه شده را مشاهده کنید. شایان ذکر است که در سایت اولان کالا یک مدل از سنسور و کیلومتر شمار موجود می باشد که دارای صفحه نمایشگر دیجیتالی با سه رنگ متفاوت سبز، قرمز و آبی می باشد، مناسب دید در شب و همچنین ضد آب و بسیار مقاوم در برابر ضربه و فشار است. این سنسور عالی به طور خیلی دقیق سرعت و کیلومتر شما را اندازه گیری می کند. 


آیا سنسورهای کیلومتر شمار و سرعت سنج فقط برای دوچرخه قابل استفاده است؟ 


نکته ای که بسیار حائز اهمیت است و تعداد زیادی از مردم با آن مشکل دارند این است که نمی توانند دوچرخه تهیه کنند و در بیرون از منزل از آن استفاده کنند، کسانی که به نور آفتاب حساسیت دارند و یا به دلیل مشغله های فکری نمی توانند وقت زیادی را هر روز برای هم ورزش کردن و هم دوچرخه سواری بگذارند اما از طرفی هم می خواهند دقیقا اطلاعاتی که سنسورهای کیلومتر شمار و سرعت سنج محاسبه می کنند را داشته باشند و به آن دسترسی داشته باشند می توانند از این محصول عالی در باشگاه از آن استفاده کنند، با نسب سنسورهای کیلومتر شمار و سرعت سنج هوشمند و مدل پیشرفته چرا که مدل های قدیمی این قابلیت را ندارند، بر روی دوچرخه های ثابت موجود در باشگاه های بدن سازی و هوازی و وارد کردن دقیق اطلاعات شما می توانید همانند فردی که بیرون از منزل دوچرخه سواری کرده از رکاب زدن و میزان کالری مصرف شده‌ خود آگاه باشید، همچنین برای مربیان باشگاه که می خواهند دقیق ترین برنامه را برای ورزشکاران خود بنویسند و تمرینات مناسبی با توجه به حجم سنگینی ورزش خود ارائه دهند نیز می توانید بهترین کمک باشد.


سولات متداول در مورد سنسورهای کیلومتر شمار و سرعت سنج


آیا این محصول در شب نیز کار می کند؟ بله البته شاید برای دیدن اطلاعات دچار مشکل شوید اما اگر سنسور مناسب را تهیه کنید که صفحه دیجیتال آن دارای نور صفحه باشد در شب نیز دید کافی دارید.
آیا سنسورهای کیلومتر شمار برای موتور قابل استفاده است؟ خیر، این سنسورها میزان تحرکی که شما هنگام دوچرخه سواری انجام می دهید را محاسبه می کند و با نشستن ثابت شما روی موتور چیزی برای اندازه گیری و محاسبه وجود ندارد.
طول عمر مفید اسنسورهای کیلومتر شمار چقدر است؟ میزان عمر دقیقی برای این محصول موجود نیست چرا که بستگی به میزان استفاده و چگونگی استفاده شما از این محصول دارد اما لازم به ذکر است تمامی سنسورهای کیلومتر شمار و سرعت سنج نسبتا طول عمر مفید زیادی دارند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha