02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

جاروهای رباتیک چیست و چه ویژگی هایی دارند؟

ادیبه کریم پور 26 /تیر/ 1402
جاروهای رباتیک چیست و چه ویژگی هایی دارند؟

جاروهای رباتیک چیست و چه ویژگی هایی دارند؟


اخیرا جارو رباتیک های خانگی بسیار محبوب شده اند. آن ها کوچک و جمع و جور هستند، فضای زیادی را اشغال نمی کنند و قابلیت تمیز کنندگی نیز بسیار قوی است، به خصوص در مکان هایی که در زندگی روزمره نمی توان آن ها را تمیز کرد، مانند کف زمین، آشپزخانه و گوشه اتاق می باشند. عملکرد جاروهای رباتیک توسط یک میکرو کامپیوتر کنترل می شود تا ناوبری خودکار را انجام دهد و زمین را تمیز و جاروبرقی کند. جارو رباتیک ها ویژگی های صرفه جویی در زمان و تلاش با جارو کردن کف، بهبود راندمان کار، مصرف انرژی، صدای کم، تصفیه هوا و سبک و فشرده بودن را دارند.


جاروبرقی ربات چگونه کار می کند؟


مانند اکثر ماشین ‌های روباتیک، جارو رباتیک ها با استفاده از مجموعه ‌ای از دستورالعمل ‌های از پیش برنامه ‌ریزی ‌شده کار می ‌کنند. از آنجایی که نمی توان با یک راهنمای ثابت با هر طرح بندی مقابله کرد، ویژگی هوشمندی کارایی را به حداکثر می رساند.  


1. حسگرهای آنبرد


جاروهای رباتیک مجهز به طیف وسیعی از حسگرها و پرتوها برای تشخیص اشیا در مسیر خود هستند. پرتوهای مادون قرمز به حس نزدیکی موانع احتمالی مانند پایه میز یا فرش کمک می کند و از برخورد با این موانع جلوگیری می کند. با این حال، اجتناب از موانع به طور کامل باعث ناپاک شدن برخی مناطق می شود. بسیاری از جاروهای رباتیک سرعت حرکت خود را کاهش می ‌دهند تا زمانی که حسگر لمسی آن ‌ها به آرامی به مانع برخورد کند تا با این مشکل مقابله کند. سنسورهای ضد سقوط از سقوط جارو از مناطق مرتفع جلوگیری می کنند زیرا می توانند ارتفاع را از طریق سنسورهای خود تشخیص دهند. 


2. دسترسی عالی


جاروبرقی های رباتیک دسترسی بی عیب و نقصی دارند. آن ها به راحتی می توانند زیر مبلمان، تخت و میز غذاخوری حرکت کنند. علاوه بر این، اگر می خواهید هر گوشه و کناری را تمیز کنید، دیگر مجبور نیستید اثاثیه سنگین را در خانه جابجا کنید. جاروبرقی های رباتیک می توانند با قرار گرفتن در فضاهای تنگ و بدون نیاز به بلند کردن آن ها، فضای خانه خود را تمیز کنند.


3. اندازه و طراحی فشرده  


اندازه جمع و جور جاروبرقی رباتیک و طراحی آن را قادر می سازد به مناطق و گوشه های اتاق دسترسی پیدا کند که در غیر این صورت با روش های تمیز کردن سنتی یا با جاروبرقی دستی قابل دسترس نیستند. علاوه بر این، به لطف یک طراحی مینیمال و بسیار کاربردی همراه با ظرافت مهندسی، جاروبرقی های رباتیک دارای چندین حالت تمیز کردن مختلف مانند مارپیچ، لبه و زیگ زاگ هستند تا بتوانید مطمئن باشید که هر گوشه ای از فضای شما در حال تمیز شدن است.

هنگام خرید بهترین جاروهای رباتیک به دنبال چه چیزی باشیم؟


همیشه لازم نیست سطوح خشک و گرد و غباری را به صورت روزانه تمیز کنید. زباله های دیگری مانند ریختن موی گربه یا ریختن فنجان قهوه یا افتادن یک لیوان آب از دست فرزندتان بسیار محتمل است. بنابراین، شما می خواهید مطمئن شوید که جاروبرقی رباتیک شما از همه نوع دردسری جلوگیری می کند. 


1. عملکرد تمیز کردن مرطوب و خشک


کثیفی ها و زباله ها به هر شکلی هستند و در گوشه های غیر قابل دسترس خانه شما تجمع می کنند. هر بار که می خواهید جارو رباتیک خود را بر روی تمیز کردن یک نقطه خاص یا یک لبه متمرکز کنید، مجبور به تنظیم مجدد آن شوید. بسیاری از جاروهای رباتیک دارای عملکرد دوگانه هستند که می تواند سطوح مرطوب را به همان سرعت سطوح خشک تمیز کند. این جارو رباتیک سه حالته Aiibot مدل T289 طیف وسیعی از حالت ها و الگوهای تمیز کردن را ارائه می دهد که تأثیر قابل توجهی بر اثربخشی و منطقه پوشش تمیز کردن دارد. 


حالت تمیز کردن نقطه: جارو رباتیک به صورت مارپیچ حرکت می کند و تمیز می شود تا زمانی که ذره ای از گرد و غبار جمع شود. این به ویژه برای از بین بردن گرد و غبار و لکه های سخت کار می کند. عملکرد تمیز کردن نقطه ای برای تمیز کردن لکه های آشپزخانه و نشت های تصادفی ایده آل است.


حالت تمیز کردن لبه: در این حالت لبه های دیوارها و موانعی مانند میز و تخت تمیز می شود. جاروبرقی به دیوار نزدیکتر می شود و هر گوشه و لبه خانه شما را با دقت تمیز می کند و هیچ کثیفی را پشت سر نمی گذارد.


حالت تمیز کردن برنامه ریزی شده: این حالت به شما این امکان را می دهد که برای تمیز کردن منظم و روان، روزانه جاروبرقی خود را برنامه ریزی کنید. می توانید آن را به گونه ای برنامه ریزی کنید که هنگام رفتن به محل کار یا در یک بخش خاص از روز، جارو رباتیک روشن شود و به تنهایی خانه را تمیز کند.


حالت تمیز کردن تصادفی: در حالت تمیز کردن تصادفی، جاروبرقی بدون الگوی خاصی تمیز می شود و از چیزی پیروی می کند که ممکن است برای تمیز کردن یک الگوی تصادفی به نظر برسد. این حالت ممکن است برخی نقاط را از دست بدهد، اما می‌ توانید برخی از جارورباتیک خود را با ریموت خود هدایت کنید یا تمیز کردن نقطه را روشن کنید تا روی نقاط از دست رفته تمرکز کنید.


تمیز کردن شکل: تمیز کردن شکل یک عملکرد منظم است که به شکل S یا الگوی زیگزاگ تمیز می شود. این یکی از کارآمدترین حالت های تمیز کردن برای اطمینان از عدم حذف فضاها است. حالت تمیز کردن شکل برای مناطق به خصوص بزرگ ایده ‌آل است و توصیه می‌ شود بعد از هر جارو کردن، با تمیز کردن لبه ‌ها برای کف ‌پوشی تمیز، آن را تنظیم کنید.


ضدعفونی UV: پاک کردن گرد و غبار و باکتری های مضر مرئی و نامرئی با هر پاک کننده ای ضروری است. به همین دلیل است که ضد عفونی مبتنی بر اشعه ماوراء بنفش، پس از هر تمیز کردن، بسیار مفید است. به خصوص در خانه هایی که کودکان دارند، این ویژگی ضدعفونی کننده اشعه ماوراء بنفش مفید است، بنابراین مجبور نیستید کف اتاق یا خانه را بشویید یا از مواد ضد عفونی کننده استفاده کنید.


2. جارو رباتیک های چند سطحی با مکش قوی


همیشه از جاروبرقی های روباتیک برای تمیز کردن انواع کفپوش هایی مانند کفپوش فرش شده، چوبی، کاشی، مرمر استفاده کنید. برخی جاروبرقی رباتیک ها می تواند به طور خودکار قدرت مکش خود را تنظیم کند تا سطوح مختلف را به طور موثر تمیز کند. به عنوان مثال، اگر خانه شما هنگام نظافت در یک اتاق خاص دارای فرش یا کفپوش چوبی است، جارو رباتیک تفاوت سطوح را تشخیص داده و با تنظیم قدرت مکش خود آن ها را تمیز می کند.


نظافت با ضدعفونی: یک جاروبرقی رباتیک خوب مانند ANNEW را انتخاب کنید که عملکرد دوگانه جاروبرقی خشک و تمیز کردن مرطوب، مقابله با گرد و غبار و نشت رطوبت، ضدعفونی کردن کف ها و همچنین ضدعفونی کردن کف شما با عملکرد UV را ارائه می دهد. از بین بردن باکتری های مضر روی زمین یک کار ارزشمند برای کودکان یا حیوانات خانه می باشد. علاوه بر این، جارو رباتیک های هوشمند حالت ‌های تمیز کردن چندگانه را ارائه می دهند که دارای سرعت قابل تنظیم، سرعت چرخش برس و عملکرد مکش تا 1200 پا هستند. حالت تمیز کردن خودکار به جاروبرقی اجازه می دهد تا تمیز کردن را به طور مستقل تنظیم کند و ویژگی تمیز کردن لبه ها گرد و غبار سرسخت را از سطوحی که دسترسی به آن ها سخت است دریافت می کند.


3. عمر باتری و ویژگی های شارژ مجدد خودکار


جاروبرقی های روباتیک با باتری هایی تغذیه می شوند که برای مدت طولانی یعنی 90 دقیقه کار می کنند. هرچه خانه شما بزرگتر باشد، ظرفیت باتری بیشتری برای اطمینان از زمان کار بدون وقفه مورد نیاز است. جارو رباتیک هایی را انتخاب کنید که ظرفیت باتری حداقل 2600 میلی آمپر ساعتی دارند، بنابراین زمان کارکرد 90 دقیقه تضمین شده است. حتی زمانی که باتری کم است، جاروبرقی های رباتیک Aposen به طور خودکار راه خود را به ایستگاه شارژ پیدا می کنند. بنابراین لازم نیست نگران شارژ مجدد خود باشید.


4. تمیز کردن کنترل از راه دور


یک جاروبرقی رباتیک مانند Aposen را انتخاب کنید که عملکرد کنترل از راه دور را ارائه می دهد. این به شما این امکان را می ‌دهد که جارو رباتیک خود را تنها با یک کلیک کنترل کنید. به طور معمول، مانند هر کنترل از راه دور، می توانید جاروبرقی را روشن یا خاموش کنید و یکی از حالت های تمیز کردن ارائه شده را انتخاب کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha