02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

رینگ لایت ها چه خصوصیاتی دارند؟

ادیبه کریم پور 25 /تیر/ 1402
رینگ لایت ها چه خصوصیاتی دارند؟

رینگ لایت ها چه خصوصیاتی دارند؟


امروزه بسیاری از افراد برای عکسبرداری و فیلم برداری به دنبال نور کافی و مناسب می باشند تا بتوانند عکس های خود را با کیفیتی بهتر بگیرند. اما در فضای بسته مانند خانه، محل کار و دفاتر نمی توانیم نور کافی و عالی را برای عکس های خود یا محصولات دریافت کنیم. بنابراین برای جبران نور، افراد از رینگ لایت های متفاوت بهره می برند تا بتوانند نور کافی را به محصولات خود یا چهره ی خود بدهند. رینگ لایت ها دارای اندازه و طراحی های مختلفی هستند که می توانید با توجه به کاری که انجام می دهید، از بهترین آن ها استفاده کنید. برای مثال برای کارهای عکساسی از محصولات ریز و بدلیجات و محصولات آرایشی از رینگ لایت های کوچک و برای محصولات دیگر مانند لوازم خانگی یا محصولات دیگر از سایز های بزرگ تر آن بهره ببرید.


رینگ لایت چیست؟


رینگ لایت ها وسیله ای دایره ای است که عموماً توسط یک لوله گرد یا چند لامپ کوچک درون آن روشن می شود. این شکل به آن اجازه می دهد تا نور یکنواخت را در سراسر یک سوژه بتاباند. چراغ های حلقه در اندازه های مختلفی وجود دارند که از دستی تا قطر بیش از 17 اینچ وجود دارند. آن ها اغلب توسط یک آداپتور AC تغذیه می شوند، اما برخی از آن ها دارای باتری های قابل شارژ برای بهبود قابلیت حمل خود هستند.


انواع رینگ لایت


دو نوع اصلی رینگ لایت وجود دارد: رینگ لایت روی دوربین و رینگ لایت خارج از دوربین یا ایستاده می باشند. رینگ لایت های روی دوربین را می توان مستقیماً به لنز دوربین وصل کرد. این ها بیشتر به عنوان فلاش های حلقه ای یا رینگ لایت های سلفی شناخته می شوند. می ‌توان آن‌ ها را به پایه ‌ی دوربین متصل کرد تا توسط خود دوربین کنترل شود یا حالت روشنایی مداوم داشته باشد. آن ها برای عکاسی ماکرو و کارهای دندانپزشکی مفید هستند زیرا لنز و بدنه دوربین ممکن است دیگر منابع نور را مسدود کنند. اما پر طرفدارترین ان ها رینگ لایت های ایستاده می باشند. اینها اغلب دارای پایه های مخصوص به خود هستند و بسیاری از آن ها را می توان به سه پایه های جداگانه متصل کرد. 


چرا از رینگ لایت استفاده کنیم؟


رینگ لایت ها بسیار متنوع هستند و در دفاتر، خانه و محیط های عکاسی حرفه ای استفاده می شوند. دو مزیت اصلی استفاده از رینگ لایت نسبت به انواع دیگر چراغ ها مانند چراغ های پنل LED عبارتند از: نخست اینکه نورهای حلقه ای یکنواخت، نور ملایمی را روی یک سوژه می تاباند. دوما اینکه در مقایسه با پانل های LED متمرکز تر، نگاه کردن به چراغ های حلقه برای مدت زمان طولانی تر آسان تر است. این دو ویژگی آن‌ ها را برای هنرمندان در YouTube، TikTok، توییچ بسیار محبوب م‌کند. حتی نورپردازی سایه ها را کاهش می دهد تا چین و چروک ها کمتر نمایان شوند و عکاسی طولانی و مدت زمان استریم با نورهای روشن می تواند برای چشم ها بدون رینگ لایت بسیار سخت باشد. برای مبارزه با نور شدید و خستگی چشم، ممکن است به دو پنل LED که در یک زاویه استفاده می ‌شوند، نیاز باشد. با این حال، می ‌توانید کل عکس را تنها با یک رینگ لایت روی ساعت 12 روشن کنید. در دو تصویر زیر، نور سمت چپ به وضوح روشن ‌تر است، اما نوری خشن و متمرکز از یک پانل مستطیلی کوچک است. تصویر سمت راست با یک رینگ لایت گرفته شده است که چین و چروک ها را ملایم می کند و در عین حال جزئیات خوبی را حفظ می کند. همچنین پس زمینه را بیشتر روشن می کند و سایه پشت سر من را کاملاً از بین می برد.


چه زمانی از رینگ لایت استفاده نکنیم


رینگ لایت ها بسیار متنوع هستند و برای طیف وسیعی از مخاطبان مناسب هستند، اما موارد خاصی وجود دارد که رینگ لایت ایده آل نیست. گاهی اوقات می خواهید عمدا سایه های خشن یا نورهای ناهموار ایجاد کنید. این می تواند برای اثر دراماتیک یا سینمایی باشد. بدنسازان در زیر نورهای صحنه روشن که به سمت پایین اشاره شده اند به گونه ای عمل می کنند که ماهیچه های آنها را در جذاب ترین نور قرار می دهد. رینگ لایت همچنین یک حلقه ی نورانی متمایز در چشم سوژه ایجاد می کنند. همه منابع نور توسط چشمان ما منعکس می شوند، اما شکل متمایز یک نور حلقه آن را بسیار قابل توجه تر می کند. 


هنگام خرید رینگ لایت به چه نکاتی توجه کنیم


- روشنایی 
- اندازه 
- دمای رنگ 
- انتشار نور 
- پایه 
- ویژگی ها


روشنایی: وقتی به دنبال رینگ لایت هستید، تعیین میزان روشنایی دشوار است. روشنایی برخی از نورها بر حسب لومن، برخی دیگر به صورت لوکس و اکثر آن ها اصلاً آن را در فهرست ندارند. تنها راه برای قضاوت واقعی روشنایی یک نور در مقابل نور دیگر، دیدن فیلم واقعی گرفته شده با آن به عنوان منبع نور اولیه است. در بخش بعدی ویدیویی را با مقایسه مستقیم 6 نور مختلف در یک محیط قرار می دهم تا بتوانید عملکرد واقعی آن ها را مشاهده کنید.


اندازه: به طور کلی، هرچه حلقه بزرگتر باشد، نور روشن تر و نور ملایم تر است. اما با یک چراغ حلقه ای با قطر 18 اینچ، سازنده می تواند LED های کوچک بیشتری را در داخل نور قرار دهد. علاوه بر این، با پخش شدن نور در سطح بزرگتر، نور بسیار ملایم تر است. 


دمای رنگ: دمای رنگ تعیین می کند که نور بیشتر زرد یا آبی به نظر می رسد. بسیاری از رینگ لایت ها دارای این تنظیمات نور هستند که می توان با توجه به کاری که انجام می دهید، آن را مطابقت دهید. قابلیت تنظیم دمای رنگ رینگ لایت به شما امکان می ‌دهد تا نور روز را در هر زمانی از روز مطابقت دهید تا از برخورد رنگ ‌ها جلوگیری کنید.


انتشار نور: انتشار نور به این معنی است که چگونه نور به طور یکنواخت پخش می شود. شرکت MPOW در این بخش برتری دارد زیرا رینگ لایت آن ها دارای LED است. نتیجه ی آن، نوری است که بسیار نرم است و در مدت زمان طولانی به راحتی قابل مشاهده است. بسیاری از رینگ لایت های قدیمی از پنل های انتشاری استفاده می کنند که باید به صورت دستی به نور وصل کنید تا نرمی و دمای رنگ نور را تغییر دهید.


نحوه نصب و ایستادن: اکثر رینگ لایت ها را می توان به سه پایه های بزرگ یا کوچک روی میز یا پشت میز خود وصل کرد، اما شما باید اندازه هر رینگ لایت را جداگانه بررسی کنید. 


امکانات: کنترل بی سیم و دمای رنگ و روشنایی قابل تنظیم برخی از ویژگی های اصلی رینگ لایت ها هستند. اکثر رینگ لایت های ارزان با هیچ نوع پشتیبانی بی سیم عرضه نمی شوند، بنابراین باید برای تغییر تنظیمات، به آن ها دسترسی داشته باشید.


مزایا و معایب رینگ لایت ها


1. استفاده آسان: حتی اگر تجربه ای در زمینه نورپردازی عکاسی ندارید، کار با آن نیز آسان است.


2. شدت نور نرمتر است: از نظر کیفیت نور، روشنایی منبع نور در هر زمان قابل تنظیم است. اکثر رینگ لایت های ما دارای 30 سطح تنظیم روشنایی است. همیشه می توانید بهترین نور را برای عکاسی خود انتخاب کنید. نور رینگ لایت پراکننده و نرم ‌تر از فلاش است و نیازی به اضافه کردن دیفیوزر و لوازم جانبی نور در هنگام عکس ‌برداری نیست. منبع نور فلاش قدرت خروجی زیادی دارد و نور آن نور سخت است. بنابراین، در عکاسی پرتره، نور فلاش اغلب چشمک می زند که ممکن است روی چشم کودکان تاثیر بگذارد.


3. فوکوس در نور کم: در محیط‌ های تاریک، استفاده از نور پراکننده می ‌تواند با پر کردن مداوم نور، روشنایی نور محیط را افزایش دهد و دوربین را برای تکمیل فوکوس راحت ‌تر کند.


4. چند دمای رنگ: سه حالت دمای رنگ نور در رینگ لایت ها می تواند اثر عکسبرداری را افزایش دهد. با این حال، برای اشیایی که نیاز به عکاسی با نور بالا دارند، مانند بازتابنده‌ ها، استفاده از عکاسی با نور فلاش می ‌تواند از شلوغی و شعله ‌ور شدن سطح محصول، مانند عکاسی از یک فنجان چای، جلوگیری کند. سه دمای رنگ، از نظر عکاسی از اشیاء ثابت، نور فلاش خیلی سخت است. به طور کلی، از نور ملایم تری مانند رینگ لایت استفاده می شود. از آنجا که نور رینگ لایت از همه جهات روشن می شود، کیفیت نور ملایم و نرم است. همچنین رینگ لایت ها می توانند جزئیات را به وضوح نشان دهند و در عین حال می توانند عمق میدان را کنترل کنند، به طوری که تصویر پر از لایه باشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha