02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه همزن کاسه دار خود را تمیز کنیم؟

ادیبه کریم پور 24 /تیر/ 1402
چگونه همزن کاسه دار خود را تمیز کنیم؟

چگونه همزن کاسه دار خود را تمیز کنیم؟


اگر مرتباً غذا می پزید می ‌کنید و از همزن های کاسه دار برای کارهای خود بهره می برید، باید به تمیز کردن آن نیز فکر کنید. میکسرهای برقی کاسه دار یک محصول فوق العاده برای خانه هستند، اما با تمیز کردن مناسب، یک عمر دوام خواهد داشت. اگر بعد از هر بار استفاده چند دقیقه وقت بگذارید و آن را پاک کنید، تمیز کردن میکسر کاسه دار خود کار سختی نیست. روش هایی برای تمیز کردن این محصولات وجود دارند که می توانید از آن ها برای تمیز کردن میکسر خود استفاده کنید. 

همزن برقی یا میکسر پایه دار چیست؟


میکسر پایه دار یک همزن برقی سنگین است که به پایه ای که روی یک میز قرار می گیرد، سری های مختلفی به آن متصل می شوند. میکسرهای پایه همچنین می ‌توانند اتصالات مختلفی داشته باشند که آن ها را به یک وسیله همه کاره تبدیل می ‌کند.


مراحل تمیز کردن همزن کاسه دار


1. میکسر کاسه دار خود را قبل از تمیز کردن یا خارج کردن همزن، از برق بکشید. همیشه بعد از هر بار استفاده و قبل از تمیز کردن همزن کاسه دار خود را از برق بکشید. دست زدن به همزن ها در حالی که همزن هنوز به برق وصل است می تواند باعث آسیب شود. وارد شدن آب به دستگاه در حالی که به برق وصل است می تواند باعث جرقه یا حتی برق گرفتگی شود. مطمئن شوید که همیشه از دوشاخه جدا باشد، حتی اگر خاموش باشد.


2. پس از هر بار استفاده، پایه ی دستگاه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. از یک میکروفایبر یا پارچه نرم دیگری استفاده کنید که به سطح مخلوط کن شما آسیب نرساند. پارچه را در آب گرم مرطوب کنید، بدون نیاز به مواد شوینده؛ سپس پارچه را فشار دهید تا پارچه فقط مرطوب باشد و از حالت خیسی خارج شود. تمام سطوح پایه را پاک کنید، حتی اگر گرد و غبار یا زباله قابل مشاهده ای وجود نداشته باشد. گرد و غبار و روغن می توانند در طول زمان جمع شوند. هرگز از پاک کننده های قوی یا پدهای شستشو خشن استفاده نکنید، زیرا می توانند به روکش همزن برقی شما آسیب برسانند. 


3. برای اینکه بتوانید لکه های روی سطح همزن کاسه دار را پاک کنید از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین را روی لکه های معمولی یا لکه هایی که پاک نمی شوند بمالید. مقدار کمی جوش شیرین را روی پارچه مرطوب خود بزنید، سپس به آرامی روی لکه ها بزنید. اگر لکه بسیار سخت است، روی آن را با جوش شیرین بپوشانید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند، پس از مدتی جوش شیرین را پاک کنید. پس از استفاده از جوش شیرین، مجدداً با یک پارچه مرطوب روی آن ناحیه بروید تا باقیمانده آن از مخلوط کن پاک شود.


4. مواد موجود در شکاف ها را با یک مسواک خشک یا خلال دندان شل کنید. در حالی که می ‌توانید از برس ‌های مخصوص بطری برای تمیز کردن گوشه‌ ها و سوراخ‌ های میکسر خود استفاده کنید، یک مسواک یا خلال دندان قدیمی به خوبی کار می ‌کند. مسواک را روی تمامی قسمت های آن به آرامی بچینید تا مواد از شکاف خارج شود، سپس آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. مطمئن شوید که مسواک یا خلال دندان شما خشک بماند. بیرون آمدن خرده ها یا زباله های مرطوب شده سخت تر است.


5. سپس سر میکسر برقی را به عقب برگردانید تا زیر آن را به خوبی تمیز کنید. یک پارچه مرطوب را در محوری که سری ها یا قلاب های شما متصل می شوند پاک کنید. از یک مسواک خشک یا برس برای بلند شدن لکه ها و کثیفی در مکان هایی که دسترسی به آن با پارچه سخت تر است، استفاده کنید.  قبل از اینکه سر را به سمت پایین کج کنید، قسمت زیرین سر را کاملا خشک کنید و در جای خود قفل کنید.


6. پس از تمیز کردن این نقاط ها، همزن برقی کاسه دار را به پهلو بگذارید تا پایه آن تمیز شود. زباله هایی که هنگام مخلوط کردن هستند می توانند زیر پایه میکسر شما قرار بگیرند که می توانید آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. از یک مسواک برای بیرون آوردن هرگونه زباله از پیچ و سایر شکاف های کوچک در پایه استفاده کنید. اگر مدتی از تمیز کردن پایه همزن کاسه دار می گذرد، از جوش شیرین استفاده کنید تا از شر لکه ها یا رسوبات سخت تر خلاص شوید. قبل از اینکه میکسر برقی را به سمت بالا نگه دارید، پایه را خشک کنید.

نحوه ی تمیز کردن سری های همزن برقی


1. برای تمیز کردن سری های همزن ابتدا باید سری ها را با دست در آب گرم و شوینده ظرفشویی بشویید. قرار دادن سری های آلومینیومی در ماشین ظرفشویی باعث اکسیده شدن آن ها می شود. اگر همزن ‌های قدیمی ‌تری دارید، بلافاصله پس از تمیز کردن آن‌ ها را خشک کنید، زیرا قطره های آب می تواند باعث زنگ زدن ان ها می شود. 


2. کاسه همزن برقی را بعد از هر بار استفاده در سینگ ظرفشویی تمیز کنید. همه کاسه های همزن برای شستن در ماشین ظرفشویی در قفسه بالا یا پایین ایمن هستند. قبل از قرار دادن آن در ماشین ظرفشویی آن را بشویید، به خصوص اگر قصد ندارید بلافاصله ماشین ظرفشویی را روشن کنید. اگر نیاز به استفاده بیش از یکبار از کاسه همزن دارید، می توانید آن را با دست و با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید.


3. برای تمیز کردن آن می توان جوش شیرین و سرکه را با هم مخلوط کنید تا لکه یا زنگ زدگی پاک شود. اگر کاسه همزن شما لکه یا زنگ زد، مقداری جوش شیرین را در ظرف کوچکی بریزید و سرکه را داخل آن بریزید. به هم زدن ادامه دهید تا زمانی که حالت خمیری به دست آورید، سپس آن را روی لکه ها یا زنگ هایی که می خواهید از بین ببرید بمالید. جوش شیرین و خمیر سرکه معمولاً در حدود 10 دقیقه این کار را انجام می دهند. اگر زنگ یا لکه برای مدتی باقی مانده است و از بین نمی رود، ممکن است لازم باشد محلول را برای چند ساعت روی آن بگذارید. سپس آن را کاملاً بشویید تا باقیمانده آن از بین برود. لکه‌ ها یا زنگ‌ زدگی را مالش ندهید، این فقط آن ها را بدتر می ‌کند.


4. سپس ملحقات میکسر خود را پس از تمیز کردن و خشک کردن نگهداری کنید. اگر سری های خود را در فضای باز بگذارید، گرد و غبار و روغن را جمع می کنند. بعد از هر بار استفاده آن ها را در کمد یا کشو قرار دهید تا تمیز بماند. اگر فضای کمدتان کم است، می ‌توانید آن‌ها را در کاسه همزن خود نیز نگهداری کنید. ابتدا کاسه را با یک حوله آشپزخانه بپوشانید تا از خراش و گرد و غبار محافظت کنید.


مزایای استفاده از همزن های برقی


برای اکثر مواد پخت و پز استفاده می شود: می توانید از میکسرهای برقی برای تهیه خمیر برای پخت یک کیک یا کلوچه استفاده کنید. حتی می توانید از آن ها برای ورز دادن خمیر استفاده کنید و استفاده از آن ها نسبتاً آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که باید مواد را آماده کنید و درون آن بریزید و سپس میکسر را روشن کنید. 


استفاده سریع و آسان: استفاده از این همزن برقی سریع و آسان است. به جای اینکه خمیر را با دست آماده کنید، می توانید به این میکسرها اعتماد کنید و این کار واقعاً روند کار را برای شما تسریع می کند. 


قابل برنامه ریزی: برخی از این میکسرها دارای قابلیت قابل برنامه ریزی نیز هستند. شما می توانید تنظیمات را انتخاب کنید و همچنین می توانید تایمر را تنظیم کنید. اگر این تنظیمات را در دسترس دارید، باید در حین خرید آن را بررسی کنید. جدا از این، میکسرهای برقی نیز تنظیمات سرعت را برای شما در نظر گرفته اند.


قدرتمند: این میکسرهای ایستاده نیز بسیار قدرتمند هستند، بنابراین نگران گیر کردن خمیر یا مواد غذایی در مکانیسم نباشید. موتور با قدرت بالا که در میکسر برقی استفاده می شود این کار را به خوبی انجام می دهد.


همه کاره: نکته مهم دیگر در مورد همزن های برقی این است که آن ها کاملاً همه کاره هستند. با استفاده از این میکسرهای برقی می توانید انواع مختلفی از غذا و دسر را درست کنید. سما می توانید با این همزن ها مواد کیک، خامه و فراستینگ، مواد کلوچه، خمیر پیتزا و... را درست کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha