02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب اتو بخارگر ایستاده

ادیبه کریم پور 26 /آذر/ 1401
مزایا و معایب اتو بخارگر ایستاده

مزایا و معایب اتو بخارگر ایستاده


بخارگر یا اتو بخار ایستاده چیست؟


بخارگر لباس وسیله ای دستی و الکترونیکی است که در اکثر خانه ها جای خود را پیدا کرده است. این دستگاه های ظریف می توانند بدترین چین و چروک ها را از بین ببرند. آن ها از هیچ مواد شیمیایی یا روش های خشن در طول فرآیند استفاده نمی کنند. با کمی گرما و آب، لباس های شما در کمترین زمان کاملا نو به نظر می رسند.


اما ابتدا باید گفت که بخارگر لباس چه کاربردی دارد؟


همانطور که از نام آن پیداست، بخارگر لباس وسیله ای است که از آب به عنوان ورودی برای ایجاد رطوبت یا بخار برای انجام وظایف خود استفاده می کند. دارای یک مخزن داخلی است که از آن برای ذخیره آب استفاده می کند. هدف اصلی آن از بین بردن تمام چین و چروک های لباس شما است.


مزایای بخارگر لباس


مزیت 1: بخار دادن لباس پارچه ها را حفظ می کند. آیا می دانستید شستن لباس ها در ماشین لباسشویی آسیب جبران ناپذیری به الیاف وارد می کند؟ در طول چرخه شستشو، لباس ها به هم ساییده می شوند و الیاف ضعیف می شوند و به مرور زمان منجر به پارگی و سوراخ می شود. مواد شیمیایی مورد استفاده همچنین می‌ توانند الیاف را ضعیف کنند. بخار دادن لباس با بخارگر لباس عملاً یک فرآیند غیر تماسی و غیر شیمیایی است و به حفظ پارچه کمک می کند . اگر لباس‌ های شما لکه‌ دار نیستند، بخار دادن با بخارگر لباس می‌ تواند راهی عالی برای شاداب کردن پارچه‌ ها بدون آسیب رساندن به الیاف باشد.


مزیت 2: بخارگر لباس، علاوه بر از بین بردن چین و چروک ها، بلکه از پارچه هم محافظت می کنند. مانند ماشین لباسشویی، اتوکشی می تواند به مرور زمان به الیاف لباس شما آسیب برساند. بخارگر ایستاده لباس می تواند جایگزین مستقیم اتو باشد و نه تنها چین و چروک ها را از بین می برد و از الیاف محافظت می کند بلکه تکمیل آن آسان تر و سریعتر است.


مزیت 3: حفظ محیط زیست: بسیاری از افراد لباس‌ های خشکشویی را به دلیل اینکه نمی‌دانند چگونه آن‌ ها را اتو کنند یا می‌ ترسند در صورت انجام آن آسیب ببینند، به لباس‌ ها آسیب می‌ زند و برای محیط‌ زیست خوب نیست. بخار دادن سریع و آسان است و با بخارگر مناسب بسیار مؤثر است.


مزیت 4: به از بین بردن لکه های سرسخت کمک می کند. لکه را از قبل از بین ببرید و سپس به مدت 30 ثانیه بخار دهید. گرمای بخار با پیش درمان برای از بین بردن لکه کار می کند و نتیجه ی عالی را به شما می دهد.


مزیت 5: بخارگر لباس باکتری ها و در نتیجه بوها را از بین می برد. بخار دادن لباس ها یک راه عالی برای از بین بردن بو است. فرآیند بخار کردن 99.9 درصد از باکتری هایی را که باعث ایجاد بو می شوند، از بین می برد. نکته: برای بوهای شدید ابتدا محلی که بوی بد میدهد را با آب و سرکه سفید اسپری کنید تا به از بین بردن باکتری کمک کند.


مزیت 6: سازگار با آلرژی: بخار دادن همچنین کنه های گرد و غبار را از بین می برد که بسیار مفید است. کنه هایی که باعث آلرژی شما می شوند، می تواند با گرما و بخار دادن از بین برود و از افزایش آلرژی شما جلوگیری کند.


مزیت 7: قابل حمل و کاربردی: اگر علاقه ی زیادی به مسافرت دارید و لباس های شما در چمدان چروک می شوند استفاده از یک بخارگر بسیار به شما کمک می کند تا چین و چروک ها را به راحتی از بین ببرید. بخارگر ایستاده لباس یک همراه عالی خواهد بود. نیازی به میز اتو نیست، روی چوب لباسی بخار می دهید.


معایب اتو بخار ایستاده یا بخارگر


هر دستگاهی که خریداری می کنید ممکن است دارای مزایا و معایبی باشد که می توان با بهتر کار کردن با دستگاه، مشکلات و معایب آن را برطرف یا بهتر کرد.
 بخارگرها نمی توانند به لباس ها ظاهری زیبا و واضح بدهند. ظاهری بسیار صاف و درخشان با اتو بخارگر ها امکان پذیر نیست.
معمولاً بلافاصله پس از بخار دادن نمی توانید لباس بپوشید، زیرا ممکن است مرطوب باشد. باید کمی صبر کرد تا خشک شود.
هنگام صاف کردن چین و چروک های پارچه های سخت یا ضخیم به خوبی کار نمی کند. برای لباس های صخیم مانند شلوار جین و کتان بخار دادن و صاف کردن آن بسیار سخت است و اگر زیاد بخار دهید پارچه بسیار مرطوب است.
بیشتر بخارگرهای قابل حمل ممکن است نیاز به پر کردن مکرر داشته باشند، زیرا مخزن آب کوچک است.
بخارگر یا اتو بخار ایستاده عمودی برای بخار دادن در حال حرکت مناسب نیستند. 


نکاتی که هنگام خرید بخارگر لباس باید به آن توجه کنید


وزن: اگر قصد سفر دارید به قابلیت حمل نیاز دارید، بخارگر لباس باید سبک و انتخابی عالی باشد. وزن بیشتر آن ها بین 900 تا 1500 گرم است.


بخار مداوم: به دنبال بخاردهی مداوم باشید تا مجبور نباشید دست خود را همچنان به دستگاه فشار دهید. بسیاری از دستگاه های بخارگر این ویژگی را به عنوان یک گزینه اضافی برای تنظیم بخار، ارائه می دهند. برخی از اتو بخار ایستاده ها همچنین دارای ویژگی خاموش شدن خودکار هستند.


تنظیمات بخار: توانایی تغییر جریان بخار می تواند در پروسه ی اتو کردن و بخار دادن به شما کمک کند. تنظیمات بخار می تواند از الیاف پارچه هنگام بخار دادن محافظت کند. می توان برای برخی از پارچه های ظریف، بخار را کم  و خنک را انتخاب کرد و نیز برای پارچه های ضخیم از بخار زیاد و گرم استفاده کرد.


زمان گرم شدن سریع: بسیاری از بخارگر های ایستاده در کمتر از یک دقیقه گرم می شوند و برخی از آنها در مدت ۴۰ یا ۴۵ ثانیه داغ می شوند.


ظرفیت مخزن آب: دستگاه بخارگر با ظرفیت آب مناسب می تواند در پروسه اتو کردن و بخار دادن لباس بسیار به شما کمک کند، زیرا از پر کردن مکرر آب جلوگیری می کند.


صفحه بخار گرم: یک ویژگی مهم زیرا از آب انداختن و لکه های مرطوب جلوگیری می کند و می توان از آن برای فشار دادن پارچه ها، برای بخار دادن بهتر استفاده کرد.


نکات قابل توجه برای قبل از استفاده از بخارگر ایستاده

 
قبل از کار بر روی هر پارچه، اجازه دهید بخارگر کاملا گرم شود. این کار از پاشش آب که می تواند قبل از ظاهر شدن بخار، آثاری از خود به جای بگذارد، جلوگیری می کند. روی حوله آشپزخانه تست کنید تا مطمئن شوید که بخار کامل دارید.
همیشه پارچه ها را در حالت عمودی اتو و بخار دهید. لباس ها را از قلاب آویزان کنید و پرده ها را روی میله آویزان کنید. فشار دادن روی لباس کمکی به رفع چین و چروک نمی کند. همچنین باعث می‌شود که چگالش در شیلنگ بخار به سمت پایین جریان پیدا کند، نه اینکه بیرون بیاید.
برای استفاده از بخارگر ایستاده، مواد را به آرامی با سر بخار لمس کنید و چین و چروک ها فوراً از بین می روند. این اجازه می دهد تا بخار به الیاف مواد نفوذ کند و شل شود و در نتیجه چین و چروک ها از بین بروند. مخمل را مستقیماً با سر بخارشوی لباس لمس نکنید. برخی از پارچه ها، مانند ابریشم، باید از قسمت زیرین اتو شوند تا از ایجاد رگه یا دورنگ شدن جلوگیری شود. 
هرگز دست خود را مستقیماً در بخار نگیرید. سوختگی می تواند بسیار سریع رخ دهد. آن را دور از کودکان نگهداری کنید. هرگز بخارگر خود را بیش از حد پر نکنید و اجازه ندهید خشک شود که می تواند به المنت گرمایشی آسیب برساند. ظرف آب را در حالت عمودی نگه دارید تا از ریختن آن جلوگیری شود. بخارگر را از برق بکشید و آب اضافی را قبل از نگهداری خالی کنید.


تمیز کردن بخار گر


بهترین راه برای اینکه بخارگر خود را در شرایط کاری خوب نگه دارید، فقط استفاده از آب مقطر یا تصفیه است. این امر از تجمع رسوب آهک و مواد معدنی در مخزن و در خروجی ها یا صفحه های بخار جلوگیری می کند. اگر از آب لوله کشی استفاده کرده اید، احتمالاً باید دستگاه بخار را مرتباً تمیز کنید تا عملکرد خوبی داشته باشد و از پاشیده شدن آن جلوگیری کنید. سرکه سفید بهترین چیز برای تمیز کردن بخار گر است. سرکه را داخل مخزن آب بریزید و اجازه دهید تا کاملا داغ شود. سرکه داغ را داخل سینک ظرف ‌شویی بریزید تا زمانی که سرکه تمام شود. با این کار رسوبات آهک و مواد معدنی که احتمالاً راه خروجی و سر بخارگر را مسدود می کنند، از بین می برد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha