02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت جاروبرقی های کیسه ای و جاروبرقی بدون کیسه

ادیبه کریم پور 26 /آذر/ 1401
تفاوت جاروبرقی های کیسه ای و جاروبرقی بدون کیسه

تفاوت جاروبرقی های کیسه ای و جاروبرقی بدون کیسه


همانطور که ممکن است از نام آن حدس زده باشید، یک جاروبرقی کیسه ای دارای کیسه ای است که گرد و غبار جمع آوری شده را در خود نگه می دارد، در حالی که یک جاروبرقی بدون کیسه زباله ها را در یک قوطی نگه می دارد. جاروبرقی کیسه ای مفهوم جدیدی نیست. این جارو ها از کیسه یکبار مصرف یا چند بار مصرف برای فیلتر کردن و به دام انداختن کثیفی و گرد و غبار استفاده می کنند و اجازه می دهند هوای تمیز از آن عبور کند. آن ها دارای یک بخش زیپ پارچه ای هستند که زیپ کیسه را می توان به راحتی جدا کرد و در صورت پر شدن جایگزین کرد. اگر به دنبال یک جاروبرقی جدید هستید، ممکن است مزایا و معایب جاروبرقی های کیسه ای و بدون کیسه را بسنجید.


یک جاروبرقی کیسه ای در مقایسه با جاروبرقی بدون کیسه


این بدان معناست که وقتی جاروبرقی شما نیاز به تخلیه دارد، یک جاروی کیسه ‌دار به یک کیسه تازه برای جایگزینی کامل نیاز دارد، در حالی که جاروبرقی بدون کیسه را می‌ توان باز کرد و مستقیماً در سطل زباله خالی کرد. کیسه به عنوان یک سیستم فیلتراسیون عمل می کند و هر غباری را که وارد می شود به دام می اندازد و همزمان هوا را آزاد می کند، در حالی که طراحی بدون کیسه دارای یک فیلتر جداگانه است. به غیر از آن، جاروبرقی ها تقریباً به همین شکل عمل می کنند.  


جاروبرقی کیسه ای: نقاط قوت و ضعف 


نقاط قوت: 


برای آلرژی خوب است: کیسه جاروبرقی معمولاً پس از برداشتن آن خود را می ‌بندد، به این معنی که دیگر نگران آزاد کردن مجدد زباله‌ ها نباشید. اگر به خصوص از آلرژی رنج می برید، این یک راه حل عالی است. 
برای خالی کردن، کثیف نیست: این برنامه خود آب بندی همچنین به این معنی است که یک جاروبرقی کیسه ای در مقابل طراحی بدون کیسه بسیار تمیز است که می تواند گرد و غبار و زباله های زیادی را به اتمسفر بازگرداند. 
جاروبرقی را تمیز نگه می دارد: ممکن است زیاد مهم به نظر نرسد، اما طراحی کیسه ای از بیرون بسیار تمیزتر به نظر می رسد. این به این دلیل است که گرد و غبار و کثیفی به جای نشستن آزاد در قوطی محفوظ است. به همین دلیل دیگر لازم نیست نگران تمیز کردن جاروبرقی باشید.
لازم نیست کثیفی را لمس کنید: گرد و غبار و خاک در قوطی هر جاروبرقی بدون کیسه گیر می کند. این بدان معناست که وقتی نوبت به تخلیه آن می‌ رسد، باید خودتان با استفاده از دست زباله‌ ها را خارج کنید. با این حال، این یک مشکل با طراحی کیسه ای نیست و فقط باید قسمت بیرونی کیسه را لمس کنید. ( در صورت داشتن کیسه یک بار مصرف).
کمتر خالی می ‌شود: کیسه ‌ها در مقایسه با جاروبرقی بدون کیسه، خیلی بیشتر نگه می ‌دارند، به این معنی که نیازی به تخلیه آن‌ ها ندارید. در واقع، برخی از کیسه ها می توانند ماه ها قبل از نیاز به تعویض دوام بیاورند، در حالی که جاروبرقی هایی با طرح های بدون کیسه ممکن است پس از هر بار کار نیاز به تخلیه داشته باشند.


نقاط ضعف: 


هزینه بیشتری دارد: در پایان کار باید برای کیسه های جایگزین بپردازید، که بسته به برند می تواند گران باشد. اگر طراحی بدون کیسه می تواند از این هزینه به کلی جلوگیری کند.
سازگار با محیط زیست نست: کیسه های جاروبرقی معمولاً حاوی موادی هستند که قابل بازیافت نیستند. این بدان معناست که هر کیسه پر فقط می تواند در سطل زباله برود و در زباله دانی بچرخد، که این کار برای محیط زیست ایده آل نیست.    
در دسترس نبودن کیسه: با بالا رفتن عمر جاروبرقی، پیدا کردن کیسه ها سخت تر می شود. این بدان معناست که شما برای ادامه استفاده از جاروبرقی خود به تولید مداوم و در دسترس بودن کیسه ها متکی هستید. اگر برای دریافت کیسه های صبر می کنید، نمی توانید در این مدت از جاروبرقی خود استفاده کنید.  


جاروبرقی بدون کیسه: نقاط قوت و ضعف 


نقاط قوت: 


برای محیط زیست بهتر است: کیسه های جاروبرقی سازگار با محیط زیست نیستند، بنابراین داشتن یک جاروبرقی بدون کیسه بهتر است و محیط زیست را همیشه ایمن نگه می دارد. 
ارزان ‌تر برای استفاده: شما همچنین نگران هزینه‌ های مداوم کیسه های یک بار مصرف نیستید. این می تواند بسته به برندی که استفاده می کنید در هزینه های قابل توجهی صرفه جویی کنید. 
استفاده راحت: جاروبرقی بدون کیسه هر زمان که به آن نیاز داشتید آماده استفاده است، و شما مجبور نیستید کیسه های یدکی را برای استفاده از آن نگه دارید. می توانید قوطی را خالی کنید و فوراً دوباره جاروبرقی را روشن کنید.
می توانید زباله ها داخل مخزن مشاهده کنید: با طرح ‌های قوطی شفاف، دیدن تجمع گرد و غبار و زباله‌ ها در واقع بسیار مفید است. به این ترتیب، تقریباً می‌ دانید که چه زمانی باید تخلیه شود تا بتواند به عملکرد مؤثر خود ادامه دهد. در جاروهای کیسه دار، یا باید مراقب چراغ نشانگر باشید، یا اینکه زود به زود کیسه را تماشا کنید.

    
نقاط ضعف: 


آشفتگی برای تخلیه کردن: هر زمان که یک جاروبرقی بدون کیسه را خالی می کنید، می تواند باعث به هم ریختگی زیادی شود و مقدار زیادی از گرد و غباری را که به تازگی جمع کرده اید در فضای خانه آزاد کند. این برای کسانی که از آلرژی رنج می برند ایده آل نیست.
تخلیه کردن مکرر: طرح های بدون کیسه معمولاً اندازه قوطی کوچک تری نیز دارند. این بدان معناست که شما به احتمال زیاد آن را در مقایسه با جاروبرقی کیسه ‌ای، خیلی بیشتر تخلیه کنید.   
گیر کردن زباله در مخزن: این یکی از بزرگترین معایب طرح های بدون کیسه است. متأسفانه، گرد و غبار و زباله ها می توانند در قوطی به دام بیفتند که شما سعی می کنید آن را خالی کنید. این بدان معنی است که شما باید آن را به صورت دستی آزاد کنید، که می تواند بسیار ناخوشایند باشد.
تمیز کردن منظم تر: یک قوطی گرد و غبار و فیلتر جداگانه به طور طبیعی در مقایسه با جاروبرقی کیسه ای به تمیز کردن بیشتر نیاز دارند. در نتیجه، یک جاروبرقی بدون کیسه از نظر فنی نیاز به نگهداری بیشتری دارد.


کدام جاروبرقی برای موهای حیوانات خانگی و آلرژی بهتر است؟


برای اینکه بتوان مو و کنه ها را به راحتی جمع کرد، جاروبرقی کیسه دار بهتر است زیرا آن ها دارای غیلتر هپا هستند که تمامی گرد و غبار ها را در خود به دام می اندازد و اجاز نمی دهد دوباره به فضای خانه بازگردند. همچنین برای کسانی که از بیماری آلرژی رنج می برند، یک انتخاب عالی است.

یک مزیت اساسی جاروبرقی بدون کیسه چیست؟


جاروبرقی بدون کیسه بهتر از جاروبرقی کیسه ای است زیرا نیازی به صرف هزینه اضافی برای کیسه ها ندارید. بنابراین، شما همچنین می توانید به محیط زیست کمک کنید، زیرا از کیسه هایی استفاده نمی کنید که بعد از استفاده از آن ها دور ریخته شود.


جاروبرقی بدون کیسه چگونه کار می کند؟


جاروبرقی های بدون کیسه دارای موتورهای قدرتمندی هستند که به شما امکان می دهد هوا را به فیلترهای اختصاصی HEPA بکشند. به طور کلی، این جاروبرقی ها از فیلترهایی برای به دام انداختن یا فیلتر کردن کنه های گرد و غبار، کثیفی ها و زباله ها در فنجان یا سطل خاک استفاده می کنند. بنابراین، این ابزار تمیز کردن به شما کمک می کند تا محیط خانه خود را بدون گرد و غبار کنید.

از چه جاروقی برای تمیز کردن خودرو استفاده کنم؟


استفاده جاروهای بدون کیسه برای این کار عالی هستند زیرا تمامی گرد و غبار و زباله را جمع می کنند و شما می توانید پی از اتمام کار مخزن زباله را تخلیه کنید.


بنابراین، کدام جاروبرقی بهتر برای استفاده بهتر است؟


این در نهایت به ترجیحات شخصی، سبک زندگی و اولویت های شما برمی گردد، زیرا هر نوع مزیت های خاص خود را دارد. انتخاب یک جاروبرقی کیسه ای یا بدون کیسه به کارها و تمیز کاری شما بستگی دارد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha