02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت جارو شارژی دستی با جارو شارژی پارویی(عصایی)

مائده شریفی 23 /آذر/ 1401
تفاوت جارو شارژی دستی با جارو شارژی پارویی(عصایی)

تفاوت جارو شارژی دستی با جارو شارژی پارویی(عصایی)

بازار لوازم خانگی همیشه در حال پیشرفت است و هیچ گاه متوقف نمی شود،  سالانه محصولات جدیدی برای ساده و سریع شدن کارهای خانه در این بازار ارائه می شود. یکی از محصولاتی که پس از عرضه به بازار بسیار مورد توجه قرار گرفت و از آن استقبال شد جارو شارژی بود. به طور کلی جارو شارژی ها همان کار جارو برقی را انجام می دهند اما یک سری مزیت های خاص به آن ها اضافه شده است که این محصول را از جارو برقی متمایز می کند. این محصول در طول زمان دچار تغییراتی شد و مدل های متنوعی از آن توسط برندهای مختلف تولید شدند. جارو شارژی های دستی و پارویی دو مدل از جارو شارژی ها هستند که مورد بحث قرار گرفته اند و با یکدیگر مقایسه می شود، به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم شما را با این دو مدل جارو شارژی آشنا کنیم و به طور کامل و جامع کاربرد های آن ها را شرح دهیم و تفاوت این دو جارو شارژی را بیان کنیم.

جارو شارژی چیست؟

کارکرد و مکانیزم اصلی همه جارو شارژی ها به یک شیوه است و تفاوت های آن ها در جهت های فرعی می باشد. پس به طور کلی جارو شارژی وسیله ای بدون سیم و باتری دار است که با استفاده از قردت مکشی می تواند گرد و غبار و زباله های سطوح مختلف را تمیز کند. این مدل از جارو ها معمولا از جنس پلاستیک فشرده هستند که در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند. گرد و غبار و آلاینده ها در یک مخزن جای می گیرند که این مخزن ها معمولا قابلیت جدا شدن را دارند و می توان به آسانی آن ها در جای خود قرار داد.
جارو شارژی دستی: این مدل از جارو شارژی ها به دلیل طراحی کوچک و وزن سبکی که دارند معروف هستند. کاربری این جاروها بسیار ساده است و با استفاده از آن تقریبا می توان تمام نقاط منزل را نظافت کرد. 
جارو شارژی پارویی (عصایی): این جارو شارژی ها بیشتر در بین مردم رواج دارند و معمولا همراه جارو برقی ها استفاده می شود. کار با این جاروها آسان است و برای خانه هایی که کف آن ها از سرامیک و پارکت باشد عالی می باشد.

تفاوت های جارو شارژی دستی و پارویی

طراحی و فضا
جارو شارژی دستی: همانطور که پیش تر گفتیم این جاروها طراحی جمع و جوری دارند و به آسانی قابل حمل می باشند. این جارو شارژی ها وزن سبک و کمی دارند و ابعاد آن ها کوچک است. به دلیل طراحی و وزن جارو شارژی های دستی فضای کمی را در خانه شما می گیرند و می توان از آن ها در همه مکان ها استفاده کرد.
جارو شارژی پارویی: این جارو شارژی ها نسبت به مدل های دستی وزن بیشتری دارند و ابعاد آن ها بزرگتر است. کار با این جارو ها آسان است اما به دلیل طراحی که دارند فضای بیشتری برای نگه داری نیاز دارند. حمل این جاروها کمی مشکل است و نمی توان آن ها را به همه مکان ها ببرید. دسته برخی از جارو شارژی های پارویی قابلیت تاشو دارند، این قابلیت ابعاد جارو را کوچک تر می کند و باعث می شود که جارو فضای کمتری را بگیرد.
ظرفیت و گنجایش مخزن
جارو شارژی دستی: این جاروها مانند سایر محصولات معایب و مزایایی دارند، از عیب های جارو شارژی های دستی می توان به ظرفیت کم مخزن آن ها اشاره کرد. ظرفیت مخزن این جاروها پایین است و باید در فواصل زمانی کوتاه خالی شوند. البته که این کار آسان است اما ممکن است که کار شما را متوقف کند و زمان بیشتری را صرف تمیز کاری کنید.
جارو شارژی پارویی: گنجایش مخزن این مدل از جارو شارژی ها قابل قبول است و از جارو شارژی های دستی بیشتر می باشد، با استفاده از این ظرفیت مخزن می توان در یک نوبت کار نظافت را با این جارو انجام دهید سپس مخزن را خالی کنید. برخی از جارو شارژی های پارویی قابلیت سایکلون را دارند که گرد و غبار داخل مخزن را فشرده می کنند و گنجایش مخزن را افزایش می دهند.

عملکرد در تمیز کاری:
جارو شارژی دستی: این جارو شارژی ها عملکرد فوق العاده در تمیز کاری دارند و معمولا از مکش خوبی برخوردارند. با استفاده از جارو شارژی های دستی می توان مبلمان، قفسه ها، ماشین، درزها، داخل کمدها و کشوها، تشک و روتختی، وسایل دکوری و تمام نقاط غیر قابل دسترس را تمیز کرد. جارو شارژی های دستی کارایی عالی و کاربرد های فراوانی دارند، با این مدل جاروها می توانید سرعت کارهای نظافت منزل را بیشتر کنید و تمام گرد و غبار روی سطوح را از بین ببرید.
جارو شارژی پارویی: این محصول بیشتر در بین مردم رواج دارد اما کارکرد آن نسبت به جارو شارژی های دستی کمتر است. این جارو با قابلیت بی سیم بودن کار شما را ساده می کند و با استفاده از آن می توان تمام سطوح سرامیک و پارکت، فرش و موکت، راه پله ها، مو و خز حیوانات، گوشه های مبلمان و دیوارها را تمیز کرد. کاربری این جارو ساده است و بدون سیم در تمام نقاط خانه قابل استفاده است.
هر دو مدل جارو شارژی ها دارای سری و برس های جانبی هستند که کارایی جاروها را افزایش می دهند و با استفاده از آن ها می توان کارهای بیشتری را در تمیز کاری منزل انجام داد. این مدل از جارو شارژی ها علاوه بر منزل برای دفترها و محل های کاری نیز بسیار مناسب هستند.   

جارو شارژی های دستی و پارویی (عصایی) تفاوت های خاصی دارند، اما به طور کلی شبیه به هم هستند به همین دلیل برخی از ویژگی های آن ها مانند هم بررسی می شود. این محصولات کارایی عالی دارند اما به دلیل تنوع زیاد باید هنگام خرید بسیار دقت کنید و به یک سری نکات مهم توجه کنید که به شرح زیر می باشند.
توان و ظرفیت باتری در جارو شارژی ها بسیار مهم است، جاروها معمولا در بازه زمانی 3 تا 8 ساعت شارژ می شوند و 20 تا 40 دقیقه توانایی شارژ دهی دارند.
یکی از قابلیت های مهم قدرت و توان مکش جارو است، مکش بالا می تواند به شما کمک کند که گرد و غبار عمیق روی سطوح را از بین ببرید. برخی از جاروها نیز قابلیت مکش مایعات را دارند که یک مزیت فوق العاده به حساب می آید.
از دیگر نکات مهم در جارو شارژی ها ظرفیت و گنجایش مخزن است، مخزن جارو باید قابلیت جدا شدن را داشته باشد و بعضی از جارو شارژی ها که قابلیت سایکلون (فشرده سازی گرد و غبار) را دارند بسیار مناسب تر هستند.
قابلیت تنظیم مکش می تواند به شما کمک کند که هر سطح و وسیله ای را با مکش مناسب تمیز کنید و بتوانید کارایی دستگاه خود را افزایش دهید.
ابعاد و وزن جارو نقش مهمی در استفاده و نگه داری از جارو دارد، خرید یک جارو با طراحی و وزن و ابعاد مناسب کاربری دستگاه را آسان می کند و نگه داری آن را ساده تر می کند.

فیلتر قابل شستشو یک ویژگی مثبت به جارو است، فیلترها در جارو شارژی نقش تعیین کننده ای دارند و گرد و غبار را جذب می کنند و از بازگشت آن ها به هوا جلوگیری می کنند. این فیلتر در طول زمان کثیف می شود و قابلیت خود را از دست می دهد بنابراین یک فیتر قابل شستشو پوینت مثبتی برای جاروی شما است.
جنس جارو شارژی ها معمولا از پلاستیک فشرده است اما هنگام خرید دقت کنید که بدنه جارو استحکام کافی را داشته باشد و قطعه هایی مانند مخزن و فیلتر و برس قابلیت جدا شدن را داشته باشند تا شستشو و کار با جارو آسان تر شود.
لوازم جانی و اقلامی که همراه جارو هستند نیز مهم می باشند، بهتر است که جاروی شما لوازمی مانند برس ها و سری های مختلف را داشته باشند تا با استفاده از آن ها بتوانید مکان های بیشتری را با جارو تمیز کنید.

 

جارو شارژی وسیله ای عالی و کاربردی در خانه است که کاربری ساده ای دارد، این محصول قیمت مناسبی دارد و می تواند یک دستگاه عالی برای از بین بردن گرد و غبار و آلاینده های خانه شما باشد. جارو شارژی ها برای کسانی که آلرژی دارند و یا روی گرد و غبار حساس هستند بسیار مناسب است. برای خرید جارو شارژی های با کیفیت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد جارو شارژی های مختلف می توانید مقاله ها و محصولات ما را در سایت اُولان کالا ببنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha