02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز پختن سبزیجات در سرخ کن بدون روغن

ادیبه کریم پور22 /آذر/ 1401
طرز پختن سبزیجات در سرخ کن بدون روغن

طرز پختن سبزیجات در سرخ کن بدون روغن


اگر به دنبال رژیم غذایی سالم تری هستید و می خواهید آشپزی بدون روغن را امتحان کنید و در عین حال غذاهای خوشمزه درست کنید، می توان از سرخ کن های بدون روغن استفاده کنید. در این مقاله روش های مختلفی را برای پختن و لذت بردن از سرخ کردن بدون روغن با شما به اشتراک می گذاریم. پختن سیب زمینی سرخ شده، سبزیجات، کدو برشته یا سایر سبزیجات ترد، در اینجا می آموزید که چگونه میزان چربی را کاهش دهید و در عین حال غذای خوشمزه ای درست کنید. تکیه بر روغن برای آوردن طعم و بافت به یک راه آسان است. اما راه ‌های بسیار دیگری که سالم هستند، وجود دارد که می ‌توانید سبزیجات را بدون روغن بپزید. به عنوان مثال، اگر می خواهید سبزیجات ترد را با چربی کم یا بدون روغن تهیه کنید، می توانید از سرخ کن با هوای گرم استفاده کنید که در کمترین زمان غذای شما را آماده می کند.


یک نکته برای کسانی که در سرخ کن های بدون روغن غذا درست می کنند، می توانید از روغن بسیار کمی جهت طعم دادن به سبزیجات استفاده کنید. معمولا برای سرخ کردن سیب زمینی می توان از یکی یا دو قاشق غذا خوری روغن استفاده کرد.  یکی دیگر از ابزارهای مهم برای تهیه سبزیجات برشته بدون روغن خوشمزه، چاشنی است. ترکیب دقیقی که استفاده می کنید به ذائقه شخصی بستگی دارد، اما یک ترکیب ساده از نمک، فلفل و رزماری، یا فلفل با کاری، گشنیز، چیلی یا ادویه های دیگر، طعم سبزیجات شما را بدون افزایش کالری خوشمزه می کند. یک سرخ کن هوای گرم را در نظر بگیرید. دستگاه کارآمدی می ‌تواند غذاهای خوشمزه را با ۹۰ درصد چربی کمتر سرخ کند، بپزد، کباب کند، گرم کند، آبگیری و حتی برشته کردن غذاهای لذیذ را با ۹۰ درصد روغن کمتر نسبت به سرخ ‌کن معمولی بپزد و برشته کند.


سیب زمینی سرخ شده بدون روغن


سیب زمینی های سرخ شده خانگی به سادگی خوشمزه هستند و وقتی در سرخ کن با هوای گرم تهیه می شوند، می توانید برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل تر، آن ها را با چربی کمتری درست کنید. برای سیب زمینی سرخ شده بدون روغن، کافی است مقدار دلخواه سیب زمینی پوست کنده را برش دهید، با پاپریکا، سیر و سبزیجات مزه دار کنید، در سینی یا سبد دستگاه قرار دهید و در دمای مناسب به مدت بسیار کمی بپزید. 


پختن هویج در سرخ کن بدون روغن


هویج های آبپز یا گریل شده می تواند یکی از خوش طعم ترین غذا ها باشد که می توان با هر چیزی میل کنید. هویج را می توان به راحتی با سرخ کن های بدون روغن درست کرد. برای این کار کافی است هویج های خود را پوست بگیرید و آن ها را به قطعه های کوچک تر (یک انگشت یا یک یند انگشت) خرد کنید. سپس آن ها را داخل سبد سرخ کن قرار دهید و ادویه های مورد علاقه تان را به آن ها بزنید. سپس درجه سرخ کن را تنظیم کنید و اجازه دهید آن ها کاملا گریل و پخته شوند. اکنون هویج های شما آماده است، می توانید آن ها را با سبزیجات دیگر یا گوشت میل کنید.


پختن کلم بروکلی در سرخ کن هوا


کلم بروکلی یکی از غذاهای رژیمی است که بسیار سالم و کم کالری است. برای تهیه آن در دستگاه سرخ کن های هوا باید کلم بروکلی را از قبل شسته باشد و آن ها را خشک کنید. سپس آن ها را داخل سبد سرخ کن قرار دهید و به دلخواه کمی نمک و روغن زیتون (روغن زیتون را می توان بعد از اتمام پخت به کلم بروکلی زد) بزنید. سپس پروسه ی پخت را شروع کنید تا به خوبی پخته شوند. یک نکته مهم هنگام پخت کلم بروکلی وجود دارد که باید رعایت شود این است که زود به زود به کلم بروکلی ها سر بزنید تا آن ها نسوزد زیرا کلم بروکلی بافت بسیار نرمی دارد و زود برشته می شود. 


گل کلم پخته شده در سرخ کن


دستور تهیه گل کلم هم مانند کلم بروکلی می توان انجام داد و آن ها را در مدت زمانی کم سرو کنید. (قبل از پخت گل کلم ها، روغن زیتون نزنید زیرا روغن زیتون دارای نقطه دود پایینی است و هنگام پخت طعم و بوی بدی را به غذا می دهد.)


پختن قارچ در سرخ کن بادی


پختن قارچ در سرخ کن بدون روغن بسیار راحت و ساده است. به دلیل بافت نرم و ظریف قارچ باید دما سرخ کن بسیار کم باشد. قارچ ها را به صورت کامل یا خرد شده داخل سبد سرخ کن بدون روغن قرار دهید. می توانید برای طعم دادن قارچ از ادویه هایی مانند: نمک و فلفل، کاری، آویشن و رزماری استفاده کرد. همچنین از کمی روغن برای طعمی بهتر می توان بهره گرفت. برای سیاه نشدن قارچ ها می توان از مقدار کمی آبلیمو استفاده کرد تا قارچ ها سفید و خوش رنگ باقی بمانند.


طرز تهیه پیاز سوخاری


پیازهای سوخاری برای تزئین غذا و طعمی متفاوت بسیار عالی است. تهیه ی آن در سرخ کن بدون روغن بسیار آسان است و مدت زمان کمی طول می کشد تا آماده شود. برای تهیه پیاز سوخاری ابتدا پیاز ها به شکل حلقه ای برش دهید و آن ها را در تخم مرغ زده شده غوطه ور کنید و سپس آرد و بعد از آن، پیاز را داخل پودر سوخاری قرار دهید. ( برای حجم بیشتر حلقه پیاز ها می توان این روند را ادامه دهید: پیاز در تخم مرغ زده شده سپس آرد و دوباره تخم مرغ زده شده و بعد از آن پودر سوخاری بزنید) این کار باعث می شود حلقه پیازهای حجیم تری داشته باشید.


گریل کردن کدو و بادمجان سرخ کن بدون روغن


برای پختن کدو و بادمجان می توان آن ها را به شکل حلقه ای برش دهید و آن ها را با مک طعم دار کنید و داخل سبد سرخ کن بدون روغن بچینید. نکته: دما سرخ کن برای این نوع پخت کم باشد و زود به زود به آن ها سر بزنید.


طرز تهیه ذرت پخته شده در سرخ کن بادی


درست کردن ذرت پخته شده به عنوان دسر یا خرد شده برای غذا با دستگاه سرخ کن بدون روغن امکان پذیر است. ذرت ها را می توان به اندازه های دلخواه برش دهید و آن ها را با نمک و فلفل و آبلیمو و ادویه های دلخواه طعم دارد کنید و داخل سبد قرار دهید. بعد از بیرون آوردن آن می توان، ذرت را به صورت دسر میل کنید یا دانه آن را با استفاده از یک کارد جدا کنید و برای غذا و پلو ها استفاده کنید. 


پختن کدو حلوایی در سرخ کن بدون روغن


برای پختن کدو حلوایی به صورت سریع می توان سرخ کن بدون روغن استفاده کرد. کدو حلوایی را به قسمت های مناسب برش دهید و با کمی شکر داخل سبد قرار دهید. (می توان به جای استفاده از شکر از شهد خرما یا عسل استفاده کرد.) ممکن است پختن کدو حلوایی پروسه طولانی تری نسبت به بقیه غذا ها داشته باشد پس باید مرتبا آن را نگاه کنید تا به خوبی پخته شود.


طرز تهیه گوجه فرنگی در سرخ کن هوا


گوجه فرنگی را می توان با انواع غذا سرو کرد و آماده کردن آن بسیار آسان است. برای آماده سازی آن در سرخ کن بدون روغن کافی است کوجه ها به شکل دلخواه برش دهید و داخل سبد سرخ کن بچنید. به دلیل بافت نرم و ظریف گوجه باید دمای سرخ کن را روی حداقل قرار دهید و مدت زمان کمی را به آن بدهید. اگر گوجه ها بیش از حد داخل سرخ کن بمانند ممکن است خشک و سفت شوند.


درست کردن چبپس با سرخ کن


چیپس یک خوراکی خوشمزه است که بچه ها علاقه ی بسیاری به آن ها دارند. چه بهتر بتوان چیپس های خانگی را با کیفیت بسته بندی شده درست کرد. درست کردن چیپس سیب زمینی بسیار راحت است و کافی است سیب زمینی را به شکل دلخواه ( حلقه ای یا خلالی) برش دهید و با چاشنی مورد علاقه تان آن ها را طعم دار کنید. سپس چیپس ها را با کمی روغن داخل سبد سرخ کن هوا قرار دهید تا به خوبی ترد و خوشمزه شوند. این کار را می توان برای انواع چیپس های خانگی مانند چیپس سیب، چیپس هلو، چیپس کدو و... درست کرد. درست کردن این چیپس ها خواص زیادی برای کودکان دارد. نکته: برای چیپس های میوه ای از روغن استفاده نکنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha