02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت مخلوط کن و خردکن

مائده شریفی 22 /آذر/ 1401
تفاوت مخلوط کن و خردکن

تفاوت مخلوط کن و خردکن

یکی از دغدغه های همیشگی خانم ها تهیه وسیله خانگی مناسب است که کارایی خوبی داشته باشد، این وسیله ها که معمولا در جهت سهولت کارهای آشپزخانه می باشند تنوع زیادی دارند و هر کدام کارایی خود را ارائه می دهند. برخی از این محصولات بسیار شبیه به هم هستند و برخی دیگر از آن ها چند کاره هستند و کارهای مختلفی را انجام می دهند، به همین دلیل باید قبل از خرید با توجه به نیاز خود، درباره این محصولات تحقیق کنید و وسیله مناسب را برای خرید انتخاب کنید. در بعضی موارد این وسیله ها به دلیل تشابه اسمی و یا به دلیل استفاده نادرست با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. دو عدد از این محصولات که به اشتباه با یکدیگر مقایسه می شوند مخلوط کن و خردکن هستند، این دو محصول هر کدام کارایی و کاربرد های خود را دارند و کاملا از هم مجزا هستند. با توجه به دلایلی که گفتیم ما درباره ی این محصولات مطالبی را جمع آوری کردیم و در این مقاله قصد داریم خرد کن و مخلوط کن را معرفی کنیم و تفاوت این دو محصول را بیان کنیم.

خردکن چیست؟
خردکن دستگاهی با طراحی جمع و جور و وزن سبک است که ابعاد تقریبا کوچکی دارد. این محصول شامل دو قسمت اصلی کاسه و درب است که موتور دستگاه در قسمت بالا به درب دستگاه وصل است و تیغه های خرد کن داخل کاسه قرار می گیرند. کاسه خرد کن در جنس های مختلف هستند و تیغه های متحرک آن معمولا به صورت 4 و 6 عددی هستند. این خردکن ها با استفاده از تیغه هایشان مواد غذایی را خرد و ریز می کنند.
مخلوط کن چیست؟
مخلوط کن وسیله ای برقی با یک موتور و پارچ مخصوص است که روی یکدیگر قرار می گیرند و تنظیمات سرعت مختلف مواد غذایی را میکس و مخلوط می کنند. پارچ مخلوط کن می تواند پلاستیکی و یا شیشه ای باشد، همچنین مخلوط کن ها دارای تیغه های ثابت هستند که دو پره و یا چهار پره به صورت خم شده افقی وعمودی می باشند.

کاربرد های خردکن: این وسیله برقی با استفاده از تیغه های چند عددی که به سرعت در دستگاه به جرخش در می آیند مواد غذایی را خرد و ریز می کند و آن ها به شکل قطعات کوچک تقسیم می کند. با استفاده از خرد کن می توانید انواع مواد غذایی مانند میوه ها، سبزیجات، مغزیجات، حبوبات، مرغ و گوشت را خرد کنید. دو مورد از کاربرد های فوق العاده خردکن می توان بر تهیه گوشت چرخ کرده و خرد کردن سبزی برای خورشت ها اشاره کرد.
کاربرد مخلوط کن: بر خلاف خرد کن تیغه ی مخلوط کن در جای خود ثابت است و با سرعت های مختلف در دستگاه می چرخد، از این سرعت ها می توان برای مواد غذایی مختلف استفاده کرد. از کاربرد های عالی مخلوط کن می توان به تهیه نوشیدنی های مختلف، میکس کردن سوپ، تهیه سس و مایه ها و درست کردن پوره و فرنی اشاره کرد. مخلوط کن ها تقریبا توانایی میکس کردن و مخلوط کردن انواع مواد غذایی را دارند.

تفاوت اصلی خردکن و مخلوط کن:

تفاوت اصلی این دو دستگاه در شکل و فرمی است که به مواد غذایی می دهند، عملکرد این دو محصول بر روی مواد غذایی متفاوت است به همین دلیل کاملا کارایی و کاربرد آن ها از یکدیگر جدا می شود. 
خردکن: خرد کن ها مواد غذایی را به شکل خرد شده و ریز شده در می آورند و حالت آن ها را از جامد به مایع تغییر نمی دهند. این محصول مواد غذایی مایع را نیز فقط هم میزند و شکل آن ها را به طور کلی تغییر نمی دهند. بنابراین نتیجه می گیریم که خرد کن ها بیشتر برای خرد کردن مواد غذایی هستند و حالت مواد را تغییر نمی دهند، فقط مواد را به اندازه و میزان دلخواه شما خرد می کنند.
مخلوط کن: این دستگاه تمام مواد غذایی را میکس می کند و حالت آن ها را از جامد به مایع تغییر می دهد. مخلوط کن ها مواد غذایی جامد را به شکل مایع در می آورند و مواد مایع را کاملا با هم میکس می کنند تا یک دست شوند. البته که میزان مخلوط شدن و میکش شدن مواد با توجه به سرعت و مدت مخلوط شدن و سلیقه شما بستگی دارد. 

 

خردکن و مخلوط کن هر دو وسیله های عالی و با کیفیت هستند که کارهای شما را در آشپزخانه ساده می کنند و می توانند یک دستیار فوق العاده برای شما باشند، اما هر فردی با توجه به نیاز خود می تواند یکی از این دو محصول را تهیه کند و از کاربرد های آن بهره ببرد. برای خرید خردکن ها و مخلوط کن های با کارایی و کاربرد فراوان و قیمت مناسب می توانید محصولات ما را در سایت اُولان کالا بررسی کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha