02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول در مورد جارو شارژی

ادیبه کریم پور 22 /آذر/ 1401
سوالات متداول در مورد جارو شارژی

سوالات متداول در مورد جارو شارژی


جارو شارژی چیست؟


دستگاه جارو شارژی یک جاروی بدون سیم است که با باتری های متفاوت کار می کنند. این جارو شارژی به دلیل سبک بودن و راحتی در کار معروف هستند و می توان آن ها را به راحتی جابه جا کرد. جارو شارژی برای عملکرد متفاوت و کارایی بالا می توانند هر چیزی را تمیز کنند. کف هایی مانند کف سرامیکی، چوبی، پارکت و .. را به راحتی بدون خیس کردن تمیز و ضد عفونی کنند. همچین سطوح های مختلفی مانند: مبل، تخت خواب، بالش و پتو، لوازم دکوری، سطوح آشپزخانه و... را تمیز کرد. باتری های جارو شارژی قابل شارژ هستند و می توان به راحتی در یکی دو ساعت آن ها را شارژ کرد.


باتری های جارو شارژی کدامند؟


باتری در جارو شارژی بی سیم چیزی است که قدرت مکش را تولید می کند. بنابراین به طور طبیعی، زمانی که باتری شروع به تخلیه و خالی شدن می کند، قدرت مکش کمتری را تجربه خواهید کرد. با این حال، حتی در حالی که یک جارو شارژی با باتری لیتیومی می تواند قدرت مکش ثابتی را ارائه دهد، فقط جاروهای شارژی با کیفیت بالا به خوبی جاروبرقی های سیمی کار می کنند. اگر یک جارو شارژی بی سیم چیزی است که می خواهید، مدلی را انتخاب کنید که از باتری لیتیومی ولتاژ بالا تغذیه می کند. این مدل‌ ها مکش قوی ‌تری نسبت به جارو شارژی ‌های استاندارد با باتری ‌های غیر لیتیومی دارند.


باتری جارو شارژی ها تا چه حد دوام می آورند؟


همه جاروهای بی سیم عمر باتری محدودی دارند و نیاز به شارژ مجدد دارند. به طور متوسط، می توانید انتظار داشته باشید که باتری جارو شارژی بین 15 تا 40 دقیقه دوام بیاورد، که امیدواریم برای تمیز کردن کف یا مبلمان شما کافی باشد. پس از اتمام باتری، انتظار داشته باشید که آن را بین 2 تا 16 ساعت شارژ کنید. با این حال، همانطور که گفته شد، یک باتری لیتیوم یونی با ولتاژ بالا می تواند زمان کار به طور قابل توجهی طولانی تری (و همچنین قدرت مکش قابل توجهی) ارائه دهد. بنابراین پس از 40 دقیقه تمیز کردن، دیگر نیازی به شارژ کردن جارو شارژی نخواهید داشت. شما همچنین گزینه حالت‌ های توربو را دارید که قدرت بیشتری را ارائه می‌ دهند و بهترین کار را روی فرش‌ ها دارند. به خاطر داشته باشید که این انرژی اضافی باتری را سریعتر تخلیه می کند. 


چگونه زمان استفاده از جارو شارژی را افزایش دهیم؟


همانطور که گفتیم جارو شارژی در حداکثر سرعت، مکش 15-20 دقیقه و در حداقل سرعت مکش، حدود 30-40 دقیقه دوام می آورد. عمر باتری بر اساس برسی که استفاده می کنید و قدرت مکشی که انتخاب می کنید متفاوت است. برای تمیز کردن سریع، باید از برس کف با حداکثر سرعت مکش استفاده کنید. برای طولانی ترین عمر باتری، می توانید جارو شارژی را روی حداقل سرعت برق تنظیم کنید و از کوچکترین برس استفاده کنید.


جارو شارژی های بی سیم بهترند یا سیم دار؟


جاروهای شارژی در مقایسه با گزینه های سیمی بسیار سبک هستند و به طور متوسط تنها کمتر از 3 کیلوگرم وزن دارند. علاوه بر این، طراحی بدون سیم آن ها به شما امکان می دهد آن را به هر مکانی حمل کنید. می توانید از جارو شارژی برای تمیز کردن مکان های مختلف مانند ماشین، مبلمان، پله ها و شکاف های عمیق استفاده کنید. بسیاری از مدل های جارو شارژی می توانند به یک جارو شارژی دستی تبدیل شوند که نقاط دور از دسترس را تمیز می کند.


فیلتر های جارو شارژی کدامند؟


جاروهای شارژی جمع و جور هستند و دارای فیلتر کوچکتری برای جذب گرد و غبار و زباله هستند. به طور متوسط حدود 0.6 لیتر زباله را درون خود جمع می کنند. ممکن است مرتباً در یک کار تمیز کردن توقف می کنید تا به سمت سطل زباله بروید و ظرف را خالی کنید. فیلتر های جارو شارژی ها می تواند تا حد زیادی گرد و غبار را از فضای خانه حذف کنند و هوایی سالم و پاکیزه را به شما ببخشند. موجودات ریز و کنه هایی که روی بالش و مبل وجود دارد را به راحتی جمع می کند و درون محفظه ی خود به دام می اندازد.


چرا جارو شارژی کار نمی کند؟


اگر جارو شارژی شما مشکل دارد، مثلاً جارو شارژی شما روشن نمی‌ شود، یا جارو شارژی شما شارژ نمی‌ شود، لطفاً راه ‌حل ‌های زیر را برای رفع این مشکل امتحان کنید.


اگر جاروی شما کار نمی کند:
1) لطفاً باتری را به مدت 3-4 ساعت شارژ کنید و دوباره آن را نصب کنید تا ببینید آیا جارو شارژی به درستی کار می کند یا خیر.
2) مطمئن شوید که باتری به درستی نصب شده است.
3) گرد و غبار داخل سطل زباله و فیلتر را تمیز کنید.

اگر جارو شارژی شما شارژ نمی شود:
1) مطمئن شوید که آداپتور برق به درستی به باتری و پریز وصل شده است.
2) سوکت دیگری را عوض کنید تا ببینید آیا می توانید جارو شارژی را شارژ کنید.
2) می توانید باتری جارو شارژی خود را تعویض کنید و باتری جدید را جایگزین کنید.

جاروهای شارژی چقدر در تمیز کردن داخل ماشین شما موثر هستند؟


جارو شارژی نه تنها در تمیز کردن زمین موثر هستند بلکه در جمع کردن گرد و غبار و زباله در ماشین شما نیز کار می کنند. هنگامی که از جارو شارژی برای تمیز کردن ماشین خود استفاده می کنید، لطفاً از برس نرم برای تمیز کردن صندلی چرمی ماشین خود استفاده کنید و از نازل مکش برای تمیز کردن گوشه های سخت استفاده کنید.


آیا جاروهای شارژی ارزش خرید دارند؟


جاروهای شارژی ارزش خرید را دارند زیرا می توانند هر جا، هر نوع کف و هر نوع مبل را تمیز کنند. تنها با یک جارو شارژی، می توانید هر اتاق و هر قسمت از خانه خود را تمیز کنید.


جارو شارژی دستی بهتر است یا ایستاده؟


جاروشارژی دستی برای نظافت آپارتمان های کوچک و خانه و همچنین سطوح شکننده مانند مبل یا صندلی ماشین مناسب است و آن ها به راحتی قابل حمل هستند زیرا بسیار سبک و کوچک هستند. جارو شارژی های ایساده برای تمیز کردن سریع و آسان مناطق بزرگ فرش یا کف چوبی مناسب هستند.


جارو شارژی برای چه کسانی مناسب است؟


استفاده از جارو شارژی برای کسانی کارایی فوق العاده ای دارد که از کمر درد رنج می برند. با داشتن یک جارو شارژی این مشکل را حل خواهید کرد زیرا جارو شارژی هم سبک هستند وجابه جایی آن ها بسیار ساده و راحت است و نیز دسته جارو شارژی می تواند به اندازه قد شما بلند و کوتاه شود که دیگر لازم به خم شدن نیست. همچنین برای کسانی که کف خانه آن ها بدون موکت و فرش است و کف سرامیکی و پارکت زیاد است بسیار عالی است. زیرا بدون خیس کردن کف آن ها را کاملا تمیز و بدون لکه می کند. برای کسانی که در خود خود پله های زیادی دارند که نمی توانند آن ها را وسایل دیگری تمیز کنند بسیار عالی است. 


آیا جارو شارژی می تواند فرش را جارو کند؟


جارو کردن فرش و موکت با جارو شارژی بسیار آسان است، فقط کافی است جارو شارژی با کیفیت و قدرت مکش فوق العاده خریداری کنید تا مکش کافی برای تمیز کنندگی فرش داشته باشد. برای جارو کردن فرش باید از حداکثر قدرت مکش جارو شارژی خود استفاده کنید تا بهتیرن نتیجه را ببینید.


چرا مکش جارو شارژی کم شده است؟


بتدا برای کم شدن مکش جارو میزان باتری را مشاهده کنید. باتری کم می تواند باهعث مکش کم در جارو شارژی شود. سپس لوله و راه های مکش را بررسی کنید تا چیزی داخل آن ها گیر نیافده باشد. همچنین برس و سری آن را بررسی کنید و مو و پشم های حیوان را از آن جدا کنید. همچنین مخزن آن را خالی کنید تا جا برای زباله های جدید باز شود.


قابلیت سایکلون در جارو شارژی چیست؟


قابلیت CYCLON یکی بهترین فناوری جارو شارژی است. این قابلیت برای فشرده سازی زباله ها طراحی شده است که تمامی گرد و غبار را فشرده می کند و جای بیشتری را برای زباله های دیگر آزاد می کند. برخی از جارو شارژی ها دارای این فناوری هستند که به شما کمک می کند تا فضای بیشتری را بدون توقف جارو کنید.


چه توانی برای جاروشارژی مناسب است؟


برای یک جارو شارژی معمولی یک باتری با توان 12 ولت مناسب است و در مئت 15 دقیقه شارژ می شود. با این نوع جارو شارژی می توان 10 دقیقه جارو و تمیز کاری کرد. این نوع جارو شارژی ها برای خانه های با فضای متوسط مناسب است.


بهترین جارو شارژی کدام است و نکات قابل توجه برای خرید آن


بهترین جارو شارژی نه تنها نیازهای نظافتی شما را برآورده می کند، بلکه نظافت منزل یا محل کار شما را نیز آسان می کند. این راهنمای خرید را در زیر بخوانید تا به شما کمک کند خانه ی تمیزتری داشته باشید.


قدرت مکش بالا: کارایی جارو در قابلیت مکش آن نهفته است. قدرت مکش بالاتر می تواند اقلام بزرگتر مانند دانه های قهوه را بمکد. به طور کلی، یک دستگاه، زباله ها را با قدرت مکش بالایی جمع می کند تا بتوانید به راحتی موها، گرد و غبار و مواد زائد را تمیز کنید. یکی دیگر از عوامل مهم برای تمرکز سرعت چرخش (rpm) است. هرچه چرخش جارو شارژی بیشتر باشد، قدرت بیشتری دارد.


بدون سیم: یک جارو شارژی حتما با باتری کار می کند و به شما امکان می دهد خانه خود را تمیز کنید یا جارو شارژی را از اتاقی به اتاق دیگر، از طبقه بالا به طبقه پایین منتقل کنید. باتری قابل شارژ در حال حاضر جریان اصلی در بازار است. بنابراین، روی عمر باتری جارو شارژی تمرکز کنید.


فیلتر HEPA: فیلتر HEPA داخل جارو شارژی تمام گرد و غبار و ذرات را جذب و فیلتر می کند، بنابراین هیچ چیز نمی تواند به هوا نشت کند. برای بهترین فیلتراسیون و حذف گرد و غبار، فراموش نکنید که فیلتر HEPA را هر 4 تا 6 ماه یکبار تعویض کنید.


سطح سر و صدا: هیچ کس طرفدار صداهای مزاحم نیست. به همین دلیل است که همیشه به یک جارو شارژی بی صدا نیاز دارید. یک جاروبرقی با 65 دسی بل تا 75 دسی بل ارزش خرید را دارد. سطح نویز 65 دسی بل تا 75 دسی بل شبیه صدای یک سشوار است. چنین سطح سر و صدایی قابل تحمل است و به شنوایی شما آسیبی نمی رساند.


ارتفاع قابل تنظیم: یک جارو شارژی با ارتفاع قابل انعطاف و قابل تنظیم می تواند با توجه به قد شما و خانوادتان تنظیم شود. هر کسی می تواند بدون نگرانی طول جارو شارژی را کم و زیاد کند. در همین حال، زمانی که نیاز به تمیز کردن سقف یا گوشه‌ هایی که دسترسی به آن ‌ها سخت است، مانند زیر تخت یا مبل خود دارید، می ‌توانید به سادگی جارو شارژی را در طولانی‌ ترین طول برای رسیدن به سقف تنظیم کنید، بدون اینکه از روی صندلی بالا بروید. این کار به کمر درد شما نیز کمک می کند.


تطبیق پذیری: بهترین جارو شارژی بدون کابل باید بتواند هر چیزی یا هر مکانی را تمیز کند، از کف چوبی تا فرش، از پله ها تا سقف را به خوبی تمیز کند. از این رو، همیشه یک جارو شارژی همه کاره بدون سیم با ابزارهای همه کاره، از جمله برس کف، برس نرم، نازل مکش بلند و غیره تهیه کنید که به شما امکان می دهد گرد و غبار، مو، کنه، شوره حیوانات خانگی را بمکد. همچنین زباله های روی زمین، فرش، مبل یا تخت را به خوبی جمع کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha