02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب جاروبرقی بدون کیسه

ادیبه کریم پور 23 /آذر/ 1401
مزایا و معایب جاروبرقی بدون کیسه

مزایا و معایب جاروبرقی بدون کیسه 


جاروبرقی ها اشکال و اندازه های مختلفی دارند، اما دو نوع اصلی وجود دارد: بدون کیسه یا کیسه ای. جاروبرقی های بدون کیسه جدیدترین نوآوری در زمینه جاروبرقی است. این نسخه از جاروبرقی ممکن است خریداران را مورد توجه قرار دهد زیرا آن ها از جایگزین کردن کیسه ها متنفرند یا تمیز کردن آن را آسان می دانند. جاروبرقی‌ های بدون کیسه مفهومی کاملاً جدید هستند. جاروبرقی های بدون کیسه دارای فیلترهایی برای به دام انداختن ذرات و کثیفی در مخزن گرد و غبار هستند. مخزن گرد و غبار پس از پر شدن به راحتی خالی می شود. اما انتخاب بین جاروبرقی کیسه ای و بدون کیسه آسان نیست. روش دفع کثیفی و گرد و غبار برای هر مدل، پیامدهای عمیق تری دارد، صرفاً فراتر از نحوه دور ریختن کثیفی در جاروبرقی است. انتخاب بین این دو گزینه می تواند به طرز شگفت آوری دشوار باشد، بنابراین بیایید نگاهی دقیق تر به مزایا و معیب یک جاروبرقی بدون کیسه بیندازیم. جاروبرقی های بدون کیسه هزینه خرید کیسه ها را کاهش می دهند، اما به فیلترهای بیشتری نیز نیاز دارند که هرازگاهی نیاز به تمیز کردن یا تعویض دارند. گرد و غبار و آشفتگی تخلیه سطل یک مدل جاروبرقی بدون کیسه می تواند برای افراد مبتلا به آسم یا افرادی که از آلرژی رنج می برند مشکل ساز باشد. مزایا و معایب این مدل ‌ها را در زیر بررسی می‌ کنیم:


مزایای جاروبرقی بدون کیسه


جاروبرقی بدون کیسه امروزه بسیار محبوب است. با این مدل دیگر هرگز مجبور نیستید کیسه جاروبرقی بخرید: ظرف گرد و غبار را بیرون می آورید و آن را بالای سطل زباله خالی می کنید. سپس می توانید فوراً به سر کار خود بازگردید. محفظه گرد و غبار اغلب شفاف است، بنابراین می توانید به سرعت متوجه پر شدن آن شوید. جاروبرقی بدون کیسه به جای کیسه جاروبرقی دارای یک محفظه گرد و غبار قابل جابجایی است. یک مزیت بزرگ این است که یک جاروبرقی بدون کیسه با پر شدن ظرف گرد و غبار، قدرت مکش خود را از دست نمی دهد. 


بدون هزینه ی مداوم برای کیسه های جایگزین


واضح ترین مزیت جاروی بدون کیسه این است که نیازی به خرید کیسه های اضافی ندارید. در حالی که کیسه های جاروبرقی گران نیستند، اما همچنان می توانند هزینه قابل توجهی در طول عمر جاروبرقی شما داشته باشند. با این اوصاف، همچنان باید تعمیر و نگهداری اولیه را در جاروبرقی بدون کیسه انجام دهید. این شامل تمیز کردن قوطی و نگهداری فیلترها می شود. همچنین ممکن است نیاز به خرید فیلترهای جایگزین داشته باشید، که می تواند بخشی از صرفه جویی در عدم نیاز به کیسه را جبران کند.


آسان و راحت برای خالی کردن


جاروبرقی های بدون کیسه معمولاً دارای سیستم های تخلیه درب ساده با یک مخزن گرد و غبار شفاف هستند. این باعث می شود آن ها به راحتی تخلیه شوند. برخی از مدل‌ ها به شما امکان می‌ دهند قوطی را جدا کنید، بنابراین می ‌توانید قبل از رها کردن کثیفی و گرد و غبار آن را در یک سطل نگه دارید. برخی دیگر یک قوطی ثابت دارند، بنابراین باید قبل از باز کردن درب، کل جاروبرقی را روی یک سطل نگه دارید. در هر صورت، خالی کردن جاروبرقی بدون کیسه سریع و آسان است. بسیاری از مردم از اینکه بتوانند در طول یک دوره تمیز کردن ببینند چه مقدار کثیفی، مو و گرد و غبار توسط جاروبرقی آن ها جمع شده است لذت می برند.


مخزن شفاف جاروبرقی های بدون کیسه


با مخزن شفاف به راحتی می توان فهمید که چه زمانی گرد و غبار را خالی کنید. مخزن ‌ها یا محفظه ‌های گرد و غبار جاروبرقی بدون کیسه، شفاف هستند و به شما این امکان را می‌ دهند تا بررسی کنید که جاروبرقی شما خوب کار می ‌کند و بدانید چه زمانی آن ها را خالی کنید.برخی جاروبرقی های بدون کیسه حتی دارای یک خط MAX است، بنابراین شما به راحتی متوجه خواهید شد که چه زمانی پر است و یک دکمه را برای خالی کردن آن فشار دهید.


اغلب سبک تر از جاروبرقی های کیسه ای هستند


جاروبرقی های بدون کیسه سبک تر از جاروبرقی های کیسه ای هستند. این همیشه صدق نمی ‌کند و در سال ‌های اخیر شروع به تغییر کرده است، اما جاروبرقی‌ های کیسه ‌ای سنتی سنگین‌ تر و حجیم ‌تر هستند. با این اوصاف، مهم است که قبل از خرید، ابعاد و وزن هر جاروبرقی را بررسی کنید. مدل های بدون کیسه سنگین در بازار وجود دارد و بالعکس، پس هنگام خرید به این نکات توجه داشته باشید. 


سازگار با محیط زیست


فیلترها در مدل های بدون کیسه قابل استفاده مجدد هستند. آن ها را بیرون بیاورید و برس بزنید یا بشویید و بگذارید خشک شوند. برخی جاروبرقی ها دارای ویژگی حذف گرد و غبار بدون دست هستند که تمیز کردن گرد و غبار را آسان می کند.


ارزان تر هستند


از آنجایی که آن ها از کیسه استفاده نمی کنند و فنجان گرد و غبار یکبار مصرف نیست، جاروبرقی های بدون کیسه هزینه اضافی را حذف می کنند. وقتی دستگاه را خریداری کردید، دیگر می توانید برای سال های طولانی از آن استفاده کنید. با این حال، گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید فیلترهای جدیدی بخرید، اما نه به اندازه تعویض کیسه ها. 


برای بازیابی آسان تر است


همچنین در صورتی که بخواهید چیزی را بازیابی کنید، محفظه به راحتی باز می شود. مزیت دیگر این است که در مواقعی که به طور تصادفی یک چیز با ارزش خود را ماندد گوشواره جاروبرقی کشیده اید و باید آن را بازیابی کنید، مخزن شفاف جارو برقی بدون کیسه به راحتی باز می شود. با مدل کیسه ای، باید کیسه را برش دهید که کار دشواری به نظر می رسد.


معایب جاروبرقی بدون کیسه


جاروبرقی بدون کیسه انتخاب مناسبی برای هر خانه ای نیست. در اینجا برخی از نکات منفی طراحی قوطی بدون کیسه آورده شده است:


یکی از معایب اصلی این است که جاروبرقی های بدون کیسه ظرفیت گرد و غبار کمتری دارند. این بدان معنی است که شما باید آن ها را بیشتر تخلیه کنید، اگرچه در مقایسه با پاک کننده های کیسه ای راحت تر (و ارزان تر) است.
از آنجایی که فیلتر خاصی برای گرد و غبار و کثیفی در داخل کیسه وجود ندارد، فرآیند تخلیه می تواند به ذرات اجازه فرار  و پخش شدن در فضا را بدهد. این باعث می شود جاروبرقی بدون کیسه برای افراد مبتلا به آلرژی کمتر مناسب باشد. اگر از آلرژی رنج می برید، مطمئن شوید که از شخص دیگری کمک بگیرید تا جاروبرقی را در سطل زباله در فضای باز خالی کند.
 برخی از مصرف ‌کنندگان جاروبرقی ‌های بدون کیسه را برای نگهداری سنگین می ‌دانند، زیرا نیاز به برداشتن و شستن فیلتر دارند. آن هم آن ها را وقت گیر می کند زیرا ممکن است مجبور شوید به طور مکرر مخزن را نسبت به تعویض کیسه ها در مدل های کیسه ای تمیز کنید و شستشو دهید.
یکی دیگر از نکات منفی این است که شاید لازم باشد توده های زباله را با دست بیرون بیاورید، که در مورد جاروبرقی کیسه ای صدق نمی کند. برخی از مدل های بدون کیسه دارای سیستم یقه داخلی برای جلوگیری از این امر هستند، اگرچه این ویژگی در اکثر جاروبرقی ها وجود ندارد.
از آنجایی که ظرفیت واقعی یک جاروبرقی بدون کیسه اغلب کمتر از اندازه کل قوطی است، این جاروها به راحتی پر می شوند. این کار کارایی جاروبرقی را کاهش می دهد و باعث می شود سطل گرد و غبار را به طور مکرر خالی کنید.


خلاصه


جاروبرقی های کیسه ای و بدون کیسه مزایا و معایبی دارند. مهم است که گزینه مناسب برای خانه خود را انتخاب کنید. جاروبرقی های بدون کیسه راحت تر هستند و هزینه جابجایی کیسه های جایگزین را ندارند. همچنین گزینه های بدون کیسه بیشتری در بازار وجود دارد. معایب اصلی این است که مخزن های بدون کیسه ظرفیت کمتری دارند و برای خالی شدن مکرر سخت تر هستند، بنابراین اگر از آلرژی رنج می برید، ممکن است این مدل ها انتخاب خوبی برای شما نباشند. در مقایسه، جاروبرقی های کیسه ای برای نگهداری راحت تر و گران تر هستند، اما آلودگی بیشتری را در خود نگه می دارند. مخزن های کیسه ای نیز گزینه بهتری برای مبتلایان به آلرژی هستند، زیرا شوره حیوانات خانگی، گرد و غبار و سایر مواد حساسیت زا در داخل کیسه باقی می مانند.


مزایای جاروبرقی بدون کیسه


•    دیگر نیازی به خرید کیسه جاروبرقی نیست
•    اغلب بسیار ارزان تر از جاروبرقی با کیسه است
•    با پر شدن ظرف گرد و غبار مکش را از دست نمی دهد
•    شما به سرعت خواهید دید که ظرف گرد و غبار پر می شود

معایب جاروبرقی بدون کیسه


•    تخلیه بهداشتی بسیار کمتر از کیسه گرد و غبار است
•    فیلترها باید بیشتر تمیز شوند
•    ظرفیت گرد و غبار کمتر از جاروبرقی کیسه ای است
•    اغلب صدای بیشتری نسبت به جاروبرقی با کیسه ایجاد می کند


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha