02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و مضرات استفاده از سشوار

ادیبه کریم پور 6 /تیر/ 1401
مزایا و مضرات استفاده از سشوار

مزایا و مضرات استفاده از سشوار


همه افراد از سشوار برای خشک کردن و حالت دادن مو استفاده می کنند. در این جا یک سوالی پیش می آید که آیا کسانی که به طور دائم از سشوار استفاده می کنند، به پوست و مو آسیب نمی رساند؟. پس باید یک سری نکات را رعایت کنیم تا مشکلاتی پیش نیاید. قبل از هر چیزی باید در انتخاب سشوار توجه داشته باشیم و باید سشواری انتخاب کنیم که دکمه تنظیم دما و حرارت داشته باشد و بسته به نیاز هایتان آن را کم و زیاد کنید. بعضی از سشوار ها دارای حس گر گرما هستند یعنی وقتی مو داغ می شود به طور خودکار دما را کاهش می دهد یا آن را خاموش می کند. این نوع سشوار ها برای کسانی که به طور دائم از سشوار استفاده می کنند بسیار مناسب است و آسیب کمتری به مو می رساند. فروشندگان به کسانی مو های الکتریسیته ساکن دارند، استفاده از سشوار های uv یا فرابنفش را توصیه می کنند اما استفاده زیاد از این نوع ماده (uv) برای مو مناسب نیست. برای کسانی که الکتریسته ی مو دارند استفاده از سرم های و اسپری های مخصوص بسیار عالی است. افرادی هستند فکر می کنند هوای سرد سشوار مشکلی ندارد اما هوای سرد سشوار باعث الکتریسیته شدن مو می شود و عامل اصلی خشکی مو است. باد سشوار اگر زیاد باشد فرق نمی کند که با باد سرد یا گرم سشوار کنید، در هر صورت مو شکننده و خشک می‌ شود. 


معایب استفاده از سشوار کردن


استفاده زیاد از آن می تواند هم موها و هم پوست سر شما را بسوزاند. اگر از سشوار بدون محافظ حرارتی استفاده می‌ کنید، یا اگر از آن در دمای بسیار بالا استفاده می‌ کنید و جریان هوا را برای مدت طولانی به بخش متمرکزی از مو یا پوست سر خود قرار می دهید، مطمئن باشید که هم موها و هم پوست سر خود را می سوزانید. بنابراین، باید مطمئن شوید که فقط از سشوار خود در دمای مناسب استفاده می کنید. همچنین همیشه از محافظ حرارتی استفاده کنید و هرگز جریان هوا را برای مدت طولانی روی یک منطقه متمرکز نکنید. استفاده زیاد و مکرر از سشوار می تواند درخشندگی مو های شما را به حداقل برساند. گرما برای مو مفید است، اما اتکای بیش از حد به آن می تواند بر سلامت، ظاهر و بافت آن تأثیر جدی بگذارد. استفاده از سشوار بیش از حد گرم، تارهای شما را کدرتر می‌ کند، که باعث می‌ شود آن ها خشک شوند و کمتر نرم و براق شوند. یکپارچگی فولیکول مو ضروری است، این چیزی است که موهای شما را سالم نگه می دارد. استفاده بیش از حد از سشوار می تواند به فولیکول آسیب برساند و دوره های طولانی آسیب ممکن است منجر به نازک شدن یا حتی ریزش مو شود. در حالی که استفاده از سشوار می تواند به کنترل پذیری موهای وز کمک کند، اما اگر بیش از حد از آن استفاده کنید یا در دمای بسیار بالا از آن استفاده کنید، در واقع تارهای خود را شکننده می کنید و این کار باعث می شود مو های شما واقعاً خشک و زبر شوند. اگر بلافاصله پس از دوش گرفتن، و بدون اینکه ابتدا مو های خود را به آرامی با حوله خشک کنید، از سشوار استفاده می کنید اشتباه است زیرا هر گونه رطوبت بلافاصله تبخیر می شود. بنابراین ممکن است با مو های شکننده و خشک مواجه شوید. اما توجه داشته باشید تمامی این مشکل به دلیل استفاده مکرر و زیاد از سشوار است. 


مزایای استفاده از سشوار کردن


سشوار کردن مو ها مزیت های زیادی دارد. سشوار کردن مو ممکن است خطر ابتلا به عفونت های قارچی را کاهش دهد. سشوار نکردن در برخی موارد، می تواند باعث عفونت های باکتریایی یا قارچی شود و ممکن است منجر به شوره سر شود. اگر موها و پوست سر خود را دائماً در هوا خشک کنید، احتمال تجمع باکتری ها در نتیجه محیط مرطوب بیشتر است. بنابراین استفاده از سشوار می تواند به افرادی که از پوست سر حساس رنج می برند کمک کند تا این مشکل را مدیریت کنند. همچنین خوابیدن روی موهای خیس یک مشکل بزرگ است. موهای خیس بیشتر در معرض آسیب و شکستگی هستند و خوابیدن روی آن فقط این مشکل را بیشتر می کند، زیرا اصطکاک بین بالش و تارهای خود را تجربه خواهید کرد. همچنین به همین دلیل نباید موهایتان را در هنگام خیس ببندید. اگر موهای خود را درست قبل از خواب شسته اید، باید از سشوار استفاده کنید تا آن را تا حد امکان خشک کنید. همچنین همیشه می‌ توانید با استفاده از ماسک مو پس از سشوار کردن، سطح رطوبت مو را افزایش دهید. سشوار کردن حجم، کنترل پذیری، بافت و ظاهر مو را بهبود می بخشد. از طرف دیگر، اگر موهای شما ضخیم و وز است، استفاده از یک سشوار با محصولات مناسب می تواند موهای شما را بسیار قابل کنترل تر و صاف تر کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha