02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با انواع سشوار ها

ادیبه کریم پور 6 /تیر/ 1401
آشنایی با انواع سشوار ها

آشنایی با انواع سشوار ها


   همه افراد برای خشک کردن مو هایشان از سشوار استفاده می کنند. سشوار یک وسیله ای برای خشک کردن و حالت دادن موی سر است. سشوار ها دو بخش عمده دارند یکی موتور دهنده و دیگری المنت جهت تولید حرارت طراحی شده اند. سشوار ها  ممکن است یک المنت داشته باشند او با کارکرد سشوار خاموش یا روشن می شوند و هوای سرد یا گرم خارج می شود. در بعضی سشوار ها امکان تنظیم باد و سرعت موتور وجود دارد که در نتیجه دمای هوا نیز تغییر می یابد. سشوار یکی از الزامی ترین وسایل ها برای خانم هاو آقایان است و برای خشک کردن و حالت دادن مو استفاده می شود. سشوار ها انواع مختلفی دارند که به سه مدل ساده، نیمه حرفه ای و حرفه ای دسته بندی می شود که بستگی به نیاز شما دارد که کدام را انتخاب می کنید. مدل های پیشرفته و با کیفیت معمولا قیمت بالایی هم دارند پس هنگام خرید سشوار، اول بودجه ی خود را بررسی کرده و بعد به خرید آن اقدام کنید. سشوار دارای مدل های منتوعی هستند و با توجه به برند و امکانات و کیفیتشان آن را ها دسته بندی کرده اند. همانطور که گفتیم تنوع مدل های سشوار زیاد است . و با استفاده از نازل های محصول مو های فر یا صاف خود را سشوار کنید.  


انواع سشوار ها


سشوار های مدل خانگی یا ساده از توان کمتر و سرعت و حرارت کمتری نسبت به سشوار های دیگر دارند. این نوع سشوار دارای تنظیمات ساده ای هستند و تنها برای خشک کردن ساده مو کاربرد دارند و برای حالت دادن مو مناسب نیستند. سشوار های نیمه حرفه ای با سرعت و حرارت متوسط و تنظیمات کمی پیشرفته تر هستند و قیمت های مناسبی نیز دارند. اما سشوارهای حرفه ای برای مصارف شخصی و آرایشگاه ها مناسب است و این مدل سشوار ها موی شما را به سرعت خشک می کند و حالت دادن با این مدل بسیار آسان است و حس رضایت را به شما می دهد. اگر به مسافرت می روید، یک سشوار مناسب برای سفر جداگانه تهیه کنید که جمع و جور است و بسته بندی آن آسان باشد. برای در دسترس داشتن سشوار، لزوماً روی همه امکانات حساب نکنید. ابعاد آن را بررسی کنید و در مورد اینکه آیا تا می شود و تا چه اندازه سیم را برای سفر جا می دهد، تحقیق کنید.


کارکرد سشوار 


سشوار با سرعت بخشیدن به تبخیر آب از سطح مو، موهای شما را خشک می کند. هوای گرم ساطع شده از سشوار باعث افزایش دمای هوای اطراف هر تار مو می شود. از آنجایی که هوای گرم می تواند رطوبت بیشتری نسبت به هوا در دمای اتاق داشته باشد، آب بیشتری می تواند از موهای شما به هوا تبخیر کند. افزایش دما همچنین باعث می‌شود تا مولکول‌های منفرد در یک قطره آب بر جاذبه خود به یکدیگر غلبه کنند و از حالت مایع به گاز حرکت کنند. 


ویژگی های سشوارها 


سشوار ها مدل های متنوعی دارند و هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند. یکی از آن ها، ویژگی یونیک است که آب را تجزیه می کند تا مو سریع تر خشک شود . این نوع سشوار آیونیک، با یون های منفی از حجیم شدن مو ها جلوگیری می کند و باعث درخشندگی مو ها می شود و اگر مو های نازک و ظریفی دارید بهتر است از این نوع سشوار استفاده کنید ولی همه ی سشوار ها یونیک نیستند. سشوار سرامیکی یکی دیگر از آن مدل هایی است که درون آن با مواد سرامیکی و چینی پوشانده شده تا گرما به شکل یکسانی بیرون بیاید بدون آنکه بدنه ی سشوار داغ شود. بعضی از سشوار ها دارای مادون قرمز هستند و گرمای مادون قرمز را روی موهای خود بتابانید. این مدل ها به اندازه سشوارهای سنتی گرم نیستند، بنابراین آسیب کمتری دارد و از وز شدن مو جلوگیری می کند. هر سشوار دارای نازل هایی است که بتوانید راحت تر موهای خود را حالت دهید. نازل دیسپانسر برای موهای موج دار و فر مناسب است و به شما کمک می کند . این نازل جدا شدنی را می توان بر روی سشوار نصب کرد. نازل متمرکز برای سشوار کشیدن بهتر به شما کمک می کند. این سری نازل هوا را به صورت یک خط جمع می کند و برای صاف کردن و حالت دادن مو بسیار مناسب است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha