02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت دستگاه اسپرسوساز و نسپرسوساز

ادیبه کریم پور 4 /تیر/ 1401
تفاوت دستگاه اسپرسوساز و نسپرسوساز

تفاوت دستگاه اسپرسوساز و نسپرسوساز
بر اساس آمار های منتشر شده قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است. تفاوت هایی میان دستگاه اسپرسو ساز و نسپرسوساز وجود دارد که هر کدام مزیتی دارد.امروزه بسیاری از خانواده ها دستگاه های اسپرسوساز یا نسپرسوساز در محل زندگی شان دارند. درست کردن اسپرسو برای هر کسی کار راحتی نیست و نسبتا سخت به دست می آید اما با داشتن دستگاه های اسپرسوساز و نسپرسوساز آماده کردن آن ها کار ساده تری است. تفاوت هایی میان دستگاه اسپرسو ساز با نسپرسو ساز است که کارایی آن را از هم جدا می کند. آماده کردن اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز دارای مراحلی است که باید انجام شود تا یک نوشیدنی قابل سرو آماده باشد. برای آماده کردن نوشیدنی اسپرسو باید این مراحل را طی کرد. اول از همه خرید قهوه تازه و آسیاب کردن آن با دستگاه های مختلف، ریختن آن در پرتافیلتر و تمب درست قهوه است و قرار دادن پرتافیلتر در اسپرسو ساز است که در نهایت با روشن کردن دستگاه اسپرسوساز و آماده شدن آن در 30 ثانیه می باشد. اما دستگاه نسپرسو ساز این مشکل را حل کرده و مراحل بالا را حذف کرده است. ابداع کننده ی دستگاه نسپرسو ساز توسط شرکت نستله بوده است که با درست کردن کپسول های آماده می توان یک نوشیدنی بی نظیر را سرو کرد. این کپسول ها حاوی مقداری قهوه و مواد افزودنی است که با قرار دادن آن در دستگاه نسپرسو ساز نوشیدنیتان آماده می شود. 


نسپرسو چیست؟
اگر بخواهیم یک توضیح کلی در مورد نسپرسو بدهیم این است که یک دستگاهی است که فقط با کپسول های آماده، قابل استفاده است. زمان استفاده از دستگاه نسپرسوساز و آماده شدن قهوه بسیار کم است و کمتر از 30 ثانیه این عمل را برایتان انجام می دهد. کپسول های نسپرسو هر کدام طعم مختلفی دارند که برای هر سلیقه ای سازگار است. طعم های مختلف کپسول ها با رنگ های مختلفی نیز نشان داده می شود. برای خرید دستگاه نسپرسو ساز باید دقت داشته باشید که تمامی امکانات و قابلیت ها مانند کف ساز و ... را داشته باشد تا بهترین عملکرد را ارائه دهد. همچنین توجه داشته باشید که برخی از نسپرسو ساز ها دارای مخزن بزرگ تری هستند که نوع کپسول آن ها متفاوت است. مدل های متنوعی که در بازار وجود دارد که نمی توان قیمت دقیقی برای آن ها در نظر گرفت. کار کردن با دستگاه نسپرسو ساز بسیار راحت است تنها با قرار دادن کپسول ها و میزان مناسبی آب درون مخزن و باید صبر کرد تا دستگاه آماده شود و نوشیدنی را داخل فنجان بریزد. با این دستگاه ها هم می توان کاپوچینو درست کرد و با استفاده از سیستم کف شیر، کف آن را درست کنید. 


فرق بین اسپرسوساز و نسپرسو ساز 
همانطور که در بالا توضیح دادیم که فرق هایی میان این دو دستگاه محبوب هست. یکی از اصلی ترین تفاوت هایی که وجود دارد این است که برای برای درست کردن قهوه با دستگاه اسپرسو ساز، نیاز به پیدا کردن قهوه ی با کیفیت و آسیاب کردن آن است که گاهی زمان بر است اما کپسول های نسپرسو ساز این مشکل را ندارد و سریع آماده می شود. تهیه ی قهوه با دستگاه نسپرسو ساز زمان کمتری به نسبت دستگاه اسپرسو ساز نیاز است و وقت و انرژی بیشتری را صرف می کند. طعم های مختلفی در کپسول های نسپرسو وجود دارد  که شما می توانید با رایحه های لذیذ از آن ها لذت ببرید. یکی دیگر از تفاوت های این دو دستگاه میزان کثیف کاری است که نسپرسو ساز با استفاده کردن از کپسول های قهوه کثیف کاری کمتری ایجاد می کند. اما برخی اعتقاد دارند که نوشیدنی هایی که با اسپرسو ساز آماده می شود از کیفیت و طعم بهتری برخوردار است که این قطعا این گونه نمی باشد. پس در نتیجه می توان گفت دستگاه نسپرسو ساز بر دستگاه اسپرسو ساز برتری دارد و نسپرسو ساز از لحاظ زمان و تمیزی بهتر است و می توان کپسول ها با طعم های مختلف را آماده کرد. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha